Lokata/konto oszczędnościowe/ fundusz inwestycyjny - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-26, 08:00   #91
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Lokata 2016

Nie warto. Oprocentowanie jest małe, a wymóg katy kredytowej jest podejrzany (z kartą często wiążą się opłaty za kartę). A sla kwoty 10tys. pierwszy z brzegu pko oferuje 2,25 na lokatach miesięcznych zalozonych przez aplikacje mobilna (pewnie konkurencja podobnie) bez wymogu karty kredytowej.
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 09:49   #92
butterfly21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 219
Lokata/konto oszczędnościowe

Kilka lat temu założyłam Konto dla Młodych w PKO z dostępem internetowym. Nie ma ono żadnego oprocentowania. Rok temu trochę wpłynęło mi na konto, bo otrzymałam mały zachowek. Teraz myślę o lokacie lub koncie oszczędnościowym. Co jest lepsze? Zysk nie będzie duży, bo i kwota nie jest duża, no ale zawsze lepiej jak jakieś małe odsetki narosną. Także co polecacie?
I jeszcze jedno. Czy mając konto oszczędnościowe, macie też drugie konto na takie bieżące wydatki? Ja teraz jeszcze nie pracuję, ale zacznę w przyszłym roku, więc czy wtedy przydają mi się dwa konta (zwykłe i oszczędnościowe) czy po prostu można z oszczędnościowego płacić za codzienne wydatki?
butterfly21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 09:55   #93
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe

Cytat:
Napisane przez butterfly21 Pokaż wiadomość
Kilka lat temu założyłam Konto dla Młodych w PKO z dostępem internetowym. Nie ma ono żadnego oprocentowania. Rok temu trochę wpłynęło mi na konto, bo otrzymałam mały zachowek. Teraz myślę o lokacie lub koncie oszczędnościowym. Co jest lepsze? Zysk nie będzie duży, bo i kwota nie jest duża, no ale zawsze lepiej jak jakieś małe odsetki narosną. Także co polecacie?
I jeszcze jedno. Czy mając konto oszczędnościowe, macie też drugie konto na takie bieżące wydatki? Ja teraz jeszcze nie pracuję, ale zacznę w przyszłym roku, więc czy wtedy przydają mi się dwa konta (zwykłe i oszczędnościowe) czy po prostu można z oszczędnościowego płacić za codzienne wydatki?
Wygooglaj sobie "ranking lokat" i "ranking kont" i zobaczysz które są najlepsze. Generalnie lokata daje większe oprocentowanie a mniejsza elastyczność. Konto odwrotnie, ale czasem są wyjątki i da się znaleźć konto oszczędnościowe z dobrym oprocentowaniem, lepszym niż lokaty. Zatem warto wyszukać aktualne rankingi. Najlepiej mieć 2 konta - częste wypłaty z oszczędnościowego są najczęściej płatne.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 12:11   #94
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe

W sumie, zliczając wszystkie banki i subkonta to mam ich ponad 10.
Bank podstawowy: konto rozliczeniowe, kilka oszczędnościowych oraz walutowe.
Drugi bank: konto podstawowe + oszczędnościowe, z których w zasadzie nie korzystam, ale że mam je bezpłatnie bez żadnych obwarunkowań to trzymam.
Trzeci bank: tylko lokata, akurat dzisiaj zakładana, bez obowiązku zakładania dodatkowych kont, w tej chwili jak dla mnie najkorzystniejsza.

Lokata (zazwyczaj) jest lepiej oprocentowana od konta oszczędnościowego i jeśli wiesz, że nie będzie potrzeby wypłaty przed upływem końca terminu lokaty to wychodzi lepiej od konta oszczędnościowego.
Ale też trzeba szukać: korzystniejsze oprocentowanie jest dla nowych osób lub nowych środków które wpłynęły na konto od kiedyś tam (podawana jest konkretna data), różnią się też kwotą wrzucaną na lokatę. Ja tak przeskakuję z lokatą z kwiatka na kwiatek (z banku na bank) szukając, gdzie akurat mam najlepsze oprocentowanie.

Konta oszczędnościowe - zazwyczaj jedna transakcja w miesiącu bezpłatna, następne płatne (u mnie 5zł).

Bank na co dzień: wyszukaj konto bezpłatne, bez obowiązku minimalnych i regularnych wpłat, sprawdź warunki bezpłatnej karty (ilość wykonanych transakcji, bo wartościowo to często chcą wysokich obrotów).

