Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-17, 21:37   #511
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Pomalutku, na razie zaczynasz, testujesz, kupuj małe pojemności, w razie czego się wymienisz lub zużyjesz na ciało/włosy. Proś o konkretne próbki w sklepach z półproduktami, czasem dodatkowe 1-2zł i masz próbkę, którą chciałaś
Tego nie wiedziałam Sądziłam, że jak próbki nie są dostępne na stronie, to nie można o nie prosić
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 21:52   #512
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Spróbuję arbuzowego


Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
aloes może tak wysypac - to sa typowe ropne krosty na caej twarzy
nie mam zamiennego kremu - już wszystkiego sie boję
a co z ustami swieża pomadka Lavery tak mi je załatwiła
Może byc wokół ust od lavery, albo jeszcze czegoś, co zjadłaś, pasty do zębów. co Was dziś tak naszło na wysypy i uczulenia
Kochana nie wiem co Ci powiedzieć, za dużo naraz. Wysyp może być od glinki, bo glinka ma działanie detoksykujące, może Ci po niej teraz wszystko wyłazi, co siedziało w porach, ale mogła też wysuszyć, przez co skóra zwariowała i robi nadprodukcję tłuszczu. Czy zwilzałaś naniesioną glinkę na twarz mgiełką? Nie można dopuścić do jej wyschnięcia na twarzy, bo odwodni i nic nie wyciągnie. Druga sprawa, to te liszaje, to już jest coś z uczulenia, może być aloes, jeśli nie jest najwyższej jakości to często uczula. Na hydrolat też rzucam podejrzenie, od kiedy go stosujesz?

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-02-17 o 22:12
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 21:52   #513
SexPistols
Raczkowanie
 
Avatar SexPistols
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 179
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
teraz mnie po glince wysypało
ale kiedyś jak co zrobiłam sobie maseczke z siemienia to zaraz mnie ropne krosty na drugi dzien wywalały

Mi siemię lniane bardzo koi cerę, za to zielona glinka moją dosyć wrażliwą cerę bardzo podrażniła i wysuszyła, aż miałam suche, czerwone plamy na twarzy.

A ja siedzę z henną na głowie Pierwszy raz Khadi kładę, pomieszałam amla/jatropha z orzechowym brązem, ciekawe co wyjdzie.
SexPistols jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 21:54   #514
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wysłałam do nich maila, zrobiłam przelew wyrównujący zamianę oleju (77gr ), mam nadzieję, że jednak wyślą arbuza
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 21:55   #515
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez SexPistols Pokaż wiadomość

Mi siemię lniane bardzo koi cerę, za to zielona glinka moją dosyć wrażliwą cerę bardzo podrażniła i wysuszyła, aż miałam suche, czerwone plamy na twarzy.

A ja siedzę z henną na głowie Pierwszy raz Khadi kładę, pomieszałam amla/jatropha z orzechowym brązem, ciekawe co wyjdzie.
trzymam kciuki

Olej arbuzowy też mam, bardzo lekki, fajny, nie zapycha, ale nie nawilża mocno.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 21:57   #516
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Olej arbuzowy też mam, bardzo lekki, fajny, nie zapycha, ale nie nawilża mocno.
Nada się w sam raz jako lekki zamiennik
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 22:11   #517
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
O kurcze, to widzę, że nie jestem sama
Dobrze, że napisałaś, bo chciałam sobie zrobić maseczkę z siemienia na złagodzenie
A skąd masz ten hydrolat, bo któreś hydrolaty są konserwowane czymś co niektórych uczula.
A szyję czymś smarowałaś ?

