Nie wiem co się ze mną dzieje :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-17, 13:50   #1
Stokrotaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7

Nie wiem co się ze mną dzieje :(


Cześć,

Słuchajcie mam pewien problem... 03.06.2015 r . ginekolog potwierdził ciążę - 5 tydzień. Nie dostałam jednak karty ciąży a na usg było widać jedynie pęcherzyk prawidłowo umiejscowiony. Poszukałam troszkę informacji o ciąży na internecie i tam natknęłam się na tzw. "pusty pęcherzyk ciążowy". Teraz boję się, że może u mnie też nie ma dzidziusia? Dlaczego tyle obaw we mnie? Od samego początku? Po 3 domowych testach ciążowych bałam się, że nie jestem w ciąży... więc umówiłam się prywatnie do ginekologa... teraz boję się o ten "pusty pęcherzyk"... Czy ktoś miał/ma podobnie?
Stokrotaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 14:28   #2
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Nie wiem co się ze mną dzieje :(

Może być po prostu za wcześnie na to, żeby był zarodek widoczny. Ja na pierwszym USG byłam w końcówce 6 tyg. i tez nie było widać zarodka.
Lekarka założyła mi karte dopiero jak zobaczyła bijące serduszko. Więc na 2 wizycie.
Musisz poczekać na nastepną wizytę. Uzbrój sie w cierpliwość.
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 16:52   #3
Calineczka 27
Zakorzenienie
 
Avatar Calineczka 27
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 622
Dot.: Nie wiem co się ze mną dzieje :(

Bać to sie będziesz juz do końca życia. Najpierw sie bałam o to, ze nie zajde, potem, ze beta nie przyrosnie, potem kolejno o pusty pecherzyk, brak zarodka, brak serduszka. Potem jak było serduszko to ze przestanie bić. Potem o pierwsze prenatalne, o drugie, o brak ruchów, o twardnienie brzucha.... Mogłabym wyliczać bez końca. I na pewno dojdzie strach o poród, rozwój dziecka itd. A kartę ciąży to mi lekarz założył w 13 tygodniu, jak juz ryzyko poronienia było małe. Także uszy do góry!
Calineczka 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 17:08   #4
raingirl
Zakorzenienie
 
Avatar raingirl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 11 532
Dot.: Nie wiem co się ze mną dzieje :(

Jest takie powiedzenie:
- Czy komputer w ciąży szkodzi?
- Tak, jeśli jest podłączony do internetu.



Nie zamartwiaj się, nie pytaj doktora Google, spokojnie czekaj - w piątym tygodniu ciąży najczęściej widać tylko i wyłącznie pęcherzyk. Kratę ciąży lekarze zwykle zakładają dopiero jak widać serduszko.

Powodzenia
raingirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 17:34   #5
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Nie wiem co się ze mną dzieje :(

Cytat:
Napisane przez Stokrotaka Pokaż wiadomość
Cześć,

Słuchajcie mam pewien problem... 03.06.2015 r . ginekolog potwierdził ciążę - 5 tydzień. Nie dostałam jednak karty ciąży a na usg było widać jedynie pęcherzyk prawidłowo umiejscowiony. Poszukałam troszkę informacji o ciąży na internecie i tam natknęłam się na tzw. "pusty pęcherzyk ciążowy". Teraz boję się, że może u mnie też nie ma dzidziusia? Dlaczego tyle obaw we mnie? Od samego początku? Po 3 domowych testach ciążowych bałam się, że nie jestem w ciąży... więc umówiłam się prywatnie do ginekologa... teraz boję się o ten "pusty pęcherzyk"... Czy ktoś miał/ma podobnie?
Z tego, co ja się orientuję, to kartę ciąży zakłada się wtedy, kiedy lekarz zobaczy bijące serduszko 5 tc to jeszcze wcześnie, więc to, że widać było tylko pęcherzyk, to całkiem normalne

Tak jak piszą dziewczyny wyżej : google to NAJWIĘKSZE ZŁO W CIĄŻY Nie czytaj zamieszczonych tam informacji, bo zaraz będziesz miała wszystkie objawy wszelkich chorób i patologii ciąży...

Musisz wierzyć w to, że z Fasolką jest wszystko w porządku, bo i tak nie masz wpływu na to, co będzie, a stresując się szkodzisz i sobie i tej Istotce, którą nosisz pod sercem...

Z jednej strony rozumiem Twoje obawy, bo sama miałam ich wiele, ale na nic się zdały... Wybierz sobie dobrego ginekologa, takiego, któremu zaufasz w 100% i na pewno wszystko będzie w porządku

Trzymam kciuki
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 17:41   #6
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: Nie wiem co się ze mną dzieje :(

W 5 tygodniu na moim USG tez nie było widać nic ponad zarodek. Lekarka powiedziała, że to pewnie kwestia kilku dni.
Potem miałam w 7tc i już było widać serduszko.