Jakby co mogę podpowiedzieć gdzie co mam (jedyne co mam płatne to karta do konta walutowego) i jak wyżej wspomniano: sprawdź rankingi

Edytowane przez Bossana
Czas edycji: 2016-11-17 o 12:16
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 13:51   #95
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe

http://www.las.polskieradio.pl/infla...kul186177.html
do poczytania - generalnie jakby nie było to i tak na tym nie zarobisz, ot zminimalizujesz straty które byś poniosła trzymając kasę w skarpecie

ja ma konto standardowe plus konto oszczędnościowe - w ing można z tego drugiego bez dodatkowych kosztów dowolnie wpłacać/wypłacać środki - ja go nie używam do oszczędzania a do zabezpieczania środków, po prostu jak ktoś mi ukradnie kartę to na tym zwykłym koncie nie mam nigdy więcej niż te 300 - 500 zł na codzienne wydatki, jak mi się te środki kończą to przelewam sobie z oszczędnościowego kolejne (parę groszę tam co miesiąc mi naliczą ale generalnie to raczej śmieszne kwoty)

przy okazji zabezpieczam się też przed sobą działa to trochę jak z gotówką w portfelu - w trakcie zakupów po prostu nie ma więcej na koncie z kartą niż zaplanowałam to więcej nie wydam (pomijając fakt, że mogę przez aplikację w tel zrobić szybko przelew )
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 15:09   #96
butterfly21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 219
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe

A jak to jest z zakładaniem konta lub lokaty przez internet? Wtedy nie trzeba nic podpisywać? Jakoś mi się to dziwne wydaje żeby można to było załatwić bez wizyty w banku, okazania dowodu i złożenia podpisu.
butterfly21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 15:31   #97
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe

Cytat:
Napisane przez butterfly21 Pokaż wiadomość
A jak to jest z zakładaniem konta lub lokaty przez internet? Wtedy nie trzeba nic podpisywać? Jakoś mi się to dziwne wydaje żeby można to było załatwić bez wizyty w banku, okazania dowodu i złożenia podpisu.
Zależy od banku. W niektórych można zrobić tak, że zakładasz w pełni online. Weryfikacja polega wtedy na tym, że przelewasz określoną, symboliczną kwotę (np. 1 gr czy 1 zł) ze swojego konta w innym banku założonego na te same dane. W ten sposób bank w którym zakładasz online polega na tym,☠że bank w którym już masz konto sprawdził☠Twoją tożsamość.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-17, 16:04   #98
butterfly21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 219
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Zależy od banku. W niektórych można zrobić tak, że zakładasz w pełni online. Weryfikacja polega wtedy na tym, że przelewasz określoną, symboliczną kwotę (np. 1 gr czy 1 zł) ze swojego konta w innym banku założonego na te same dane. W ten sposób bank w którym zakładasz online polega na tym,☠że bank w którym już masz konto sprawdził☠Twoją tożsamość.
A jeśli zakładamy np. lokatę w tym samym banku w którym mamy konto, to sytuacja wygląda tak samo?
butterfly21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 19:00   #99
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe

Cytat:
Napisane przez butterfly21 Pokaż wiadomość
A jeśli zakładamy np. lokatę w tym samym banku w którym mamy konto, to sytuacja wygląda tak samo?
Jeśli masz juz konto - to nie spotkalam sie z weryfikacja przez przelew, tylko smskod
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 19:50   #100
butterfly21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 219
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Jeśli masz juz konto - to nie spotkalam sie z weryfikacja przez przelew, tylko smskod
I wtedy do banku się nie udajemy?
butterfly21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 20:12   #101
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe

Cytat:
Napisane przez butterfly21 Pokaż wiadomość
I wtedy do banku się nie udajemy?
Nie udajemy.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-25, 22:43   #102
ajmendriu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe

Jest też chyba opcja, że kurier dostarcza umowę do podpisania jeśli bank inny
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
ajmendriu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-18, 21:08   #103
aksrelaks
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 43
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe

Cóż lokata bankowa to dobra inwestycja głównie, aby nie wydawać pieniędzy i w ten sposób oszczędzić.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-05-09 o 21:24 Powód: Link.
aksrelaks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 16:49   #104
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe

Teraz przez internet można założyć i konto oszczędnościowe i zakupić udziały w funduszach inwestycyjnych. Przynajmniej ja tak mogę przez Optima.
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 16:52   #105
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: Lokata 2016

To Optima ma na 2,1% na 4 miesiące lokatę. Generalnie lepiej mieć coś takiego jak fundusz z lokatą, bo tu oprocentowanie jest wyższe.
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 16:54   #106
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Moi rodzice pare lat temu właśnie pieniądze ze spadku dali na lokatę to przez jakiś czas całkiem niezłe procenty przychodziły i można było zlecać wypłatę co miesiąc tych odsetek. Teraz lepiej jest mieć fundusz z lokatą albo wgl fundusz inwestycyjny.
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 10:22   #107
aksrelaks
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 43
Dot.: Lokata bankowa czy fundusz inwestycyjny - co wybrać?

Lokata na 3 miesiące nadal jest opłacalna na krótki okres czasu. Fundusze inwestycyjne są z kolei lepsze na kilka lat.
aksrelaks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-31, 10:22   #108
aksrelaks
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 43
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe

Też mam konto do oszczędzania, ale wydaje mi się, że jednak na lokatach jest wyższy procent np. w Optima.
aksrelaks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 12:21   #109
plaisanterie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 124
Konto oszczędnościowe/lokata

Cześć! Zaczęłam się ostatnio zastanawiać nad otworzeniem konta oszczędnościowego lub lokaty. Uważacie,że to się opłaca? Macie takie konta? Polecacie? Czy to się w ogóle opłaca otwierać,jeśli chce się wpłacić niezbyt wysoką kwotę, np. 2 tysiące? Proszę o opinię. Nie mam jeszcze upatrzonego banku jak coś.
plaisanterie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-01, 16:59   #110
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Konto oszczędnościowe/lokata

Cytat:
Napisane przez plaisanterie Pokaż wiadomość
Cześć! Zaczęłam się ostatnio zastanawiać nad otworzeniem konta oszczędnościowego lub lokaty. Uważacie,że to się opłaca? Macie takie konta? Polecacie? Czy to się w ogóle opłaca otwierać,jeśli chce się wpłacić niezbyt wysoką kwotę, np. 2 tysiące? Proszę o opinię. Nie mam jeszcze upatrzonego banku jak coś.
zacznę od tego, że mamy takie czasy, że konta oszczędnościowe są bardzo słabo oprocentowane, oprocentowanie często sięga poniżej 2%, dziś jak masz oprocentowanie 2% to naprawdę jest dobra oferta, a to mało, a wyższego raczej nie znajdziesz, chyba, że na 3 miesiące dla nowych klientów, potem spadek do niższego oprocentowania standardowego,

przy 2,000 zł nie będzie dużych odsetek, a do tego podatek Belki od zysku z lokaty, a on pomniejsza zysk bo na koncie w histori widzisz, że to jest kwota na minusie która trafia do Państwa jako podatek, jest ona zależna od zysku i liczona procentowo,

jeśli chcesz zacząć oszczędzać to każdy czas jest na to dobry ale przy tak niskim oprocentowaniu jak dziś nie licz na duże zyski.

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez aksrelaks Pokaż wiadomość
Też mam konto do oszczędzania, ale wydaje mi się, że jednak na lokatach jest wyższy procent np. w Optima.

Tylko trzeba dodać dla osób które nie wiedzą, że dla BGŻ Optima konieczne jest inne konto z którego można zrobić przelew i, że Optima to tylko bank oszczędnościowy w którym nie możesz mieć karty do wypłaty z bankomatów.

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Cytat:
Napisane przez aksrelaks Pokaż wiadomość
Lokata na 3 miesiące nadal jest opłacalna na krótki okres czasu. Fundusze inwestycyjne są z kolei lepsze na kilka lat.

Wszystko poza lokatami, polisolokaty - nie wiem czy jeszcze w ogóle są na rynku,kiedyś były, fundusze inwestycyjne, giełda to ryzyko, że jak ktoś źle zainwestuje to traci pieniądze,


lokata jest jedynym miejscem gdzie jest zysk może mały ale pewny, wszystko inne to ryzyko utraty pieniędzy.

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Cytat:
Napisane przez reila_ Pokaż wiadomość
To Optima ma na 2,1% na 4 miesiące lokatę. Generalnie lepiej mieć coś takiego jak fundusz z lokatą, bo tu oprocentowanie jest wyższe.

oprocentowanie jest wyższe ale z wyższym oprocentowaniem dostajesz w pakiecie ryzyko utraty części pieniędzy - przeczytaj regulamin czy warunki czy jak to się tam nazywa i tam to jest - może być, że połowa jest na lokacie i połowa jest bezpieczna, druga połowa podlega pod ryzyko utraty pieniędzy jeśli coś nie wyjdzie.

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez reila_ Pokaż wiadomość
Moi rodzice pare lat temu właśnie pieniądze ze spadku dali na lokatę to przez jakiś czas całkiem niezłe procenty przychodziły i można było zlecać wypłatę co miesiąc tych odsetek. Teraz lepiej jest mieć fundusz z lokatą albo wgl fundusz inwestycyjny.
zależy jakie to były pieniądze, od małych są małe odsetki, od dużych duże odsetki, a niektóre banki mają w ofercie, że powiększeją oprocentowanie może nieznacznie ale jednak wtedy kiedy nie zlecasz w miesiącu żadnego przelewu z rachunku oszczędnościowego,

moim zdaniem oszczędzanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym i wypłata odsetek co miesiąc jest bez sensu bo nic z tego nie masz i cały czas co miesiąc wracasz do kwoty którą wpłaciłaś na konto oszczędnościowe, ta kwota się nie powiększa tylko jest cały czas taka sama i po 1 roku, 2 latach patrzysz, a tam na koncie oszczędnościowym taka sama kwota jak 2 lata temu jakby w ogóle nie były naliczane odsetki od oszczędności.

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Cytat:
Napisane przez butterfly21 Pokaż wiadomość
Kilka lat temu założyłam Konto dla Młodych w PKO z dostępem internetowym. Nie ma ono żadnego oprocentowania. Rok temu trochę wpłynęło mi na konto, bo otrzymałam mały zachowek. Teraz myślę o lokacie lub koncie oszczędnościowym. Co jest lepsze? Zysk nie będzie duży, bo i kwota nie jest duża, no ale zawsze lepiej jak jakieś małe odsetki narosną. Także co polecacie?
I jeszcze jedno. Czy mając konto oszczędnościowe, macie też drugie konto na takie bieżące wydatki? Ja teraz jeszcze nie pracuję, ale zacznę w przyszłym roku, więc czy wtedy przydają mi się dwa konta (zwykłe i oszczędnościowe) czy po prostu można z oszczędnościowego płacić za codzienne wydatki?