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------



Migdał jest ciężki, na pewno nie dla tłustej cery Czarnuszka jak najbardziej do tłustej.
Dziewczyny współczuję przechodziłam podobne etapy,a takie drobne krostki nasączone osoczem to raczej odczyn alergiczny schodzi kilka ładnych dni i mi najbardziej pomagała woda termalna i niestety apteczny kremik był taki łagodzący Avene po zabiegach dermatologicznych
Z olejków lekkie są również: konopny,szafranowy ,lubię czarny bez i macerat brzozowy super do cer mieszanych.Kocham arganowy do twarzy używam go tylko w kombinacjach z lżejszymi ale aymieszany z Żywymi witaminami NS lub hialuronem na końcówki włosów działa bajecznie
Ostatnio zrobiłam olejek do twarzy z 10% vitC i 1% vitA,nie chciałam robić 2.Używam 2 tydzień,najpierw codziennie,teraz co 2 dzień,skóra delikatnie się złuszcza ale jest gładsza i jaśniejsza.Witaminy rozpuściłam w miksie olejów: szafran ,czarny bez,argan,malina,jeżyna i absolut z kwiatu lotosu dla zapachu
Jesienią zmacerowałam w oleju słonecznikowym świeże zioła:mięta,rozmaryn,lawe nda,jarzębina,żyworodkę pierzastą,dodałam olejki eteryczne i mam super olejek do masażu ciała i twarzy jest naprawde bardzo dobry.Mam wrazenie że macerowanie świeżych ziół zaraz po zerwaniu czyni olejek bardziej nasyconym,aromatycznym(ty lko koniecznie trzeba 2-3 godz.podgrzewać w kąpieli parowej zeby odprowadzić wodę z ziół i olejku inaczej może się popsuć.

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwi82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny - który to ten filtr ochronny 100% pure?? Akurat jestem na kupnie filtru, to może bym się skusiła na ten skoro skład fajny?? Ten z JMO mi niestety nie podszedł za bardzo
I co skusiłaś się na ten filtr?
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 22:12   #518
olaola1
Zadomowienie
 
Avatar olaola1
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: prawie K-ów
Wiadomości: 1 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
No patrz, jednak co człowiek to inne odczucia. Dla mnie był super.
Ja w zeszłym roku przez dobrych kilkanaście dni nie wychodziłam z domu, bo tak wyglądałam strasznie. Musiałam spać z bandażem na twarzy, bo inaczej rozdrapywałam sobie wszystko w nocy. Masakra ...
A jaką masz maść ? Używałaś Protopicu ?
Nie wiem co w tym Avene mi szkodzi
Elidel i protopic, ale ten drugi nieźle wzmaga pieczenie i buraka na twarzy -no chyba że łykne aspirynę godz. przed to jakoś idzie przetrwać



Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość



Może byc wokół ust od lavery, albo jeszcze czegoś, co zjadłaś, pasty do zębów. co Was dziś tak naszło na wysypy i uczulenia
wiosna idzie
__________________
Czas nie leczy ran, tylko przyzwyczaja do bólu ...
olaola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 22:15   #519
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez olaola1 Pokaż wiadomość
wiosna idzie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 22:23   #520
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Dziewczyny współczuję przechodziłam podobne etapy,a takie drobne krostki nasączone osoczem to raczej odczyn alergiczny schodzi kilka ładnych dni i mi najbardziej pomagała woda termalna i niestety apteczny kremik był taki łagodzący Avene po zabiegach dermatologicznych
Z olejków lekkie są również: konopny,szafranowy ,lubię czarny bez i macerat brzozowy super do cer mieszanych.Kocham arganowy do twarzy używam go tylko w kombinacjach z lżejszymi ale aymieszany z Żywymi witaminami NS lub hialuronem na końcówki włosów działa bajecznie
Ostatnio zrobiłam olejek do twarzy z 10% vitC i 1% vitA,nie chciałam robić 2.Używam 2 tydzień,najpierw codziennie,teraz co 2 dzień,skóra delikatnie się złuszcza ale jest gładsza i jaśniejsza.Witaminy rozpuściłam w miksie olejów: szafran ,czarny bez,argan,malina,jeżyna i absolut z kwiatu lotosu dla zapachu
Jesienią zmacerowałam w oleju słonecznikowym świeże zioła:mięta,rozmaryn,lawe nda,jarzębina,żyworodkę pierzastą,dodałam olejki eteryczne i mam super olejek do masażu ciała i twarzy jest naprawde bardzo dobry.Mam wrazenie że macerowanie świeżych ziół zaraz po zerwaniu czyni olejek bardziej nasyconym,aromatycznym(ty lko koniecznie trzeba 2-3 godz.podgrzewać w kąpieli parowej zeby odprowadzić wodę z ziół i olejku inaczej może się popsuć.
A w jakiej postaci masz witaminę C, bo takiej w postaci kwasu askorbinowego nie wolno łączyć z wit. A.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 22:30   #521
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Kasik, tylko nic już nie nakładaj przypadkiem nowego, bo tylko pogorszysz. Ja bym takim sprayem typu Alva potraktowała, czymś antybakteryjnym delikatnym i zostawić w spokoju do zagojenia, a na pewno nie ingerowała paluchami. Może to jest dobra reakcja, w sensie detoksu dla cery. Niech pooddycha, nie zaklejaj jej niczym "grubym"
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 23:02   #522
SexPistols
Raczkowanie
 
