Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-03-02, 07:12   #61
Frida81
Raczkowanie
 
Avatar Frida81
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 367
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Gdzie ta tabelka?
Frida81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 07:39   #62
czarnasia13
Raczkowanie
 
Avatar czarnasia13
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 172
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Będzie na koniec dnia 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czarnasia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 07:47   #63
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Ja jeszcze nie wskakuje do tabelki, ale od wczoraj mam -0,5 kg
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 07:48   #64
czarnasia13
Raczkowanie
 
Avatar czarnasia13
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 172
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czarnasia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 07:53   #65
Frida81
Raczkowanie
 
Avatar Frida81
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 367
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Nie boicie się ważyć? Ja mam z tym problem.
Frida81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 07:54   #66
czarnasia13
Raczkowanie
 
Avatar czarnasia13
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 172
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Ja też mam problem stanowczo za często się ważę 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czarnasia13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 09:02   #67
nestle301
Zakorzenienie
 
Avatar nestle301
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10 759
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Orih, Joanna, Truskawko (nie mam porównania ),Frida, Marlen, KejtiCee ----gratuluję Wam dziewczyny

Czarnasia na pewno spadnie! Super że obyło się bez wzrostu

Zmotywowana przecież to nie są statystyki

Stokrotko świetny pomysł z wagą, brawo za trzymanie diety!

Ja się kiepsko czuję, zakupy zrobione w połowie, nie wiem czy uda mi się jeszcze dzisiaj gdzieś samej wyskoczyć, a chciałam mieć już wszystko wieczorem gotowe. Mam dreszcze i słabo to widzę. Marudzę, nie lubię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie"
P. M.
nestle301 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-02, 09:15   #68
zmotywowana86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 243
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Nestle- wiesz o co mi chodzilo; (....
Zdrowka życzę.
My powoli wychodzimy z przeziębienia. Podczas choroby zdazalo mi sie dodawac miod do herbaty z cytryna. Moze to zatzymalo spadek wagi. Zreszta coby nie bylo, jest beznadziejnie..

Edytowane przez zmotywowana86
Czas edycji: 2018-03-02 o 09:18
zmotywowana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 09:22   #69
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Dziewczyny, nie zalamywac sie

zmotywowana, mi sie wydaje, ze dietetyk cos pominal, jakos zle podchodzi do twojej hipoglikemii reaktywnej (nie pamietam dokladnej nazwy). Co wcale nie dziwi, bo to nie jest czesta i znana jednostka chorobowa. Moze sprobowalabys przez tydzien SB tylko zeby zobaczyc, czy cos zejdzie w dol? Wtedy bedziesz wiedziala, ze masz problem z weglowodanami.

chyba wroce do nauki rosyjskiego tylko potrzebuje ksiazek
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 09:27   #70
nestle301
Zakorzenienie
 
Avatar nestle301
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10 759
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Cytat:
Napisane przez zmotywowana86 Pokaż wiadomość
Nestle- wiesz o co mi chodzilo; (....
Zdrowka życzę.
My powoli wychodzimy z przeziębienia. Podczas choroby zdazalo mi sie dodawac miod do herbaty z cytryna. Moze to zatzymalo spadek wagi. Zreszta coby nie bylo, jest beznadziejnie..
Wiem kochana... Nie wiem co Ci doradzić... Jedyne co mi przychodzi na myśl, to to, iż może powinnaś przez jakiś czas zwiększyć ilość kalorii na diecie? Nie znam się, ale skoro i tak ich tak mało przyjmujesz, a waga nie rusza, to coś jest nie tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8182836 1]Dziewczyny, nie zalamywac sie

zmotywowana, mi sie wydaje, ze dietetyk cos pominal, jakos zle podchodzi do twojej hipoglikemii reaktywnej (nie pamietam dokladnej nazwy). Co wcale nie dziwi, bo to nie jest czesta i znana jednostka chorobowa. Moze sprobowalabys przez tydzien SB tylko zeby zobaczyc, czy cos zejdzie w dol? Wtedy bedziesz wiedziala, ze masz problem z weglowodanami.

chyba wroce do nauki rosyjskiego tylko potrzebuje ksiazek[/QUOTE]Iloma Ty już językami władasz?

