Czy mogę starać się o dziecko? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-07, 19:32   #1
Katarzyna Cisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3

Czy mogę starać się o dziecko?


Nie wiem od czego zacząć. Obecnie mam 24 lata. W wieku 19 lat zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Wówczas miałam okres bardzo regularny i żadnych problemów zdrowotnych. Wtedy właśnie lekarz usunął mi nadżerkę metodą krioterapii, według innych lekarzy wszystko się zagoiło. Tabletki brałam ponad 2 lata. Przez ten cały czas miałam plamienia między miesiączkowe. Nie były one zbyt silne ale uciążliwe. Dwóch kolejnych lekarzy po pierwsze twierdziło, że pewnie źle je przyjmuje, zapominam czy coś takiego. Jednak jestem bardzo systematyczną osobą i zawsze pamiętałam o tabletkach. Inne wytłumaczenie jakie zostało mi przedstawione to, to że powinnam zmienić tabletki i poczekać kilka miesięcy aż organizm przywyknie. Pewnego dnia postanowiłam, że kończę opakowanie tabletek i rezygnuje z tej metody. Myślałam, że plamienia się zakończą. Okazało się, że jednak nie. Przez pierwszy rok po odstawieniu tabletek miewałam plemienia między miesiączkowe. Potem coś się zmieniło, teraz mam tylko plamienia przedmiesiączkowe jakieś 4-5 dni przed dniem spodziewanej miesiączki. Długość cykli to około 28-33 dni, sporadycznie bywa inaczej. Wykonałam już badania USG i wszystko jest w porządku, mam owulacje.
Jako dziecko miałam nadczynność tarczycy więc i to postanowiłam sprawdzić . Moje wyniki to TSH 2.19, FT3 3,426 pmol/I norma 3,2-7,0 a FT4 13,73 pmol/I norma 3-24.
Ostatnio miałam także robione badanie estradiolu 126 pg/ml 14dc. norma 80-338. Czy jeśli progesteron i prolaktyna także będą w normie mogę uznać że te plamienia to „,mój urok”??
Z mężem mamy zamiar starać się o dziecko ale nie wiem czy powinniśmy dopóki nie ustalę przyczyny plamień ?
Katarzyna Cisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 22:45   #2
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Czy mogę starać się o dziecko?

Co na temat tych plamień mówi Twój ginekolog?
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 11:20   #3
Katarzyna Cisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Thumbs down Dot.: Czy mogę starać się o dziecko?

Zapisał mi duphaston i kazał się starać o dziecko. Zrobił mi też USG żeby stwredzić czy mam owulacje i okazało się, że mam oraz, że endometruim jest OK. Tylko duphaston nie pomógł brałam przez 3 miesiące od 15 dnia do 15 dnia cyklu. Teraz jestem na etapie badań hormonalnych sama się za to wziełam. Dla mnie to jest dziwne, że lekarz zapisuje hormony na oko. Co ciekawe byłam już chyba u 5 i każdy mówi, że w moim przypadku to nic niepokojącego. Zastanawia mnie to, że zanim zaczełam brać tabletki anty. takich problemów nie miałam. Zawsze myślałm że powinnam po 1 ustalić co jest powodem plamień a potem myśleć o dziecku. Ta sytuacja jest jakaś dziwna. Pozdrawiam
Katarzyna Cisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 12:08   #4
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: Czy mogę starać się o dziecko?

Cytat:
Napisane przez Katarzyna Cisek Pokaż wiadomość
Zapisał mi duphaston i kazał się starać o dziecko. Zrobił mi też USG żeby stwredzić czy mam owulacje i okazało się, że mam oraz, że endometruim jest OK. Tylko duphaston nie pomógł brałam przez 3 miesiące od 15 dnia do 15 dnia cyklu. Teraz jestem na etapie badań hormonalnych sama się za to wziełam. Dla mnie to jest dziwne, że lekarz zapisuje hormony na oko. Co ciekawe byłam już chyba u 5 i każdy mówi, że w moim przypadku to nic niepokojącego. Zastanawia mnie to, że zanim zaczełam brać tabletki anty. takich problemów nie miałam. Zawsze myślałm że powinnam po 1 ustalić co jest powodem plamień a potem myśleć o dziecku. Ta sytuacja jest jakaś dziwna. Pozdrawiam
rozumiem, ze te plamienia moga być uciążliwe, ale skoro lekarze (i to nie jeden) stwierdzili, że to nic niepokojącego to nie martw się i staraj się o dziecko. wygląda na to, że twoje hormony troszkę zwariowały ale nie na tyle, żeby przestać jajeczkować, więc pewnie z czasem wszystko wróci do normy. może troche długo to trwa ale to, że plamienia międzymiesiączkowe przeszły w przedmiesiączkowe sugeruje, że wszystko jest na dobrej drodze. acha i niewykluczone, że po porodzie przjedzie - urodzenie dziecka dobrze robi na nieregularny cykl, a u niektórych nawet na wiele innych rzeczy np. bolesne miesiączki czy trądzik.

a co do twojego pytania dlaczego nie miałaś takich problemów wcześniej zanim zaczęłaś brać pigułki. trzeba sobie uświadomić, że sztuczne hormony rozregulowują bardzo precyzyjny mechanizm jakim jest układ hormonalny człowieka. lekarze wmawiają nam, że pigułki mają wpływ tylko na jajniki ale to bzdura. układ hormonalny działa na zasadzie sprzężenia zwrotnego - jeżeli w jednym miejscu coś się zmieni to w innym także. nie ma siły.

ostatnio czytałam w jakiejś babskiej gazecie, że badania wykazują, że lawinowo rosnące przypadki problemów z tarczycą, hiperinsulinemią, hiperprolaktynemią, policystycznymi jajnikami itp. mogą mieć swój początek w pigułkach. tylko nikt tego głębiej nie bada i o tym nie mówi, bo koncerny farmaceutyczne zarabiają milony na naszej niewiedzy.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:34.