Na śluby czekamy, ale rozmowy o dzieciach już zaczynamy ;) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-24, 22:50   #61
Haniula
Zakorzenienie
 
Avatar Haniula
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 818
Dot.: Na śluby czekamy, ale rozmowy o dzieciach już zaczynamy ;)

Cytat:
Napisane przez zielona89 Pokaż wiadomość
Witam, u mnie to trochę skomplikowane... Mój TŻ ma prace, (swój interes) ja też (choć słabo płatną), mamy dom do remontu, ale jest Ślub planujemy, w przyszłym roku. Mi przez 5 lat wmawiano, że nie mogę zajść w ciążę, ostatni lekarz dał mi nadzieje na maluszka. Jestem na półmetku studiów, więc teraz to słaby moment... Wolałabym skończyć studia no i oczywiście po ślubie. Bardzo pragnę dziecka, zwłaszcza że żyłam w świadomości iż nie będe mogła go mieć. Wiecie co?? Boje się jednego, że już nigdy nie wrócę do swojej wagi - to egoistyczne prawda?? Ale mam tendencje do tycia i każdy w mojej rodzinie (kobiety naturalnie) po porodzie stały się "pulchnymi" mamusiami z "dwoma ohydnymi brzuchami" i nie mogą zrzucić wagi Psychicznie jestem gotowa, czuje, że tego własnie pragnę, tylko nie chce być nieatrakcyjna po porodzie...

sory, nie obraz sie ale chyba wlasnie nie jestes gotowa, przynajmniej psychicznie. Bo wiadome jest, ze nasze ciało po ciazy sie zmieni i trzeba to zaakceptować, a po porodzie zrobić wszystko zeby wrocić do dawnej sylwetki. Bo sie da, i to wcale nie musi być uwarunkowane genetycznie. Bo wystarczy samozaparcie i schudniesz

A po 2 moim zdaniem jakbym zyla w świadomości ze nie moge miec dzieci i nagle ktoś by dał mi szanse- zrobił nadzieje, to ja napewno bym sie o tego dzidziusia starała i to jak najszybciej, zeby pózniej nie pluć sobie w brode, ze moze przegapiłam własnie ten moment.

A jesli moge spytac, dlaczego mówiono tobie ze nie możesz mieć dzieci? Na co chorujesz?
Haniula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 15:50   #62
zielona89
Raczkowanie
 
Avatar zielona89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: gdzieś tam na końcu świata
Wiadomości: 86
GG do zielona89
Dot.: Na śluby czekamy, ale rozmowy o dzieciach już zaczynamy ;)

No właśnie, musiałabym się rozpisać, żebyś dokładnie mnie zrozumiała. Późno zaczęłam miesiączkować cykle trwały i nadal trwają (jeżeli to można nazwać cyklem) od 2 nawet do 8 miesięcy (tzn. przez tak długi okres nie mam miesiączki). Brałam tabletki anty na uregulowanie miesiączki, ale po odstawieniu tabletek problem zawsze wracał i musiałam wywoływać miesiączkę luteiną. Lekarze stwierdzili u mnie zespół policystycznych jajników (postawili taka diagnozę bez żadnych szczegółowych badani - na podst. USG). Przez tyle lat uświadamiali mnie, że bede miała problemy z zajściem w ciąże, albo że będzie to ciąża pozamaciczna, że trzeba się leczyć, albo że w ogóle nie będę mogła mieć dzieci (każdy miał inną wersję). Bywałam na wizytach u kilkunastu lekarzy, co rusz nowa teoria. Myślałam, że skoro nie moge mieć dzieci to ja juz chce, teraz w tym momencie!!! Myślałam o tym całymi dniami tzn. o dziecku. Aż trafiłam na cudowną Panią ginekolog (prywatnie oczywiście), zrobiła mi szereg różnych badań i okazało się, że hormony mam w porządku i zaprzeczyła diagnozom pozostałych lekarzy. Więc obudziła we mnie na nowo nadzieje. I teraz skoro juz wiem, że mogę zajść w ciąże (oczywiście nie od razu, jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki) ale mogę, to odwlekam to sama nie wiem dlaczego. Wymyślam bezsensowne zaprzeczenia właśnie tego typu jak figura czy inne na prawdę równie głupie. Bo wiem, że jest szansa to w takim razie jeszcze nie chce.
Ja też się boję, że może jednak lepiej teraz, ale nie wiem dlaczego mi się odwidziało.
__________________
Weszłam na wagę, żeby sprawdzić swój wskaźnik BMI. Ja pier...ę! Jestem za niska:P

