Co uważacie o kobietach, które NIE karmią piersią? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-22, 17:48   #31
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ale JA bym nie karmiła :-/
Trzymałabyś płaczące dziecko przez pół godziny, bo tyle trwała podróż? Nie każde dziecko pije z butelki. Poza tym nikt nie widział, bo byłam zasłonięta (miałam na sobie chustę).
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 17:51   #32
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Nie wiem bo nie bylam w takiej sytuacji. Prawdopodobnie mialabym w zanadrzu butelkę.
A mając takie nastawienie do publicznego karmienia dziecko byłoby przyzwyczajone do butelki.

Edytowane przez Ingrid80
Czas edycji: 2016-05-22 o 17:52
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 17:53   #33
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie wiem bo nie bylam w takiej sytuacji. Prawdopodobnie mialabym w zanadrzu butelkę.
Ja nie karmiłam mm, więc to odpada. Odciąganie mleko, bo moze akurat dziecko zachce wg mnie jest stratą czasu i mleka.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 17:54   #34
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

kwestia wyboru.
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 17:55   #35
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
kwestia wyboru.
Tak. Przy opcji kp w tramwaju lub podać butelkę nikt nie ucierpi. Wolny wybór
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 17:57   #36
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Nie znosiłam przystawiać dziecka w miejscach publicznych, ale podejrzewam, że gdybym karmiła dłużej, to bym się przyzwyczaiła - z wygodnictwa, bo nie chciałoby mi się pitolić z laktatorem i butelką
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 17:57   #37
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Oczywiście że nikt nie ucierpi.
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-22, 17:58   #38
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Cytat:
Napisane przez Madzionella Pokaż wiadomość
Perse, czemu odradzasz odciąganie? Sorry, ale ja nawet po wykładach w szkole rodzenia dalej czuje się zielona w temacie. Poza tym - pani doradca laktacyjny z niebieskim pluszowym fantomem piersi jakoś była średnio przekonująca.
Musze się spytać - po co ten fantom piersi?

Mi się ostatnio zdarzyło parę razy karmić w miejscu publicznym - nie zauważyłam żadnego wgapiania się w biust, zasłoniłam się pieluszką ale w gruncie rzeczy jak już dziecko jest przystawione to tej piersi prawie nie widać , jest zasłonięta główką dziecka
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 17:59   #39
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Pluszowy fantom :-D:-D
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 18:00   #40
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Pluszowy fantom :-D:-D
Nie zapomnijmy przy okazji że niebieski XD
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 18:18   #41
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Cytat:
Napisane przez Madzionella Pokaż wiadomość
Nie bardzo mam ochotę na spojrzenia ludzi zbyt zainteresowanych moim biustem.
hehe, karmię dość długo i jakoś dotąd nie zauważyłam tych tabunów zainteresowanych moim biustem nigdy się nie afiszuję, ale też nikt się nie wgapia(ł). w ogóle nie ma zagadnienia.

Cytat:
Napisane przez Madzionella Pokaż wiadomość
Sorry, ale ja nawet po wykładach w szkole rodzenia dalej czuje się zielona w temacie
heh...
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-22, 18:20   #42
Madzionella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gród Króla Kraka
Wiadomości: 774
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

A pokazywała na nim przystawianie dziecka, nakładki Medeli i cała resztę. Chyba się wstydziła na własnym biuście. :P Tak że ten tego - w celach poglądowych ten fantom.
__________________
Pani mecenas z niebieskim żabotem - mission completed



21 lipca 2012 godz. 16

16 marca 2015 "nie widzę akcji serca" 10 tc

1 sierpnia 2016 godz. 18. Nasza Asieńka
Madzionella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 20:46   #43
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Cytat:
Napisane przez Madzionella Pokaż wiadomość
Perse, czemu odradzasz odciąganie? Sorry, ale ja nawet po wykładach w szkole rodzenia dalej czuje się zielona w temacie. Poza tym - pani doradca laktacyjny z niebieskim pluszowym fantomem piersi jakoś była średnio przekonująca.
Po pierwsze - nie każdy jest w stanie współpracować z laktatorem, nawet przy udanym kp (spytaj Paniki), więc nastawianie się na taką opcję może zakończyć się rozczarowaniem