Jejku, jak ja bym chciała aby moje dzieci miały takie zapędy do nauki języków obcych....

Jestem pod olbrzymim wrażeniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie"
P. M.
nestle301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 09:29   #71
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Ja do tabelki 79,7.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-02, 09:30   #72
nestle301
Zakorzenienie
 
Avatar nestle301
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10 759
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Odrey a jak tam u Ciebie? ile nowy rowerek ma już na liczniku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie"
P. M.
nestle301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 09:31   #73
zmotywowana86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 243
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

orih- tak myslam o SB. Ale nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac i od czego zacząć. A nie mam za bardzo czasu zeby przejrzec internet. Najłatwiej w moim przypadku jest wlasnie, gdy mam czarno na bialym jakąs rozpiske i wedlug niej jem.
Kończy mi sie poprostu zapał jak nie ma efektow. Bo ile mozna; (
zmotywowana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 09:48   #74
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Cytat:
Napisane przez zmotywowana86 Pokaż wiadomość
orih- tak myslam o SB. Ale nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac i od czego zacząć. A nie mam za bardzo czasu zeby przejrzec internet. Najłatwiej w moim przypadku jest wlasnie, gdy mam czarno na bialym jakąs rozpiske i wedlug niej jem.
Kończy mi sie poprostu zapał jak nie ma efektow. Bo ile mozna; (
No to najprosciej pobrac z internetu ksiazke South Beach Turbo z 2009 roku. Ale ja ci moge tak na szybko podstawowa rozpiske, liste zakupow zrobic:

Kupujemy:
- chude mieso, czyli np. piers z kurczaka, piers z indyka, filet wieprzowy, chude czesci wolowiny, mielone drobiowe
- chude wedliny bez duzego dodatku cukru i tluszczu, chude parowki drobiowe (do 6 gram tluszczu w porcji 60 gram; ale parowki drobiowe zazwyczaj maja mniej tluszczu)
- jajka do oporu
- jakis zdrowy tluszczu - np. oliwa z oliwek - dwie lyzki dziennie np. do smazenia
- warzywa wlasciwie wszystkie poza tymi o duzym IG, czyli poza marchewka, ziemniakami, burakami, korzeniem pietruszki i kukurydza, groszkiem; reszte mozemy kupowac tez np. w puszcze (bez dodatku cukru) albo np. korniszony w sloiku
- chudy nabial - chudy ser zolty (troche), chuda mozarella, chude jogurty (patrzec zeby cukru bylo mniej niz 5 gram), chudy serek homogenizowany, odchudzone mleko (0,5%)
- straczki (soczewica, ciecierzyca, fasola....) mozemy jesc do pol szklanki dziennie, czyli powiedzmy po prostu raz dziennie
- jakies dodatki typu pomidory w puszcce, musztarda, ocet, ocet balsamiczny, przyprawy, kostka rosolowa bez cukru, slodzik
- przepisy na slodkosci podawalam, warto zaopatrzyc sie np. w cukierki bez cukru, surowe kakao, aromat waniliowy, galaretke bez cukru, zelatyne; te slodkosci max. 75 kcal dziennie

No i z tego kombinujesz przepisy

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Nestle, ja mowie w trzech jezykach jak to sie mowi ''plynnie'' (tzn. poza polskim - angielski, niemiecki, hiszpanski), a w dwoch tak troche. Teraz trenuje dalej te dwa jezyki (francuski i wloski), ucze sie troche pomalu japonskiego, ale wlasnie ten rosyjski tak do mnie wraca jak bumerang.

Kazdy ma swoje pasje, ja za to np. nigdy nie gralam na zadnym instrumencie, mimo ze bym chciala . I zawsze bylam noga ze wszystkich sportow.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 09:50   #75
zmotywowana86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 243
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

orih- jestes kochana.
I to tyle? z tych rzeczy poprostu komponowac posilki? tylko to sprawdzanie cukru w wedlinach czy nabiale chyba nie jest proste

orih- a ilosc posilkow i wielkosc porcji? jak z tym jest?

