Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-20, 23:54   #2881
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Kwas azelainowy nie rozpuszcza się w alkoholu? Sprawdzałam dzisiaj na kilku stronach z półproduktami i były informacje, że kwas jest rozpuszczalny w alkoholu...
A to na pewno był azelainowy?

Beautyever:
"- Rozpuszczalność: słabo rozpuszczalny w wodzie - na poziomie 2,4g/l w temp. 20oC, lepiej rozpuszcza się w gorącej wodzie,
- dobrze rozpuszczalny w glikolach – propylenowym, polipropylenowym, dwupropylenowym, butylenowym, PEG-u."

ZSK:
"
- Kwas azelainowy słabo rozpuszcza się w wodzie - na poziomie 2,4g/l w temp. 20ºC, lepiej rozpuszcza się w wodzie gorącej.
- Dobrze rozpuszczalny np. w PEG-u-400.

- W olejach zawiesza się (przed użyciem trzeba wstrząsnąć)."
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 09:26   #2882
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ecospa
"Słabo rozpuszczalny w chłodnej
wodzie, znaczenie lepiej w wodzie
cieplejszej. Kwas azelainowy jest
rozpuszczalny w glikolach i
alkoholach."
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 09:55   #2883
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Ecospa
"Słabo rozpuszczalny w chłodnej
wodzie, znaczenie lepiej w wodzie
cieplejszej. Kwas azelainowy jest
rozpuszczalny w glikolach i
alkoholach."
Oo, nie wiedziałam, że i Ecospa wprowadziło do oferty kwas azelainowy. Wciąż jednak nie pasuje mi ten alkohol, bo to pierwsza strona z taką informacją (nie pamiętasz może gdzie jeszcze o tym czytałaś?), chociaż nie powiem, byłabym zadowolona gdyby to okazało się prawdą
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:49   #2884
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Gabinet SPA
" Kwas Azelainowy jest
rozpuszczalny w glikolach i
alkoholach. "
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 19:45   #2885
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Napiszę w tej sprawie do Ecospa, chyba mam też jeszcze trochę kwasu azelainowego, zrobię testy na spirolu i dam znać
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 21:54   #2886
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Napiszę w tej sprawie do Ecospa, chyba mam też jeszcze trochę kwasu azelainowego, zrobię testy na spirolu i dam znać
Zrób jak najszybciej, bo z koleżanką zastanawiamy się nad zamówieniem
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 22:45   #2887
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Zrób jak najszybciej, bo z koleżanką zastanawiamy się nad zamówieniem
Naskrobałam pytanie przez formularz, jeśli tylko odpowiedzą to biorę się za testy i dam znać.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-29, 23:33   #2888
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Odpowiedzi z Ecospa nie dostałam żadnej, ponowiłam pytanie tym razem przez maila i dalej czekam na odpowiedź.
Podjęłam też samodzielną próbę rozpuszczenia 15% kwasu azelainowego w spirytusie (95%) i udało mi się zrobić to szybciej niż w PEGu i to w dodatku na zimno Donoszę tak jak obiecałam, chociaż sama nie wiem co o tym myśleć, bo nigdy nie spotkałam się z żadną wzmianką czy produktem, gdzie rozpuszczalnikiem byłby spirytus, a swego czasu bardzo się tym kwasem interesowałam. Jestem ogromnie zła, za radą specjalistów z ZSK i BE, z którymi na ten temat mailowałam (w tym czasie kwas dostępny był tylko w tych 2 sklepach), kwas do peelingów miał rozpuszczać się tylko w PEGu przez co dorobiłam się zaskórników, z których do teraz nie mogę się wyleczyć
Jeśli się zdecydujesz to daj znać jak efekty, może bliżej lata skuszę się na jeszcze jeden eksperyment z tym kwasem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20151230_002428.jpg (93,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20151230_004207.jpg (63,8 KB, 11 załadowań)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-12-29 o 23:40
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 14:02   #2889
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Odpowiedzi z Ecospa nie dostałam żadnej, ponowiłam pytanie tym razem przez maila i dalej czekam na odpowiedź.
Podjęłam też samodzielną próbę rozpuszczenia 15% kwasu azelainowego w spirytusie (95%) i udało mi się zrobić to szybciej niż w PEGu i to w dodatku na zimno Donoszę tak jak obiecałam, chociaż sama nie wiem co o tym myśleć, bo nigdy nie spotkałam się z żadną wzmianką czy produktem, gdzie rozpuszczalnikiem byłby spirytus, a swego czasu bardzo się tym kwasem interesowałam. Jestem ogromnie zła, za radą specjalistów z ZSK i BE, z którymi na ten temat mailowałam (w tym czasie kwas dostępny był tylko w tych 2 sklepach), kwas do peelingów miał rozpuszczać się tylko w PEGu przez co dorobiłam się zaskórników, z których do teraz nie mogę się wyleczyć
Jeśli się zdecydujesz to daj znać jak efekty, może bliżej lata skuszę się na jeszcze jeden eksperyment z tym kwasem
Dziękuję bardzo, ale doszłam do wniosku, że jednak zostaję przy salicylu, dzisiaj właśnie przyszło zamówienie
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 16:18   #2890
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dostałam odpowiedź z Ecospa, wklejam, bo może komuś się taka informacja przyda:

