Galeria najdziwniejszych zwierząt świata - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż > Galeria zwierząt

Notka

Galeria zwierząt Galeria zwierząt Wizażanek, tu możesz pokazać nam zdjęcia swoich kotków, piesków, koni, chomików, szczurów, królików, żółwi, fretek, świnek morskich i innych zwierząt.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-08, 20:14   #61
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Słyszałam o tej rybce Fugu - porównanie jej spożywania do "zabawy" w rosyjską ruletkę jest chyba najbardziej adekwatne
Wydaje mi się, że tym gatunkiem był jeden z animowanych bohaterów "Rybek z ferajny" (org. "Shark's Tale"). Co ciekawe, postać tej rybki jest wzorowana na reżyserze, Martinie Scorsese
k3.fi.prev.sharktale.jpgstory.scorsese.jpgsykes.jpg
To chyba ta rybka, prawda?
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 20:52   #62
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

nie da sie ukryć, że jest to (było) dziwne zwierzątko. Do wglądu na wydziale weterynaryjnym sggw
osiem nóżek, z czego dwie grzbietowo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg owiecka.jpg (112,0 KB, 143 załadowań)
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 21:08   #63
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
nie da sie ukryć, że jest to (było) dziwne zwierzątko. Do wglądu na wydziale weterynaryjnym sggw
osiem nóżek, z czego dwie grzbietowo
Pewnie to czemuś służy.. tego typu doświadczenia, jeśli nie to NIECH ICH DIABLI!
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 21:15   #64
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
nie da sie ukryć, że jest to (było) dziwne zwierzątko. Do wglądu na wydziale weterynaryjnym sggw
osiem nóżek, z czego dwie grzbietowo
biedactwo;(. takie się urodziło czy ktos mu to zrobił??
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 22:06   #65
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

oczywiście, że takie sie urodziło! ta uczelnia kształci lakarzy wet., a nie dr. Frankensteinów!
to tzw zroślak- w rozwoju dwa zarodki zrosły sie czesciowo przednią czescia ciała- z tego drugiego zostały nóżki i zad. To eksponat, a nie efekt psychodelicznych eksperymentów
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 06:29   #66
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez cheer
Wydaje mi się, że tym gatunkiem był jeden z animowanych bohaterów "Rybek z ferajny" (org. "Shark's Tale"). Co ciekawe, postać tej rybki jest wzorowana na reżyserze, Martinie Scorsese
Załącznik 729627Załącznik 729628Załącznik 729629
To chyba ta rybka, prawda?
Ciekawe zatem, jakie było dosłowne przesłanie i aluzja rysowników- twórców postaci i jak pan reżyser je odebrał


Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
oczywiście, że takie sie urodziło! ta uczelnia kształci lakarzy wet., a nie dr. Frankensteinów!
to tzw zroślak- w rozwoju dwa zarodki zrosły sie czesciowo przednią czescia ciała- z tego drugiego zostały nóżki i zad. To eksponat, a nie efekt psychodelicznych eksperymentów
Esfira się zdenerwowała , ale dobrze wytłumaczyła i rozwiała mam nadzieję wątpliwości.
Zroślaki rzeczywiście przychodzą na świat, choć bardzo rzadko, w zależności od stadium, w którym nastąpiło wchłonięcie- martwe lub żywe. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska dotyczy monozygotycznych płodów płci żeńskiej. Zdarza się oczywiście także u ludzi.
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 09:59   #67
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

