Farbowanie henną - część III - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-21, 13:56   #61
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Farbowanie henną - część III

ponawiam pytanie, czy po dwustopniowym farbowaniu henna, indygo powinnam kolejne powtórzyć także podwójne, czy wystarczy indygo ?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-21, 16:58   #62
VMK
Rozeznanie
 
Avatar VMK
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 531
GG do VMK
Dot.: Farbowanie henną - część III

A żeby uzyskać bardziej czerwonawy odcień lepiej użyć czystej henny czy henny z amlą i jatrophą?
VMK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-21, 20:25   #63
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farbowanie henną - część III

orientujecie sie czy henne da sie zdjac przy pomocy dekoloryzatora albo rozjasnic jakos? Czy trzeba sciac wlosy?
pytam tak na przyszlosc bo nie uzyskuje koloru jaki bym chciala i teraz mam watpliwosci czy ladowac henne dalej we wlosy, bo nie wiem czy za 2-3lata nie zachce mi sie blondu jakiegos
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-21, 20:32   #64
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
orientujecie sie czy henne da sie zdjac przy pomocy dekoloryzatora albo rozjasnic jakos? Czy trzeba sciac wlosy?
pytam tak na przyszlosc bo nie uzyskuje koloru jaki bym chciala i teraz mam watpliwosci czy ladowac henne dalej we wlosy, bo nie wiem czy za 2-3lata nie zachce mi sie blondu jakiegos
mozna .

Kilka razy zdazalo mi sie rozjasnic - jak wychodzily za ciemne kasztanowe po kilkunastym uzyciu henny -a chcialam miec jasno rude np ( do blondu , blondu nie probowalam )
Nic sie nie dzialo na moich wlosach , mniej sie chyba nawet niszczyly niz przy rozjasnianiu farb normalnych. ale tak do blondu , blondu nie probowalam


tu np mam rozjasniosny roslinny dosc ciemny braz przez 10 minut i polozona na to czysta henne :

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...9&d=1306258988
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-06-21 o 20:44
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-21, 23:01   #65
Shailiha
Raczkowanie
 
Avatar Shailiha
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 107
Dot.: Farbowanie henną - część III

Witam. Mam do was, jako zapewne do najlepszych specjalistek w tym kraju z zakresu henny pytanie. Nie jeden raz słyszałam, że po prostu NIE DOZWOLONE jest nakładanie henny na rozjaśniane włosy i właśnie z tym związane jest moje pytanie. Otóż w listopadzie 2011 roku moja koleżanka z technikum fryzjerskiego zaproponowała mi, że zrobi mi za darmo ciemno rude włosy bo musi poćwiczyć. Jako, że wtedy nie orientowałam się wgl w sprawach włosów to uznałam, że przyda mi się zmiana i co to może mi złego zrobić. Myliłam się. Rozjaśniła mi włosy i nałożyła rudą farbę Palette. Kiedy spojrzałam w lustro myślałam, że zemdleje. Wytrzymałam równy tydzień po czym pofarbowałam włosy ciemną farbą z loreala, następne farbowałam jakoś pod koniec kwietnia/na początku marca na ciemny brąz. Przez te wszystkie zabiegi moje włosy są niesamowicie zniszczone, mimo tego, że zaczęłam interesować się włosomaniactwem nadal jestem na długiej drodze. I stąd do was pytanie, można powiedzieć, że moja włosy są w połowie albo więcej jednak rozjaśnione i czy na tych dwukrotne farbowanych włosach można nałożyć henne? Chciałabym spróbować czegoś ziołowego naturalnego, a nie sięgać ciągle po niszczące farby drogeryjne... mam nadzieję, że ktoś będzie wiedział jak mogę postąpić. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Shailiha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 06:54   #66
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
mozna .

