amatorskie robienie zdjęc - tła - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-19, 18:36   #1
Chocolate Imagination
Zadomowienie
 
Avatar Chocolate Imagination
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 588

amatorskie robienie zdjęc - tła


cześc;]
mam pytanie do tych bardziej rozeznanych w fotografii wizażanek.
już od dłuższego czasu interesuję się robieniem zdjęc, przeczytałam masę książek, poradników itp., bardzo dużo cykam;] mam też wiele pomysłów, ktorych niestety nie mam możliwości zrealizowac przez brak gładkich ścian w moim domu (które i tak nie dają zbyt dobrego tła do zdjęc)
stąd moje pytanie czy według was opłaca się kupowac tak na własny użytek teł i ``statywu`` do nich? czy może można białe tło zastąpic prześcieradłem, lub macie może inne sposoby na gładkie tło do zdjęc?
dziękuję z góry za pomoc


a i jeszcze jedno;] czy bez profesjonalnych lamp da sie zrobic dobre technicznie zdjęcie? bardzo zależy mi na jakości;] czy można je może też czymś zastąpic?

Edytowane przez Chocolate Imagination
Czas edycji: 2009-12-19 o 18:43
Chocolate Imagination jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 22:06   #2
HDaisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pece
Wiadomości: 159
Dot.: amatorskie robienie zdjęc - tła

z tłem sama mam problem, ale z tego co googlałam to można zakupić bardzo duży format materiału do tych celów. Jest to jakis specyficzny materiał. ale owszem jezeli masz powiedzmy jak naciągnąć prześcieradło szywno i zmontowac to tak żeby się trzymało to jak najbardziej. potem można to obrobić w programach graficznych.

Przydałyby się jakies lampy i blendy. Podobno niektórz używają zwykłych lamp takich halogenów (tylko nie tych mlecznych) bo jak użyjesz zwykłej żarówki to będzie niefajnie.

możesz również zastosować własnoręcznie zrobiony dyfuzor na lampę błyskową aby ładnie rozproszyć światło.

Polecam google do trudniejszych i nieznanych nazw. A mogę zapytać jeszcze jaki masz aparat?
HDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 23:14   #3
Chocolate Imagination
Zadomowienie
 
Avatar Chocolate Imagination
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 588
Dot.: amatorskie robienie zdjęc - tła

dziękuję bardzo za rady, niestety nie mam za bardzo na czym naciągną tego materiału.;]

a mam lustrzankę olympus E-620
Chocolate Imagination jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 11:35   #4
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^
Dot.: amatorskie robienie zdjęc - tła

jeżeli chcesz idealnie białego tła, to musisz je podświetlić dodatkowo, a do tego będziesz potrzebowała odpowiedniej lampy. Jeżeli chcesz czarne tło, to polecam agrowłókninę, jest bardzo tania i wdzięczna. Jak o lampy chodzi - wszystko jest kwestią tego co chcesz fotografować, ale zanim cokolwiek kupisz musisz ocenić swoje umiejętności, bo lampy studyjne nie są tanie [chyba, że chcesz kupić jakieś tanie piździki, na których nie uzyskasz zbyt fajnego efektu].
Ja polecam światło zza firanki - jest najlepsze.
aha i broń boże nie kupuj halogenów.
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 12:23   #5
Chocolate Imagination
Zadomowienie
 
Avatar Chocolate Imagination
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 588
Dot.: amatorskie robienie zdjęc - tła

lamp studyjnych raczej nie kupie, bo są rzeczywiście bardzo drogie. chyba bez sensu jednak kupowac te tła skoro nie mam jak tego wszystkiego naświetlic;/ chyba będę musiała się zadowolic fotografowaniem w plenerze;] chyba, że jeszcze pokombinuję z tą czarną agrowłókniną skoro mówisz że tutaj nie trzeba profesjonalnego światła...
Chocolate Imagination jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 12:35   #6
matra^
Rozeznanie
 
Avatar matra^
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 561
GG do matra^
Dot.: amatorskie robienie zdjęc - tła

jeżeli masz warunki w mieszkaniu [bo do tego potrzeba naprawdę sporo miejsca], to możesz się pobawić, ale jeżeli nie dysponujesz zbyt dużą powierzchnią, to owszem, możesz próbować, ale na powalające efekty raczej nie licz. Ja sobie kupiłam tą agro - szerokość 1,6m, długość 5m - dwa kawałki i zszyłam razem, żeby było gęstsze. Tyle, że ja się połasiłam na halogeny. No i wyszło z tego tyle, że też zostałam przy zdjęciach plenerowych [;
Właściwie to plener to bardzo fajna sprawa na podszkolenie umiejętności, a na lampy zawsze przyjdzie czas (;
matra^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 12:44   #7
Chocolate Imagination
Zadomowienie
 
Avatar Chocolate Imagination
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 588
Dot.: amatorskie robienie zdjęc - tła

chyba sobie odpuszczę masz racje, na profesjonalne lampy i tła, przyjdzie pora;]

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

i bardzo dziękuję za pomoc
Chocolate Imagination jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 13:40   #8
fooosy
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 209
Dot.: amatorskie robienie zdjęc - tła

Tu jest kilka porad dotyczacych tego, jak robić dobre zdjęcia. Artykuł nie jest długia, ale za to całkiem ciekawy. Myślę, że się przyda http://www.inspirander.pl/przyjecie/...nne?inspager=1
fooosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 21:51   #9
stiket
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 370
Dot.: amatorskie robienie zdjęc - tła

No więc co moge napisać - tło, jest tak ważne jak światło, ale musisz najpierw zacząć od pracy ze światłem, jesli juz to opanujesz, tło ( koszt jednego to 50-100 PLN ) będzie Ci łatwiej kupić, niż dobre lampy
stiket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:02.