Po drugie, tak jak piszą dziewczyny - to jest gigantyczna strata czasu i dodatkowa, niepotrzebna robota. A jak będzie zimno, to gdzie to mleko podgrzejesz?
A poza tym jeśli chcesz kp, to zawsze jest mini ryzyko, że po zakosztowaniu w butli dziecko będzie marudzić przy piersi.
Albo w drugą stronę - nie będzie chciało butli, więc też nie będzie takiej opcji.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 20:53   #44
Madzionella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gród Króla Kraka
Wiadomości: 774
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;60760731]Po pierwsze - nie każdy jest w stanie współpracować z laktatorem, nawet przy udanym kp (spytaj Paniki), więc nastawianie się na taką opcję może zakończyć się rozczarowaniem

Po drugie, tak jak piszą dziewczyny - to jest gigantyczna strata czasu i dodatkowa, niepotrzebna robota. A jak będzie zimno, to gdzie to mleko podgrzejesz?
A poza tym jeśli chcesz kp, to zawsze jest mini ryzyko, że po zakosztowaniu w butli dziecko będzie marudzić przy piersi.
Albo w drugą stronę - nie będzie chciało butli, więc też nie będzie takiej opcji.[/QUOTE]

O widzisz, kompletnie tego nie rozważałam w takim aspekcie. Ale tak czy siak popróbuję, chociażby po to, żeby mieć opcję wyjść gdzies na dłużej samej, a Mężowi zostawił Mleko dla Młodej.
__________________
Pani mecenas z niebieskim żabotem - mission completed



21 lipca 2012 godz. 16

16 marca 2015 "nie widzę akcji serca" 10 tc

1 sierpnia 2016 godz. 18. Nasza Asieńka
Madzionella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 20:57   #45
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Dokładnie. Nie wyobrazam sobie przez x miesięcy nie być w stanie wyjść spokojnie z domu.
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 16:59   #46
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Co do pytania autorki - olać i tyle.
Ludzie pytają (i krytykują) wszystko - że karmisz piersią, albo mm,że dziecko nie ma czapki,że śpi z Tobą, albo w łóżeczku, że dajesz smoczek albo nie,że usypiasz dziecko na rękach,że biegniesz na każde jęknięcie, albo że nie biegniesz.

Poza tym generalnie mnóstwo kobiet karmi piersią tylko do 6 m.ż. a potem rozszerzają dietę, włączają mm i papa.

Ja akurat karmię piersią od początku, aleeee nie znoszę pytania czy karmię piersią. Tzn.jeszcze od kogoś bliskiego to okej, no ale np. znajoma z pracy, czy jakaś daleka ciocia i siedzimy przy stole i bez żenady rozmowa o moich cyckach

Poza tym,jako że moje dziecko ma JUŻ () 5,5 mca to teraz jest oczywiscie nacisk:

- a jak karmisz?
- piersią
- ale obiadki już dajesz?
- no jeszcze nie
- NIEEEEEEEEEEEE?

Także nawet karmiąc piersią można sie spotkać z jakimś 'ale'.

Ja nic nie myślę o kobietach karmiących mm - ich wybór,mnie to strzyka, nie moje dziecko przecież Ja nikogo nie pytam jak karmi/karmil.Jak sam opowiada,to mozemy pogadać. Albo jak któraś mama się żali, że musi MM dawać, bo 'dziecko sie nie najada',to też mogę coś poradzić.Ale jak karmi MM,bo tak chce, to mnie nic do tego.