Edytowane przez zmotywowana86
Czas edycji: 2018-03-02 o 09:53
zmotywowana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 09:56   #76
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Cytat:
Napisane przez zmotywowana86 Pokaż wiadomość
orih- jestes kochana.
I to tyle? z tych rzeczy poprostu komponowac posilki? tylko to sprawdzanie cukru w wedlinach czy nabiale chyba nie jest proste
Aaaa jeszcze oczywiscie ryby! Swieze i wedzone.

Sprawdzanie cukru w wedlinach od rzeznika nie jest latwe, ale juz w takich z biedronki zawsze masz napisane, ile gram tluszczu i cukru jest na sto gram produktu. Jogurty tak samo.



---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Cytat:
Napisane przez zmotywowana86 Pokaż wiadomość
orih- jestes kochana.
I to tyle? z tych rzeczy poprostu komponowac posilki? tylko to sprawdzanie cukru w wedlinach czy nabiale chyba nie jest proste

orih- a ilosc posilkow i wielkosc porcji? jak z tym jest?
3 posilki glowne i dwie przekaski. Jesz ile potrzebujesz, zeby nie czuc glodu. Chudniesz przez odstawienie weglowodanow i cukru.

Jeszcze mozesz jesc orzechy, tak powiedzmy garsc dziennie orzechow typu wloskie, macadamia, dokladnych wyliczen nie pamietam, bo ja ich nie jem.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 09:56   #77
zmotywowana86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 243
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

a salate z dodatkami z vinegrett ?surowki?

orih- a te 5g cukru w nabiale to w stosunku do jakiej gramatury? Czy na cale opakowanie?

Edytowane przez zmotywowana86
Czas edycji: 2018-03-02 o 10:09
zmotywowana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 10:13   #78
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Po dwoch tygodniach powolutku wprowadza sie owoce i weglowodany zlozone.

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez zmotywowana86 Pokaż wiadomość
a salate z dodatkami? surowki?
No pewnie, tak jak mowilam, warzywa wszystkie mozesz, poza marchewka, ziemniakami, kukurydza, groszkiem i pietruszka.

Czyli np. salatke z salaty, pomidora, papryki, ogorka, brokula jak najbardziej. Albo surowke z kapusty (bez marchewki i bez jablka).

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Jak masz jeszcze jakies pytania, to smialo pisz.

Powiem ci szczerze, ze to moze byc wlasnie idealna dieta dla ciebie, bo przy hipoglikemii reaktywnej chodzi przeciez o to, zeby poziom cukru sie wyrownal i zalecane jest ograniczenie weglowodanow, zwlaszcza tych latwo przyswajalnych. Wiec paradoksalnie wyeliminowanie ich na jakis czas byc moze pomoze ci ruszyc z waga. Tylko wlasnie dbalabym o to, zeby jesc duze posilki, czesto robic przekaski, zeby czasem cukier nie spadal. Mysle, ze spokojnie powinnas jesc orzechy itd.

Ja nie mialam od poczatku od kiedy jestem na tej diecie ani razu spadku cukru (a wczesniej codziennie), ale wlasnie jem duzo i tresciwie.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 10:14   #79
inkalands
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 119
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Cytat:
Napisane przez zmotywowana86 Pokaż wiadomość
orih- tak myslam o SB. Ale nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac i od czego zacząć. A nie mam za bardzo czasu zeby przejrzec internet. Najłatwiej w moim przypadku jest wlasnie, gdy mam czarno na bialym jakąs rozpiske i wedlug niej jem.
Kończy mi sie poprostu zapał jak nie ma efektow. Bo ile mozna; (
Powtarzam się, ale wydaje mi się, że masz jakieś niezdiagnozowane zaburzenie, chorobę. Obcinać kalorie można w nieskończoność, ale skoro to nie daje efektów, to znaczy, że coś z organizmem jest nie ok. Mimo wszystko trzymam za Ciebie kciuki, żeby leciało!

