Praktyki, pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-08, 16:53   #1
AnnaLenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 16

Praktyki, pomocy


Witajcie mam pewien problem:
Muszę we wrześniu w terminie od któregoś do któregoś Września odbyć praktyki pedagogiczne. Zgodnie z regulaminem uczelni, dopełniłam wszelkich formalności - znalezienie szkoły, dostarczenie informacji, szkoła skontaktowała się z uczelnią, ja dostarczyłam wszelkie niezbędne dokumenty (umowa, dokumentacja, uczelnia będzie wypłacała m.inn. nauczycielce pieniądze za opiekę nade mną).
Praktyki zaczynam niedługo więc zadzwoniłam do szkoły, a tam bardzo im przykro ale taka pani na chwilę obecną w tej szkole już nie pracuje.
Nie wiem, co mam zrobić bo szkoła nie ma nikogo na jej zastępstwo a przedmiot z jakiego odbywałabym praktyki jest naprawdę rzadkim przedmiotem! Jeśli nie ma tej nauczycielki to żaden inny nauczyciel na chwilę obecną nie może mnie przejąć w tej szkole (nie ma zastępstwa.... ???) została mi jeszcze tylko jedna szkoła w mieście gdzie mogłabym uderzyć ale zostało mi tak mało dni... Z resztą wszelkie formalności terminy już minęły, ja już szkołę wybrałam, już wszystko miałam a tu coś takiego

Nie wiem, co mam zrobić, zastanawiam się czy uczelnia po prostu musi to załatwić? Na razie jestem zostawiona z problemem sama sobie i się denerwuję.

Edytowane przez AnnaLenka
Czas edycji: 2013-09-08 o 16:59
AnnaLenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 17:05   #2
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Praktyki, pomocy

Cytat:
Napisane przez AnnaLenka Pokaż wiadomość
Witajcie mam pewien problem:
Muszę we wrześniu w terminie od któregoś do któregoś Września odbyć praktyki pedagogiczne. Zgodnie z regulaminem uczelni, dopełniłam wszelkich formalności - znalezienie szkoły, dostarczenie informacji, szkoła skontaktowała się z uczelnią, ja dostarczyłam wszelkie niezbędne dokumenty (umowa, dokumentacja, uczelnia będzie wypłacała m.inn. nauczycielce pieniądze za opiekę nade mną).
Praktyki zaczynam niedługo więc zadzwoniłam do szkoły, a tam bardzo im przykro ale taka pani na chwilę obecną w tej szkole już nie pracuje.
Nie wiem, co mam zrobić bo szkoła nie ma nikogo na jej zastępstwo a przedmiot z jakiego odbywałabym praktyki jest naprawdę rzadkim przedmiotem! Jeśli nie ma tej nauczycielki to żaden inny nauczyciel na chwilę obecną nie może mnie przejąć w tej szkole (nie ma zastępstwa.... ???) została mi jeszcze tylko jedna szkoła w mieście gdzie mogłabym uderzyć ale zostało mi tak mało dni... Z resztą wszelkie formalności terminy już minęły, ja już szkołę wybrałam, już wszystko miałam a tu coś takiego

Nie wiem, co mam zrobić, zastanawiam się czy uczelnia po prostu musi to załatwić? Na razie jestem zostawiona z problemem sama sobie i się denerwuję.
Idź na swojej uczelni do działu praktyk i tam powiedz jak wygląda sytuacja i co masz dalej robić. Albo zapytaj jak wygląda organizowanie praktyk przez uczelnię.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 17:07   #3
AnnaLenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 16
Dot.: Praktyki, pomocy

Nie ma czegoś takiego jak dział praktyk, każdy kierunek ma swoje osoby odpowiedzialne za praktyki, do praktyk pedagogicznych w szkołach są wyznaczone inne osoby, próbowałam się kontaktować ale bezskutecznie. Pojadę osobiście gdy tylko będę mogła ale to nie gwarantuje zastania danej osoby na uczelni, w końcu jest wrzesień.
Zastanawiam się tylko co mi w takiej sytuacji grozi - praktyki MUSZĘ zrobić teraz, bo tak zarządziła uczelnia, no innego terminu po prostu nie ma. Muszę zrobić teraz, a póki co nie mogę nie z mojej winy - zastanawiam się jakie mogą być konsekwencje. Ktoś kto robił praktyki pedagogiczne mógłby mi udzielić informacji?
AnnaLenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 17:13   #4
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Praktyki, pomocy