no bo owszem, jestem na dziwnym wydziale, i owszem, mamy masę słojów z różnymi paskudnymi rzeczami w gablotkach, ale az taki pokręcony ten wydział nie jest, żeby zszywac bliźniaki syjamskie z biednych łowiecek. (inna sprawa, że część "eksponatów" zapewne została ośmiercona specjalnie w celach badawczych i żeby potem ich szczatki doczesne utopić w formalinie )
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 10:04   #68
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Esfira jeżeli cię uraziłam swoją wypowiedzią to przepraszam. Nie znam się na tym wogóle, więc może nie powinnam się wypowiadać...
Mi to wyglądało na jakiś eksperyment jeszcze w fazie płodowej tej owieczki i potwornie smutno mi sie zrobiło na jej widok..
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 10:06   #69
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez kulbit Pokaż wiadomość
Esfira jeżeli cię uraziłam swoją wypowiedzią to przepraszam. Nie znam się na tym wogóle, więc może nie powinnam się wypowiadać...
Mi to wyglądało na jakiś eksperyment jeszcze w fazie płodowej tej owieczki i potwornie smutno mi sie zrobiło na jej widok..
jakby tam było, to bym znalazła tego, to tak na łowieckach eksperymentował i własnoręcznie bym mu przyłożyła jakąś dużą kością w łeb
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 10:11   #70
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
jakby tam było, to bym znalazła tego, to tak na łowieckach eksperymentował i własnoręcznie bym mu przyłożyła jakąś dużą kością w łeb
Ok. Juz sie nie wypowiadam.
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 10:26   #71
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Kulbit, przecież w TV co jakiś czas pokazują takie zroślaki, a to cielak z dwiema głowami, a to inne cuda... Szczerze mówiąc zastanawiam się i nie wiem, czemu miałyby służyć eksperymenty prowadzące do narodzin takich zwierząt, ale z drugiej strony ludzie miewają czasami dziwne pomysły. Swoją drogą - jest w ogóle możliwa taka ingerencja w zarodki, aby urodził się zroślak? Może dziwnie pytam, ale genetyka to nie moja działka
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 10:48   #72
kulbit
Zakorzenienie
 
Avatar kulbit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15 703
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Kulbit, przecież w TV co jakiś czas pokazują takie zroślaki, a to cielak z dwiema głowami, a to inne cuda... Szczerze mówiąc zastanawiam się i nie wiem, czemu miałyby służyć eksperymenty prowadzące do narodzin takich zwierząt, ale z drugiej strony ludzie miewają czasami dziwne pomysły. Swoją drogą - jest w ogóle możliwa taka ingerencja w zarodki, aby urodził się zroślak? Może dziwnie pytam, ale genetyka to nie moja działka
To prawda pokazuja czasem takie zroślaki w TV. Poprostu nie skojarzyłam.. Od razu pomyślałam o jakimś okropnym eksperymencie.. ale tez sie naym nie znam jak mówiłam.. Powinnam spytac co to takiego, zamiast gadac głupoty i już... Człowiek sie uczy całe zycie
__________________
Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Moje anioły z masy solnej:
kulbit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 10:51   #73
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

sorki jeśli zadałam dziwne pytanie i Cię uraziłam, ale dla mnie sprayw genetyki to czarna magia. a nie pomyślałam o bliźniakach syjamskich
tak czy inaczej biedne zwierzątko/ka
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 10:53   #74
jotemka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 409
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Świetne te stworzenia
jotemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 10:57   #75
Malinezja
Zadomowienie
 
Avatar Malinezja
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 465
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

A słyszałyście o Czupakabrze? (Chupacabra)
Chupacabra (hiszp. El Chupacabra - dosł. "wysysacz" kóz) - legendarne zwierzę, obiekt badań kryptozoologii, którego istnienia nie udało się wiarygodnie potwierdzić.
Występuje rzekomo w Południowej i Środkowej Ameryce, o wyglądzie około półtorametrowej, dwunożnej istoty (człekopodobnej). Według świadków posiada duże, jarzące się na czerwono oczy, pysk w rodzaju wąskiego dzioba z ostrymi kłami, kończyny zakończone trzema dużymi szponami i długi język przypominający sztylet. Językiem tym chupacabra wbija się w ciałozwierzęcia, najczęściej w wątrobę, a następnie wysysa jego krew. Chupacabra według świadków wydziela też z siebie dosyć nieprzyjemny silny zapach siarki.
Inne źródłą mówią że Chupacabra przekłuwa kłami krtań ofiary, a następnie wsuwa w otwór rurkowaty język wysysając krew ze środka ciała.
Istnieją nieostre fotografie przedstawiające Chupacabrę, których wiarygodność jest kwestionowana