Witam wszystkie nowe nicki i witam się w nowym wątku

Frida81 - ile czasu się odchudzasz? Piękny spadek wagi! Zaczynałam podobnie, ale jestem +10 w stosunku do Ciebie

U mnie 86,5 kg na wadze, sporo ubyło, chociaż to wyłącznie efekt nie jedzenia... Dużo stresów było w tym tygodniu, problemów, nie miałam siły jeść. Dziś mam "wolne", jestem w delegacji, córka dziś będzie odbierana przez dziadków. W przyszłą środę mam ważną rozmowę rekrutacyjną (nie szukałam pracy, ale dostałam ciekawe zaproszenie), jestem pełna nadziei, bo gdyby się udalo to nie byłabym tak uwiązana do biurka. Zobaczymy. Finansowo też było lepiej, tylko musiałabym dojeżdżać pół godziny od przedszkola - no cóż...
inkalands jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-02, 10:14   #80
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Oczywiscie gratuluje spadkow kejtice jak sie czujesz? Dzisiaj moze sie pojawic bol glowy, mi minal po 3 dniach, miej to na uwadze .
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 10:27   #81
zmotywowana86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 243
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

dziewczyny ktore stosujecie SB i karmicie piersią, czy nie macie problemu z pokarmem ? pytam na.wszelki wypadek

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

orih- dziękuję. mysle ze bede miala jeszcZe niejedno pytanie.
Bo te 2 tyzki oleju to na caly dzien?

inkalands- tez mysle ze ze mna cos nie halo, ale juz nie mam.punktu zaczepienia..

Edytowane przez zmotywowana86
Czas edycji: 2018-03-02 o 10:29
zmotywowana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 10:34   #82
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