Kilka razy zdazalo mi sie rozjasnic - jak wychodzily za ciemne kasztanowe po kilkunastym uzyciu henny -a chcialam miec jasno rude np ( do blondu , blondu nie probowalam )
Nic sie nie dzialo na moich wlosach , mniej sie chyba nawet niszczyly niz przy rozjasnianiu farb normalnych. ale tak do blondu , blondu nie probowalam


tu np mam rozjasniosny roslinny dosc ciemny braz przez 10 minut i polozona na to czysta henne :

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...9&d=1306258988
dzieki wyslalam PW zeby tutaj nie robic OT.

chyba nie udalo mi sie oszukac natury i nie do konca mi korzystnie w ciemnych wloskach, na szczesccie henna wyplukuje mi sie szybko, po tygodniu juz kolor mi wyblakl troche. Poczatkowo narzekalam ale teraz jak mysle o rozjasnieniu to chwala hennie za to
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 07:28   #67
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Shailiha Pokaż wiadomość
I stąd do was pytanie, można powiedzieć, że moja włosy są w połowie albo więcej jednak rozjaśnione i czy na tych dwukrotne farbowanych włosach można nałożyć henne? Chciałabym spróbować czegoś ziołowego naturalnego, a nie sięgać ciągle po niszczące farby drogeryjne... mam nadzieję, że ktoś będzie wiedział jak mogę postąpić. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Spróbowałabym po prostu etapowe hennowanie. Rozumiem, że chcesz uzyskać rudy kolor? Żaden brąz czy czerń?
Jeśli chodzi o naturalną hennę to myślę, że więcej do powiedzenia miałaby tu Lisbeth
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-22, 07:29   #68
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
mozna .

Kilka razy zdazalo mi sie rozjasnic - jak wychodzily za ciemne kasztanowe po kilkunastym uzyciu henny -a chcialam miec jasno rude np ( do blondu , blondu nie probowalam )
Nic sie nie dzialo na moich wlosach , mniej sie chyba nawet niszczyly niz przy rozjasnianiu farb normalnych. ale tak do blondu , blondu nie probowalam


tu np mam rozjasniosny roslinny dosc ciemny braz przez 10 minut i polozona na to czysta henne :

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...9&d=1306258988
A napisz mi proszę jak rozjasniałaś włosy? Sama, czy u fryzjera? I nie wyszły zielone?

Ja to o hennie jeszcze mało wiem


Cytat:
Napisane przez Shailiha Pokaż wiadomość
Witam. Mam do was, jako zapewne do najlepszych specjalistek w tym kraju z zakresu henny pytanie. Nie jeden raz słyszałam, że po prostu NIE DOZWOLONE jest nakładanie henny na rozjaśniane włosy i właśnie z tym związane jest moje pytanie. Otóż w listopadzie 2011 roku moja koleżanka z technikum fryzjerskiego zaproponowała mi, że zrobi mi za darmo ciemno rude włosy bo musi poćwiczyć. Jako, że wtedy nie orientowałam się wgl w sprawach włosów to uznałam, że przyda mi się zmiana i co to może mi złego zrobić. Myliłam się. Rozjaśniła mi włosy i nałożyła rudą farbę Palette. Kiedy spojrzałam w lustro myślałam, że zemdleje. Wytrzymałam równy tydzień po czym pofarbowałam włosy ciemną farbą z loreala, następne farbowałam jakoś pod koniec kwietnia/na początku marca na ciemny brąz. Przez te wszystkie zabiegi moje włosy są niesamowicie zniszczone, mimo tego, że zaczęłam interesować się włosomaniactwem nadal jestem na długiej drodze. I stąd do was pytanie, można powiedzieć, że moja włosy są w połowie albo więcej jednak rozjaśnione i czy na tych dwukrotne farbowanych włosach można nałożyć henne? Chciałabym spróbować czegoś ziołowego naturalnego, a nie sięgać ciągle po niszczące farby drogeryjne... mam nadzieję, że ktoś będzie wiedział jak mogę postąpić. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Napiszę tylko jak u mnie sprawa z hennowaniem wyglądała. Położyłam ją na wcześniej rozjasniane, latami farbowane włosy z pasemkami i balejażem. Przed hennowaniem miałam praktycznie wszystkie możliwe kolory. Henna wyszła ładna, nie zielona, czy niebieska. Po pierwszych farbowaniu wprawdzie dosyć się spłukała, obecnie po trzech farbowaniach kolor jest równomierny i nic się nie spłukuje
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 08:33   #69
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
A napisz mi proszę jak rozjasniałaś włosy? Sama, czy u fryzjera? I nie wyszły zielone?
sama w domu rozjasniaczem z joanny ( zlo wiem ) trzymalam od 10 do 15 minut . Wlosy zawsze mi rozjasnialo na jasno rudo - nigdy nie mialy odcienia zielonego czy niebieskiego czy innego cudaka . Po rozjasnianiu zawsze nakladalam od razu henne i przez rok minimum mialam/mam znowu spokoj . Nie wiem jak na innych wlosach bedzie , wiec jak ktos chce kombinowac to niech najpierw na pasemku od spodu naklada - tak najlepiej