źródło: Wikipedia

Niestety nie wiem na ile to prawda że ten stwór istnieje ale troche informacji o nim w Necie można znaleźć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg chupacabra.jpg (87,0 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: gif chupass.gif (31,0 KB, 68 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg chupa2.jpg (75,1 KB, 56 załadowań)
__________________
Lepiej Żałować Tego Co Się Zrobiło, Niż Tego Że Się Czegoś Nie Podjęło
**God is a DJ ... life is a dancefloor ... *


Malinezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 11:26   #76
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
no bo owszem, jestem na dziwnym wydziale, i owszem, mamy masę słojów z różnymi paskudnymi rzeczami w gablotkach, ale az taki pokręcony ten wydział nie jest, żeby zszywac bliźniaki syjamskie z biednych łowiecek. (inna sprawa, że część "eksponatów" zapewne została ośmiercona specjalnie w celach badawczych i żeby potem ich szczatki doczesne utopić w formalinie )
Esfirka, nikt przecież nawet słowem nie napisał nic przykrego pod Twoim adresem, nie denerwuj się
Nie ma nic dziwnego w tym, że na niektórych kierunkach studiów istnieje styczność z deformacjami, mutacjami, okazami odmiennymi, czy poprostu takimi, których widok może budzić różne odczucia. Student medycyny musi zaliczyć zajecia w prosektorium, by znać anatomię człowieka, którego bedzie leczył w przyszłości, student weterynarii, analogicznie zwierzaków.
Zapoznawanie zaś z deformacjami, pozwala zrozumieć potęgę genetyki, być może kiedyś na tyle zbadanej, by pomagać jak najlepiej w takich przypadkach.
Dziewczyny poprostu nie wiedziały- a że wytwórnie filmowe wykorzystują często motywy mutacji i manipulacji genów- skojarzyły i zapytały. Ale teraz już wiedzą, dzięki wyjaśnieniu

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Kulbit, przecież w TV co jakiś czas pokazują takie zroślaki, a to cielak z dwiema głowami, a to inne cuda... Szczerze mówiąc zastanawiam się i nie wiem, czemu miałyby służyć eksperymenty prowadzące do narodzin takich zwierząt, ale z drugiej strony ludzie miewają czasami dziwne pomysły. Swoją drogą - jest w ogóle możliwa taka ingerencja w zarodki, aby urodził się zroślak? Może dziwnie pytam, ale genetyka to nie moja działka
Myślę, że w dziedzinie sterowania genami, mało rzeczy jest niemożliwych, a jeszcze mniej staje się z każdym dniem. Badanie granicy ingerencji w genom i jego plastyczności, ma rzecz jasna swoje uzasadnienia, ale tutaj wchodzi w grę i postęp nauki i etyka. Czasem cena jest bardzo wysoka.
Nauka umożliwia wytwarzanie hybryd, klonowanie, maniplacje hormonami, za chwilę- hodowlę organów na skalę masową, zatem taką ingerencję w rozwój zarodków, teorytycznie zapewne też.
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 11:48   #77
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez Malinezja Pokaż wiadomość
źródło: Wikipedia
A słyszałyscie o Czupakabrze?
Niestety nie wiem na ile to prawda że ten stwór istnieje ale troche informacji o nim w Necie można znaleźć
Oglądałam swego czasu film dokumentalny na Discovery Channel, poświecony kryptozoologi (czyli badaniom nad gatunkami, które istnieją w licznych legendach, podaniach, mitach, a które zoologia neguje z braku dostatecznych dowodów ich istnienia). Mowa była w nim o m.in. o Yeti, Potworze z Loch Ness, jego mniej sławnym kuzynie Moragu, także o Czupakabrze.
Pewnych dowodów ich istnienia nie ma, ale są niewątpliwie swego rodzaju fenomenem, wręcz kultowym i ciekawym zjawiskiem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ness.jpg (19,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: gif chupacabra.gif (81,4 KB, 33 załadowań)
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 11:53   #78
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez Anett_ Pokaż wiadomość
Myślę, że w dziedzinie sterowania genami, mało rzeczy jest niemożliwych, a jeszcze mniej staje się z każdym dniem. Badanie granicy ingerencji w genom i jego plastyczności, ma rzecz jasna swoje uzasadnienia, ale tutaj wchodzi w grę i postęp nauki i etyka. Czasem cena jest bardzo wysoka.
Nauka umożliwia wytwarzanie hybryd, klonowanie, maniplacje hormonami, za chwilę- hodowlę organów na skalę masową, zatem taką ingerencję w rozwój zarodków, teorytycznie zapewne też.
Bez wątpienia masz rację.
Zaciekawił mnie jedynie ewentualny konkretny cel tworzenia takich zroślaków i czy to się w ogóle już odbywa. Przypuszczam, że osoba parająca się genetyką mogłaby wymienić z kilka powodów takich działań.
W ogóle zapewne to dyskusja bez dna, szczególnie włączając w to naszą indywidualną wrażliwość + aspekty moralne itd.