PRODUKTY SPOZYWCZE DOZWOLONE W FAZIE 1
WOŁOWINA

Chude* części, takie jak: Dolna krzyżowa Ligawa Łata Krzyżowa
Mielone: Bardzo chude
Z polędwicy Pastrami, chude
Polędwica Rostbef Skrzydło Zrazowa dolna Zrazowa górna
DRÓB (bez skóry)
Bekon z indyka Kurka kornwalijska Mielone z piersi indyka Mielone z piersi kurczaka Niskotłuszczowe parówki z indyka
(3-6 g tłuszczu na 60-gramowg porcję) Pierś kurczaka lub indyka
OWOCE MORZA
Wszystkie rodzaje ryb i skorupiaków (ogranicz te o dużej zawartości
rtęci i innych szkodliwych substancji, takie jak miecznik, marlin, rekin czy tuńczyk biały - zamiast tego ostatniego jedz tuńczyka pasiastego) Kawior z łososia Sashimi
WIEPRZOWINA
Chudy schab wędzony Polędwica Schab, szynka surowa Szynka gotowana
CIELĘCINA
Górka (kotlety) Nerkówka Udziec
JAGNIĘCINA (oczyszczona z wszelkiego widocznego tłuszczu) Comber (kotlety) Udziec
WĘDLINY (tylko beztłuszczowe lub z niskg zawartościg tłuszczu)
Pieczona wołowina (wołowina ekstra, zrazowa) Pierś indyka Szynka gotowana Szynka wędzona Wędzona pierś indycza
SOJOWE SUBSTYTUTY MIĘSA
Jeżeli nie podano inaczej, szukaj produktów, które mają najwyżej
ó g tłuszczu na porcję o wadze 60-90 g.
Bekon sojowy Hamburger sojowy Hot dogi sojowe
Kiełbaski i paszteciki sojowe Kurczak sojowy bez panierki
Mielone z soi (białko upostaciowane), seitan, tempeh, tofu
SERY (beztłuszczowe lub o obniżonejzawartości tłuszczu) - sery zolte do max. 6 gram tluszczu w 30 gramach sera (czyli ok. 18 g na 100 g sera), ricotta odtluszczona, twarozek odtluszczony
JAJKA
PRODUKTY MLECZNE
Oprócz śmietany pół na pół z mlekiem dozwolone 2 szklanki
(480 ml) dziennie, w tym jogurt naturalny 0% lub niskotłuszczowy.
Beztłuszczowa śmietana pół na pół z mlekiem (2 łyżki)
Jogurt grecki beztłuszczowy Jogurt naturalny 0% lub niskotłuszczowy Maślanka 1% lub beztłuszczowa
Mleko 1% lub beztłuszczowe Mleko sojowe niskotłuszczowe zwykłe,
waniliowe lub sztucznie słodzone
ROŚLINY STRĄCZKOWE
Świeże, mrożone lub puszkowane (bez dodatku cukru). Zacznij
od porcji 1/3-1/2 szklanki. Biała fasola (odmiany o dużych
i średnich ziarnach) Bób Ciecierzyca Czarna fasola Edamame (świeża zielona soja) Fasola „czarne oczko"
Fasola adzuki Fasola kidney Fasola limeńska Fasola mung Fasola odsmaźana w puszce, bez tłuszczu Fasola pinto Fasola strgczkowa płaska Groch łuskany Nikła indyjska „Piękny Jaś"
Soczewica Soja
WARZYWA
Możesz jeść świeże, mrożone lub z puszki (ale bez dodatku cukru).
Zjadaj minimum 2 szklanki do lunchu i obiadu
Bakłażan Boćwina Bok choy (kapusta chińska) Brokuł Brokuł chiński (choy sum, kwitnąca kapusta chińska) Brukselka
Cebula Czosnek Dynia (cukinia, kabaczek, makaronowa)
Endywia Eskariola Fasolka szparagowa Fenkuł (koper włoski) Groszek bezłykowy Grzyby (wszystkie odmiany) Jarmuż Jicama (ziemniak meksykański) Kalafior Kalarepa Kapary Kapusta (biała, modra, pekińska, włoska) Kapusta bezgłowa Kapusta kwaszona
Karczochy Ketmia jadalna (okra) Kiełki (lucerny, fasoli, brokułów, soczewicy, rzodkiewki, słonecznika)
Koktajl z soków warzywnych Kolczoch jadalny Liście gorczycy sarepskiej Liście rzepy Liście winogron Ogórek Ogórki kwaszone
Orzech wodny Ostre papryczki Papryka pomidorowa (wszystkie
odmiany) Pieprz turecki (papryka jednoroczna) Pietruszka naciowa
Pikle sztucznie słodzone Pomidory (wszystkie odmiany) Por
Rabarbar Radicchio (czerwona odmiana cykorii) Rokieta siewna (rukola) Rukiew wodna Rzodkiew japońska (daikon) Rzodkiewki
Sałata (wszystkie odmiany) Seler korzeniowy Seler naciowy Serca karczochów Serca palmowe Sok pomidorowy Strgczki grochu cukrowego Szalotka Szczypior Szparagi Szpinak Wodorosty morskie
ORZECHY I NASIONA
Ogranicz do jednej, podanej poniżej porcji dziennie. Zalecane
prażone bez tłuszczu. Edamame, prażone bez tłuszczu - % szklanki
Kasztany jadalne - 6 Masło z orzechów arachidowych, naturalne, i masła z innych orzechów - 2 łyżki
Migdały - 15 Nasiona sezamu - 3 łyżki (30 g) Nasiona słonecznika - 3 łyżki (30 g) Nasiona soi - y4 szklanki Orzechy arachidowe prażone bez tłuszczu lub gotowane - 20 małych Orzechy brazylijskie - 4 Orzechy laskowe - 25 Orzechy makadamii - 8 Orzechy nerkowca - 15 Orzechy pekan - 15 Orzechy włoskie - 15 Orzeszki piniowe - 30 g Orzeszki pistacjowe - 30 Pestki dyni - 3 łyżki (30 g) Siemię lniane - 3 łyżki (30 g)
TŁUSZCZE I OLEJE
Dziennie dozwolone sq 2 łyżki
poniższych olejów i tłuszczów.
Szczególnie zalecane sq oleje
jednonienasycone. rzepakowy, oliwa, lniany, kukurydziany, sezamowy, slonecznikowy itd.
Inne tłuszcze
Awokado - >1/3 całego = 1 łyżka oleju
Guacamole - 1/2 szklanki = 1 łyżka oleju
Margaryna, gatunki niezawierajgce kwasów tłuszczowych trans -
2 lyżkl Majonez, zwykły - 1 łyżka Majonez niskotłuszczowy - 2 łyżki
(unikaj gatunków zawierajgcych syrop kukurydziany o dużej
zawartości fruktozy) Oliwki (zielone lub dojrzałe) - 15 =1/2 łyżki oleju Sos sałatkowy - 2 łyżki. Używaj tych zawierajgcych najwyżej 3 g cukru na 2 łyżki. Najlepiej, żeby zawierał olej rzepakowy (canola)
lub oliwę z oliwek. Sosów opatrzonych napisem „Niska zawartość
węglowodanów" można używać tylko, jeśli spełniajg te warunki.
Tłuszcze do smarowania bez kwasów tłuszczowych trans - 2 łyżki