watek o zdrowym ziolowym farbowaniu , a my tu o rozjasniaczach

lubie henne , chne, moje wlosy ja tez lubia tylko kurka wodna zeby ona tak nie ciemniala - w ciemnych wlosach to ja wygladam na 50 lat chyba, postarzaja mnie okrutnie wiec ratuje sie jak moge , tu akurat raz na rok rozjasniaczem i mimo to wlosy mam zdrowe i niezniszczone .
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-06-22 o 08:39
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 10:03   #70
Shailiha
Raczkowanie
 
Avatar Shailiha
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 107
Dot.: Farbowanie henną - część III

Właśnie nie pragnę niczego rudego, chciałabym wrócić do naturalnego koloru ciemnego brązu ale uwaga NIE czarnego. Myślałam o tej hennie Khadie ciemny brąz bo na zdjęciach wychodziła całkiem całkiem interesująco.
No więc jak mówicie, że włosy mi nie wypadną ani nie zaszaleją kolorami tęczy to co zostaje mi innego jak spróbować czyż nie? xD
Shailiha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 17:52   #71
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Shailiha Pokaż wiadomość
Właśnie nie pragnę niczego rudego, chciałabym wrócić do naturalnego koloru ciemnego brązu ale uwaga NIE czarnego. Myślałam o tej hennie Khadie ciemny brąz bo na zdjęciach wychodziła całkiem całkiem interesująco.
No więc jak mówicie, że włosy mi nie wypadną ani nie zaszaleją kolorami tęczy to co zostaje mi innego jak spróbować czyż nie? xD
Wcale nie tak łatwo uzyskać czarny kolor henną+indygo, ciemny brąz o wiele łatwiej Na włosach często farbowanych chemicznie zioła mogą się ciężko przyjmować, ale próbować nie zaszkodzi. Khadi ciemny brąz do dobry pomysł na początek. Potem możesz próbwać droższych Logona lub Sante, albo samego indygo. Lepiej będzie się trzymało farbowanie dwuetapowe, czyli na początek jakakolwiek ruda mieszanka, a potem docelowy brąz.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-22, 18:46   #72
Shailiha
Raczkowanie
 
Avatar Shailiha
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 107
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34871109]Wcale nie tak łatwo uzyskać czarny kolor henną+indygo, ciemny brąz o wiele łatwiej Na włosach często farbowanych chemicznie zioła mogą się ciężko przyjmować, ale próbować nie zaszkodzi. Khadi ciemny brąz do dobry pomysł na początek. Potem możesz próbwać droższych Logona lub Sante, albo samego indygo. Lepiej będzie się trzymało farbowanie dwuetapowe, czyli na początek jakakolwiek ruda mieszanka, a potem docelowy brąz.[/QUOTE]

Wolałabym nie używać niczego rudego... . Cały czas wmawiam sobie, że wcale mi nie widać żadnych rudych refleksów Ale rozumiem, że henna dopiero będzie dobrze się trzymać przy trzecim nakładaniu, ale warto jeśli będę mogła mieć wspaniały kolor i nie mega suche włosy . Dzięki wielkie za informację, dzisiaj klikam henne, aż mi się ręce trzęsą, że coś zepsuje
Shailiha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-22, 23:06   #73
maroooda
Raczkowanie
 
Avatar maroooda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 400
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ale się zrobiłam. Kupiłam hennę i dopiero teraz doczytałam, że może wyprostować włosy. <strach w oczach> teraz się trochę boję pofarbować, chociaż czytałam, że czasami jeszcze bardziej utrwaliła skręt .. chociaż znając moje szczęście to mi wyprostuje
maroooda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-24, 00:50   #74
kwiat wisni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 568
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ja za jakieś 15 min zmyję moją hennę. Jasny brąz. Liczę na jakiś złocisty - ale nie rudy brąz, ewentualnie jakaś jaśniejsza czekolada.
Użyłam Khadi jasny brąz - trzymam 2 h.
Naturalny kolor włosów- ciemny, płowy złoty blond, miejscami bardziej brązowy (odrosty i spód).
Końcówki są rudawe, jaśniejsze - resztki po daaawnym farbowaniu jasnymi farbami typu ''blond karmelowy''.
kwiat wisni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 00:09   #75
kwiat wisni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 568
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny, czy bardzo wam się pogłębiał - ciemniał kolor do pierwszego mycia i po nim? Jak na razie nie jestem zadowolona - sam brąz jest ok, nie za ciemny, nie za jasny, ale mam mocny rudy blask, który mnie drażni.
Liczę na to, że osłabnie i pozostanie sam ciepły brąz. Ewentualnie, czy drugie farbowanie da głębszy efekt brązu a zakryje rudy?