O Czupakabrze pamiętam tylko urywki programu Strefa 11 (którego formuła, nawiasem mówiąc, bardziej mnie śmieszy niż przeraża), więc to też żadne wiarygodne źródło. Ciekawe, czy istnieje naprawdę. Co zdjęcie, to niemal zupełnie inny stwór
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 12:05   #79
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość

O Czupakabrze pamiętam tylko urywki programu Strefa 11 (którego formuła, nawiasem mówiąc, bardziej mnie śmieszy niż przeraża), więc to też żadne wiarygodne źródło. Ciekawe, czy istnieje naprawdę. Co zdjęcie, to niemal zupełnie inny stwór
Mam podobne odczucia związane ze Strefą 11
Widać niektórym stworzeniom, niespieszno do nawiązania bliższej znajomości z nami
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-09, 12:18   #80
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Kulbit, przecież w TV co jakiś czas pokazują takie zroślaki, a to cielak z dwiema głowami, a to inne cuda... Szczerze mówiąc zastanawiam się i nie wiem, czemu miałyby służyć eksperymenty prowadzące do narodzin takich zwierząt, ale z drugiej strony ludzie miewają czasami dziwne pomysły. Swoją drogą - jest w ogóle możliwa taka ingerencja w zarodki, aby urodził się zroślak? Może dziwnie pytam, ale genetyka to nie moja działka
nie mam zielonego pojęcia
http://upload.miau.pl/2/14266.jpg - zeskanowałam frag. z ksiązki o zroslakach, miłej (?) lektury
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 16:27   #81
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
nie da sie ukryć, że jest to (było) dziwne zwierzątko. Do wglądu na wydziale weterynaryjnym sggw
osiem nóżek, z czego dwie grzbietowo
Biedactwo... Ale one rodzą się już martwe?
Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
O Czupakabrze pamiętam tylko urywki programu Strefa 11
Jeden odcinek X-files też był mu poświęcony (zresztą każdy odcinek opierał się na jakichś zasłyszanych historiach, artykułach, itd. )
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 17:44   #82
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Biedactwo... Ale one rodzą się już martwe?
nie wiem, ale nawet jeśli nie, to długo nie żyją napewno (skoro urosło, to w łonie matki musiało zyć...ale czy było zdolne do samodzielnego życia )
ja nawet nie wiem czy to do konca owieczka, czy kózka...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 07:13   #83
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
/.../miłej (?) lektury
Można powiedzieć, że miłej, bo mnie ciekawią takie rzeczy (poczytuję sobie czasem "hobbistycznie" książki - ogólnie mówiąc - medyczne itp.); dzięki za skan!