Razem od 13.10.2005 r.
Zaręczona od 06.01.2011
Ślub: 12.10.2013 r.
zielona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 16:56   #63
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Na śluby czekamy, ale rozmowy o dzieciach już zaczynamy ;)

moim skromnym zdaniem skoro Ci się "odwidziało" to nie powinnaś się starać bo świadczy to o twojej nie dojrzałości do tego. takie mam przynajmniej odczucia.
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 20:18   #64
Haniula
Zakorzenienie
 
Avatar Haniula
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 818
Dot.: Na śluby czekamy, ale rozmowy o dzieciach już zaczynamy ;)

zielona znam przypadek podobny do Twojego, znajoma choruje na zepsół policystycznych jajników, i tez wpajano ze dziecka mieć nie bedzie. I co, i obecnie jest mamą ślicznej Jagódki. Uwazam, ze w takich przypadkach nie ma rzeczy niemożliwych, i jesli tak mówi lekarz to radze go jak najszybciej zmienić, starać sie i wierzyć ze bedziesz mamą.
Jednak uważam, ze skoro Ci się 'odwidziało', to dowód ze nie jesteś jeszcze gotowa na macierzynstwo.
Haniula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 14:03   #65
zakrecona82
Raczkowanie
 
Avatar zakrecona82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 176
Dot.: Na śluby czekamy, ale rozmowy o dzieciach już zaczynamy ;)

ja też mam zespół policystycznych jajników i właśnie niedlugo planuję iść do ginekologa,co tym razem mi powie..
na dzień dzisiejszy o dziecku myślę prawie codziennieniedawno z moim TŻ wynajęliśmy mieszkanie,oboje pracujemy,więc jakby moment odpowiedni na staraniaale..no właśnie"ale"..ślub zaplanowany(w sumie rezerwacja typu sala i zespół już są),ale chcieliśmy już się staraćtylko u mnie problem typu,jeśli uda nam się to co ze ślubem?zmieniać datę?jak się okaże,że będziemy mieli dziecko-brać cywilny,a kościelny bez zmian?czy nie brać cywilnego,urodzić i wg planu 25.08.2012 ślub?
dodam,że obydwoje chcemy mieć już dzidziusiaa dodatkowym argumentem,by już się starać,jest chęć dwójki dzieci...więc np w dzień slubu będę miała 30lat,to drugie może jak będę miała 33-34,więc boję się,że mogą być problemy..choć przecież teraz też takie mogą być...co radzicie?
__________________
Nie ma sensu
szukać sensu w czymś
co jest bez sensu


25.03.2011
25.08.2012
zakrecona82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 14:24   #66
ancys_krakow
Zadomowienie
 
Avatar ancys_krakow
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków / Włosań
Wiadomości: 1 099
Dot.: Na śluby czekamy, ale rozmowy o dzieciach już zaczynamy ;)

Cytat:
Napisane przez zakrecona82 Pokaż wiadomość
ja też mam zespół policystycznych jajników i właśnie niedlugo planuję iść do ginekologa,co tym razem mi powie..
na dzień dzisiejszy o dziecku myślę prawie codziennieniedawno z moim TŻ wynajęliśmy mieszkanie,oboje pracujemy,więc jakby moment odpowiedni na staraniaale..no właśnie"ale"..ślub zaplanowany(w sumie rezerwacja typu sala i zespół już są),ale chcieliśmy już się staraćtylko u mnie problem typu,jeśli uda nam się to co ze ślubem?zmieniać datę?jak się okaże,że będziemy mieli dziecko-brać cywilny,a kościelny bez zmian?czy nie brać cywilnego,urodzić i wg planu 25.08.2012 ślub?
dodam,że obydwoje chcemy mieć już dzidziusiaa dodatkowym argumentem,by już się starać,jest chęć dwójki dzieci...więc np w dzień slubu będę miała 30lat,to drugie może jak będę miała 33-34,więc boję się,że mogą być problemy..choć przecież teraz też takie mogą być...co radzicie?

Staraj się i nie zmieniaj planów
Zobacz co życie przyniesie, a ślub w ciąży nic strasznego..
a jakby dziecko pojawiło się przed to jeszcze piękniej bo będzie wam towarzyszyć w tym najpiękniejszym dniu
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/ckaigox17w6sv7ks.png

Aniołek 8t[*] 13.01.2012

Powietrze pachniało jak malinowa mamba..
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20110625030213.html
ancys_krakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 15:18   #67
zakrecona82
Raczkowanie
 
Avatar zakrecona82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 176
Dot.: Na śluby czekamy, ale rozmowy o dzieciach już zaczynamy ;)