Co do laktatora,to ja polecam i nie polecam.Ogólnie polecam, ja przez cały pierwszy miesiac jechalam na laktatorze, bo moje dziecko bylo 9 dni w inkubatorze,potem musielismy kontrolowac ile zjada i czy przybiera, wiec laktator i odmierzanie co do ml ile zjadl. Spoko, bo rozbujałam laktatorem laktację. Laktator tez jest konieczny zeby miec zapas na wyjscia

Ale ogólnie, to ja nienawidzilam tego odciągania. Noworodek (mój) je co 3h. Więc: wyparzam laktator, butelkę itp,odciągam (30 minut), młody je (15-60 minut ), przewijam go i... za chwilę trzeba karmić znowu - prawie zero czasu dla siebie. I to niewazne, czy 16:00, czy 2:00, bo musisz odciagnac, bo zastoje.

Po miesiacu przeszlismy wylacznie na KP no i tak sie karmimy

Teraz z kolei laktator odpada, bo laktator nie wyciągnie tyle, co dziecko. Na początku odciągałam nawet po 250ml za ednym razem. Teraz ok. 50ml - gdybym zostala teraz tylko na laktatorze to nie wiem czy bym utrzymała laktację. A dziecko na bank wyciąga więcej, bo mlody je co ok. 3h, je bardzo krótko, a ładnie przybiera na wadze.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 22:18   #47
Alfahelisa
Zakorzenienie
 
Avatar Alfahelisa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 271
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Cytat:
Napisane przez pani22ka;60741391[COLOR="silver"
Kiedyś byłam ortodoksem kp, przy drugim dziecku zluzowałam. i przy jednym, i przy drugim też wysłuchiwałam najróżniejszych komentarzy. koronny: "ale ono się nie najada", ulubione: "o! głodny płacz", dobijające: "ale dlaczego nie nakarmisz dziecka?"[/COLOR]
hehe a ja odwrotnie przy drugim jestem bardziej niż przy pierwszym

a czepialstwo jest wszędzie ja ogólnie nie lubię tego typu tematów i staram się ich unikać, ale czasem niestety się mi nie udaje i spotykam się ze średnio fajnymi tekstami- mistrzem był pewien internista który (słysząc ze karmię piersią8miesięczniaka) powiedział "a co na jedzenie dla dziecka cię nie stać?", plus stałe teksty typu takich dużych dzieci się już nie karmi, no i wiadomka"ile jeszcze masz zamiar ją karmić"

więc wg naszego społeczeństwa karmić piersią i owszem ale tak do 6mca, ktoś kto nie karmi wcale albo odwrotnie karmi dłużej to się pojawiają różne ciekawe teksty

Wgronie swoich znajomych mam mamy które nie karmiły nawet minuty, takie które karmiły 6, 8 mcy jak i takie które karmiły 3 lata i co mnie to która ile, ich wybór, każdy robi tak jak uważa ale jeśli ktoś wykazuje chęci do karmienia albo ma problem w tym temacie to służę radą i mogę temat podejmować

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Madzionella Pokaż wiadomość
Perse - 10/10. Jesteś moją idolką!

Tak btw - ja trochę nie jestem przekonana do kp w miejscach publicznych, więc chyba na jakieś spacery itp będę odciągać i podawać w butelce. Nie bardzo mam ochotę na spojrzenia ludzi zbyt zainteresowanych moim biustem.
hehe chyba, że trafi ci się taki egzemplarz jak mój smoczkiem-uspokajaczem, butelkowym się dławiła, normalnie odruch wymiotny, pewnie jakbym się z nią dalej siłowała to by się porzygała i co jej zrobisz
Synu starszy bezproblemowiec i z piersi i z butelki, a córa nie ma szans

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Nie wyobrazam sobie przez x miesięcy nie być w stanie wyjść spokojnie z domu.
hehe a nie wiem może ja jestem taką matką polką, ale nawet jak przy synu zaopatrzonym w butelkę, wychodziłam z domu to i tak nie byłam spokojna a czy zjadł, a czy usnął, a czy coś tam

