Znasz sposób na kreta? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-15, 01:13   #1
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923

Znasz sposób na kreta?


Mam coroczny problem. Mianowicie jak się pozbyć z ogrodu kreta.
Dzisiaj zobaczyłam pierwszy w tym roku, świeżutki kopiec zrobiony przez kreta - stosowałam różne rzeczy a kret jak był tak jest...
Styczeń a krety zamiast spać już harcują
Psy jak wyjdą na dwór zaraz swoje noski wkładają w takie kopce a potem na dodatek potrafią zabrać sie za kopanie .
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 08:46   #2
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Znasz sposób na kreta?

hmmm....moi rodzice na działce praktykują wrzucenie do nory kreta śledzia - najlepiej nie pierwszej świeżości - ich zdaniem działa
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 11:15   #3
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Znasz sposób na kreta?

ja słyszałam żeby do tych kopców powtykać.. ludzkie włosy działa na krety, nornice itd itd
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 11:20   #4
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Znasz sposób na kreta?

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
hmmm....moi rodzice na działce praktykują wrzucenie do nory kreta śledzia - najlepiej nie pierwszej świeżości - ich zdaniem działa
To nie wchodzi u mnei w rachubę bo są psiaki. One takie zapaszki wywąchają pewnie wcześniej od kreta...

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Klepsydra88 Pokaż wiadomość
ja słyszałam żeby do tych kopców powtykać.. ludzkie włosy działa na krety, nornice itd itd
Oooo ciekawe tylko czy zadziała no i skąd tu zdobyć te włosy - to jest problem . Chyba ze z salonu fryzjerskiego Ale czy to zadziała...
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 11:32   #5
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Znasz sposób na kreta?

ja słyszałam o wkładaniu kocich czy psich włosów- brzmi bardziej sensownie niż te ludzkie, kret ma super węch i na pewno wie, jak pachną jego wielcy wrogowie, więc powinien się wynieść
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 11:34   #6
Klepsydra88
Zakorzenienie
 
Avatar Klepsydra88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 13 347
Dot.: Znasz sposób na kreta?

np na szczotce do włosów zostają sierść psa/kota to też dobry pomysł w ogrodniczym Pani powiedziała mi, że te odstraszacze to ściema
__________________
Klepsydra88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 11:41   #7
kajtek2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: Znasz sposób na kreta?

Cześć dziewczyny! Z kretami walczę od dobrych kilku lat, z różnym skutkiem..... Z doświadczenia - najbardziej skuteczne okazało się złapanie krecika w wiaderko, podczas intensywnego podlewania i wywiezienie go kilka kilometrów od domu.Niestety był to jednorazowy przypadek....A zniszczenia robione corocznie przez to stworzonko w moim ogrodzie są ogromne .
kajtek2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 12:02   #8
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Znasz sposób na kreta?

Cytat:
Napisane przez kajtek2 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Z kretami walczę od dobrych kilku lat, z różnym skutkiem...
Napisz nam co np. doraźnie skutkowało? Ja stosowałam świece dymne, kostki domestosa, kupiłam tez na Allegro urzadzenie z ultra dzwiekami (na jakis czas sie wyniosły ale urządzenie dość szybko sie zepsuło) wieszanie butelek - ale to krótko-trwałe dość bo bardziej zainteresowane są tymi butelkami moje psy - zabawa wówczas jest bardzo dobra
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 13:23   #9
kajtek2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: Znasz sposób na kreta?

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
Napisz nam co np. doraźnie skutkowało? Ja stosowałam świece dymne, kostki domestosa, kupiłam tez na Allegro urzadzenie z ultra dzwiekami (na jakis czas sie wyniosły ale urządzenie dość szybko sie zepsuło) wieszanie butelek - ale to krótko-trwałe dość bo bardziej zainteresowane są tymi butelkami moje psy - zabawa wówczas jest bardzo dobra
Posiadam ogród stosunkowo duży, a kreciki corocznie robią mi duże szkody. Niestety, wszystkie odstraszacze, a było ich niemało - skutkowały czasowo i w niedużym stopniu. Nie chcę stosować środków trujących, ponieważ staram się prowadzić ogród /ok.0,5 ha/ ekologicznie. Chętnie skorzystam z podpowiedzi, co chociaż w jakimś stopniu ograniczy działalność tych 'stworków-potworków". Zaznaczam, nie chcę stosować trucizny....
kajtek2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 13:03   #10
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Znasz sposób na kreta?

