Kosmetyczka czy dermatolog? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-19, 13:35   #1
bananowaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 25

Kosmetyczka czy dermatolog?


Cześć dziewczyny, nie widzialam takiego wątku, dlatego zakładam swój, ale jeśli już taki jest to proszę, nie krzyczcie na mnie, tylko pokierujcie mnie na jego adres byłam dziś na regulacji brwi u kosmetyczki, która przy okazji powiedziała mi, że mam bardzo brzydką cerę. Tzn. za dużo sebum, zatkane pory, zaskórniki. Powiedziałam, że używam kosmetyków do twarzy, peelinguje, byłam nawet na oczyszczaniu twarzy kilka razy, ale to nic nie daje. Myślałam o wizycie u dermatologa, ale kosmetyczka, odradziła mi, powiedziała, że tylko zniszczę sobie organizm antybiotykami i wysuszę cerę i poradziła mi, żebym przyszła do niej na oczyszczanie cery, ona wypisze mi listę kosmetyków do mojej cery, które kupię w aptece i problem z głowy. I tu pojawia się moje pytanie: czy takie coś co proponuje mi kosmetyczka wystarczy na długo? Cy lepiej iść jednak z tym problemem do dermatologa?
bananowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 15:07   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Kosmetyczka czy dermatolog?

Kosmetyczka tak samo jak i dermatolog zdzieraja kase za wizyty...
znakiem rownosci sa zakupy w aptece... tylko kosmetyczka nie moze wypisac nam kosmetykow na recepte... taka w tym roznica... moim zdaniem lepiej idz do dermatologa, "ja" bardziej ufam dermatologowi niz kosmetyczce, ktore oczyszczaja mechanicznie skore ( po moim doswiadczeniu zostalo mi kilka blizn, po nieumiejetnosci pani kosmetyk : ] ) i oczyszcza je za pomoca roznych maseczek i pelingow itp itd, ktore sama mozesz zakupic, i zrobic to w domu...

ja raz bylam na mechanicznym i nigdy wiecej! wolalabym mikrodermambrazje lub peeling kawitacyjny... ale nie mechaniczny

ps. nie wiadomo jak nasilone sa Twoje objawy, niekoniecznie bedziesz uzywac antybiotykow, co za bzdura... ta kosmetyczka po Twoim opisie robi sama sobie reklame... eh zalosne... "zniszczysz sobie organizm" hahaha dobre
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 15:11   #3
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Kosmetyczka czy dermatolog?

Dermatolog.
Kosmetyczka odradzając ci dermatologa chce sobie ukręcić kolejne wizyty. Nie bądź naiwna.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 16:30   #4
screamowsky
Raczkowanie
 
Avatar screamowsky
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 93
Dot.: Kosmetyczka czy dermatolog?

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
oczyszcza je za pomoca roznych maseczek i pelingow itp itd, ktore sama mozesz zakupic, i zrobic to w domu...

Tu sie nie zgodze 'Przecietny człowiek' nie ma dosteu do kosmetykow do profesji.
Jednak ja tez wybrałabym dermatologa,albo inną kosmetyczke Bo ta ewidentnie naciaga.
screamowsky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 09:35   #5
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Kosmetyczka czy dermatolog?

masakra!!!
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 16:16   #6
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Kosmetyczka czy dermatolog?

Też polecam dermatologa. Czasami samo oczyszczanie nie wytarczy i trzeba łykać tabletki, które np. regulują wydzielanie sebum, czy tworzenie sie zaskórników. Ale to nie muszą być od razu najsilniejsze antybiotyki, które zrujnują Ci wątrobę Kosmetyczka chce sobie tylko nabić kieszeń. Oczywiście peeling kawitacyjny, kwasy, czy inne zabiegi tego typu nie zaszkodzą (ale nie oczyszczanie MECHANICZNE), jednak plan leczenia powinnien ustalić lekarz.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 13:38   #7
_cornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _cornelia_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 098
Dot.: Kosmetyczka czy dermatolog?

Ja poszłam do dermatologa ze względu na zaskórniki i bardzo nadmierne wydzielanie sebum. Kobieta powiedziała, że z takim czymś mam iść do kosmetyczki, bo ona zajmuje się chorobami cery
i oczywiście na wstępie jej powiedziałam, że miałam serię mikrodermabrazji u kosmetyczki i brałam suplementy diety. a ona kazała mi iść do kosmetyczki i dała ulotkę z suplementami, które brałam
__________________
recenzje kosmetyczne, salonów kosmetycznych
dekoracje, moda i uroda
_cornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 19:05   #8
_Wodnik_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 19
Dot.: Kosmetyczka czy dermatolog?

Dermatolodzy zazwyczaj nie chcą się zajmować takimi sprawami jak przetłuszczająca się cera czy zaskórniki, ja spotkałam się kilkakrotnie z taką sytuacją.Wydaje mi się ,że często po prostu nie wiedzą co mają robić z takim pacjentem.Mimo wszystko ja bym poszukała na twoim miejscu dobrego dermatologa, ale mającego gabinet dermatologii estetycznej.Tam oprócz porady i ewentualnego leczenia dermatolog może ci zaoferować wykonanie serii zabiegów w gabinecie np. peeling kwasami lub mikrodermabrazji. Oczywiście trzeba na to wydać trochę kasy, ale wydaje mi się że bezpieczniej wykonywać te zabiegi u dermatologa niż u kosmetyczki.

Edytowane przez _Wodnik_
Czas edycji: 2011-09-23 o 19:07
_Wodnik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 21:10   #9
kobri
Rozeznanie
 
Avatar kobri
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 949
Dot.: Kosmetyczka czy dermatolog?

dermatologa warto odwiedzić, jeśli tabletki czy inne maści nie będą potrzebne to Ci nic takiego nie przepisze, a kosmetyczka to jakaś dziwna, dermatolog i technicy usług jak i kosmetolodzy powinni współpracować, a nie, zagarniać klientów dla siebie...
__________________

kobri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:54.