Avatar SexPistols
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 179
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kasik, tylko nic już nie nakładaj przypadkiem nowego, bo tylko pogorszysz. :
Dokładnie to samo chciałam napisać Myślę, że taka "zmasakrowana" cera potrzebuje teraz spokoju i czasu żeby się zregenerować. Musi sama odbudować warstwę ochroną żeby zacząć w miarę normalnie działać a tak jest "zaprogramowana", że zrobi wszystko żeby się odbudować. Im mniej tym lepiej, nawet jak to są apteczne maści czy kremy.

Takie wysypy na twarzy to często jest też reakcja na nadmierne oczyszczanie, skóra często reaguje nadprodukcją sebum żeby nadrobić to co jej zabieramy. Trochę vicious circle
SexPistols jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 07:13   #523
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Zmienili mi ten olej z ZSK Super!
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 08:45   #524
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kasik, tylko nic już nie nakładaj przypadkiem nowego, bo tylko pogorszysz. Ja bym takim sprayem typu Alva potraktowała, czymś antybakteryjnym delikatnym i zostawić w spokoju do zagojenia, a na pewno nie ingerowała paluchami. Może to jest dobra reakcja, w sensie detoksu dla cery. Niech pooddycha, nie zaklejaj jej niczym "grubym"
nałożyłam tylko krem tonujacy Madara bo w pracy nie moge ludzi straszyc
a pod to leciuchno maluchno podebralam TŻ kremik SVR z magnezem bo miałam tak sciagnieta skórę zy wygladałam jak małpiatka

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość




Może byc wokół ust od lavery, albo jeszcze czegoś, co zjadłaś, pasty do zębów. co Was dziś tak naszło na wysypy i uczulenia
Kochana nie wiem co Ci powiedzieć, za dużo naraz. Wysyp może być od glinki, bo glinka ma działanie detoksykujące, może Ci po niej teraz wszystko wyłazi, co siedziało w porach, ale mogła też wysuszyć, przez co skóra zwariowała i robi nadprodukcję tłuszczu. Czy zwilzałaś naniesioną glinkę na twarz mgiełką? Nie można dopuścić do jej wyschnięcia na twarzy, bo odwodni i nic nie wyciągnie. Druga sprawa, to te liszaje, to już jest coś z uczulenia, może być aloes, jeśli nie jest najwyższej jakości to często uczula. Na hydrolat też rzucam podejrzenie, od kiedy go stosujesz?
noooo glinka mi częsciowo podeschła
a hydrolat stosuje od poniedziałku
a glinki uzyłam w piatek
a może mi sie organizm tak oczyszcza bo zaczęłam pic sok z młodego jęczmienia a teraz
strasznie mnie wszystko swędzi
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 09:14   #525
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez SexPistols Pokaż wiadomość
A ja siedzę z henną na głowie Pierwszy raz Khadi kładę, pomieszałam amla/jatropha z orzechowym brązem, ciekawe co wyjdzie.
tez jestem ciekawa
koniecznie daj znać!



Justynka - jak Twój kolorek?


Małgosia - łączę się z Tobą w bólu... tez jestem chora. Zdrówka
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 09:36   #526
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez SexPistols Pokaż wiadomość
Dokładnie to samo chciałam napisać Myślę, że taka "zmasakrowana" cera potrzebuje teraz spokoju i czasu żeby się zregenerować. Musi sama odbudować warstwę ochroną żeby zacząć w miarę normalnie działać a tak jest "zaprogramowana", że zrobi wszystko żeby się odbudować. Im mniej tym lepiej, nawet jak to są apteczne maści czy kremy.

Takie wysypy na twarzy to często jest też reakcja na nadmierne oczyszczanie, skóra często reaguje nadprodukcją sebum żeby nadrobić to co jej zabieramy. Trochę vicious circle
Dokładnie.



Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Zmienili mi ten olej z ZSK Super!
A więc postanowione

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
nałożyłam tylko krem tonujacy Madara bo w pracy nie moge ludzi straszyc
a pod to leciuchno maluchno podebralam TŻ kremik SVR z magnezem bo miałam tak sciagnieta skórę zy wygladałam jak małpiatka

-
noooo glinka mi częsciowo podeschła
a hydrolat stosuje od poniedziałku
a glinki uzyłam w piatek
a może mi sie organizm tak oczyszcza bo zaczęłam pic sok z młodego jęczmienia a teraz
strasznie mnie wszystko swędzi
Lepiej odstawić i glinkę i hydrolat, jedno i drugie mogło zaszkodzić. To raczej uczulenie jak swędzi. Mam nieodparte wrażenie, że to wina aloesu w składzie glinki, ale wypryski mogły od czegoś innego się zrobić, tu radzę przeczekać, nic nie nakładać na noc na twarz poza lekką mgiełką, tyle, że pewnie nie masz nic zaufanego Krem z magnezem no nie wiem, czy jeszcze nie pogorszy sprawy z tymi wypryskami, jaki ma skład?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 09:38   #527
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A więc postanowione
Dzięki za szybką reakcję wczoraj

P.S. Jak już znajdę odpowiednią naturalną pielęgnację dla siebie, to biorę się za kolorówkę
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 09:40   #528
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Ewcia, właśnie zdjęłam Twoje algi, te różowe, czerwone wino, tak?. Jak się nazywają? Organic Series?
Wydaje mi się, że są bardziej żelowe od alg Bielendy, niestety miałam grudki, ale na twarzy szybko zniknęły. Nałożyłam cienką warstewkę, po bokach mi zaschło ale zdjęłam je z pomocą gąbeczki Calypso. Działanie, hm... Algi jak algi nawilżają, napinają, ujednolicają koloryt, podobają mi się, mam nadzieję, że jutro nie będzie nowych syfków
tak OrganicSeries te rozowe to czerwone wino a zielone aloesowe.
Tez uwazam, ze algi to algi efekt przy kazdych prawie ten sam kwestia dodatkow i komfortu uzytkowania. Ja wlasnie lubie je ze wzgledu na zelowa konsystencje i latwosc aplikacji i sciagania. Cena przystepna wiec nie zaluje i aplikuje je dosc grubo i nie mam problemow ze sciagnieciem w calosci
Moja paczucha z lawendowej szafy powinna dzis byc u mnie dostalam sms, ze jest w doreczeniu
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 09:49   #529
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Klolciu jak buziaczek dzisiaj?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 10:07   #530
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
A to Ty będziesz używała kremu do twarzy pod oczy, tak? Bo w linku jest krem do Twarzy, a ja myślałam, że z tej serii mają krem pod oczy chyba, że coś mi się pomieszało..
pochrzaniłam linki, oczywiście ten p/oczy zamówiłam... chociaż jak mam krem mało pachnący do twarzy to i pod oczy go używam. Te dwa co miałam ostatnio - Sanoflore - mocno pachnące, więc na wszelki wypadek nie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Małgosiu,a z sanoflore jakie kremidła masz?bo jeszcze mnie kusi lekki miodowy
miałam ten miodowy w wersji ciężkiej teraz mam ujędrniający; jest nieco lżejszy, ale jednak to kremiszcze; bardzo masełkowe dla mnie idealne, no ale ja mam strasznie suchą skórę...

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
10 lat temu miałam okropne problemy z naczynkami,dermatolog stwierdził że to trądzik różowaty a że trafiłam na bardzo mądrą osobę to mnie z tego wyciągneła. Wtedy używałam wody termalnej Avene i kremu z vit.C La-roche posay (teraz możesz znaleść naturalny)lub aven antirouge (ale to nie naturalne) delikatna pielęgnacja,żadnych zdzieraków i podstawa to wysokie filtry latem i cięższe kremy chroniące przed mrozem zimą. Cerę uratowały mi coroczne serie zabiegów Zimna Trchnika Thalgo w salonie kosmetycznym(też polecona przez tą lekarkę) po ok.2 latach ani śladu po trądziku różowatym,cera odczulona ,naczynka nie aktywne
Ważna dieta zero ostrych przypraw ,alkoholu,kawy.
Do tej pory mam tendencje do rozszeżania naczynek ale naprawdę muszę nabroić.
Większość z tego co napisałam nie nadaje się na ten wątek,z góry przepraszam
ech, ja z wiekiem nabieram coraz większych skłonności naczynkowoych i coraz większej wrażliwości Jakoś tak intuicyjnie (tzn bez konsultacji z lekarzem) stosuję Twoje metody, oprócz unikania kawy, oczywiście