Cytat:
Napisane przez kajtek2 Pokaż wiadomość
..Zaznaczam, nie chcę stosować trucizny....
Ja również nie chcę stosować trucizny ponieważ boję sie o moje psy....
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 16:49   #11
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Znasz sposób na kreta?

U mnie w ogrodzie swiece dymne pomogły. W tym roku równiez widze już rozkopane pol ogrodu. Czasem radzi sobie z nimi mój psiak, ale sporadycznie. dziwna sprawa-styczeń i krety w ogrodzie
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 18:19   #12
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Znasz sposób na kreta?

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
U mnie w ogrodzie swiece dymne pomogły. W tym roku równiez widze już rozkopane pol ogrodu. Czasem radzi sobie z nimi mój psiak, ale sporadycznie. dziwna sprawa-styczeń i krety w ogrodzie
One u mnie w ogrodzie pomagają a i owszem - tylko ze na jakiś czas. Jak ten zapach sie ulotni krety znów wracaja...
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 15:30   #13
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Znasz sposób na kreta?

Zasadź w ogrodzie kilka cesarskich koron (inaczej rabatowa cesarzowa).
Moja mama kiedyś się o tym kwiatku dowiedziała, zasadziła i problem kretów zniknął.
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 16:03   #14
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Znasz sposób na kreta?

Cytat:
Napisane przez Rodzynka1989 Pokaż wiadomość
Zasadź w ogrodzie kilka cesarskich koron (inaczej rabatowa cesarzowa).
Moja mama kiedyś się o tym kwiatku dowiedziała, zasadziła i problem kretów zniknął.
Dziekuje bardzo za taka podpowiedz .

Czy to chodzi o rosline cebulową zwana też. szachownicą cesarska?
pict0001lz9.jpg
... jeśli to ta to miałam kiedyś w ogrodzie...Ale nie mogę sobie przypomnieć czy wówczas były krety być może tak bo jak dobrze pamiętam te cebule miały taki intensywny, dziwny ale piękny , mocny zapach. Ale zasadzić ją można pewnie dopiero na wiosnę?

Ps.
Poszukałam troszke (bo chciałam zobaczyć kiedy najwcześniej można zasadzić cebule) i znalazłam rózne opinie o tych koronach i kretach. Mimo wszystko roslinka tak piekna ze na pewno postaram sie o cebule tylko jak przeczytałam sadzi sie je dopiero w miesiącach: lipiec/sierpień.

A juz najlepsze jak przy okazji natknęłam sie na opis walki z kretem:
cyt.
" W moim ogródku mam cztery cesarskie korony a obok nich w odległości 1,5 m kret ryje codziennie i niszczy wszystko co rośnie ,wyczerpałem już wszelkie sposoby by go już nie schwytać ale zniszczyć i nic on jest nadal lepszy, nie pomagają świece dymne,karbid,dostępna w sklepach trutka na krety,a nawet kilogramy zmielonego czosnku,zmieszane z wodą i wlane w jego podziemne korytarze,posunąłem się nawet do tego że w dwóch małych wiaderkach po emulsji zakopanych na grządce umieściłem głośniki radiowe które na cały regulator przekazywały muzykę i też bez skutku, może nie trafiłem z gatunkiem muzyki?.Najskuteczniejsza zawsze była łopata a tym razem i ona sięga za płytko, więc nie wierzcie w moc szachownic,w moim spostrzeżeniu najbardziej zniechęcającym środkiem dla kreta jest mielony czosnek wlewany z wodą do dziur."
kn. cytatu

W takim razie jestem załamana... czy nie ma mocnych na kreta?