DODATKI SMAKOWE I PRZYPRAWY
Wszystkie przyprawy bez dodatkucukru
Bulion Chrzan i sos chrzanowy Kawa espresso w proszku
Mleko kokosowe light Olejki aromatyczne (migdałowy,
waniliowy i inne) Pieprz (czarny, Cayenne, czerwony, biały)
Salsa (bez dodatku cukru) Sok z cytrynySok z limonki
Tłuszcz spożywczy w sprayu bez tłuszczów trans
Poniższych dodatków i sosów używaj rzadko i sprawdź na etykiecie, czy nie zawierają dodatku cukru lub glutaminianu sodu
(E 621): Dodatków niskowęglowodanowych
można używać tylko, jeśli nie zawierają kwasów tłuszczowych
trans i dodatku cukru. Bita śmietanka w sprayu, light lub
beztłuszczowa - 2 łyżki Kwaśna śmietana, light lub o obniżonej
zawartości tłuszczu - 2 łyżki Miso - 1/2 łyżki
Serek homogenizowany lub kremowy, light lub beztłuszczowy -
2 łyżki Sos do steków - '/2 łyżki Sos paprykowy pikantny
Sos sojowy - y2 łyżki Sos sojowy shoyu - y2 łyżki
Sos sojowy tamari - 1 łyżka Sos taco - 1 łyżka Sos Worcestershire - 1 łyżka

SŁODKIE PRZYSMAKI

Ogranicz do 75-100 kilokalorii dziennie.
Cukierki twarde, bez cukru Czekolada w proszku, bez dodatku cukru Dżemy i galaretki owocowe bez cukru Galaretka bez cukru Guma do żucia bez cukru Kakao w proszku, niesłodzone Lody mleczne bez dodatku cukru Lody wodne bez cukru
Napoje w proszku, bez cukru i wzbogacone w składniki odżywcze
Syrop czekoladowy, bez cukru Syropy bez cukru
Niektóre produkty bezcukrowe mogq być wytwarzane z dodatkiem
alkoholi cukrowych (izomalt, laktitol, mannitol, sorbitol,
ksyiitol) i sq dopuszczalne w diecie South Beach. Jednak spożywane w nadmiernej Ilości mogq mieć skutki uboczne w postaci zaburzeń jelitowych.

