Laserowa korekta wady wzroku - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-07-16, 17:59   #2131
Friese
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez bigi01 Pokaż wiadomość
Cześć. Jestem po dwóch badaniach kwalifikacyjnych w Mavit. Jeszcze jedne przede mną, ale już wiem, że prawdopodobnie kwalifikuję się jedynie do metody Smile. Wada spora, bo -8,5 oraz -8,75. Byłem już prawie zdecydowany, jednak na ostatniej wizycie dowiedziałem się, że ze względu na duże źrenice i suche oczy po operacji na pewno wystąpią efekty uboczne. Rozszczepianie świateł i osłabienie poczucia kontrastu (tego obawiam się najbardziej). Czy miał ktoś podobne problemy? Ja jestem coraz bardziej niezdecydowany, odkąd dowiedziałem się o tych powikłaniach. Pani doktor powiedziała, że tym zabiegiem zredukują mi wadę prawdopodobnie do zera, ale moje widzenie po zmroku się pogorszy. Jeśli miałoby to wyglądać tak, jak na poniższym filmiku, to chyba już lepiej pozostać przy okularach.

https://www.youtube.com/watch?v=e_NV52ZydEQ
ja jestem 2 lata po operacji metoda SMILE w mavit u horodynskiej.

mam roszczepianie swiatel.
nie ma szans prowadzic auta wieczorem.
musze zakraplac krople na jaskre BIPROLAST, wtedy zrenice sie nie powiekszaja i nie rozszczepiaja mi sie swiatla.

ALE one z kolei obnizaja cisnienie wiec chce Ci sie spac.

a chec spania podczas prowadzenia auta to tez niebezpieczne.

wiec zakraplam i pije energetyki bo mam trase do domu 4-5 h wieczorem wiec jest ciezko.
Friese jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-26, 12:09   #2132
Pablo66
Przyczajenie

Witam, mam 52 lata, jestem po kwalifikacji do zabiegu Lenvitu. Wiem, że po zabiegu będę musiał mieć okulary do bliży i w ogóle mi to nie przeszkadza. Czy ktoś z Was miał też taką sytuację? Jeśli tak, to proszę napisać, czy w moim wieku warto robić korekcję? Dzięki za odpowiedzi.
Pablo66 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 11:39   #2133
Friese
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pablo66 Pokaż wiadomość
Witam, mam 52 lata, jestem po kwalifikacji do zabiegu Lenvitu. Wiem, że po zabiegu będę musiał mieć okulary do bliży i w ogóle mi to nie przeszkadza. Czy ktoś z Was miał też taką sytuację? Jeśli tak, to proszę napisać, czy w moim wieku warto robić korekcję? Dzięki za odpowiedzi.
Mi lekarka powiedziała żebym nastawiła się że po korekcji i tak w wieku ok. 40 lat wada może się pogłębiać, bo to taki wiek i to naturalny postęp starzenia się.

A jaką masz wadę?

Ja mam 28 lat i miałam -6 i -11 więc u mnie nie było wątpliwości.
Też miałam Lentiviu = RELEX SMILE.
Stary 2018-08-27, 15:11   #2134
Pablo66
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Mi lekarka powiedziała żebym nastawiła się że po korekcji i tak w wieku ok. 40 lat wada może się pogłębiać, bo to taki wiek i to naturalny postęp starzenia się.

A jaką masz wadę?

Ja mam 28 lat i miałam -6 i -11 więc u mnie nie było wątpliwości.
Też miałam Lentiviu = RELEX SMILE.
Ja mam -4,25 i -5,50. Do czytania mam słabsze, a po korekcji będę musiał mieć plusy, ale to nie stanowi problemu, jedna para okularów odpadnie. A czy słyszałaś może, że pacjenci w starszym wieku gorzej przechodzą rehabilitację czy nie ma to aż tak dużego wpływu? Podczas kwalifikacji lekarka mówiła, że wszystko powinno być oki, bo to i tak zależy od indywidualnych predyspozycji, ale mimo wszystko ciągle mam jakieś obawy. Mówię sobie, że wszystko musi się udać i nie ma innej opcji, ale...zawsze jest jakieś ale. Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale zawsze trochę lżej na duszy
Stary 2018-08-28, 07:37   #2135
effcia82
Zakorzenienie