Lokata i konto oszczędnościowe to właściwie to samo, tylko doprecyzujmy.


Lokatę możesz mieć bez konta - samą lokatę.


Konto zwykle jest jako rachunek bieżący ten z kartą do bankomatu i ten rachunek w zależności od banku może być płatny albo bezpłatny i do tego rachunku możesz sobie założyć nawet samodzielnie po zalogowaniu się na swoje konto bankowe dodatkowy rachunek oszczędnościowy i ten rachunek zwykle jest bezpłatny ale kiedy z niego robisz przelew może być prowizja np 10 zł zwyczajowo od 2go przelewu w miesiącu, zwykle 1 przelew w miesiącu można zrobić bez prowizji.
Rachunek oszczędnościowy to jest bardziej rachunek do trzymania na nim kasy.

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Nie warto. Oprocentowanie jest małe, a wymóg katy kredytowej jest podejrzany (z kartą często wiążą się opłaty za kartę). A sla kwoty 10tys. pierwszy z brzegu pko oferuje 2,25 na lokatach miesięcznych zalozonych przez aplikacje mobilna (pewnie konkurencja podobnie) bez wymogu karty kredytowej.

odrzucajcie takie oferty od razu bo może się okazać, że bank chce na was zarobić - opłaty za karte czy konto mogą być wyższe od odsetek z lokaty czy z rachunku oszczędnościowego - chcecie oszczędzać to nie pakujcie się w opłaty za konto czy karte.

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-09-01 o 16:57
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 06:39   #111
annablack
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 17
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe/ fundusz inwestycyjny

Fundusz inwestycyjnt to dla oważnych, fajna wydaje mi się lokata negocjowana w BOŚ BANKU, bo negocjujesz procent i czas, na jak długo chcesz lokztę, bodajże do roku.
annablack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-25, 23:24   #112
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe/ fundusz inwestycyjny

Cytat:
Napisane przez annablack Pokaż wiadomość
Fundusz inwestycyjnt to dla oważnych, fajna wydaje mi się lokata negocjowana w BOŚ BANKU, bo negocjujesz procent i czas, na jak długo chcesz lokztę, bodajże do roku.
dlaczego ludzie mówią "BOŚ Bank" jak sama nazwa BOŚ to Bank Ochrony Środowiska czyli już nazwa BOŚ ma w sobie Bank, które ludzie dodają do BOŚ, - bez sensu, - wychodzi wtedy z tego Bank Ochrony Środowiska Bank,

minusem tego banku jest, że nie ma całodobowej obsługi klienta,

drugi minus dla tego banku za ten zapis przy karcie
0 zł za korzystanie z karty debetowej wydanej do EKOkonta bez Kosztów - wystarczy, że dokonasz transakcij bezgotówkowych na kwotę 300 zł miesięcznie; w przeciwnym razie opłata za kartę to tylko 5 zł miesięcznie,
z drugiej strony mogli tu wpisać, że chcą nawet 10 zł, ale i tak minus za to,


plus za to, że ostatecznie w tej opcji karty wybranie pieniędzy z wszystkich bankomatów w Polsce jest bezpłatne,


fundusz inwestytyjny czyli ponosisz pełną odpowiedzialność włącznie z opcją utraty pieniędzy jeśli źle zainwestujesz, nie ma ochrony pieniędzy jak na lokacie, jak coś nie wyjdzie to pretensje możesz mieć tylko do siebie,


Zmiana oferty depozytowej

2018-08-20 | Klienci indywidualni Informujemy, że od 21.08.2018 r. oferta depozytowa w zakresie lokat dla klientów indywidualnych, zmienia się w następujący sposób:

Dla EKOlokaty na Dobry Początek

Oprocentowanie wynosi:
  • 2,00% z Nowych Środków dla Klientów posiadających ROR z aktywną kartą debetową
  • 1,85% ze Starych Środków dla Klientów posiadających ROR z aktywną kartą debetową
  • 1,60% dla pozostałych otwierających

Dla EKOlokaty Zyskownej

Oprocentowanie wynosi:
  • 2,00% z Nowych Środków dla Klientów posiadających ROR z aktywną kartą debetową
  • 1,85% ze Starych Środków dla Klientów posiadających ROR z aktywną kartą debetową
  • 1,60% dla pozostałych otwierających

Dla EKOlokaty Rentownej

Oprocentowanie wynosi:
  • 2,05% z Nowych Środków dla Klientów posiadających ROR z aktywną kartą debetową
  • 1,90% ze Starych Środków dla Klientów posiadających ROR z aktywną kartą debetową
  • 1,70% dla pozostałych otwierających

Dla Ekolokaty Rentownej wprowadzono podział lokat zakładanych z nowych oraz ze starych środków.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminami Promocji EKOlokaty na Dobry Początek, EKOlokaty Zyskownej i EKOlokaty Rentownej.


chodzi o to ?


