moja corka sie zmienila .. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-18, 20:45   #1
Dezzire
Zadomowienie
 
Avatar Dezzire
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: krainasnow
Wiadomości: 1 180

moja corka sie zmienila ..


Mam corke w wieku 6 lat wczesniej gdy miala tak 2-4 latka byla bardzo taka radosna ,odwazna bawila sie jak normalna dziewczynka gdy pojawil sie jej braciszek na swiecie corka bardzo sie zmienila zrobila sie nerwowa gdy sie zdenerwuje ciagnie sie za wlosy , warczy ( tak doslownie warczy) , malo kiedy sie usmiecha nie daje sie przytulic , pocalowac, we wrzesniu poszla do przedszkola jej zachowanie troszeczke sie zmienilo na takie jak bylo poprzednio ale to doslownie troszeczke
obwiniam siebie za to bo po urodzeniu syna ,corka zostala odsunieta na bok prze ze mnie czesto na nia krzyczalam az plakac mi sie chce ze zmarnowalam corke rozmawialam z lekarzem na ten temat poradzil mi zeby jak nawiecej poswiecqc dzieciom uwage bawic sie z nimi i nie porozniac ich te leprze te gorsze traktowac jedno jak i drugie tak samo
posluchalam rady i jak narazie przez pol roku moze 5 miesiecy do niej sie stosuje ale nie widze zadnych rezultatow wiem tez ze corka ma nerwice nie jest to mocna ale jednak ja ma prosze poradzcie mi co ja mam zrobic zeby wrocila moja corcia taka jak byla dawniej radosna i otwarta
Dezzire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 20:55   #2
krylcia
Rozeznanie
 
Avatar krylcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kozienice
Wiadomości: 605
Dot.: moja corka sie zmienila ..

Może raz na jakiś czas warto zostawić synka z tatusiem, a sama pójść gdzieś z córką? Poświęcić jej 100% swojej uwagi.
__________________
Myśli niespokojne zataczają się po głowie w upojeniu.
Nic nie muszę wiedzieć.
Roztopiłem się bezmyślnie w otoczeniu.


...







krylcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 21:57   #3
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: moja corka sie zmienila ..

Moim zdaniem takie babskie popołudnie to dobry pomysł - możecie pójsc do kina, na zakupy, na ciacho. Może postaraj się odebrać ją z przedszkola i zabrać gdzieś - zrób jej niespodziankę. Kup jej coś ładnego - coś, co się jej podoba od dawna, może coś kolekcjonuje?
Angażuj córkę we wszystko, co robisz - w opiekę nad braciszkiem też - np. poproś, aby podała Ci pieluszkę, ubranko - i za każdym razem chwal ją, mów, jak bardzo Ci pomaga, że jest dużą dziewczynką. Zabieraj ją na spacer, pozwól poprowadzić wózek, pytaj o opinię podczas zakupów dla młodszego dziecka - poczuje się ważna. Jesli musisz poświęcić więcej uwagi młodszemu dziecku - wytłumacz, dlaczego, np. że braciszek płacze, bo boli go brzuszek, bo rośnie mu ząbek, jest malutki i potrzebuje dużo opieki. Opowiedz jej, ze jak była mniejsza, to zachowywała się tak samo.
Mała poczuła się zazdrosna i odsunięta - sama to przyznajesz. Dlatego teraz powinna miec poczucie, że jest ważna dla Ciebie, że kochasz ją i Twoja miłosc nie zmieniła się. Musisz ją o tym często zapewniać - i nie zrażaj się jej zachowaniem. Bądź cierpliwa, uśmiechnięta - mała na pewno znowu zacznie się uśmiechac, jak tylko poczuje sie pewniej. Na pewno będzie lepiej, powodzenia
__________________
Prawdziwy przyjaciel pozostawi ślady łap na Twoim sercu.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 22:39   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: moja corka sie zmienila ..

Zgadzam sie z dziewczynami ,poswiecasz jej za mlo czasu ,zreszta sama wiesz o co chodzi.przez 6 lat byla jedynaczka a tu nagle pojawilo sie cos co zabralo jej mame ,jej czas a i milosc-tak mysli dziecko.

Raz na jakis czas sprobuj byc tylko z nia i tylko dla niej.
ale jednoczesnie na codzien angazuj ja w pomoc w domu,poproso popilnowanie brata -oczywiscie jesli wiesz ze nie zrobi mu krzywdy.

Chwal ja,chwal i jeszcze raz chwal
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 19:45   #5
djamelka
Rozeznanie
 
Avatar djamelka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 934
Dot.: moja corka sie zmienila ..

Ja tez mam corke 6 lat i syna 17miesiecy.Zrob tak jak ci dziewczyny radza i do tego opowiadaj jej duzo jak byla mala np.jak uczyla sie chodzic co czulas jak wyszla z brzuszka ,albo ze niechciala jesc i opowiadaj to jej humorystycznie .Albo ze byla duzo grzeczniejsza co braciszek bo dala ci pospac w nocy i ze jej policzka byly jak poczki ktore caly czas calowaliscie Niewiem moja corka kochala jak jej tak powiadalam
djamelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 11:25   #6
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: moja corka sie zmienila ..

Podpisuję się pod wszystkimi radami dziewczyn. Mam podobną różnicę wieku między chłopcami.
Ja stosowałam takie "techniki":
- jak byłam w ciąży, to bardzo często opowiadałam starszemu o tym jak był w brzuszku. Uwielbiał te opowiadania, a potem sam często wypytywał jaki on był, jak był malutki;
- próbowałam go angażować w drobne pomoce przy dziecku (podaj Pampersa, przynieś mamie kocyk itp...)
- ciągle mu powtarzałam, że muszę teraz więcej czasu spędzać z dzidziusiem, bo tak samo opiekowałam się nim jak był malutki;


Na pewno takie babskie "wypady" też bardzo Wam pomogą odbudować relacje, ale nie bój się rozmawiać z córeczką na trudne tematy. Spróbuj ją delikatnie podejść, może się otworzy.
Ale nie karć jej jak Ci powie, że nienawidzi braciszka. Ona ma prawo do takich uczuć.
Trzymam kciuki i nie martw się, na pewno sobie poradzisz. Najważniejsze , że widzisz problem
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:15.