Cytat:
Napisane przez ancys_krakow Pokaż wiadomość
Staraj się i nie zmieniaj planów
Zobacz co życie przyniesie, a ślub w ciąży nic strasznego..
a jakby dziecko pojawiło się przed to jeszcze piękniej bo będzie wam towarzyszyć w tym najpiękniejszym dniu
powiem Ci szczerze,że nie wiem sama czego się bardziej boję..tego czy zajdę czy tego co ludzie powiedzą .... w sumie wiedzą o planowanym ślubie,ale jednak.. a ostatnio nawet myslałam,że gdyby się urodziło przed ślubem to przy okazji byśmy zrobili chrzciny
__________________
Nie ma sensu
szukać sensu w czymś
co jest bez sensu


25.03.2011
25.08.2012
zakrecona82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 18:36   #68
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Na śluby czekamy, ale rozmowy o dzieciach już zaczynamy ;)

My slub mamy we wrzesniu, ale na dzieci to jest jeszcze za wczesnie.
TZ juz jakby mogl oddział wojska by spłodził, ale ja absolutnie nie mam parcia na 'dzidzie'.

Nie mam stałej pracy, pracuje przez agencje, TZ tez milionow nie zarabia, trzeba kupic nowy samochod bo obecny woła o pomste do nieba, no i marzy nam sie własne lokum. Dopoki tego nie osiagniemy nawet nie zaczne rozmyslan w tym temacie. Moze to samolubne, ale nie zamierzam miec dziecka wiedzac ze osoba od ktorej wynajmuje mieszkanie moze mnie wywalic z miesiaca na miesiac. I co ja zrobie? Bede sie tułac po znajomych? Wynajme coś na szybko? Jest cięzej bo mieszkamy za granica, i nie mamy tu zadnej rodziny czy przyjaciół na których moglibysmy liczyc, Brak jakies wiekszej stabilizacji = brak dzieci dla mnie.
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 21:42   #69
tylko_ chwilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 163
Dot.: Na śluby czekamy, ale rozmowy o dzieciach już zaczynamy ;)

A ja mam ślub 18 czerwca czyli za 14 dni i mamy już z TZ cudownego synka w wieku 3,5 lat. Jesteśmy z tych co robią wszystko inaczej niż inni tzn w innej kolejności, choć też planujemy.
Ja mam 26 lat, TZ 29 nasz synuś był dzieckiem planowanym, jest naszym największym spełnionym marzeniem
Mamy poukładane życie, ja studiuję i to w systemie dziennym i języku obcym także jeśli się tylko chce i sobie poukłada w życiu wszystko tak jak samemu się pragnie, a nie pod innych bo tak wypada lub rodzina naciska, albo "bo już rok po ślubie to czas na ciążę" to wszystko można.
Gdy moja przyjaciółka miała ślub w 2008 roku cały czas gadała że to najcudowniejszy dzień jej życia powiedziałąm jej wtedy, że owszem pewnie cudowny, ale jestem pewna że najcudowniejszy jest przed nią jestem tego pewna, w tym roku w lutym została mamą zadzwoniła i powiedziałą, ze już rozumie o czym mówiłam.
Także życzę by każdej z Was życie układało się wg jej planu, a gdy zapragniecie to życzę ciąży, zdrowej, wspaniałej i donoszonej.
tylko_ chwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 01:53   #70
aniastu21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: z mojego miejsca na ziemi
Wiadomości: 99
Dot.: Na śluby czekamy, ale rozmowy o dzieciach już zaczynamy ;)

my bierzemy ślub 12.11.2011 o dzidzie staramy się już od 4 miesięcy i nic
Ja mam Endometrioze i grozi mi wycięcie jajników bo choroba bardzo szybko postępuje bardzo chce mieć dzidzie mój miś też nawet się poświęcił i rzucił fajki
aniastu21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 11:56   #71
Mediona
Zadomowienie
 
Avatar Mediona
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 996
Dot.: Na śluby czekamy, ale rozmowy o dzieciach już zaczynamy ;)

No to sia sie tez zapisuje ślub mamy 12 listopada tr.
Nie planuje od razu po slubie ale do jakiegoś roku chciałabym być juz w ciazy
__________________
02.07.2001
24.12.2008
12.11.2011
19.09.2015 Mała Mi.
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21309
Mediona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-17, 13:48   #72
jusztyska
Zadomowienie
 
Avatar jusztyska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 623
Dot.: Na śluby czekamy, ale rozmowy o dzieciach już zaczynamy ;)

nasz ślub za 10 dni i oczywiście były już rozmowy o dziecku mój TŻ to chciałby choćby dziś ale wspólnie doszliśmy do wniosku, że najprawdopodobniej starania zaczniemy od nowego roku
jusztyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.