Ja z obawy przed koniecznością używania okularów do bliży (póki co) zrezygnowałam z zabiegu. Przemyślę ponownie jak mi wada nie da normalnie funkcjonować.
effcia82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-01, 12:58   #2136
Friese
Zakorzenienie

Cytat:
Ja mam -4,25 i -5,50. Do czytania mam słabsze, a po korekcji będę musiał mieć plusy, ale to nie stanowi problemu, jedna para okularów odpadnie. A czy słyszałaś może, że pacjenci w starszym wieku gorzej przechodzą rehabilitację czy nie ma to aż tak dużego wpływu? Podczas kwalifikacji lekarka mówiła, że wszystko powinno być oki, bo to i tak zależy od indywidualnych predyspozycji, ale mimo wszystko ciągle mam jakieś obawy. Mówię sobie, że wszystko musi się udać i nie ma innej opcji, ale...zawsze jest jakieś ale. Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale zawsze trochę lżej na duszy
Jasne, pisz śmiało

Z tego co ja słyszałąm ale nie od lekarki wprost to że przy SMILE te 4 dni każdy powininen na spokojnie w łóżku przeleżeć, zero telefonui, telewizji, odpoczywać i w sterylnie czystym mieszkaniu przebywać.

I potem szybka regenerqacja.

Ale przy innych metodach, femtolasik czy jakoś tak, czy EBK to może wiek mieć wpływ na regenerację.

Ale lekarz mi wprost nie powiedział - ale ja smile polecam, bo wada jest drugiego dnia juz stabilna a nie kształtuje się do 6 mcy nawet jak w innych metodach
Stary 2018-09-03, 05:53   #2137
Pablo66
Przyczajenie

Cytat:
Jasne, pisz śmiało

Z tego co ja słyszałąm ale nie od lekarki wprost to że przy SMILE te 4 dni każdy powininen na spokojnie w łóżku przeleżeć, zero telefonui, telewizji, odpoczywać i w sterylnie czystym mieszkaniu przebywać.

I potem szybka regenerqacja.

Ale przy innych metodach, femtolasik czy jakoś tak, czy EBK to może wiek mieć wpływ na regenerację.

Ale lekarz mi wprost nie powiedział - ale ja smile polecam, bo wada jest drugiego dnia juz stabilna a nie kształtuje się do 6 mcy nawet jak w innych metodach
Zdecydowałem się. Jadę na zabieg Smile 11 września . Stres jest jak cholera, ale to normalne, w końcu będą mi grzebać w oczach . Zaraz idę na urlop, więc na odpoczynek będę miał czas. Dam znać jak już będzie po wszystkim i będę w stanie coś naklikać
Stary 2018-09-06, 14:21   #2138
Friese
Zakorzenienie

Cytat:
Zdecydowałem się. Jadę na zabieg Smile 11 września . Stres jest jak cholera, ale to normalne, w końcu będą mi grzebać w oczach . Zaraz idę na urlop, więc na odpoczynek będę miał czas. Dam znać jak już będzie po wszystkim i będę w stanie coś naklikać
Pablo jak chcesz możemy porozmawiać głosowo, bo naprawdę ten zabieg to nie ma się czym stresować, nic nie boli i nie ma nieprzyjemnych / diwnych momentów
Stary 2018-09-08, 14:57   #2139
kmff
Przyczajenie

Cytat:
(...) Zaraz idę na urlop, więc na odpoczynek będę miał czas. (...)
Nie musiałeś brać urlopu, po zabiegu dostaje się 2-4 tygodnie (decyduje pacjent, ja wziąłem 2 tygodnie z opcją kolejnych 2, gdybym źle się czuł) zwolnienia lekarskiego.
kmff jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-08, 22:03   #2140
gosia_9508
Wtajemniczenie

Mnie również lekarka sama proponowała zwolnienie, z zaleceniem, że 2 tygodnie, ze to taki odpowiedni czas by się zregenerować i dać oczom odpocząć. Wbrew pozorom, to jest poważna ingerencja w oko, zabieg, mimo, że się tego nie czuje, to jednak oko musi mieć czas się wygoić.