Edytowane przez Stellanova
Czas edycji: 2011-01-18 o 16:17
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 18:19   #15
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Znasz sposób na kreta?

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo za taka podpowiedz .

Czy to chodzi o rosline cebulową zwana też. szachownicą cesarska?
Załącznik 3677628
... jeśli to ta to miałam kiedyś w ogrodzie...Ale nie mogę sobie przypomnieć czy wówczas były krety być może tak bo jak dobrze pamiętam te cebule miały taki intensywny, dziwny ale piękny , mocny zapach. Ale zasadzić ją można pewnie dopiero na wiosnę?

Ps.
Poszukałam troszke (bo chciałam zobaczyć kiedy najwcześniej można zasadzić cebule) i znalazłam rózne opinie o tych koronach i kretach. Mimo wszystko roslinka tak piekna ze na pewno postaram sie o cebule tylko jak przeczytałam sadzi sie je dopiero w miesiącach: lipiec/sierpień.

A juz najlepsze jak przy okazji natknęłam sie na opis walki z kretem:
cyt.
" W moim ogródku mam cztery cesarskie korony a obok nich w odległości 1,5 m kret ryje codziennie i niszczy wszystko co rośnie ,wyczerpałem już wszelkie sposoby by go już nie schwytać ale zniszczyć i nic on jest nadal lepszy, nie pomagają świece dymne,karbid,dostępna w sklepach trutka na krety,a nawet kilogramy zmielonego czosnku,zmieszane z wodą i wlane w jego podziemne korytarze,posunąłem się nawet do tego że w dwóch małych wiaderkach po emulsji zakopanych na grządce umieściłem głośniki radiowe które na cały regulator przekazywały muzykę i też bez skutku, może nie trafiłem z gatunkiem muzyki?.Najskuteczniejsza zawsze była łopata a tym razem i ona sięga za płytko, więc nie wierzcie w moc szachownic,w moim spostrzeżeniu najbardziej zniechęcającym środkiem dla kreta jest mielony czosnek wlewany z wodą do dziur."
kn. cytatu

W takim razie jestem załamana... czy nie ma mocnych na kreta?
Tak, chodziło mi o ten kwiatek.
U nas podziałało, więc nie wiem od czego to zależy. Może warto spróbować? Niewielki koszt, a jest szansa, ze jednak pomoże...
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:37   #16
Pablo_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 42
Dot.: Znasz sposób na kreta?

Do krecich kopców ponalewać ropy, podobno pomaga Sposób mojej babci
Pablo_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 23:54   #17
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Znasz sposób na kreta?

Dziś był film polski gdzie ktoś miał sposób na kreta. Trochę szokujacy ale napisze co zrobiono. Otóz kobieta do swojego partnera zwróciła sie o to aby zrobił porządek z kretami bo jej ogródek psuja. Wówczas jej parner włozyl rurę która była przymocowana do samochodu a drugi koniec włożył w kretowisko i usiadł sobie za kierownicą dając gazu a spaliny "szły" ta rura do ziemi...
Szokujące trochę ale ciekawe czy skuteczne - czy od zapachu spalin krety uciekną gdzie pieprz rośnie?
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-24, 13:22   #18
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Znasz sposób na kreta?

Cytat:
Napisane przez Stellanova Pokaż wiadomość
Dziś był film polski gdzie ktoś miał sposób na kreta. Trochę szokujacy ale napisze co zrobiono. Otóz kobieta do swojego partnera zwróciła sie o to aby zrobił porządek z kretami bo jej ogródek psuja. Wówczas jej parner włozyl rurę która była przymocowana do samochodu a drugi koniec włożył w kretowisko i usiadł sobie za kierownicą dając gazu a spaliny "szły" ta rura do ziemi...
Szokujące trochę ale ciekawe czy skuteczne - czy od zapachu spalin krety uciekną gdzie pieprz rośnie?
To chyba nie chodziło o to, żeby uciekły. ?. :/
Słyszałam, że dobrze jest wsadzić w te dziurki kocią sierść, ale nie testowalam tego jeszcze
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-24 14:22:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.