SUBSTYTUTY CUKRU
Acesulfam K
Aspartam (NutraSweet, Egual)
Fruktoza (traktuj jako słodki przysmak
i ogranicz do 75-100 kilokalorii
dziennie)
Sacharyna (Sweet'N Low, Sussina
Gold)
Sucralose (Splenda)
Niektóre substytuty cukru mogq być wytwarzane z dodatkiem alkoholi cukrowych (izomalt, laktitol, mannitol, sorbitol, ksylitol) i sq dopuszczalne w diecie South Beach. Jednak spożywane w nadmiernej ilości mogq mieć skutki uboczne w postaci
zaburzeń jelitowych.
NAPOJE
Herbaty ziołowe (miętowa, rumiankowa
itd.) Kawa i herbata, zwykła i bezkofeinowa (zwykłą należy pić z umiarem) Koktajle z soków warzywnych Mleko 1% lub bez tłuszczu
Mleko sojowe niskotłuszczowe zwykłe, waniliowe lub zawierające
sucralose (najwyżej 4 g tłuszczu w 230 g). Sprawdź, czy produkt
nie zawiera syropu kukurydzianego o dużej zawartości fruktozy.
Napoje dietetyczne, z kofeiną i bezkofeinowe, napoje gazowane
bez cukru (napoje z kofeiną należy pić z umiarem)
Napoje w proszku bez cukru
Sok pomidorowy

Skopiujcie sobie to prosze

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Ojej, zmotywowana, jak karmisz to odpada niestety
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 10:45   #83
zmotywowana86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 243
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

orih- myslisz, ze przy karmieniu nie moge stosowac tej diety?; (
nie wiem czy weglowodany nie sa potrzebne do produkcji mleka

Edytowane przez zmotywowana86
Czas edycji: 2018-03-02 o 10:54
zmotywowana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 12:17   #84
truskaweczka126
Raczkowanie
 
Avatar truskaweczka126
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 34
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Możesz stosować tylko od 2 fazy czyli 3 skrobię i 3 owoce. Pamiętaj że jeśli karmisz nie powinnaś chudnąć szybciej niż 0,7 kg tygodniowo bo toksyny z organizmu przedostają się do mleka
truskaweczka126 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 12:25   #85
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Cytat:
Napisane przez truskaweczka126 Pokaż wiadomość
Możesz stosować tylko od 2 fazy czyli 3 skrobię i 3 owoce. Pamiętaj że jeśli karmisz nie powinnaś chudnąć szybciej niż 0,7 kg tygodniowo bo toksyny z organizmu przedostają się do mleka
Truskaweczka jak zwykle dzieli sie swoja duza wiedza

Chcialam zrobic muffinki fasolowe wedlug twojego przepisu, ale zapomnialam, ze nie mam na muffinki ani foremek, ani formy . Trudno, sprobuje zrobic fasolowe buleczki.

truskaweczko, jak u ciebie? Trzymasz sie na drugiej fazie? Jak teraz wyglada twoj jadlospis?
Prawdopodobnie przedluze pierwsza faze o tydzien (czyli jeszcze dwa), bo chcialabym zobaczyc 95 na wadze, zanim przejde na druga faze.

Dzisiaj moj pierwszy grzeszek na diecie - jeden plasterek salami. Jak na grzeszek, to calkiem przyzwoity.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Dzien dobry,
Witam sie na nowym watku, swietny tytul

Ja jutro sie waze jak nie schudlam to
I wczoraj juz na dzien kobiet zazyczylam sobie od Tz wage kuchenna, tz jest zalamany ze az tak "swiruję "

Wczoraj:
S jogurt owocowy z slim master z jeczmieniem i platkami orkiszowymi + kawka z mlekiem bez laktozy
O 1/3 woreczka kaszy gryczanej z buraczkami tartymi na zimno z kotletem (niestety w panierce)
P dwa batony typu fit z orzechami
K 1/3 woreczka ryzu z domowa chinszczyzna z kurczakiem

Wiecie ze kiedys nie moglam sie najesc calym woreczkiem kaszy lub ryzu ? A teraz jem 1/3
Nie jestem dumna z tych batonow ale to wplyw ciezkiego dnia...
Waga kuchenna jest super, zeby zwiekszyc swiadomosc dotyczaca wielkosci posilkow (nawet nie jakies tam skrajne liczenie kalorii, ale po prostu swiadomosc).
Ja np. nie wiedzialam, ile to jest 50 gram suchego makaronu. Teraz wiem. I wiem, ze jadlam tego makaronu i 150 gram. I ze to za duzo . Te batony to chyba calkiem zdrowe?
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 12:30   #86
zmotywowana86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 243
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

