ubezpieczenie w usa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-25, 09:44   #1
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613

ubezpieczenie w usa


witam

interesuje mnie temat ubezpiecenia w usa.
Czy ktos kto tam mieszka badz bylmoze mi wyjasnic na czym to wszystko polega?
jak to sie ma do kobiet w ciazy np.
Jak wyglada sprawa gdy np zajde w ciaze w Polsce i ostatni trymestr ciazy, lacznie z porodem spedze tam???
podobno cala nasza rodzina bedzie ubezpieczona przez firme w ktorej pracuje tz. Ale ciekawa jestem jak to sie ma do ciazy. Slyszalam ze w ciazy juz nie mozna kuoic ubezpieczenia, badz nie przysluguje. czyli wynika ze bede musiala za wizyty lekarskie u ginekologa i porod zaplacic z wlasnej kieszeni? czy ktos moze mi napisac jakiego to sa rzedu kosztu.
Bede bardzo wdzieczna za rozwianie moich watpliwosci
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 14:56   #2
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: ubezpieczenie w usa

Wszystko zalezy od planu, najlepiej niech TZ wysle email do HR dept i poprosi by mu przyslali opis benefits. Wiekszosc planow ma tak zwany czas odczekania 12 miesieczny by pokryli ciaze i porod ale jak pisze to musisz sprawdzic jaki u niego jest plan.
W ciazy mozesz kupic ubezpieczenie ale nie pokryje ciazy, bo nawet jak kupisz prywatnie to wlasnie jest ten czas odczekania i ciaze pokryja dopiero po 12 miesiacach.
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 07:23   #3
sabinkaa1
Rozeznanie
 
Avatar sabinkaa1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 639
Dot.: ubezpieczenie w usa

Na ubezpieczenie ciązy to chyba za późno , trzeba być ubezpieczonym przed zajsciem i to miec potwierdzone przez lekarza w US. Myśle ze w tym wypadku nie pozostaje nic innego jak poprostu urodzić w szpitalu na swój koszt.

W zależnosci oczywiscie od stanu , ja moge Ci powiedziec ile to mniej wiecej kosztuje na Florydzie, (ale może sie róznic od standaru kliniki).

Ja nie była w ciązy jeszcze , ale sprawy sie mają mniej wiecej tak :

Za prowadzenie ciąży po trzecim trymestrze, USG, oraz wszystkie badania , około $2000 - $2500, wraz z porodem i opieką położnej ,,, C-section ( czyli cesarskie ciecie) trzeba doliczyc za zabieg $500

Oczywiscie jeśli znajdziesz sobie klinike w które będa koło Ciebie skakac 2 razy wiecej to pewnie 2 razy wiecej zapłacisz , a wybór jest spory

Powodzenia życze w kazdym razie
__________________

Powrót za ocean 08.Sep.2012






If you loan someone money and never see them again it was probably worth it.




sabinkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.