Punkt 3 regulaminu
1.Promocja polega na podwyższonymprzez Bank oprocentowaniu środków na Lokacie,
do wysokości w stosunku rocznym:
1) 2,00% – w przypadku otwarcia Lokaty z Nowych Środków przez Klientów posiadających ROR
z aktywną Kartą w tej samej relacji co zakładana Lokata,z zastrzeżeniem ust. 2,
2) 1,85% – w przypadku otwarcia Lokaty ze Starych Środków przez Klientów posiadających ROR z aktyw
ną Kartą w tej samej relacji co zakładana Lokata, z zastrzeżeniem ust. 2,
3) 1,60% – w przypadku otwarcia Lokaty przez pozostałych Klientów.

6) Nowe środki
– ustalana w momencie otwierania Lokaty nadwyżka środków ponad sumę środków zgromadzonych w Banku na dzień 31 lipca 2018 r. na prowadzonych w złotych na rzecz osoby fizycznej wnioskującej o otwarcie Lokaty rachunkach:
ROR,oszczędnościowych,terminowych lokat oszczędnościowych (w tym inwestycyjnych) pomniejszona o łączną kwotę terminowych lokat oszczędnościowych aktywnych na moment otwierania Lokaty i otwartych na oprocentowaniu promocyjnym dla Nowych środków w okresie pomiędzy 31 lipca 2018 r. a dniem założenia Lokaty

Punkt 7 regulaminu
W przypadku założenia przez Uczestnika Promocji Lokaty
o charakterze odnawialnym, po zakończ
eniu okresu umownego
Lokata zosta
nie odnowiona na kolejny okres
4
-
miesięczny na warunkach obowiązujących w dniu odnowienia i z Oprocentowaniem standardowym.
- a ile wynosi to oprocentowanie standardowe ?

Punkt 8 regulaminu
Zadysponowanie kwotą Lokaty przed upływem okresu
Lokaty stanowi naruszenie warunków prowadzeni
a Lokaty
i powoduje, że kwota Lokaty jest nieoprocentowana lub
podlega oprocentowaniu za faktyczną liczbę dni
pozostawania środków na Lokacie do dnia naruszenia,
zgodnie ze stawką określoną w Tabeli oprocentowania.


znalazłem jeszcze to

EKOlokata na 1,3%

Wybierasz okres, walutę i cieszysz się zyskiem!

Załóż EKOlokatę na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy w PLN lub walucie (EUR, USD, GBP) i zyskaj nawet 1,3%.

oprocentowanie lokaty w PLN:12 miesięcy - 1,3%
6 miesięcy - 1,0%
3 miesiące- 0,8%
1 miesiąc- 0,5%

to chyba żart ?

max 1,3% przy 12 miesiącach ? - nie gódźcie się na to, znajdziecie lepsze oferty powyżej tych 1,3%
a tym 0,8% i 0,5% to już w ogóle szkoda się zajmować, odpada od razu,


jest jeszcze lokata negocjowalna i fajny zapis
- minimalna kwota lokaty to 100 000 zł,
zero szczegółów ile wynosi % po negocjacji, pewnie niewiele więcej niż normalnie,


ciekawa jest lokata

e-Lokata Na plusie

  • Podwyższone oprocentowanie aż do 2,80 % w skali roku w ramach promocji "e-Lokaty Na Plusie"
  • Termin lokaty: 3 miesięcy
  • Kwota minimalna - 1 tys. zł, maksymalna – 20 tys. zł
  • Możliwość założenia wyłącznie jednej lokaty
  • Po upływie terminu lokaty, zostanie ona odnowiona na kolejny okres 3-miesięczny na warunkach obowiązujących w dniu odnowienia i z Oprocentowaniem standardowym.


ale jest to lokata tylko na 3 miesiące, potem oprocentowanie normalne,




to interesujące, - na 5 lat

EKOlokata 5 na 5

Załóż EKOlokatę 5 na 5 i zyskaj do 5%

  • oprocentowanie stałe progresywne:
  • 1 rok - 1,50 %
    2 rok - 1,70 %
    3 rok - 2,00 %
    4 rok - 4,00 %
    5 rok - 5,00 %

czyli 1 rok tak sobie, 2 rok też tak sobie, w 3 roku wychodzisz na prostą bo 2% przebija oprocentowanie poniżej 2%, 4 rok też korzystanie i 5 rok lokata się kończy,

czyli moje obliczenie 1,5+1,7+2+4+5=14,2/5=2,84% rocznie wychodzi w skali 5 lat za każdy rok oprocentowanie = 2,84% realnego oprocentowania macie na tej lokacie czyli też nie jest to jakiś hit, bo oferty oprocentowań 2% czy trochę ponad 2% da się znaleźć bez tak długiego czasu jak 5 lat,