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
ja tez mam masakre na twarzy cała w małych ropnych krostach
podbierz Młodemu spray Alvy na to

nie wiem, czy ta informacja w czymkolwiek Ci pomoże, ale ją zapodam, bo jesteśmy w podobnym wieku, może to coś znaczy ja po przejściu na naturalną odnotowałam ogromne uwrażliwienie skóry zwłaszcza w okolicy ust, brody, policzków (ale nie tylko) robią mi się zajady, liszaje, placki czerwonej wysuszonej skóry to jest objaw alergiczny (lub bardziej podrażnieniowy) po kosmetykach naturalnych; sorry, ale to prawda. Podrażniają mnie micele, mydła (ogólnie środki czyszczące

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Małgosia - łączę się z Tobą w bólu... tez jestem chora. Zdrówka

W domku jesteś?

Dziewczyny, dzięki za dobre słowa
Ale taka grypa mnie ścisnęła, że ledwo żyję; teraz dopiero, po nszprycowaniu się paracetamolem z ibuprofenem jakoś się ocknęłam
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 10:42   #531
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
A w jakiej postaci masz witaminę C, bo takiej w postaci kwasu askorbinowego nie wolno łączyć z wit. A.
To jest wersja rozpuszczalna w tłuszczach na Mazidłach pisali ze można łączyc,dla bezpieczeńtwa szukałam jeszcze w necie i w gotowcach tez łączą(tylko mniejsze stęzenie wit.C)

A tak z ciekawosci co powoduje połączenie kw.askor. z wit.A?
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 10:53   #532
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
nie wiem, czy ta informacja w czymkolwiek Ci pomoże, ale ją zapodam, bo jesteśmy w podobnym wieku, może to coś znaczy ja po przejściu na naturalną odnotowałam ogromne uwrażliwienie skóry zwłaszcza w okolicy ust, brody, policzków (ale nie tylko) robią mi się zajady, liszaje, placki czerwonej wysuszonej skóry to jest objaw alergiczny (lub bardziej podrażnieniowy) po kosmetykach naturalnych; sorry, ale to prawda. Podrażniają mnie micele, mydła (ogólnie środki czyszczące

Dziewczyny, dzięki za dobre słowa
Ale taka grypa mnie ścisnęła, że ledwo żyję; teraz dopiero, po nszprycowaniu się paracetamolem z ibuprofenem jakoś się ocknęłam
Oj bidulko, jak Ty dajesz radę, ogarniasz jakoś dzieciaki i dom Kuruj się

Co do tej nadwrażliwości na naturalne substancje myjące, to ja polecam mleczka.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 10:56   #533
promolcia
Zadomowienie
 
Avatar promolcia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Dziewczyny współczuję tych wszystkich choróbstw i brzydkich zmian na twarzy
oby wszystko jak najszybciej wróciło do normy

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Zapewne masz rację, mogłam pomylić z porzeczką

wiesz Justyś, tak sobie myślę, że w olejach jest przecież jeszcze taka "podkategoria" typu filtrowane i niefiltrowane bo np mój pierwszy olej arganowy nie miał żadnego zapachu i był "czysty" a drugi (też niby kosmetyczny) zalatywał już lekko orzeszkami i miał trochę paproszków...szkoda tylko, że nie każdy sklep dokładnie zaznacza jakiego typu olej ma w ofercie...także to bardzo możliwe, że miałaś czarnuszkę z paprochami
promolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 11:22   #534
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Znacie włoskie organiczne ,certyfikowane kosmetyki ze strony ecosme.pl
Fajne są zwłaszcza :
http://ecosme.pl/nawilzanie/48-krem-...ione-50ml.html
http://ecosme.pl/nawilzanie/46-krem-...ty-50-ml-.html
http://ecosme.pl/oczyszczanie/26-ton...in-200ml-.html
http://ecosme.pl/maski/85-maska-rege...sow-200ml.html
http://ecosme.pl/szampony/66-szampon-dolce-200-ml.html
http://ecosme.pl/higiena-intymna/78-...iej-250ml.html
Miałyście ???
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 11:36   #535
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oj bidulko, jak Ty dajesz radę, ogarniasz jakoś dzieciaki i dom Kuruj się