Cytat:
Napisane przez AnnaLenka Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak dział praktyk, każdy kierunek ma swoje osoby odpowiedzialne za praktyki, do praktyk pedagogicznych w szkołach są wyznaczone inne osoby, próbowałam się kontaktować ale bezskutecznie. Pojadę osobiście gdy tylko będę mogła ale to nie gwarantuje zastania danej osoby na uczelni, w końcu jest wrzesień.
Zastanawiam się tylko co mi w takiej sytuacji grozi - praktyki MUSZĘ zrobić teraz, bo tak zarządziła uczelnia, no innego terminu po prostu nie ma. Muszę zrobić teraz, a póki co nie mogę nie z mojej winy - zastanawiam się jakie mogą być konsekwencje. Ktoś kto robił praktyki pedagogiczne mógłby mi udzielić informacji?
To wybierz się do tej osoby odpowiedzialnej za praktyki z twojego kierunku, jeżeli go niebędzie może podany będzie jakiś telefon/mail napisz z zapytniem co robić i będziesz wiedzieć czy uczelnia załatwi, czy masz przedłużony czas i żebyś pytała w tej 2 szkole
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 17:14   #5
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Praktyki, pomocy

Cytat:
Napisane przez AnnaLenka Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak dział praktyk, każdy kierunek ma swoje osoby odpowiedzialne za praktyki, do praktyk pedagogicznych w szkołach są wyznaczone inne osoby, próbowałam się kontaktować ale bezskutecznie. Pojadę osobiście gdy tylko będę mogła ale to nie gwarantuje zastania danej osoby na uczelni, w końcu jest wrzesień.
Zastanawiam się tylko co mi w takiej sytuacji grozi - praktyki MUSZĘ zrobić teraz, bo tak zarządziła uczelnia, no innego terminu po prostu nie ma. Muszę zrobić teraz, a póki co nie mogę nie z mojej winy - zastanawiam się jakie mogą być konsekwencje. Ktoś kto robił praktyki pedagogiczne mógłby mi udzielić informacji?
No to idź to takiej osoby i wyjaśnij jaka jest sytuacja. Ja jestem po studiach pedagogicznych właśnie.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 17:16   #6
AnnaLenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 16
Dot.: Praktyki, pomocy

No, postaram się z nią skontaktować. To wiem że mam zrobić. Ale zastanawiam się co zrobiły osoby które były w mojej sytuacji - jak to rozwiązano - zmiana szkoły w której mam praktyki, czy przesunięcie terminu praktyk? :/ A może jakieś konsekwencje dla mnie?
AnnaLenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 17:36   #7
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Praktyki, pomocy

Jeśli wszystko załatwiłaś wcześniej i dopełniłaś wszelkkich formalności to myślę, że nie masz się czego bać. Przecież to nie z Twojej winy teraz jest takie zamieszanie.
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-08, 18:00   #8
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Praktyki, pomocy

ja bym się jeszcze skontaktowała z dziekanatem.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 18:05   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Odp: Praktyki, pomocy

Kontaktuj sie koniecznie z osoba odpowiedzialna za praktyki. Poszukaj nawet numeru telefononu na stronie uczelni. Praktyki zazwyczaj sa warunkiem koniecznym,zeby zaliczyc rok na studiach.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 18:23   #10
Denira
Rozeznanie
 
Avatar Denira
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 831
Dot.: Praktyki, pomocy

1) Kontaktuj się z opiekunem praktyk i przedstaw mu sytuację - jeżeli próby kontaktu nie przynoszą skutku próbuj kontaktować się z opiekunem swojego roku/specjalności.
Możesz też próbować kontaktować się ze starostą swojego roku - on musi wiedzieć co i jak z regulaminami/terminami/podaniami itp.

2) Skontaktuj się z dziekanatem i również powiadom o zaistniałej sytuacji. Terminem bym aż tak bardzo się nie przejmowała, ponieważ zaliczenie praktyk i tak odbędzie się dopiero w sesji zimowej. Pisz do dziekana podanie o przedłużenie terminu praktyk podając oczywiście powód, o którym piszesz.

3) W tym samym czasie zacznij dogadywać praktyki w tej innej szkole.

Poza tym - praktyki pedagogiczne naprawdę nie różnią się niczym szczególnym od innych praktyk. Nie panikuj

Pozdrawiam
studencki aktywista i pedagog

Edytowane przez Denira
Czas edycji: 2013-09-08 o 18:25
Denira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 19:05   #11
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: Praktyki, pomocy

Cytat:
Napisane przez AnnaLenka Pokaż wiadomość
No, postaram się z nią skontaktować. To wiem że mam zrobić. Ale zastanawiam się co zrobiły osoby które były w mojej sytuacji - jak to rozwiązano - zmiana szkoły w której mam praktyki, czy przesunięcie terminu praktyk? :/ A może jakieś konsekwencje dla mnie?
Ja termin praktyk, które miałam odbyć do końca wakacji w 2011 r. przesunęłam najpierw na bodajże koniec semestru zimowego (luty/marzec 2012 r.), a potem - ostatecznie - chyba na koniec maja 2012 r. Załatwiłam to dzięki pismom do dziekana mojego wydziału, gdyż kontakt z opiekunem praktyk był z różnych powodów utrudniony.

Edytowane przez pelna_sprzecznosci
Czas edycji: 2013-09-08 o 19:06
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:00.