oczywiście jak zerwiesz lokatę wcześniej to tracisz procent, więc trzeba mieć pewność, że te pieniądze nie będą ruszane przez 5 lat,

od każdego oprocentowania odejmijcie sobie oprocentowanie podatkowe podatkiem Belki chyba 19% od zysków, ja dla równego rachunku odejmuję zawsze 20% i tak np z oprocentowania 2,84% po podatku robi się 2,272% czyli w zaokrągleniu jeśli nie liczyć tych miejsc po przecinku to wychodzi 2,2% zysku,

rewelacji nie ma, jest marketing i szczegóły które mają zachęcić, a jak się to zacznie liczyć to wychodzi, że dalej jest to samo albo bardzo podobnie, a jak coś się zmienia to miejsca po przecinku czyli prawie nic

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-09-26 o 11:33
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-04, 22:56   #113
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe/ fundusz inwestycyjny

przeglądam lokaty idea banku i testowo klikam, że chcę założyć lokatę na 4% dla nowych klientów, a tam zgody:


Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Idea Bank S.A. informacji handlowej drogą elektroniczną w postaci wiadomości e-mail na wskazany adres mailowy i w formie wiadomości tekstowych SMS na wskazany numer telefonu komórkowego. Zgoda może być wycofana w każdym czasie.
no, a potem będą wysyłać na maila reklamy, sms, może dzwonić,

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Idea Bank S.A. moich danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego, w tym profilowania w ww. celu. Zgoda może być wycofana w każdym czasie.
czyli żeby dzwonili bezpośrednio z firmy, a profilowanie - sam nie wiem ale to chyba takie trochę dopasowywanie informacji do klienta,

Wyrażam zgodę na udostępnianie przez Idea Bank S.A. danych osobowych w celach marketingowych do Idea Money S.A., Tax Care S.A. i Idea Getin Leasing S.A. Zgoda może być wycofana w każdym czasie.
Ta najbardziej zastanawiająca bo na udostępnianie danych innym firmom.
Zgodzisz się to możliwe, że będą dzwonili z propozycją ubezpieczeń np. samochodu bo udostępniają np firmie Getin Leasing,
zgodę można wycofać ale co się dzieje kiedy się zgodzisz, przekażą dane, a po tym przekazaniu danych wycofasz zgodę ? - co dalej z tym się dzieje ? mogą dzwonić bo dostali dane zanim ktoś wycofał zgodę ?

Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez Idea Bank S.A. telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów i automatycznych systemów wywołujących, w celu marketingu bezpośredniego. Zgoda może być wycofana w każdym czasie.
UWAGA UWAGA UWAGA - AUTOMATYCZNE SYSTEMY WYWOŁUJĄCE czyli nic innego jak zgoda, żeby wydzwaniali z firm call center,

zakładanie lokaty zostało przerwane przez te zgody, nie chce się na to godzić, nie chce się godzić na przekazywanie danych innym firmom, nie chce się godzić na wydzwanianie do mnie przez różne firmy call center, nie chce śmieci na mailu, na telefonie przez sms, nie chce odbierać telefonów z reklamą, chyba też nie chcę profilowania czyli zbierania informacji o mnie przez bank z czego korzystam i wysyłania reklam odpowiadających produktom z jakich korzystam,


wymóg prawny podania kto jest administratorem danych ok,

Administratorem Pani/Pana danych osobowych zawartych w niniejszym wniosku jest Idea Bank S.A. z siedzibą w Warszawie (01-208) przy ul. Przyokopowej 33 (dalej â��Bankâ�). Z Bankiem można skontaktować się za pośrednictwem e-mail: kontakt@ideabank.pl lub telefonicznie pod nr +48 22 101 10 10 W Banku został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych, z którym można się skontaktować: za pośrednictwem e-mail â�� privacy@ideabank.pl lub pisemnie â�� Inspektor Ochrony Danych, Idea Bank S.A., ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa.
Podstawę prawną przetwarzania Pani/Pana danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a), b), c) i f) RODO. Dane przetwarzane będą w celu:
â�˘ podjęcia niezbędnych działań przed zawarciem umowy, a w przypadku jej zawarcia â�� w celu prawidłowego wykonania tej umowy â�� wykonywania czynności bankowej;
â�˘ wykonywania obowiązków dotyczących FATCA, CRS oraz AML â�� na podstawie przepisów prawa: 1) ustawy o wykonywaniu Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki w sprawie poprawy wypełniania międzynarodowych obowiązków podatkowych oraz wdrożenia ustawodawstwa FATCA; 2) ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami; 3) ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu;

Dane przetwarzane będą w celu: â�˘ podjęcia niezbędnych działań przed zawarciem umowy, a w przypadku jej zawarcia - czyli tylko w przypadku zawarcia umowy - to ma być przy okazji, a naprawde zbierają dane ?