"Jeśli chodzi o ten kwas faktycznie mamy podane że rozpuszcza się w alkoholu jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie w kosmetyce a dodatkowo nie mamy tego typu produktu w sprzedaży. My używamy sami i proponujemy użycie Propanediolu - http://ecospa.pl/produkt/propanediol...zczania-kwasow jest to najlepsza i najprostrza forma na rozpuszczenie tego kwasu."

Od siebie tylko dodam, że kwas rozpuszcza się dobrze (po podgrzaniu) w PEG-400 (ZSK), z tym, że jak wspomniałam wyżej może zapychać co podatniejsze na to cery, ale jest za to bardzo delikatny oraz w glikolu propylenowym (np. Mazidła), ale może podrażniać wrażliwsze cery.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 18:40   #2891
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

"jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie w kosmetyce"
Ciekawe, co się kryje pod tym sformułowaniem...
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-04, 16:22   #2892
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

hej, czy możecie rozjaśnić mi nieco sprawę.. pytanie jest pewnie głupie w swojej prostocie, ale to moje pierwsze podejście do salipegu i kwasów jakichkolwiek. na stronie zsk piszą (https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/n/9), aby po peelingu zneutralizować twarz roztworem NaOH, a w wizażowej pigułce https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2862 nie ma o tym wzmianki. to trzeba czy nie trzeba? wystarczy zasadowy odczyn żelu do twarzy czy konieczny jest wodorotlenek?
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 17:18   #2893
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja jestem w szoku, bo nigdy żaden kwas nie zadziałał na mnie tak ''mocno'' jak salicyl. Nie wierzyłam w zdjęcia Wizażanek, że potrafi tak złuszczyć skórę! A jednak! Ostatnio przywaliłam sobie stężenie ''na oko'' jak to zwykle mam w naturze robić z innymi kwasami. I szok. Skora na brodzie obłaziła płatami
P-O-L-E-C-A-M

Jeśli chodzi o neutralizowanie kwasu, coż... ja i tak na wszelki wypadek chlapię twarz wodą z sodą. Myślę jednak, że kwas faktycznie sam się neutralizuje i wystarczy woda z mydłem, ale dla przewrażliwionych polecam wodę z sodą
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 17:43   #2894
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
hej, czy możecie rozjaśnić mi nieco sprawę.. pytanie jest pewnie głupie w swojej prostocie, ale to moje pierwsze podejście do salipegu i kwasów jakichkolwiek. na stronie zsk piszą (https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/n/9), aby po peelingu zneutralizować twarz roztworem NaOH, a w wizażowej pigułce https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2862 nie ma o tym wzmianki. to trzeba czy nie trzeba? wystarczy zasadowy odczyn żelu do twarzy czy konieczny jest wodorotlenek?
Wodorotlenkiem sodu to możesz sobie zrobić, jak masz już dość swojej twarzy - NaOH jest głównym składnikiem kreta do udrażniania rur Pewnie chodziło Ci o wodorowęglan sodu, czyli sodę oczyszczoną
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 19:30   #2895
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
na stronie zsk piszą, aby po peelingu zneutralizować twarz roztworem NaOH, a w wizażowej pigułce nie ma o tym wzmianki. to trzeba czy nie trzeba?
Generalnie peelingi kwasowe należy neutralizować, zwłaszcza kwasy AHA, nie pamiętam już czy przy kwasach BHA nie ma konieczności neutralizowania tylko przy niższych stężeniach czy w ogóle, ja jednak dla pewności zawsze zmywam twarz po peelingu wodą z mydłem lub właśnie roztworem wody z sodą.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 15:58   #2896
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Wodorotlenkiem sodu to możesz sobie zrobić, jak masz już dość swojej twarzy - NaOH jest głównym składnikiem kreta do udrażniania rur Pewnie chodziło Ci o wodorowęglan sodu, czyli sodę oczyszczoną
jeżu, faktycznie, a ja za każdym razem z uparciem czytałam wodorotlenek dlatego mnie też to zdziwiło, bo wiem jak mocno żrący jest
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 19:03   #2897
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
jeżu, faktycznie, a ja za każdym razem z uparciem czytałam wodorotlenek Dlatego mnie też to zdziwiło, bo wiem jak mocno żrący jest
:d
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 19:36   #2898
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dostałam odpowiedź z Ecospa, wklejam, bo może komuś się taka informacja przyda:

"Jeśli chodzi o ten kwas faktycznie mamy podane że rozpuszcza się w alkoholu jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie w kosmetyce
Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Ciekawe, co się kryje pod tym sformułowaniem...
Preparaty na spirytusie nie cieszą się w kosmetyce dobrą sławą z uwagi na wysuszające działanie. Poza tym alkohol etylowy może destabilizować kwas azelainowy (zob. poniższy fragment opisu patentowego).

Topical vehicles containing solubilized and stabilized azelaic acid: While ethyl alcohol dissolves azelaic acid, it also renders the azelaic acid unstable at normal temperatures meaning that it will not provide a marketable product.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2016-01-10 o 19:47
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 21:21   #2899
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

dziewczyny, jak sądzicie, potrzebuję porad "starych wyjadaczek" bedzie to mój pierwszy zabieg kwasem robiony samodzielnie, wcześniej stosowałam Effaclar razem z serum Bielendy 10%. Pytanie teraz, czy przygotowało to dostatecznie skórę żeby od razu ruszać z peelingiem np 15% czy poczekać i przygotować ją, stosując tonik 2%?
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-16, 08:48   #2900
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
dziewczyny, jak sądzicie, potrzebuję porad "starych wyjadaczek" bedzie to mój pierwszy zabieg kwasem robiony samodzielnie, wcześniej stosowałam Effaclar razem z serum Bielendy 10%. Pytanie teraz, czy przygotowało to dostatecznie skórę żeby od razu ruszać z peelingiem np 15% czy poczekać i przygotować ją, stosując tonik 2%?
Ja bym polecała zacząć od 5%. Przed salicylem stosowałam m.in. migdała w stężeniu do 40% na spirycie, ale to się ma nijak do salicyla. 5-10% robiło mi okropną wylinkę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 09:48   #2901
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja bym polecała zacząć od 5%. Przed salicylem stosowałam m.in. migdała w stężeniu do 40% na spirycie, ale to się ma nijak do salicyla. 5-10% robiło mi okropną wylinkę.
ale tonik 5% czy peeling?
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 10:29   #2902
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
ale tonik 5% czy peeling?

5-10% peeling. Piszę 5-10, bo chciałam zrobić 5, ale ubijałam kwas w strzykawce (niepotrzebnie), więc na pewno było to większe stężenie. Potem już robiłam bez ubijania i było w zasadzie to samo.
Ja się w każdym razie nie zgadzam z opinią, że salicyl działa łagodniej od AHA i nie powoduje takich podrażnień i łuszczenia. U mnie było wręcz odwrotnie, ale swoje zrobił alkohol, na roztwory na alko moja skóra reaguje o wiele wiele gorzej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 12:16   #2903
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja się w każdym razie nie zgadzam z opinią, że salicyl działa łagodniej od AHA i nie powoduje takich podrażnień i łuszczenia. U mnie było wręcz odwrotnie, ale swoje zrobił alkohol, na roztwory na alko moja skóra reaguje o wiele wiele gorzej.