Cheer, miałam napisać ad. uśmiercania zroślaków i zapomniałam, że właściwie i tak nie wiadomo, jak długo by żyły. Prócz ośmiu nóg, wyobraź sobie ten przypuszczalny układ narządów wewnętrznych... Inna rzecz, że może naukowcy nie zawsze czekają, aż zwierzę samo umrze. Łapią okazję, że tak brzydko powiem, do wsadzenia w formalinę właśnie. Z drugiej strony może być dla nich interesujące obserwowanie życia takiego zroślaka. Nie będę już dłużej gdybać, bo nie wiem
Przykro na to patrzeć, to fakt.

Zboczę z tematu zwierzęcych zroślaków, ale jakoś od razu przypomniała mi się historia, którą dawno temu czytałam w gazecie i do dziś nie mogę w nią uwierzyć. Podobno miał raz miejsce taki przypadek, że dziewczyna urodziła się ze swoim bliźniakiem we własnej macicy, miała go niby wchłonąć w łonie matki. Kiedy zaczęła dojrzewać płciowo, jej bliźniak zaczął się w niej rozwijać, niczym w normalnej ciąży; nosiła w sobie własnego brata/siostrę, badania rzekomo to potwierdziły. Nie pamiętam dokładnie, ale raczej oczywiste wydaje się, że nie donosiła dziecka czy też nie pozwolono nawet na to. Wydaje mi się to kompletnie nieprawdopodobne, niemożliwe wręcz, że zarodek tak długo w ogóle w niej żył... :/ Gazeta jakaś tam kolorowa, żadne pismo specjalistyczne, źródło za które nie dam sobie ręki uciąć, ale z drugiej strony gdyby autor miał to zmyślić dla poczytnego pisma, to też musiałby mieć "pokopaną" psychikę.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 13:13   #84
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość

Zboczę z tematu zwierzęcych zroślaków, ale jakoś od razu przypomniała mi się historia, którą dawno temu czytałam w gazecie i do dziś nie mogę w nią uwierzyć. Podobno miał raz miejsce taki przypadek, że dziewczyna urodziła się ze swoim bliźniakiem we własnej macicy, miała go niby wchłonąć w łonie matki. Kiedy zaczęła dojrzewać płciowo, jej bliźniak zaczął się w niej rozwijać, niczym w normalnej ciąży; nosiła w sobie własnego brata/siostrę, badania rzekomo to potwierdziły. Nie pamiętam dokładnie, ale raczej oczywiste wydaje się, że nie donosiła dziecka czy też nie pozwolono nawet na to. Wydaje mi się to kompletnie nieprawdopodobne, niemożliwe wręcz, że zarodek tak długo w ogóle w niej żył... :/ Gazeta jakaś tam kolorowa, żadne pismo specjalistyczne, źródło za które nie dam sobie ręki uciąć, ale z drugiej strony gdyby autor miał to zmyślić dla poczytnego pisma, to też musiałby mieć "pokopaną" psychikę.
Odpiszę w podobnej formie.
W swojej pierwszej wypowiedzi na temat zroślaków , zaznaczyłam, że to, czy rodza się martwe lub żywe, zależy od stadium, w którym nastąpiło wchłonięcie. Miałam w tym miejscu dopisać, co dzieje się czasami, jeśli jedno z bliźniąt monozygotycznych obumiera bardzo wcześnie, a drugie rozwija się prawidłowo, ale uznałam, że może być to ciut drastyczne. Otóż znane sa przypadki, w których , u dorosłych osób stwierdzano bardzo dziwne guzy, które podczas biopsji nie wykazywały cech nowotworowych. Po usunieciu ich zaś, okazywały się one strzępami komórek, pochodzacych od bliźniaczego płodu, który w bardzo wczesnym okresie ciąży obumarł i został wchłoniety przez drugi, ten prawidłowo się rowijający . Czasem w takich sytuacjach używa się określenia "znikające bliźnieta". (Zreszta ciekawy jest fakt, ze w przypadku ciąży mnogiej, do pewnej fazy rozwojowej zarodki ze sobą rywalizuja i konkurują o zasody substancji odzywczych.)
Być może taką genezę miał przytopoczony przez Ciebie Lauro artykuł. Owszem, wchłoniecie bliźniaczego zarodka, który obumarł jest możliwe. Niemożliwe jest jednak w takim wypadku, aby taki "bliźniak", zagnieżdzony w macicy, pobudził sie nagle do rozwoju, to już fikcja literacka.
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 14:07   #85
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez Anett_ Pokaż wiadomość
Odpiszę w podobnej formie.
W swojej pierwszej wypowiedzi na temat zroślaków , zaznaczyłam, że to, czy rodza się martwe lub żywe, zależy od stadium, w którym nastąpiło wchłonięcie. Miałam w tym miejscu dopisać, co dzieje się czasami, jeśli jedno z bliźniąt monozygotycznych obumiera bardzo wcześnie, a drugie rozwija się prawidłowo, ale uznałam, że może być to ciut drastyczne. Otóż znane sa przypadki, w których , u dorosłych osób stwierdzano bardzo dziwne guzy, które podczas biopsji nie wykazywały cech nowotworowych. Po usunieciu ich zaś, okazywały się one strzępami komórek, pochodzacych od bliźniaczego płodu, który w bardzo wczesnym okresie ciąży obumarł i został wchłoniety przez drugi, ten prawidłowo się rowijający . Czasem w takich sytuacjach używa się określenia "znikające bliźnieta". (Zreszta ciekawy jest fakt, ze w przypadku ciąży mnogiej, do pewnej fazy rozwojowej zarodki ze sobą rywalizuja i konkurują o zasody substancji odzywczych.)
Być może taką genezę miał przytopoczony przez Ciebie Lauro artykuł. Owszem, wchłoniecie bliźniaczego zarodka, który obumarł jest możliwe. Niemożliwe jest jednak w takim wypadku, aby taki "bliźniak", zagnieżdzony w macicy, pobudził sie nagle do rozwoju, to już fikcja literacka.
Ale faktem jest mozliwoc dalszego rozwoju plodu wchlonietego w drugi. Ogladalam program na discowery. Tyle, ze ladnych pare lat temu i nie pamietam dokladnie. Jakis dzieciak (kolo 14 lat) zaczal sie skarzyc na bule w okolicach watroby. Przeswietlenie wykazalo jakiegos guza, biobsja nie wykazala zmian nowotworowych. Postanowili to usunac, bylo spore i powodowalo coraz wiekszy bol. Podczas operacji wyciagnieto zdeformowany plod. Plod rozwijal sie przez conajmniej 10 lat. Byl to zdreformowany zlepek tkanek i narzadow, posiadal kepke wlosow tam gdzie powinnabyc glowa, kikuty zamiast rak (na jednej jakies 2-3 palce z paznokciami) i zeby (po tych pozano wiek 'plodu').
Jak on tam przezyl za cholere nie pamietam, ale na potrzeby filmu wyjeli go ze sloja z formalina. Nieprzyjemny widok.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 14:16   #86
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez czarny kot Pokaż wiadomość
Ale faktem jest mozliwoc dalszego rozwoju plodu wchlonietego w drugi. Ogladalam program na discowery. Tyle, ze ladnych pare lat temu i nie pamietam dokladnie. Jakis dzieciak (kolo 14 lat) zaczal sie skarzyc na bule w okolicach watroby. Przeswietlenie wykazalo jakiegos guza, biobsja nie wykazala zmian nowotworowych. Postanowili to usunac, bylo spore i powodowalo coraz wiekszy bol. Podczas operacji wyciagnieto zdeformowany plod. Plod rozwijal sie przez conajmniej 10 lat. Byl to zdreformowany zlepek tkanek i narzadow, posiadal kepke wlosow tam gdzie powinnabyc glowa, kikuty zamiast rak (na jednej jakies 2-3 palce z paznokciami) i zeby (po tych pozano wiek 'plodu').
Jak on tam przezyl za cholere nie pamietam, ale na potrzeby filmu wyjeli go ze sloja z formalina. Nieprzyjemny widok.