Brak spokojnego wyjścia z domu to chyba wpisane w rodzicielstwo jest, zwłaszcza jeśli nie ma się rodziny na miejscu a mąż w wiecznych delegacjach jest.... A nawet jeśli ktoś jest to wyjście z domu poprzedzone jest sporymi przygotowaniami
__________________
"Tego dnia
Upadł duch
Wygięła się do wewnątrz
Bezpowrotnie elipsa ma"
Aniołek 7t4d [*] 25.05.2011 i nic już nie będzie takie samo
Wiktor 13.07.2012 kochany szczęściarz urodzony 13ego w piątek
Gloria- 07.06.2015 - nasza księżniczka
Alfahelisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 22:28   #48
Karen1122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 2
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Ja wlasnie od kiedy moj Skarb sie urodzil nie karmilam piersia dla jego bezpieczenstwa zdrowotnego i to wlasnie chyba spowodowalo lawine komentarzy osob trzecich wynikajacych z dezinformacji..., bo przeciez jak mozna nawet raz dziecka do piersi nie dostawic?

Fajnie, ze napisalyscie Watek robi sie bardzo ciekawy, duzo przydatnych rzeczy mozna sie od Was dowiedziec
Karen1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 23:02   #49
newelwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 92
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Cytat:
Napisane przez Karen1122 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Jestem mamą 8 miesięcznego Borysa... Od kiedy się urodził już ze strony niektórych przedstawicielek płci pięknej zarówno ze strony mojej jak i męża rodziny padały pytania o karmienie piersią i spraw z tym związanych. W momencie kiedy odpowiadałam, że nie karmię swojego syna mlekiem z piersi tylko ,,zamiennikiem'' momentalnie padało pytanie : nie przyswaja laktozy? Masz za mało pokarmu, co?
Nie chcąc podtrzymywać tematu, odpowiadałam krótko: nie o to chodzi.

Temat ten jest dla mnie dość trudny i ciężko mi o nim rozmawiać, bo wiem jak większość ludzi by na to zareagowała... W szczególności ,,ciocie dobre rady'', które dorzuciłyby swoje 5 groszy do ubarwienia historii, a całość rozniosłaby się momentalnie po najdalszych zakątkach świata...

Zaczęły mnie dotykać dotkliwe komentarze odnośnie tego, iż nie karmię piersią, m.in. zmyślone teorie, że napewno nie karmię piersią, bo nie chce by potem zmieniły swój wygląd na niekorzystny lub to, że nie zdaję sobie sprawy, że kiedy mój syn dorośnie nie będzie miał ze mną takiej więzie jak dzieci karmione piersią przez swe matki... Najbardziej rozkłada mnie na łopatki tekst: ,, Karmisz dziecko trucizną, najlepiej dla jego zdrowia gdyby był karmiony piersią'' lub ,,Nie obchodzi Cię przyszłość Twojego dziecka?''. Totalna paranoja... Gdyby tylko wiedzieli, że to właśnie z obawy o jego zdrowie i przyszłość nie daję mu ssać piersi....

Dociekliwe pytanie o powód dla którego karmię dziecko w taki, a nie inny sposób i złośliwe komentarze opakowane w piękne słowa ,,troski'' słyszę jednak od koleżanek czy znajomych... Nie rozumiem, czy naprawdę to tak boli?

Dlaczego jest to taką drzazgą w oku wielu kobiet?
uważam, że każda matka powinna spróbować karmić dziecko naturalnie i powinna nie zrażać się w przypadku wystąpienia trudności, tylko szukać pomocy u fachowców. pokarm naturalny jest najlepszy, żadne mleko modyfikowane go nie zastąpi.

tylko, że każda sytuacja jest inna i czasami zwyczajnie się nie da. mm to nie trucizna a wszystkie "ciocie-dobra-rada" powinny zająć się własnym życiem.
newelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-24, 08:07   #50
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Cytat:
Napisane przez Karen1122 Pokaż wiadomość
Ja wlasnie od kiedy moj Skarb sie urodzil nie karmilam piersia dla jego bezpieczenstwa zdrowotnego i to wlasnie chyba spowodowalo lawine komentarzy osob trzecich wynikajacych z dezinformacji..., bo przeciez jak mozna nawet raz dziecka do piersi nie dostawic?
Karen, z czystej ciekawości pytam Możesz coś więcej powiedzieć na temat tego bezpieczeństwa zdrowotnego. Zainteresowałaś mnie tym.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 08:38   #51
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Karen, z czystej ciekawości pytam Możesz coś więcej powiedzieć na temat tego bezpieczeństwa zdrowotnego. Zainteresowałaś mnie tym.
Może Karen bierze leki przeciwwskazane przy kp?
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 08:41   #52
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Cytat:
Napisane przez Alfahelisa Pokaż wiadomość
hehe a ja odwrotnie przy drugim jestem bardziej niż przy pierwszym

