Ciąża a dentysta .... można leczyć i wyrywać?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-09, 17:52   #1
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question

Ciąża a dentysta .... można leczyć i wyrywać??


Jestem w 1 miesiącu ciąży. Mam dosyć bolącego zęba,prawdopodobnie do wyrwania. Czy mogę to wyrwać będąc w ciąży?
Nic nie grozi dziecku?
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 06:45   #2
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Ciąża a dentysta .... można leczyć i wyrywać??

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Jestem w 1 miesiącu ciąży. Mam dosyć bolącego zęba,prawdopodobnie do wyrwania. Czy mogę to wyrwać będąc w ciąży?
Nic nie grozi dziecku?
Mozesz, ale mozliwe jest, ze dentysta nie zdecyduje sie Ciebie znieczulac.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 07:27   #3
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Ciąża a dentysta .... można leczyć i wyrywać??

oczywiscie,mozna znieczulac,tyle ze srodkiem bez adrenaliny.Gorzej ze zdjeciem , a nie kazdy stomatolog zdecyduje sie usunac bez zdjecia.
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 05:28   #4
Glizda87
Rozeznanie
 
Avatar Glizda87
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 791
Dot.: Ciąża a dentysta .... można leczyć i wyrywać??

Podbijam wątek bo też jestem bardzo ciekawa jak to jest z tym znieczuleniem w czasie ciąży.

U mnie wizyta u stomatologa bez znieczulenia jest niemożliwa bo bym prędzej umarła ze strachu chyba a jak nie ze strachu to z bólu na pewno:P A mam jeszcze kilka ząbków do wyleczenia w tym jeden w trybie pilnym.

Wypowiadajcie się
__________________
JULIANKA 28.01.2009
Glizda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 10:28   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Ciąża a dentysta .... można leczyć i wyrywać??

zab musialby byc w mega zlym stanie aby kotkolwiek ci go wyrwa teraz sie leczy zeby.
musisz powiedziec o ciazy .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 19:26   #6
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Ciąża a dentysta .... można leczyć i wyrywać??

koniecznie powiedz o ciązy. ja tez miałam problemy z zebem na poczatku ciaży.oj jak bolało,ze z balu zwiałam po 2 godzinach bo nie mogłam.i jak dobrze pamietam to miałam znieczulenie.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 20:36   #7
LookMeHeart
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 204
Dot.: Ciąża a dentysta .... można leczyć i wyrywać??

Ja jak byłam w 2 miesiacu ciazy poszlam do dentyski i ona powiedziala ze mozemy leczyc tylko ze nigdy w zyciu znieczulenie .Wiec se dałam na spokój i nigdzie nie chodze , dopiero po ciazy Pozdrawiam
LookMeHeart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-31, 21:07   #8
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Ciąża a dentysta .... można leczyć i wyrywać??

w ciąży można a nawet trzeba leczyć zęby, bo takie ogniska zapalne mogą być źródłem infekcji groźnej dla dziecka

oczywiście ideałem byłoby w ramach przygotowania sie do ciąży wyleczyć zęby, ale jak coś się dzieje w trakcie ciąży to jak najbardziej trzeba iść

znieczulenie oczywiście sie podaje w razie potrzeby, bo ewentualny ból jest przyczyną większego stresu niż samo znieczulenie - trzeba tylko powiedzieć lekarzowi o ciąży i o nic się nie martwić
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 22:05   #9
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: Ciąża a dentysta .... można leczyć i wyrywać??

znalazłam pytanie z odpowiedzia lekarza.moze ci pomóc. choć ja z tego co mysle to nie podałabym sie leczeniu bez znieczulenia bo strasznie boje sie dentysty. Mam 23 lata i jestem w 17-tym tygodniu ciąży. Mam do Pana pytanie odnośnie znieczulenia u stomatologa w czasie ciąży. Muszę wyleczyć moje zęby, ale obawiam się, że znieczulenie u dentysty zagrozi dziecku. Stomatolog zapewnia, że stosuje łagodne znieczulenie. Czy jest to bezpieczne? A jeśli tak, to o jakie znieczulenie mogę pytać u stomatologa? Oczekuję na odpowiedź. Z poważaniem, Agnieszka Temat: znieczulenie w ciąży Od: xxxxxxxx@interia.pl Data: Pn Lutego 16 2004, 12:22 Do: ginekolog@zdrowemiasto.pl

