Na spacerze- mleko w butelce zrobione, czy proszek i woda? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-30, 18:31   #1
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona

Na spacerze- mleko w butelce zrobione, czy proszek i woda?


Ciekawa jestem jak jest u Was z karmieniem malucha, gdy idziecie na dłuższy spacer. Czy robicie mleko już w butelce i wkładacie do opakowania trzymającego ciepło, czy bierzecie osobno proszek i wodę w termosie?
Przyznam, że kiedy urodziłam starszego synka, nikt nie mówił, żeby nie trzymać gotowego mleczka dłużej niż godzinę. Robiłam mleko w butelkę, wkładałam w styropianowe opakowanie i szliśmy. Przy drugim synku już na opakowaniu mleka czytam, żeby nie trzymać dłużej niż godzinę. Na spacerach widzę też, że kobiety mają wodę w termosie i proszek osobno. Znalazłam nawet przed chwilą na allegro takie śmiszne coś: http://allegro.pl/item1051108589_poj...no_nowosc.html
Czy to się przydaje? Czy takie robienie mleka na spacerze w ogóle jest poręczne, wygodne? A może bierzecie jednak to gotowe mleko?
Ja jeszcze nie byłam z synkiem (2 msc) na takim długim spacerze, bym musiała go karmić w trakcie, ale idą ciepłe dni i szkoda siedzieć w domu, pewnie będę chciała dłużej spacerować.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 19:06   #2
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Na spacerze- mleko w butelce zrobione, czy proszek i woda?

Impersona ja zawsze miałam w butelce przegotowaną wodę - było to 2/3 łącznej ilości wody (np. gdy miało być 90ml - to w butelce miałam 60ml) - była to zimna woda, nie miałam opakowania termicznego.
W tym zwykłym pojemniku z aventu miałam odpowiednią ilość proszku.
Gdy Zosia chciała jeść to w knajpie prosiłam o dolanie wrzątku do określonej wysokości i wiedziałam, że jak zmieszam wodę z proszkiem to mleko jest gotowe od razu do spożycia (nie gorące i nie zimne).
Nigdy mi nie odmówiono wrzątku, ani też Zosia nie chorowała z tego powodu, że piła "różną wodę".
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 19:55   #3
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Na spacerze- mleko w butelce zrobione, czy proszek i woda?

My juz jestesmy po etapie mleczka na spacerach, ale u nas to zawsze byl proszek i ciepla woda. Mialam pewnosc, ze dziecko dostaje swieze i wartosciowe mleko a nie breje pelna bakterii.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 20:52   #4
Sosnowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 163
Dot.: Na spacerze- mleko w butelce zrobione, czy proszek i woda?

ja też robiłam na spacerze. Miałam termos z ciepłą wodą, wodę w butelce i mleko w pudełku... Czasem brałam ciepłą wodę w op. termicznym..
nie było to za wygodne, ale też bez przesady. Dało się żyć
Sosnowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 22:07   #5
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Na spacerze- mleko w butelce zrobione, czy proszek i woda?

U nas było odmierzona ilość leka w pojemniku i ciepła woda w termosie
Szybko, sprawnie, bez problemu
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 07:21   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Na spacerze- mleko w butelce zrobione, czy proszek i woda?

Raczej woda plus porcja mleka .
Chyba ,żw wychodzilismy i wiedziałam ,że za 20 minut bedzie sie darlo o mleko wtedy gotowe mleko w termosie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 07:52   #7
Asiuulka89
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuulka89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 598
Dot.: Na spacerze- mleko w butelce zrobione, czy proszek i woda?

termos z woda plus butelka z imna woda i pojemniczek z mleczkem ale chwilowo juz nie jemy na spacerkach wiec problem minal.
Asiuulka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 08:42   #8
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Na spacerze- mleko w butelce zrobione, czy proszek i woda?

woda, woda i mleko - osobno

teraz karmię piersią, bez butelek
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 09:26   #9
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Na spacerze- mleko w butelce zrobione, czy proszek i woda?

Ja tez brałam gotowe mleko. Nawet nie wiedziałam, że tak nie mozna. Ale i tak dawałam je małemu gdzies po pół godzinie, bo raz że musiał wypic ciepłe, a dwa że i darł sie wiecznie wniebogłosy i wychodizlismy tuz przed jego spaniem. Nie umiał spokojnie lezec w wózku, wydzierał sie zawsze jak opętany. A pózniej to juz jak pisza dziewczyny- woda i proszek, przy czym tej wody to 2/3 własnie i prosiłam o wrzatek.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 11:32   #10
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Na spacerze- mleko w butelce zrobione, czy proszek i woda?

u mnie zawsze termos i proszek,producenci mleka zaznaczają,że mleko nadaje ise do spożycia zaraz po zrobieniu mieszanki.nie wiem czy jest to tylko ich "widzi mi się"-ale ja nie ryzykowałam.Termos i proszek to żaden problem.
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 00:00   #11
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Na spacerze- mleko w butelce zrobione, czy proszek i woda?

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Znalazłam nawet przed chwilą na allegro takie śmiszne coś: http://allegro.pl/item1051108589_poj...no_nowosc.html
Czy to się przydaje?
U nas równiez woda i mleko osobno, a to pudełko na mleko jest bardzo praktyczne i polecam. Jak sobie takie sprawiłam, to od razu pożałowałam, że tak późno .
Na początku wsypywałam mleko do słoiczka po zupce i tez spełniał swoje zadanie, ale z tego pudełka dużo łatwiej przesypać do butelki no i przede wszystkim mozna od razu 3 porcje mleka wsypac, co sie przydaje w podrózy lub gdy idziemy w gości .

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:51 ----------

Cytat:
Napisane przez edytcia Pokaż wiadomość
Impersona ja zawsze miałam w butelce przegotowaną wodę - było to 2/3 łącznej ilości wody (np. gdy miało być 90ml - to w butelce miałam 60ml) - była to zimna woda, nie miałam opakowania termicznego.
W tym zwykłym pojemniku z aventu miałam odpowiednią ilość proszku.
Gdy Zosia chciała jeść to w knajpie prosiłam o dolanie wrzątku do określonej wysokości i wiedziałam, że jak zmieszam wodę z proszkiem to mleko jest gotowe od razu do spożycia (nie gorące i nie zimne).
Nigdy mi nie odmówiono wrzątku, ani też Zosia nie chorowała z tego powodu, że piła "różną wodę".
A to ciekawe z tymi proporcjami jest, to bardzo dobry pomysł . Dzieki , zamierzam wypróbowac twój sposób .

Ja zawsze brałam wrzątek w opakowaniu termicznym i przeważnie, jak przychodziła pora karmienia to zdązył się już sam schłodzić do odpowiedniej temperatury. A jesli nadal był za ciepły, to wkładałam na chwilę butelkę do kosza pod wózkiem i szybko się chłodziła .
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:21.