a czepialstwo jest wszędzie ja ogólnie nie lubię tego typu tematów i staram się ich unikać, ale czasem niestety się mi nie udaje i spotykam się ze średnio fajnymi tekstami- mistrzem był pewien internista który (słysząc ze karmię piersią8miesięczniaka) powiedział "a co na jedzenie dla dziecka cię nie stać?", plus stałe teksty typu takich dużych dzieci się już nie karmi, no i wiadomka"ile jeszcze masz zamiar ją karmić"

więc wg naszego społeczeństwa karmić piersią i owszem ale tak do 6mca, ktoś kto nie karmi wcale albo odwrotnie karmi dłużej to się pojawiają różne ciekawe teksty

Wgronie swoich znajomych mam mamy które nie karmiły nawet minuty, takie które karmiły 6, 8 mcy jak i takie które karmiły 3 lata i co mnie to która ile, ich wybór, każdy robi tak jak uważa ale jeśli ktoś wykazuje chęci do karmienia albo ma problem w tym temacie to służę radą i mogę temat podejmować

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------



hehe chyba, że trafi ci się taki egzemplarz jak mój smoczkiem-uspokajaczem, butelkowym się dławiła, normalnie odruch wymiotny, pewnie jakbym się z nią dalej siłowała to by się porzygała i co jej zrobisz
Synu starszy bezproblemowiec i z piersi i z butelki, a córa nie ma szans

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------



hehe a nie wiem może ja jestem taką matką polką, ale nawet jak przy synu zaopatrzonym w butelkę, wychodziłam z domu to i tak nie byłam spokojna a czy zjadł, a czy usnął, a czy coś tam

Brak spokojnego wyjścia z domu to chyba wpisane w rodzicielstwo jest, zwłaszcza jeśli nie ma się rodziny na miejscu a mąż w wiecznych delegacjach jest.... A nawet jeśli ktoś jest to wyjście z domu poprzedzone jest sporymi przygotowaniami
Ja tak nie miałam. Dziecko ma ojca ktory jest rownorzednym rodzicem i zajmował się nie gorzej niż ja. Ale ja nigdy matką polka nie byłam ;-)
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 09:02   #53
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Może Karen bierze leki przeciwwskazane przy kp?
Tak też podejrzewam Ale też nie bardzo rozumiem, skąd takie przejmowanie się zdaniem postronnych osób. Jak nie można karmić to nie można. A wścibskich można albo zbyć mówiąc, że to nie ich sprawa albo powiedzieć, że nie można ze względów zdrowotnych i tyle w tym temacie.

A ze swojej strony mogę jeszcze doradzić, żeby po prostu olewać. Jak już sporo dziewczyn zauważyło, zawsze jest się do czego doczepić. Ja karmiłam piersią a i tak słyszałam różne komentarze (a to za długo, a to za chude/tłuste mleko, a to że powinnam podawać glukozę itd.). Co ciekawe, najczęściej na wygłaszanie mądrości porywały się osoby, które w życiu piersią nie karmiły
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 09:08   #54
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Ja tak nie miałam. Dziecko ma ojca ktory jest rownorzednym rodzicem i zajmował się nie gorzej niż ja. Ale ja nigdy matką polka nie byłam ;-)
Ja też tak nie miałam, nigdy się nie denerwowałam, zostawiając dziecko pod opieką męża.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 09:24   #55
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Ja na początku jak wychodziłam, to dosłownie na godzinę z podróżą maksymalnie, bo mnie tak pchało z powrotem Podejrzewam że hormony A pierwsza noc bez dziecka to masakra, mąż we mnie musiał od razu drinka wlać, żebym nie chciała wracać po dzidziola

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Tak też podejrzewam Ale też nie bardzo rozumiem, skąd takie przejmowanie się zdaniem postronnych osób.
Nie wiem jak u autorki, ale dla mnie pierwsze dwa-trzy miesiące były bardzo obciążające psychicznie, wtedy strasznie ciężko jest olać, jak Ci ktoś wmawia że trujesz dziecko i ogólnie jesteś złą matką.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 11:23   #56
jalouse
Wtajemniczenie
 
Avatar jalouse
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 729
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Nic nie sądzę, nie moje małpy, nie mój cyrk. Ludzie zawsze będę gadać, a domoroslych ekspertów od wszystkiego wszędzie pełno. Moja córka dostała mm, tylko w szpitalu, jak nie miałam jeszcze mleka. Teraz ma ponad rok, jest kp i slysze, ze jest duża i przydałoby się już odstawiac. Dodatkowo jestem w ciąży, wiec koniecznie powinnam przestać, chociaż lekarz nie zabronił.
Przez pierwszy miesiąc, laktator był zbawieniem, lepiej sobie radził z zastojami niż córka. Wtedy mogłam jeszcze ja nakarmić z butelki. Później całkowicie odrzuciła butlę, a i tak bez problemu mogłam sama wyjść, bo jadła regularnie co trzy godziny. Karmienie w miejscu publicznym też nie jest mi obce, wystarczy dobrze się zasłonić i wygląda jakby dziecko się przytulalo. Nigdy nikt się nie gapił.
jalouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 20:58   #57
akakowalska
Raczkowanie
 
Avatar akakowalska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław, Żory
Wiadomości: 197
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

No cóż powiem nie miłą rzecz, że zawsze myślałam że kobiety karmiące mm są po prostu wygodne. Karmienie z butli to super wygoda:
-widzisz ile dziecko zjadło- więc wiesz że jak za chwilę płacze to nie jest głodne; ja na każde jęknięcie wyciągałam cyca i przez to miałam strasznie dużo pokarmu;
- nie bolą cycki przy karmieniu- początki okropne strup na strupie i trzeba przystawiać;
- nie trzeba myśleć o zastojach- ja się wybudzałam w nocy bo tyle pokarmu miałam i śpiące dziecko przystawiałam do piersi(bo na początku nie miałam laktora, a później laktator ściągał tylko z przodu piersi a po bokach i tak bolały)
-matka nie jest potrzebna przy karmieniu- można zmieniać sie z mężem, nawet 1 dziennie to byłoby wybawienie;
- na spacerach nie trzeba się krępować z wyciąganiem na wierzch-do tego jak chciałam w 4 miesiącu dawać moje mleko z butli to się okazało że mam synka bez smokowego i bez butelkowego. Prędzej by się udusił niż ciągnął z butli, nawet moje mleko.
Dopiero w 8 miesiącu nauczył się ssać smoczka i w 9 mąż nauczył butlą, ale ja tydzień wcześniej odstawiłam od piersi- więc pewnie był bardzo spragniony
Nawet w 4 miesiącu marzyłam żeby odstawić od piersi, bo to był straszny ból i męka, ale widziałam że nie umie pić z butli. Więc zawsze myślałam że na mm jest lepiej i takie kobiety mają super wygodę.
__________________
Mój blog- paznokcie i biżu
akakowalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 21:19   #58
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

I tak właśnie jest:-D
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 21:23   #59
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
I tak właśnie jest:-D
No, w sumie
Chociaż z drugiej strony znam matki kp, które uważają, że karmienie mm to "kupa roboty", a kp to wygoda, bo podaje się pierś i tyle, nic nie trzeba myć, wyparzać, mieszać we flaszce, pilnować odpowiedniej temp. itd.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-25, 21:29   #60
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Co uwazacie o kobietach, które NIE karmią piersią?

Co kto lubi;-)
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-26 19:50:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.