Popieram, ja też na migdale lecieć mogę do oporu a salicyl w małych stezeniach robi mi masakrę na twarzy.
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 15:00   #2904
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
5-10% peeling. Piszę 5-10, bo chciałam zrobić 5, ale ubijałam kwas w strzykawce (niepotrzebnie), więc na pewno było to większe stężenie. Potem już robiłam bez ubijania i było w zasadzie to samo.
Ja się w każdym razie nie zgadzam z opinią, że salicyl działa łagodniej od AHA i nie powoduje takich podrażnień i łuszczenia. U mnie było wręcz odwrotnie, ale swoje zrobił alkohol, na roztwory na alko moja skóra reaguje o wiele wiele gorzej.
też średnio dobrze działa na mnie alkohol, dlatego chcę spróbować na peg-u

hmm próbuję obliczyć składniki kalkulatorem ale wychodzi jakieś dziwne:
5% peeling 5ml
kwas 0,05 ml
peg 4,95 ml

kwasu nie jest za mało?

Edytowane przez wikaa24
Czas edycji: 2016-01-16 o 15:04
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 15:26   #2905
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
też średnio dobrze działa na mnie alkohol, dlatego chcę spróbować na peg-u

hmm próbuję obliczyć składniki kalkulatorem ale wychodzi jakieś dziwne:
5% peeling 5ml
kwas 0,05 ml
peg 4,95 ml

kwasu nie jest za mało?
Za mało. Z podanych ilości powyżej wyjdzie 1% z samych obliczeń, bez uwzględnienia gęstości, ciężkości itp, co dalej zapaałka pisze.
Wycinam swoje błędne obliczenia poniżej.

Edytowane przez macka
Czas edycji: 2016-01-16 o 15:56
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 15:48   #2906
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
5-10% peeling. Piszę 5-10, bo chciałam zrobić 5, ale ubijałam kwas w strzykawce (niepotrzebnie), więc na pewno było to większe stężenie. Potem już robiłam bez ubijania i było w zasadzie to samo.
Ja się w każdym razie nie zgadzam z opinią, że salicyl działa łagodniej od AHA i nie powoduje takich podrażnień i łuszczenia. U mnie było wręcz odwrotnie, ale swoje zrobił alkohol, na roztwory na alko moja skóra reaguje o wiele wiele gorzej.
Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Popieram, ja też na migdale lecieć mogę do oporu a salicyl w małych stezeniach robi mi masakrę na twarzy.
Dla mnie 5% (a nawet 10%) to dalej stężenie dla toniku, a nie peelingu, ale jak widać na waszym przykładzie każdy jest inny i ma inną reakcję skóry, szczególnie kiedy przy tym kwasie rozpuszczalnikiem jest spirytus. Ja sezon kwaszenia zaczynam od 15%, ale przy pierwszym użyciu polecałabym jednak zacząć od 10%, żeby sprawdzić jak skóra na taki peeling zareaguje
Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
też średnio dobrze działa na mnie alkohol, dlatego chcę spróbować na peg-u

hmm próbuję obliczyć składniki kalkulatorem ale wychodzi jakieś dziwne:
5% peeling 5ml
kwas 0,05 ml
peg 4,95 ml

kwasu nie jest za mało?
Peeling na PEGu jest znacznie delikatniejszy od spirytusu, możesz spokojnie zrobić 10, a nawet 15% Z jakiego sklepu masz kwas salicylowy i PEG?

Proporcje (przelicznik wg ZSK) dla:
5%
SA: 0.5 ml
PEG: 4.5 ml

10%
SA: 0.95 ml
PEG: 4.05 ml

15%
SA: 1.35 ml
PEG: 3.65 ml

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
Za mało. Z podanych ilości powyżej wyjdzie 1%.
Masz mieć 5ml produktu, a 0,05 to 1 % stężenie, czyli 1/100. A potrzebujesz 5x tyle, czyli 0,25 kwasu i reszty tyle, ile brakuje do 5ml, czyli 4,75 ml pegu.
Stężenia procentowe liczymy w gramach, a dopiero później możemy przeliczyć wszystko na mililitry uwzględniając odpowiedni ciężar/gęstość danego półproduktu.

