Kwas glikolowy - niepożądany efekt po zabiegu (?) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-15, 19:20   #1
Tirosoma
Zadomowienie
 
Avatar Tirosoma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 991

Kwas glikolowy - niepożądany efekt po zabiegu (?)


Dziś pierwszy raz u kosmetyczki zrobiłam sobie peeling kwasowy. Był to peelng z Organic Series - kwas glikolowy + migdałowy - 25 %. Nieco zdziwiłam się, bo w trakcie twarz szczypała, piekła - kosmetyczka kazała mi określać skalę tego i cały czas się przyglądała. Zneutralizowała jakieś miejsca, ale po czasie. Trzymała go 10 min. Po zabiegu piekły mnie jakiś czas skrzydełka nosa, ale teraz jest już ok. Mam taką plamę na brodzie, która już zaczęła się złuszczać i na jednym policzku, ale poza tym nie jestem już czerwona. I to mnie martwi - czy skóra po kwasie nie za szybko się łuszczy?
Czy powinnam od razu zastosować krem z filtrem? Bo dokopałam się do informacji, że powinno się odczekać 2-3 dni nim nałoży się filtr, ale dziwne mi się to wydaje. A zapomniałam zapytać kosmetyczkę.

I czy dla skóry która ma gdzieniegdzie naczynka taki kwas jest bezpieczny? Bo widze, że to jeden z najsilniejszych. Nie widze co prawda, żeby naczynka mi wywaliło po tym, ale...
Kosmetyczka zalecała co najmniej łącznie 3 razy to zrobić w odstępach 2 tygodniowych.
Tirosoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-22, 21:24   #2
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Kwas glikolowy - niepożądany efekt po zabiegu (?)

Cytat:
Napisane przez Tirosoma Pokaż wiadomość
Dziś pierwszy raz u kosmetyczki zrobiłam sobie peeling kwasowy. Był to peelng z Organic Series - kwas glikolowy + migdałowy - 25 %. Nieco zdziwiłam się, bo w trakcie twarz szczypała, piekła - kosmetyczka kazała mi określać skalę tego i cały czas się przyglądała. Zneutralizowała jakieś miejsca, ale po czasie. Trzymała go 10 min. Po zabiegu piekły mnie jakiś czas skrzydełka nosa, ale teraz jest już ok. Mam taką plamę na brodzie, która już zaczęła się złuszczać i na jednym policzku, ale poza tym nie jestem już czerwona. I to mnie martwi - czy skóra po kwasie nie za szybko się łuszczy?
Czy powinnam od razu zastosować krem z filtrem? Bo dokopałam się do informacji, że powinno się odczekać 2-3 dni nim nałoży się filtr, ale dziwne mi się to wydaje. A zapomniałam zapytać kosmetyczkę.

I czy dla skóry która ma gdzieniegdzie naczynka taki kwas jest bezpieczny? Bo widze, że to jeden z najsilniejszych. Nie widze co prawda, żeby naczynka mi wywaliło po tym, ale...
Kosmetyczka zalecała co najmniej łącznie 3 razy to zrobić w odstępach 2 tygodniowych.
Powinnaś od razu nakładać krem z filtrem. Złuszczanie powinno się pojawić po ok. 3-4 dniach, ale nie musi być wcale duże jeśli to był migdał z glikolem. Na naczynka nie powinien działać źle, a masz rumień czy popękane?
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 17:43   #3
BasiaLibra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Kwas glikolowy - niepożądany efekt po zabiegu (?)

Mi kosmetyczka odradzała kwas glikolowy przy naczynkach. Cera naczynkowa zazwyczaj jest wyjątkowo wrażliwa a kwas glikolowy jest dość mocny.
BasiaLibra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-07 18:43:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:25.