poza tym w Idea Bank i Lion's Bank - obydawa należą do Idea Bank - mają bardzo dziwnie skonstruowane konto oszczędnościowe czyli, że normalnie jest na koncie oszczędnościowym 1%, a jak jest 10 ktorność na rachunku oszczędnościowym tego co na rachunku głównym to jest chyba 2,15%, czyli jak masz 100 zł na rachunku głównym to 1,000 zł musi być na rachunku oszczędnościowym żeby było oprocentowanie 2,15%, jeśli jest 900 zł czyli poniżej 10 krotności, to już jest oprocentowanie 1%, odpowiednio jak masz 1,000 zł na rachunku głównym to musisz mieć 10,000 zł na rachunku oszczędnościowym bo 10 krotność tego co na rachunku głównym jeśli chcesz mieć oprocentowanie 2,15%,a nie 1%,
więc albo to jest konto tylko do oszczędzania i wtedy na rachunku głównym można mieć mało, a na rachunku oszczędnościowym to co chce się oszczędzać, ale już jak normalnie chcecie korzystać z tego konta i oszczędzać jednocześnie to nie wyjdzie wam dobrze bo zaniży wam to oprocentowanie z 2,15% do 1%.
To dotyczy Idea Banku i Lion's Banku.
Uwaga na Lion's Bank - konto bezpłatne można otworzyć tylko w oddziale, przez internet można otworzyć ale tylko płatne konto.

obliczenie różnicy,
normalna oferta to 2%, lokata 4% w Idea Bank na 3 miesiące z przedziału 500 zł do 20,000 zł,
na przykładzie 1,000 zł + 2% różnicy do 4% to rocznie jest więcej o 20 zł,
jeśli 20 zł pomnożymy przez maks czyli przez 20,000 zł da nam to 400 zł rocznie różnicy,
400 zł / 365 dni daje dziennie 1,095 zł,
1,095 zł * 90 dni czyli 3 miesiące daje różnice 98,55 zł w skali 3 miesięcy, potem koniec lokaty, a pamiętając o zgodach to mogą się reklamować i dzwonić jeśli się wyrazi zgody i przekazywać dane innym firmom,
20 zł / 365 dni = 0,054 gr * 90 dni = 4,86 zł za 3 miesiące lokaty od 1,000 zł, od 2,000 9,72 zł,
czyli maksymalna różnica może wynieść około 100 zł przy 20,000 zł na 3 miesiące czyli przy maksymalnym co można zainwestować w tą lokatę - około 100 zł zysku z różnicy jaką możecie mieć prawie wszędzie 2%, a między 4% czyli dodatkowe 2% maks,

z promocji 4% nie można skorzystać jeśli się otworzyło konto wcześniej niż lokatę, najpierw trzeba otworzyć lokatę, a potem konto jeśli się chce mieć u nich konto, ale jak na odwrót to dyskwalifikacja, nie możecie wtedy skorzystać z tej lokaty na 4%,

po 3 miesiącach lokaty do wyboru z normalnej oferty czyli bez rewelacji, np 2,3%, 2,6% albo jak to napisali wysokie oprocentowanie 1,75% w skali roku - no sorry, poniżej 2% to jest poniżej jakiejkolwiek dyskusji,

warto waszym zdaniem wyrażać te zgody na 4% na 3 miesiące ?

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-10-06 o 11:15
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 13:03   #114
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe/ fundusz inwestycyjny

Mam konta i lokaty w Idea Banku od 2 lat. Przez ten czas chyba tylko raz zadzwonili do mnie w celu marketingowym. Zadnego wzmozonego spamu na telefonie czy na mailu nie zauwazylam. Duzo gorsze profilowanie i natręctwo panuje w mBanku.
Jak już jestes jakis czas klientem, to masz dostęp do lepszych produktow niz te 'w ogolnej ofercie'. Mam tam mnostwo roznych lokat i zadna z nich nie jest na mniej niz 2%.
Z tego konta oszczednosciowego dzialajacego do dziesieciokrotnosci srodkow na koncie zwyklym tez korzystalam. Nic w tym dziwnego. Zasady są jasne, jak sie rąbniesz w utrzymaniu wlasciwych proporcji to mniej zyskasz, i tyle.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 12:07   #115
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe/ fundusz inwestycyjny

Mogłabyś zrobić zrzut ekranu jakie lokaty są dostępne po zalogowaniu się jako stały klient ?

Jak długo trzeba być w Idea Banku żeby można było skorzystać z lokat dla stałych klientów?