Pani Agnieszko! Chyba trzeba rozpocząć od pytania, co stomatolog rozumie przez "łagodne znieczulenie". Jeśli ma na myśli znieczulenie miejscowe, wystarczające do większości zabiegów stomatologicznych, to może się mu Pani poddać z całym przekonaniem. Ten typ znieczulenia polega na podaniu minimalnej dawki leku miejscowo znieczulającego w okolicę gałązki nerwu zaopatrującego dany ząb. I można rwać, borować, usuwać nerwy, czyli robić wszystko to, czego tak bardzo się boimy. Bez bólu. Ilość leku, jaka się przy tym wchłania do krwioobiegu jest znikoma i nie ma wpływu na dziecko ani matkę. Natomiast znieczulenie ogólne to inna sprawa!
I tu reguły są takie, że jeśli zabieg można odłożyć na czas po rozwiązaniu ciąży, to tak należy zrobić. Jeśli jest niezbędny, to wykonać przyjmując ryzyko oddziaływania na płód. Raczej niewiele sytuacji stomatologicznych wymaga znieczulenia ogólnego. Natomiast trzeba pamiętać, że znieczulenie ogólne wymaga obecności anestezjologa. I w sprawie znieczulenia najprawdopodobniej usłyszy Pani od niego to samo, co ode mnie.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 09:55   #10
Wiolka1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 230
GG do Wiolka1984
Dot.: Ciąża a dentysta .... można leczyć i wyrywać??

w.łaśnie mnie nurtował ten temat leczenia zębów, bo mnie tak boli że jem tylko na jedną stronę i juz mam tego dość. bojew sie bez znieczulenia ale wrazie jak sie dentystka nie zgodzi to bedzie bez.
Wiolka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 13:01   #11
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Ciąża a dentysta .... można leczyć i wyrywać??

Ja wyleczym ząbki przed ciążą i na samej jej początku. Jednak nagle pojawił się problem w jedynce i miałam usuwanego nerwa, znieczulenie było (podobno połowa dawki) nic nie bolało.
Nic się nie dzieje, wszystko jest ok. Nawet polubiłam dentyste, bo wydaje mi się, że ze względu na dzidziusia traktuje mnie bardziej delikatnieDostałam nawet znieczulenie przed znieczuleniemczyli dentysta przyłożył wacik czymś nasączony do dziąsła gdzie miał się wkłuc i nic nie czułam, a na fotelu prawie 1,5 godz spędziłamMój dentysta mówi, że bardziej szkodzi dziecku stres mamy niż takie znieczulenie miejscowe.
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-05, 14:26   #12
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Ciąża a dentysta .... można leczyć i wyrywać??

Witam wszystkie przyszłe mamusie. Jeśli coś się dzieje z zębami w czasie ciąży, nie ma co zwlekać tylko na fotel. Stomatolog w razie potrzeby da znieczulenie. Ale przed wizytą proponuję wypytać o wszystko ginekologa. On powinien wystawić zaświadczenie dla stomatologa, co może zagrażać matce i dziecku.
Ja w 9-tym miesiącu ciąży miałam usuwanego zęba i znieczulenie dostałam. Mój ginekolog miał znajomą dentystkę w szpitalu. Zatelefonował, powiedział jak sprawy stoją i ta wiedziała na co może sobie pozwolić a na co nie.
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 09:18   #13
ZuziaFruzia
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 445
Dot.: Ciąża a dentysta .... można leczyć i wyrywać??

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
znieczulenie oczywiście sie podaje w razie potrzeby, bo ewentualny ból jest przyczyną większego stresu niż samo znieczulenie
Dokładnie tak mi powiedział i ginekolog i stomatolog, kiedy byłam w ciąży i też miałam problemy z zębami. Miałam znieczulenie miejscowe i wszystko było ok. Dodam jeszcze, że od samego początku moja ciąża była zagrożona i chodziłam kilka razy do stomatologa (kilka razy miałam znieczulenie) i dziecko urodziło się o czasie i zdrowe. Więc myślę, że trzeba znieczulić, bo ja np. strasznie się stresowałam bólem i samoistnie napinałam brzuch, a to podobno niedobrze, gdyż mogą wystąpić wtedy skurcze.
ZuziaFruzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.