Ja po zabiegu jak pierwszy raz przysiadłam przy książce, to na drugi dzień się czułam jakbym miała mega mega kaca wytezanie wzroku za wcześnie i zbyt długo tak u mnie zadziałało

Dopóki będziesz robił to, co robiłeś do tej pory,
będziesz uzyskiwał takie same efekty jak do tej pory.
Jeżeli nie podobają Ci się dotychczasowe efekty,
to musisz zmienić swoje dotychczasowe postępowanie.
Zig Ziglar
gosia_9508 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 18:02   #2141
Pablo66
Przyczajenie

Cytat:
Pablo jak chcesz możemy porozmawiać głosowo, bo naprawdę ten zabieg to nie ma się czym stresować, nic nie boli i nie ma nieprzyjemnych / diwnych momentów
I po wszystkim, jestem 24 godziny po Zabieg przebiegł szybko i bezboleśnie. Zaraz po zabiegu było uczucie piasku pod powiekami, ale minęło po kilku godzinach. Teraz widzenie na odległość jest super, a do bliży okularki i też daję radę Co prawda szybko wzrok się męczy, ale z każdym dniem będzie lepiej mam nadzieję. Teraz tylko kropelki, dużo odpoczynku i czuję się świetnie. Dzięki za podtrzymanie na duchu. Pozdrawiam
Stary 2018-09-13, 10:51   #2142
Friese
Zakorzenienie

Cytat:
I po wszystkim, jestem 24 godziny po Zabieg przebiegł szybko i bezboleśnie. Zaraz po zabiegu było uczucie piasku pod powiekami, ale minęło po kilku godzinach. Teraz widzenie na odległość jest super, a do bliży okularki i też daję radę Co prawda szybko wzrok się męczy, ale z każdym dniem będzie lepiej mam nadzieję. Teraz tylko kropelki, dużo odpoczynku i czuję się świetnie. Dzięki za podtrzymanie na duchu. Pozdrawiam
Uciekaj od komputera!!!
Te pierwsze dni, daj sobie duzo odpoczynku, pamiętaj o wpuszczaniu kropel co dostałeś

ja pierwsze 4 dni to .. spałam 18h na dobę, tak potrzebował organizm.
I serio, postaraj się nie patrzeć w telefon, TV, jak się nudzisz to słuchaj audiobooków. Odpoczywaj
Stary 2018-09-14, 19:06   #2143
kmff
Przyczajenie

Friese, nie musi uciekać, wszystko zależy od danego człowieka, jego samopoczucia i 'czucia' oczu po korekcji. U mnie dr Horodyńska sama mówiła, że nie ma potrzeby całkowitego unikania tv/telefonu/tabletu itp., jedynie trzeba oczy oszczędzać, by się nie męczyły i jeśli tak się nie dzieje, to nie ma przeciwwskazań do 'normalnego' korzystania z różnych sprzętów - np. w moim przypadku było podobnie, wszystko poszło ok i parę godzin po korekcji (jeszcze tego samego dnia) oglądałem mecz w TV. A od następnego wróciłem do zwykłego trybu dnia codziennego (nie licząc pracy) i później nie miałem z tego powodu żadnych problemów.
kmff jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 22:29   #2144
gosia_9508
Wtajemniczenie

U mnie pielęgniarka do pacjentów przy pytaniach o ekran tv/komputer mówiła "a co wy sobie za kare ten zabieg zrobiliście? Macie nowe oczy, to się nimi cieszcie" ;-)
Można wszystko, ale z umiarem. Ja również kilka godzin po zabiegu wróciłam do normalnego funkcjonowania.

Dopóki będziesz robił to, co robiłeś do tej pory,
będziesz uzyskiwał takie same efekty jak do tej pory.
Jeżeli nie podobają Ci się dotychczasowe efekty,
to musisz zmienić swoje dotychczasowe postępowanie.
Zig Ziglar
gosia_9508 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości