Odchudzanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-06, 10:03   #1
Sysia911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1

Odchudzanie


Witam , chciałabym bardzo schudnąć , ale nie potrafię się za to zabrać ,miałam kilka prób odchudzania za sobą , ale efekty marne.
Mam 27 lat , 164cm wzrostu , i ważę 87kg , nie choruję na nic nie biorę leków . Moja aktywność jest bardzo niska , nie wiem jaką dietę mogłabym spróbować ? Staram się ograniczać słodkości i fast foody , ale kiedy przyjdzie jakaś impreza czy wesele w rodzinie , to nie mogę się oprzeć , mam straszny apetyt , i to jest mój minus .. nie wiem jak sobie z tym poradzić. Z góry dziękuję za odpowiedzi
Sysia911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 13:26   #2
samaprzyjemnosc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Odchudzanie

Dobrze zbilansowana i dopasowana do jednostki dieta nie polega na restrykcyjnym ograniczaniu kalorii,bo później organizm domaga się ich z powrotem. Właśnie w czasie jakiś wyjść/imprez,czy też wieczorami. Dlatego kategorycznie odradzam diety typu 1000-1200kcal .
Na początek warto zadbać o zwiększenie aktywności fizycznej. Już nawet 30min.spaceru dziennie jest w stanie wiele zdziałać,nie trzeba od razu katować się na siłowni
Ograniczamy słodkości i fast-foody, szukając ich zdrowszych zamienników,jeśli nie jesteśmy w stanie z nich rezygnować.
REGULARNE jedzenie. Nie musi być to 5 posiłków. Może być 3-4 ,w zależności od tego,jaki prowadzisz tryb życia. Klucz tkwi w tym,żeby przerwy między posiłkami trwały maksymalnie 4h.
No i zrezygnowanie ze smażenia. Duś z dodatkiem oliwy,piecz bez tłuszczu,gotuj na parze.
W diecie musi wystąpić ograniczenie kalorii z tłuszczu,a zwiększenie z białka (twarogi, mięso, ryby, rośliny strączkowe). To tak w skrócie, jakbyś miała więcej pytań,zapraszam na priv )
samaprzyjemnosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 21:29   #3
Jessica28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 32
Dot.: Odchudzanie

Racja, też odrazdzam jakiekolwiek diety które mają na celu Cie tak naprawde zagłodzić i spowolnią metabolizm
Jessica28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-27 21:29:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.