Nerwy Ci nie pomogą na pewno - wiem, wielka mądrość ;D
Sama na początku też się denerwowałam i niecierpliwiłam, ale i tak nic nie poradzisz, musisz cierpliwie czekać. Potem przecież będzie miliard innych niepokojących kwestii i tak można w kółko

Ja jeszcze na początku długo rozważałam ciążę pozamaciczną
mujer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 08:37   #7
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Nie wiem co się ze mną dzieje :(

Cytat:
Napisane przez Stokrotaka Pokaż wiadomość
Cześć,

Słuchajcie mam pewien problem... 03.06.2015 r . ginekolog potwierdził ciążę - 5 tydzień. Nie dostałam jednak karty ciąży a na usg było widać jedynie pęcherzyk prawidłowo umiejscowiony. Poszukałam troszkę informacji o ciąży na internecie i tam natknęłam się na tzw. "pusty pęcherzyk ciążowy". Teraz boję się, że może u mnie też nie ma dzidziusia? Dlaczego tyle obaw we mnie? Od samego początku? Po 3 domowych testach ciążowych bałam się, że nie jestem w ciąży... więc umówiłam się prywatnie do ginekologa... teraz boję się o ten "pusty pęcherzyk"... Czy ktoś miał/ma podobnie?
U mnie też we wczesnej ciąży widać było tylko prawidłowo umiejscowiony pęcherzyk
Na kolejnej wizycie było już serducho i wtedy gin założyła kartę ciąży
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-18, 09:18   #8
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Nie wiem co się ze mną dzieje :(

Cytat:
Napisane przez mujer Pokaż wiadomość
Ja jeszcze na początku długo rozważałam ciążę pozamaciczną
Ja też, zwłaszcza, że czułam lekkie pobolewanie tak jakby w jajniku
zgadzam się, że google to zło, nie tylko w ciąży, ale w ogóle w sprawach okołomedycznych - gdyby się chciało wierzyć we wszystko co tam piszą, to człowiek miałby już ze dwadzieścia śmiertelnych chorób.
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 10:46   #9
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Nie wiem co się ze mną dzieje :(

Cytat:
Napisane przez Stokrotaka Pokaż wiadomość
Cześć,

Słuchajcie mam pewien problem... 03.06.2015 r . ginekolog potwierdził ciążę - 5 tydzień. Nie dostałam jednak karty ciąży a na usg było widać jedynie pęcherzyk prawidłowo umiejscowiony. Poszukałam troszkę informacji o ciąży na internecie i tam natknęłam się na tzw. "pusty pęcherzyk ciążowy". Teraz boję się, że może u mnie też nie ma dzidziusia? Dlaczego tyle obaw we mnie? Od samego początku? Po 3 domowych testach ciążowych bałam się, że nie jestem w ciąży... więc umówiłam się prywatnie do ginekologa... teraz boję się o ten "pusty pęcherzyk"... Czy ktoś miał/ma podobnie?
Spokojnie. Ja też miałam wykryty pęcherzyk w 5 tygodniu. Gin powiedział, że jest za wcześnie na zakładanie karty, bo z takiego pęcherzyka może, ale nie musi rozwinąć się ciąża. Serce zaczyna bić w 7 tygodniu i ja też w 7 tygodniu miałam wizytę, która skończyła się założeniem karty ciąży Cierpliwości
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 15:41   #10
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Nie wiem co się ze mną dzieje :(

Limonka małe sprostowanie, serduszko zaczyna bić 23 dni po zapłodnieniu, ale dopiero ok. 6-7 tc można zauważyć bicie serca na usg.

Ja jestem aktualnie w 13 tc i jeszcze nie mam karty ciąży. Mój lekarz zakłada po badaniach prenatalnych, które miałam wcześniej ale nie u niego w gabinecie tylko w klinice. Także spokojnie czekaj na rozwój wydarzeń.

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 18:47   #11
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Nie wiem co się ze mną dzieje :(

Byłam potwierdzić ciążę w 5tc tak jaka autorka, serduszka jeszcze nie było widać, bo jak wyjaśnił lekarz - na tym etapie jest za wcześnie. Dwa tygodnie później na wizycie serducho biło jak dzwon i był zarodek.
Zacytuję teraz mojego gina "Wie pani, niech się pani nie denerwuje, że nic nie widać, bo potem kobity przychodzą do mnie w bardzo wczesnej ciąży gdzie zobaczenie serca graniczy z cudem i beczą, ze na pewno ciąża obumarła. a ona po prostu jest zbyt wczesna!"
a ja dobrze wiedziałam, ze trzeba czekac.

autorko, nie martw sie, nie trać kasy na wizyty prywatne jak nie bedziesz tak chodzic przez cała ciążę, tylko czekaj na odpowiedni moment. 5tc to bardzo wczesnie.
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-18, 18:56   #12
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Nie wiem co się ze mną dzieje :(

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;51792119]Limonka małe sprostowanie, serduszko zaczyna bić 23 dni po zapłodnieniu, ale dopiero ok. 6-7 tc można zauważyć bicie serca na usg.

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Może i tak
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 21:30   #13
rudaska
Zakorzenienie
 
Avatar rudaska
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6 028
Dot.: Nie wiem co się ze mną dzieje :(

Cytat:
Napisane przez ogolnie Pokaż wiadomość
Byłam potwierdzić ciążę w 5tc tak jaka autorka, serduszka jeszcze nie było widać, bo jak wyjaśnił lekarz - na tym etapie jest za wcześnie. Dwa tygodnie później na wizycie serducho biło jak dzwon i był zarodek.
Zacytuję teraz mojego gina "Wie pani, niech się pani nie denerwuje, że nic nie widać, bo potem kobity przychodzą do mnie w bardzo wczesnej ciąży gdzie zobaczenie serca graniczy z cudem i beczą, ze na pewno ciąża obumarła. a ona po prostu jest zbyt wczesna!"
a ja dobrze wiedziałam, ze trzeba czekac.

autorko, nie martw sie, nie trać kasy na wizyty prywatne jak nie bedziesz tak chodzic przez cała ciążę, tylko czekaj na odpowiedni moment. 5tc to bardzo wczesnie.
U mnie identyczna sytuacja, w tych samych tygodniach to samo zobaczyłyśmy. Tylko za każdym razem lekarz dodawał: "my mamy bardzo dobry sprzęt ale jest tak wcześnie ze możemy nic nie zobaczyć"
__________________
25.12.2015 Igor
17.09.2017 Olgierd
rudaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-22 22:30:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.