Normalnie korzystasz z tego konta do 10 krotności, np wypłacasz kasę z bankomatu czy dla bezpieczeństwa żeby był ten wyższy procent masz mniej kasy na rachunku głównym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-10-07 o 12:10
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 20:04   #116
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe/ fundusz inwestycyjny

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
Mogłabyś zrobić zrzut ekranu jakie lokaty są dostępne po zalogowaniu się jako stały klient ?
Najlepsze co teraz widzę w ofercie nowych lokat:
- 2,9% na 6ms dla nowych środków
- 2,7% na 9ms dla nowych środków

Aktualnie mam 6 różnych lokat, na 2,8-3,1%.
Dużym plusem lokat jest to, że zwykle są bardzo elastyczne - mają niską kwotę minimalną (np 500) i wysoką kwotę maksymalną (np 1000000zł!).
Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
Jak długo trzeba być w Idea Banku żeby można było skorzystać z lokat dla stałych klientów?
Nie potrafię powiedzieć, bo wchodziłam na konto nieregularnie (tylko jak mi się lokata kończyła albo miałam duży przyplyw srodków)
Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
Normalnie korzystasz z tego konta do 10 krotności, np wypłacasz kasę z bankomatu czy dla bezpieczeństwa żeby był ten wyższy procent masz mniej kasy na rachunku głównym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nigdy nie korzystałam normalnie z tego konta (nie robiłam z niego opłat, nawet nie mam do niego karty), bo zwykłe konto do codziennego użytku mam w innym banku. Teraz oba konta mam puste, bo bardziej mi się opłacają lokaty niz oszczędnosciowe.

Edytowane przez nelciak
Czas edycji: 2018-10-07 o 20:08
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 02:35   #117
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe/ fundusz inwestycyjny

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Najlepsze co teraz widzę w ofercie nowych lokat:
- 2,9% na 6ms dla nowych środków
- 2,7% na 9ms dla nowych środków

Aktualnie mam 6 różnych lokat, na 2,8-3,1%.
Dużym plusem lokat jest to, że zwykle są bardzo elastyczne - mają niską kwotę minimalną (np 500) i wysoką kwotę maksymalną (np 1000000zł!).

Nie potrafię powiedzieć, bo wchodziłam na konto nieregularnie (tylko jak mi się lokata kończyła albo miałam duży przyplyw srodków)

Nigdy nie korzystałam normalnie z tego konta (nie robiłam z niego opłat, nawet nie mam do niego karty), bo zwykłe konto do codziennego użytku mam w innym banku. Teraz oba konta mam puste, bo bardziej mi się opłacają lokaty niz oszczędnosciowe.
to masz podobnie jak ja, czyli, że kartę mam w jednym konkretnym banku i z niej korzystam, a konto oszczędnościowe też bez karty tylko do trzymania na nim kasy,

no i znowu wracamy do tematu lokat czyli dla nowych środków wszystko psuje, dlatego, że jak już masz jakąś kasę to chcesz ją mieć dobrze oprocentowaną, a sformułowanie dla nowych środków mówi, że te pieniądze nie będą tak dobrze oprocentowane jak nowe środki które możesz dorzucić jak uzbierasz i to już wszystko psuje bo nie doceniają tego co już jest tylko chcą więcej i po 6 miesiącach te środki już nie będą nowe tylko stare i gorzej oprocentowane

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2018-10-08 o 02:39
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 08:04   #118
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe/ fundusz inwestycyjny

Mam trochę oszczędności (w mojej ocenie niewiele) i póki co nie planuję większych wydatków. Wolałabym je w coś zainwestować. Póki co na inwestowanie na giełdzie jestem jeszcze za słabo zorientowana w temacie (chyba, że któraś z Was już tak działa? i nie mam na myśli owianego złą sławą forexa?). Myślę, że inwetsycje w nieruchomości, zwłąszcza w dużych miastach, to najbezpiecziejsza opcja ale nie stać mnie jeszcze na kupno mieszkania by je wynajmować.

Znalazłam opcję inwestowania grupowego w nieruchomości, z wejściem do spójki z innymi podobnymi osobami. Opcja wejścia już od 10 tys. w taką spółkę wydaje się być dobrą alternatywą dla lokat czy kont oszczędnościowych (śmieszne 3-5% przy dodatkowych opłatach i innych ukrytych kosztach są dla mnie kompletnie bez sensu). I teraz rozważam to, szukam możliwości wymiany opinii. Czy na moim miejscu byście zaryzykowały? Weszły w taką inwestycję?
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-07, 19:50   #119
truskama
Raczkowanie
 
Avatar truskama
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 46
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe/ fundusz inwestycyjny

Chciałabym założyć lokate, żeby pieniązki sobie pracowały. Ale założyłam na razie samo konto , chcę zobaczyc jakie bank ma oferty , jak idą te prostsze rzeczy , czy nie wyjdą koszta prowadzenia rachunku lu inne , polecili mi ban BGŻ , co sadzicie.?
truskama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-08, 11:30   #120
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Lokata/konto oszczędnościowe/ fundusz inwestycyjny

Cytat:
Napisane przez truskama Pokaż wiadomość
Chciałabym założyć lokate, żeby pieniązki sobie pracowały. Ale założyłam na razie samo konto , chcę zobaczyc jakie bank ma oferty , jak idą te prostsze rzeczy , czy nie wyjdą koszta prowadzenia rachunku lu inne , polecili mi ban BGŻ , co sadzicie.?
Skoro jesteś tak bardzo zadowolona z powyższego banku (o czym piszesz w innym wątku), brak jest ukrytych kosztów i wszystko sprawnie działa, to nad czym się jeszcze zastanawiasz?
(Reklama na forum jest płatna)
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-08 13:02:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:45.