Jak szybko wam się zmywa henna?

---------- Dopisano o 01:09 ---------- Poprzedni post napisano o 01:07 ----------

Cytat:
Napisane przez maroooda Pokaż wiadomość
Ale się zrobiłam. Kupiłam hennę i dopiero teraz doczytałam, że może wyprostować włosy. <strach w oczach> teraz się trochę boję pofarbować, chociaż czytałam, że czasami jeszcze bardziej utrwaliła skręt .. chociaż znając moje szczęście to mi wyprostuje
Moich loków nie wyprostowało, jak były tak są świderkami.
kwiat wisni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 07:18   #76
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farbowanie henną - część III

kwiat wisni u mnie "ciemnosc" sie wyplukuje i zostaje sam rudy poblask
Dlatego chyba juz nie poloze henny. Boje sie, ze ten poblask bedzie sie poglebial z kazdym hennowaniem, a wtedy nei bede zadowolona. A jak wiadomo henny z wlosa nic nie ruszy wiec nie chce wkopac sie w to na dobre
wracam do Color&Soin
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 10:51   #77
Jukoka
Przyczajenie
 
Avatar Jukoka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 13
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hej dziewczyny =)
Mam włosy falowane i chciałabym nałożyć na nie cassię ( czyli "bezbarwną hennę"). Zastanawiam się jednak, jak może to wpłynąć na skręt moich włosów? Mi zależy na tym, aby ten skręt trochę wzmocnić.
Wiadomo, że henna łączy się z keratyną - czyli dociąża włosy, przez co mogą się trochę rozprostować. Z drugiej strony - podobno dodatek amli wpływa korzystnie na skręt ( a zresztą popatrzcie na Czarownicującą link ).
Zamierzam wymieszać cassię z amlą, ale najpierw chciałabym zasięgnąć waszej opinii, aby nie popełnić głupstwa =) Proszę też wszystkie falowane i kręcone o poradę w tej kwestii.
Nie zależy mi na zmianie koloru - tylko na poprawie kondycji włosa i na ewentualnym wydobyciu skrętu ( no dobra, bardzo chciałabym go trochę wzmocnić =D).
Jukoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 15:43   #78
agulaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z miejsca znad Wisły :)
Wiadomości: 15 395
Dot.: Farbowanie henną - część III

pierwsze hennowanie za mną orzechowym brązem, powtórka na początku sierpnia, chcę żeby były troszkę ciemniejsze, ale najwazniejsze kolor mi się wyrównał, bo wcześniej miałam odrosty ciemniejsze, reszta jaśniejsza i strasznie to wyglądało
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF3576.jpg (32,2 KB, 161 załadowań)
agulaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 16:42   #79
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hej kobitki mam do was pytanie. Mam zamiar przerzucić się na hennę. Aby uzyskać czerwony kolor włosów lepiej będzie użyć naturalną hennę czy hennę z Amlą i Jatrophą? Dodam że mój naturalny kolor to ciemny blond.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 17:58   #80
paulla92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 12
Dot.: Farbowanie henną - część III

Mam do Was takie pytanie. Od 10 mies nie farbuję włosów mają one dość jasny odcień brązu z rudymi refleksami, odrost jest praktycznie niewidoczny. Chciałaby ufarbować włosy henną na ciemniejszy kolor i stąd moje pytania do Was:
1. Czy hennę można robić na wcześniej farbowanych włosach? Czy przyjmie kolor?
2. Chciałabym uzyskać ładny odcień głębokiego brązu, ale nie mam pojęcia jaki wybrać odcień, żeby włosy nie były czarne? Jestem zainteresowana jakimś odcieniem z firmy khadi. Co polecacie?
3. Czy dzięki hennie istnieje możliwość pozbycia się tego wstrętnego, rudego połysku?
paulla92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 18:05   #81
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farbowanie henną - część III

co prawda mam krotki staz w hennowaniu ale postaram sie pomoc, odpowiedzi sa na podstawie moich doswiadczen
1. mozna smialo hennowac farbowane, mi na farbowanych kolor mocniej chwycil niz na naturalnym odroscie
2.orzechowy braz zmieszany z ciemnym brazem dal mi ciemny, gleboki braz (ktory juz sie wyplukal i tak)
3.na moich wlosach zostal rudy poblask ale taki chlodny
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 19:59   #82
VMK
Rozeznanie
 