truskaweczko czyli moglabym.zaczac od razu od drugiej fazy? Ty tak.wlasnie robisz? Bo jak sie nie myle, to tez jeszcze karmisz?
zmotywowana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 12:48   #87
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Zmotywowana - ile ty masz kalorii? Ja się będę upierać że dietetyczka za mocno obcięła i organizm się broni
Póki karmisz powinnaś poprostu wyrzucić z diety śmieci, jeść zdrowo, ograniczyć cukier, jeść regularnie. I włączyć jakiś umiarkowany ruch.
Zobacz już zlapalas przeziebienie- osłabiona odporność - a zasadniczo powinność mieć lepszą odporność póki karmisz.
Wybacz , to moje zdanie, ale myślę że robisz sobie krzywdę. Tak po prawdzie to masz nadwagę , nie jakaś masakryczna więc może warto podejść do sprawy na spokojnie dopóki karmisz.
Poza tym brak snu może hamować chudniecie( a tego nie przeskoczysz póki co)

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Inkalands - super wiem że okoliczności nie takie jak trzeba - ale warto się cieszyć z malejącej wagi mimo wszystko przegonilas mnie trzymam kciuki za prace.

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Potwierdzam z waga- nawet nie chce myśleć ile jadłam wcześniej makaronu czy ryżu o dziwo ważę i 50 g wystarcza.

Orih nie powinnas przedłużać pierwszej fazy ponad dwa tygodnie. Już nie pamiętam szczegółów ale w książce chyba o tym było. Dodam że ja po ładnym spadku w pierwszym tygodniu I fazy miałam dużo gorszy w drugim... No i nie starczyło mi motywacji żeby wejść w drugą fazę bez grzeszków...i się posypało

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

Ja zaraz będę piec biszkopt
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 12:51   #88
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Joanna, a ja z kolei czytalam, ze nie jest problemem przedluzenie diety, jesli sie duzo je. Doczytam jeszcze na ten temat, chociaz w sumie nie ma jakiejs duzej roznicy miedzy pozostaniem na pierwszej fazie, a powolnym wchodzeniem w druga faze np. porcja owoca dziennie.
Na bialo dla wrazliwych albo jedzacych wlasnie cos:
Taki efekt uboczny.... Od kilku lat mam taki problem, ze cokolwiek bym nie zjadla, kilka razy dziennie mam biegunke. O nabiale moglam zapomniec. A teraz po tygodniu SB mam spokoj.... mimo ze jem nabial... pije kawe... az mi ciezko uwierzyc. Moze to brak glutenu?
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 12:54   #89
zmotywowana86
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 243
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

joannaxl- przy wiekszej ilosci kcal tez nie chudlam. Jakos mi sie wydaje, ze poki karmie, cudów nie zwojuje. Staram sie bardzo zdrowo jesc. czasami jakies grzeszki mi wpadną bo ogolnie lasuch na slodycze jestem. Ale to juz naprawde bardzo sporadycznie i w niewielkich ilosciach. Dlatego to takie dolujace. ...
Co do przeziebiebienia to faktycznie mnie zlapalo; ( jednak duzo " latwiej" je znioslam w porownaniu do tego, jak przechodzilam przeziebienie gdy nie karmilam. A juz w porownaniu do tz to u mnie bylo całkiem ok. Ale wiadomo jak faceci przechodzą przeziebienie

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

a ja w wage kuchenna zaopatrzylam sie po pierwszej ciazy. super sprawa
zmotywowana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-02, 12:57   #90
Frida81
Raczkowanie
 
Avatar Frida81
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 367
Dot.: Czysta micha to nasz cel- może dziś przyłączysz się? 😀

Cytat:
Napisane przez zmotywowana86 Pokaż wiadomość
orih- myslisz, ze przy karmieniu nie moge stosowac tej diety?; (
nie wiem czy weglowodany nie sa potrzebne do produkcji mleka
Ja karmię nadal a wcześniej byłam na diecie ketogenicznej bardzo restrykcyjnej i nie miało to wpływy na ilość pokarmu.
Frida81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-17 11:17:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.