Zespół LUF i male endometrium.. z czym to "sie je"? Pomocy:( ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-30, 12:32   #1
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065

Zespół LUF i male endometrium.. z czym to "sie je"? Pomocy:( !


hej.. jestem na wakacjach, tydzien (dzis 8 dzien) spozniala mi sie regularna zawsze jak w zegarku @.. U miejscowego gina okazalo sie ze mam zespol niepekajacego pecherzyka tzw LUF(w lewym jajniku kilka takich po 3x3 cm;/) a okresu ogolnie nie dostalam bo mam za male endometrium..
pierwsze slysze..
ktoras to miala/ma?
to jest powazne? (gin nie chcial odpowiedziec na to pytanie, dodam tez ze to nie "moj:" gin tylko przypadkowy njestety, tak wyszlo. powiedzial ze bez szeregu dalszych badan nie oszacuje jak bardzo to jest powazne i mam sie zglosic do swojego w Poznaniu.)
zapisal luteine na 5 dni ale powiedzial ze raczej duzo nie da, ale 'warto sprobowac'..
wiecie cos wiecej na temat tego/tych schorzen?
Dodam tez ze od ok 6 miesiecy mialam z miesiaca na miesiac coraz bardziej skapa @ (ostatnia byla taka ze miala 2 dni, 3 jedna kropelka na dzien, doslownie) a kiedys mialam takie..'hardkorowe' i dlugie..


aha przepraszam jak temat juz byl, ale jestem na wyjezdzie i tu jest taki net jakby go nie blo, wiec nie mam jak poszukac in sprawdzic
a i przepraszam za 2taki sam watek, ale ledwo mam tu neta i wtedy przypadkiem dalam do 'intymnie'

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

nikt nic nie wie ? wiem ze nie jestescie lekarzami, ale dobrze by bylo wiedziec ze nie jestem sama z czyms takim..i co to w ogole jest..

Edytowane przez HotterThanFire
Czas edycji: 2011-07-30 o 12:47
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 21:11   #2
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: Zespół LUF i male endometrium.. z czym to "sie je"? Pomocy:( !

upuppu
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 11:25   #3
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: Zespół LUF i male endometrium.. z czym to "sie je"? Pomocy:( !

...

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

upup
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 12:38   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zespół LUF i male endometrium.. z czym to "sie je"? Pomocy:( !

To w cale nie musi być LUF. Zdrowym kobietom co kilka cykli tez może nie pękac pęcherzyk jajnikowy.
LUF najlepiej stwierdzić w terminie owulacji .A jesli by nawet był LUF to Polskie Tow. Med. Rozrodu nie zaleca szczegółowej diagnostyki i leczenia ukierunkowanego na ten zespół (jak już chodzi o zajście w ciążę).Po prostu jeśli pęcherzyk nie pęka to się to farmakologicznie wywołuje.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 22:32   #5
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: Zespół LUF i male endometrium.. z czym to "sie je"? Pomocy:( !

up
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 09:17   #6
Maniaa91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 25
Dot.: Zespół LUF i male endometrium.. z czym to "sie je"? Pomocy:( !

Mam dokładnie tą samą przypadłość... Od roku staramy się z narzeczonym o dzidzie i niestety... LUF, małe endo, brak miesiączki. Prawdopodobnie nie ma w ogóle piku LH, bo testy owu wciąż ujemne. Niestety rokowania nie najlepsze. Gin powiedziała, że będziemy próbować wywoływać pęknięcie zastrzykiem ale to się ponoć rzadko udaje jeżeli jest LUF w pełnej krasie, a jedyną alternatywą w takim przypadku jest in vitro... Przeraziło mnie to. Ale nie tracę nadziei. Będziemy się starać, a in vitro to już ostateczność...
Maniaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-25 10:17:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.