Tak więc, dla 5 g peelingu potrzebne będzie i owszem 0.25 g kwasu i 4.75 g PEGu, ale że 1 ml kwasu salicylowego = 0.54 g (ZSK) to potrzebować będziemy 0.46 ml kwasu, a 1 ml PEGu =1.128 g to do peelingu potrzebować będziemy 4.21 ml PEGu.

Metodą na ołówek i kartkę najprościej policzyć wszystko z proporcji, w kalkulatorze online natomiast należy pamiętać, aby wpisać ciężar/gęstość ze sklepu z którego mamy dany półprodukt i koniecznie oddzielać wszystko za pomocą kropki (na przykład PEG 1.128), a nie przecinka (1,128), bo inaczej wychodzą straszne bzdury.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2016-01-16 o 18:10
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 15:53   #2907
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Proporcje, stężenia dla kosmetyków wyliczamy w gramach, a dopiero później możemy przeliczyć wszystko na mililitry uwzględniając odpowiedni ciężar/gęstość danego półproduktu.
Rzeczywiście nie wzięłam pod uwagę takich rzeczy, skupiłam się tylko na liczbach i obliczeniach. Zedytuję tamto coby w błąd nie wprowadzało.
macka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 23:50   #2908
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dla mnie 5% (a nawet 10%) to dalej stężenie dla toniku, a nie peelingu, ale jak widać na waszym przykładzie każdy jest inny i ma inną reakcję skóry, szczególnie kiedy przy tym kwasie rozpuszczalnikiem jest spirytus. Ja sezon kwaszenia zaczynam od 15%, ale przy pierwszym użyciu polecałabym jednak zacząć od 10%, żeby sprawdzić jak skóra na taki peeling zareaguje

Peeling na PEGu jest znacznie delikatniejszy od spirytusu, możesz spokojnie zrobić 10, a nawet 15% Z jakiego sklepu masz kwas salicylowy i PEG?

Proporcje (przelicznik wg ZSK) dla:
5%
SA: 0.5 ml
PEG: 4.5 ml

10%
SA: 0.95 ml
PEG: 4.05 ml

15%
SA: 1.35 ml
PEG: 3.65 ml

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------


Stężenia procentowe liczymy w gramach, a dopiero później możemy przeliczyć wszystko na mililitry uwzględniając odpowiedni ciężar/gęstość danego półproduktu.

Tak więc, dla 5 g peelingu potrzebne będzie i owszem 0.25 g kwasu i 4.75 g PEGu, ale że 1 ml kwasu salicylowego = 0.54 g (ZSK) to potrzebować będziemy 0.46 ml kwasu, a 1 ml PEGu =1.128 g to do peelingu potrzebować będziemy 4.21 ml PEGu.

Metodą na ołówek i kartkę najprościej policzyć wszystko z proporcji, w kalkulatorze online natomiast należy pamiętać, aby wpisać ciężar/gęstość ze sklepu z którego mamy dany półprodukt i koniecznie oddzielać wszystko za pomocą kropki (na przykład PEG 1.128), a nie przecinka (1,128), bo inaczej wychodzą straszne bzdury.
Właśnie z zsk dzięki za obliczenia. jeszcze tylko muszę się uzbroić w strzykawkę. Żeby trafić na największą wylinkę na następny weekend to tak w środę wieczorem go zrobić?
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 13:04   #2909
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wikaa24 Pokaż wiadomość
Właśnie z zsk dzięki za obliczenia. jeszcze tylko muszę się uzbroić w strzykawkę. Żeby trafić na największą wylinkę na następny weekend to tak w środę wieczorem go zrobić?
PEG jest dużo delikatniejszy od spirytusu i nie ma tutaj co oczekiwać na dużą wylinkę, może pojawić się delikatne łuszczenie (opisy doświadczeń z salipegiem znajdziesz na pierwszych stronach tego wątku), a niekiedy nawet całkowity jego brak Mnie po salipegu nie odpadła nawet jedna skórka, stąd właśnie można zacząć od ciut większego stężenia niż byłoby to w przypadku peelingu na spirytusie, dla sprawdzenia jak zareaguje akurat twoja skóra, środa powinna być ok
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 16:14   #2910
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Wpisuje PEG na listę zakupów bo jednak na spirytusie salicyl zrobił mi masakrę. Albo spróbuje na oleju:p
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.