Co do tej nadwrażliwości na naturalne substancje myjące, to ja polecam mleczka.
nie ogarniam Mi nie poszła do szkoły, ale chyba nie cierpi bardzo z tej przyczyny byle bym tylko dzieciom obiad zapodała, reszta nieistotna

Nigdy nie używałam mleczek, przenigdy
Musiałam odstawić wszystkie naturalne micele (nawet aa eco, choć 1 i 2 gie opakowanie było ok, przy trzecim - już masakra na twarzy) na rzecz Biodrmy Sensibio... i ostrożnie dobieram mydła

Emila wydaje mi się, że kwas askorbinowy + wit A może poprostu podrażniać, bardzo.
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2013-02-18 o 11:39
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 12:16   #536
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Lepiej odstawić i glinkę i hydrolat, jedno i drugie mogło zaszkodzić. To raczej uczulenie jak swędzi. Mam nieodparte wrażenie, że to wina aloesu w składzie glinki, ale wypryski mogły od czegoś innego się zrobić, tu radzę przeczekać, nic nie nakładać na noc na twarz poza lekką mgiełką, tyle, że pewnie nie masz nic zaufanego Krem z magnezem no nie wiem, czy jeszcze nie pogorszy sprawy z tymi wypryskami, jaki ma skład?
to ten SVR skład mam na kartoniku w domu
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...nti-rides.html

we wtorek odbieram micel i pianke COSLYS BEBE - powinny mi dac ukojenie chociaz przy myciu
tylko czym sie nawilżać ???? może olej z malin = złagodzi przesusz i nie zapcha ????
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 12:17   #537
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Coś czuję, że szykuje się u mnie zamówienie z iherb Tam jest tyle cudowności!
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 12:19   #538
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość

W domku jesteś?

Dziewczyny, dzięki za dobre słowa
Ale taka grypa mnie ścisnęła, że ledwo żyję; teraz dopiero, po nszprycowaniu się paracetamolem z ibuprofenem jakoś się ocknęłam
tak
zresztą mam zakaz opuszczania domu
mam zapalenie oskrzeli - lekarz powiedziała, że pięknie mi w oskrzelach gra i furczy
może na wszelki wypadek idz do lekarza - mi strasznie szybko i mocno padło na oskrzela.
nie znasz litości........
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 12:20   #539
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
nie ogarniam Mi nie poszła do szkoły, ale chyba nie cierpi bardzo z tej przyczyny byle bym tylko dzieciom obiad zapodała, reszta nieistotna

Nigdy nie używałam mleczek, przenigdy
Musiałam odstawić wszystkie naturalne micele (nawet aa eco, choć 1 i 2 gie opakowanie było ok, przy trzecim - już masakra na twarzy) na rzecz Biodrmy Sensibio... i ostrożnie dobieram mydła
Wagary
Muszę podrążyć temat jednak, bo chyba pisałaś że używasz też jakiejś mieszanki olejowej To dlaczego nie mleczka??? Czym się tak zraziłaś
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 12:21   #540
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VIII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
podbierz Młodemu spray Alvy na to

nie wiem, czy ta informacja w czymkolwiek Ci pomoże, ale ją zapodam, bo jesteśmy w podobnym wieku, może to coś znaczy ja po przejściu na naturalną odnotowałam ogromne uwrażliwienie skóry zwłaszcza w okolicy ust, brody, policzków (ale nie tylko) robią mi się zajady, liszaje, placki czerwonej wysuszonej skóry to jest objaw alergiczny (lub bardziej podrażnieniowy) po kosmetykach naturalnych; sorry, ale to prawda. Podrażniają mnie micele, mydła (ogólnie środki czyszczące
całą niedzielę podbierałam aż mi rodzinka nakazała kategorycznie zaprzestać psikania
a na noc na krosty walnęłam paste Lassari
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.