Avatar VMK
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 531
GG do VMK
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Hej kobitki mam do was pytanie. Mam zamiar przerzucić się na hennę. Aby uzyskać czerwony kolor włosów lepiej będzie użyć naturalną hennę czy hennę z Amlą i Jatrophą? Dodam że mój naturalny kolor to ciemny blond.
Też bym chciała wiedzieć
VMK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 20:06   #83
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Farbowanie henną - część III

To zależy od włosów i od henny.
Henna której używam, na moich włosach wychodzi czerwona zmieszana z amlą.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 20:16   #84
VMK
Rozeznanie
 
Avatar VMK
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 531
GG do VMK
Dot.: Farbowanie henną - część III

A jakiej używasz? Ja kupuję hennę z amlą khadi, ale na rozjaśnianych włosach wychodzi najzwyklejszy rudy a na odrostach ciemne bardzo coś pod brąz... a wolałabym czerwień
VMK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 20:21   #85
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez VMK Pokaż wiadomość
A jakiej używasz? Ja kupuję hennę z amlą khadi, ale na rozjaśnianych włosach wychodzi najzwyklejszy rudy a na odrostach ciemne bardzo coś pod brąz... a wolałabym czerwień
A jaki masz naturalny kolor włosów?
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 20:47   #86
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Na naturalnie ciemnych włosach nigdy nie wyjdzie czerwień. Henna nie rozjaśnia włosów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 20:53   #87
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Farbowanie henną - część III

Kupował któraś z was na stronie http://www.zdrowekosmetyki.com.pl/ ? Mają tam duży wybór kosmetyków naturalnych, a co najważniejsze henny Khadi, Sante czy Lagona.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 20:54   #88
kwiat wisni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 568
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ja się dzisiaj wkurzyłam. Miałam jutro robić pierwsze mycie po hennowaniu (również pierwszym) ale dzisiaj robiłam zdjęcia by porównać efekty przed i po - iii nie widziałam na nich różnicy :O
W lustrze różnica była, ale na zdjęciach jakbym w ogóle nie farbowała. Przemyślałam to co widzę w lustrze i na fotkach, umyłam włosy i teraz siedzę drugi raz z henną. Tym razem posiedzę dłużej niż 3h.
Szkoda tylko że przez to poszło już całe opakowanie, cieszyłam się, że będę mieć na dwa razy (w odstępie miesięcznym a nie dwu dniowym).
kwiat wisni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 20:59   #89
VMK
Rozeznanie
 
Avatar VMK
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 531
GG do VMK
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
A jaki masz naturalny kolor włosów?
[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34927212]Na naturalnie ciemnych włosach nigdy nie wyjdzie czerwień. Henna nie rozjaśnia włosów.[/QUOTE]


Właśnie moje naturalne włosy nie są ciemne... to taki mysi, szary blond
VMK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-25, 21:04   #90
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez kwiat wisni Pokaż wiadomość
Ja się dzisiaj wkurzyłam. Miałam jutro robić pierwsze mycie po hennowaniu (również pierwszym) ale dzisiaj robiłam zdjęcia by porównać efekty przed i po - iii nie widziałam na nich różnicy :O
W lustrze różnica była, ale na zdjęciach jakbym w ogóle nie farbowała. Przemyślałam to co widzę w lustrze i na fotkach, umyłam włosy i teraz siedzę drugi raz z henną. Tym razem posiedzę dłużej niż 3h.
Szkoda tylko że przez to poszło już całe opakowanie, cieszyłam się, że będę mieć na dwa razy (w odstępie miesięcznym a nie dwu dniowym).
U mnie po farbowaniu henną to było tak że ten kolor się po dłuższym czasie niż do pierwszego mycia zmienił. Wprawdzie różnicę widziałam po farbowaniu, po pierwszym myciu kolor się zmienił, ale jakoś dopiero po kilku dniach, do tygodnia się zmieniał. Może u Ciebie będzie podobnie
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.