Szukam dobrej rady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-21, 09:04   #1
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005

Szukam dobrej rady


Witajcie. Jestem mamą dwójki dzieci.Mlodszy synek ma 4miesiące i karmiony jest piersia. dostałam propozycje pracy co wiazało by się z tym,ze za miesiąć musiałabym wyjechac na 10dni za granice. I pewnie zastanawiacie sie w czym problem? zdecydowałam ze pojade a małym zajmie sie babcia ale... i tu zaczyna sie problem.
W sobotę zostawiłam małego pierwsz raz z mężem a ja wyjechałam do szkoły. Zostawiłam odciągniete mleko. Niestety mały nic nie jadł przez 9godz. myślelismy,ze uda sie go przetrzymac i w końcu jak zgłodnieje to zje. niestety. Musiałam wracac bo na przemian płakał i jak sie zmęczył to zasypiał. karmienie butelka odpada. Próbowaliśmy pipetką, łyzeczką- nie chce. Jest strasznie uparty. Co w takiej sytuacji zrobic? móze macie jakies pomysły? w ciągu paru dni musze dać odpowiedź w sprawie pracy. boje sie ze jak wyjade to nic nie bedzie jadł, odwodni sie albo coś mu sie stanie. jak go zobaczyłam po 9-ciu godzinach niejedzenia to sie zalamalam.był taki obojętny i slaby..
Z pierwszym dzieckim nie mialam takich problemow bo mała jak mnie nie było jadla z butli.nie wiem co zrobić. jesli chodzi o prace to mogę sobie pozwolić na to zeby jej nie przyjąć bo to zlecenie jednorazowe ale nie ukrywam ze z checią bym pojechała. wyrażcie proszę swoją opinie na ten temat - bede wdzieczna. pozdawiam
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 20:10   #2
Edi5555
Rozeznanie
 
Avatar Edi5555
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 543
Dot.: Szukam dobrej rady

Niewątpliwie masz spory dylemat i pewnie czujesz sie rozdarta bo nie chcesz robić niczego kosztem dziecka ... wydaje mi sie że w takich sytuacjach nie da sie zdziałać nic na siłę ...zdarzają się dzieci które nie chcą tolerować innych pokarmów poza matczynym mlekiem i sytuacja taka może trwać nawet dość długo jednak z drugiej strony nie możesz miesiacami być całkiem uwiązana ..dlatego proponowłabym konsekwentne próbowanie i na początek rób to sama po troszku małymi kroczkami spróbuj poprzyzwyczajać małego do nowej sytuacji ....
Edi5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 20:15   #3
Bdebdusia
Raczkowanie
 
Avatar Bdebdusia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: sprzed kompa :))
Wiadomości: 465
Dot.: Szukam dobrej rady

Sylwi może synkowi nie pasuje kształt smoczka Piszesz, że masz kilka dni na odpowiedź to może spróbuj kupić butelkę np. Avent (ma szeroki smoczek, zbliżony kształtem do piersi), przytulić synka w takiej pozycji w jakiej go karmisz i spróbować oszukac. Najlepiej podać mu mleczko kiedy będzie naprawdę głodny. Myślę, że jeśli to ty byś najpierw próbowała, to może zacznie ciągnąć. A jeśli załapałby o co chodzi to wtedy niech mąż lub babcia spróbuje. A jeśli jednak nadal będzie uparciuszkiem, to ja bym na twoim miejscu zrezygnowała z tego wyjazdu (tym bardziej, że jak piszesz możesz sobie na to pozwolić), bo chyba zdrowie maluszka jest dla ciebie najważniejsze
__________________

Jak jest Ci źle, to pomyśl że kiedyś byłaś najszybszym plemnikiem


Bdebdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 08:57   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Szukam dobrej rady

A czy ty probowalas go karmic butelka ?czy tylko mąż?
nastepnie warto poszukac smoczka idealnego dla malucha.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 10:43   #5
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: Szukam dobrej rady

Butelką karmił mój mąż jak mnie nie było i ja niejednokrotnie próbowałam. Smoczki tez rózne były wypróbowane. Moja siostra mi dzis opowiedziała historie jak jej 7-miesięczny syn kiedys był w szpitalu i ona musiała wrócic do domu. Mały tez nie chciał nic jeśc od nikogo innego i niestety pokarm podawany miał przez sąde. Z kolei moja siostra jak była mała była na tyle uparta,ze jak mojej mamy nie było to mleko piła tylko łżeczką-butelka odpadała.Będe nadal próbować. Myslę,ze w końcu jak zaczne mu wprowadzać inne pokarmy to problem sam sie rozwiąże. A to juz niedługo wiec narazie uzbroje się w cierpliwość
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 17:08   #6
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Szukam dobrej rady

moja córka też była uparta ale okazało się że kauczukowy okrągły smoczek pomógł a przy silikonowych brało ją na wymioty
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.