Także ogladałam ten film ( tyle, że zarodek nie zagieździł się w macicy i nie rozwijał jak ciąża, o czym pisano w przytoczonym przez Laurę artykule, do którego się odniosłam).
Wstrzasające i smutne za razem.
Znalałam takze artykuł- w akapicie 4 mowa jest własnie o zespole znikajacego bliźniaka.
Jest to zjawisko, z którym spotykają się czasem radiolodzy, w artykule wyjaśnione jest m. in dlaczego, obserwując na monitorze podczas USG bardzo wczesną ciążę mnogą, lekarze wstrzymująsię z powiadomieniem o tym rodziców.

http://www.libramed.com.pl/wpg/Numer...lne/21/09.html
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 15:40   #87
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Pomyślałam sobie teraz, że może autor uprościł całą historię (albo popuścił wodze fantazji) i bliźniak w ciele tej dziewczyny rzeczywiście rósł, niekoniecznie rozwijając się jak typowa prawidłowa ciąża...
Chyba widziałam program, o którym piszecie; czy to nie była jakaś biedna rodzina, a ojciec miał problemy ze zrozumieniem, że jego syn jest normalnym chłopcem, mimo że nosił w sobie wchłonięty płód?
Anett, swoją drogą ten konkretny akapit przypomniał mi, że moja koleżanka jest "wynikiem" rzekomo bliźniaczej ciąży
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 15:42   #88
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

brrr...całe szczęscie moja siostra mnie nie wessała...ani ja jej :/
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 15:51   #89
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Pomyślałam sobie teraz, że może autor uprościł całą historię (albo popuścił wodze fantazji) i bliźniak w ciele tej dziewczyny rzeczywiście rósł, niekoniecznie rozwijając się jak typowa prawidłowa ciąża...
Chyba widziałam program, o którym piszecie; czy to nie była jakaś biedna rodzina, a ojciec miał problemy ze zrozumieniem, że jego syn jest normalnym chłopcem, mimo że nosił w sobie wchłonięty płód?
Anett, swoją drogą ten konkretny akapit przypomniał mi, że moja koleżanka jest "wynikiem" rzekomo bliźniaczej ciąży
Napewno byla biedna i prawie napewno nie ze stanow...
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 16:27   #90
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Galeria najdziwniejszych zwierząt świata

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Pomyślałam sobie teraz, że może autor uprościł całą historię (albo popuścił wodze fantazji) i bliźniak w ciele tej dziewczyny rzeczywiście rósł, niekoniecznie rozwijając się jak typowa prawidłowa ciąża...
Chyba widziałam program, o którym piszecie; czy to nie była jakaś biedna rodzina, a ojciec miał problemy ze zrozumieniem, że jego syn jest normalnym chłopcem, mimo że nosił w sobie wchłonięty płód?
Anett, swoją drogą ten konkretny akapit przypomniał mi, że moja koleżanka jest "wynikiem" rzekomo bliźniaczej ciąży
Bardzo możliwe, że tak właśnie było z artykułem
A propos zaś Twojej Koleżanki Lauro, podobno takich przypadków wcale nie jest tak mało, czasem nigdy nieuświadomionych.

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
brrr...całe szczęscie moja siostra mnie nie wessała...ani ja jej :/
Ani brat mojego TZ- mojego TZ

Esfiro, Masz Siostrę bliźniaczkę? Ale fajnie

Cytat:
Napisane przez czarny kot Pokaż wiadomość
Napewno byla biedna i prawie napewno nie ze stanow...
Zgadza się
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Galeria zwierząt


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-10 17:34:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.