Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-28, 16:13   #1891
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez lovebites Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnosnie kwasu. robilam sobie peeling ale ani nie szczypali ani nie pieklo nawet skora sie nie luszczy.
Robie ten peeling na lydkach . Czy mozliwe ze cos zle robie? czy przy peelingu tym kwasem trzeba regulowac ph? to jakie powinno byc ph dla tego peelingu.?
PH nie wymaga regulacji. Możesz spróbować wyższego stężenia albo nakładać kilka warstw.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 20:56   #1892
lovebites
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 214
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dzieki moze faktycznie zwieksze %
Nieorientujecie.sie moze bo robilam.tez.na twarzy ale oczywiscie mniejszy %. skora na brodzie nosie sie luszczy ale na czole widac taka jakby ktora chciala sie sie zluszczyc ale sie nie robi tego haha wiem ze glupio to brzmi ale to widac i brzydko to wyglada bo wyglada jjak pomarszczone czolo :-\

A tak z ciekawosci czy po takim peelingu po kilu dniach mozna zastosowac 2% tonik.z kwasem? czy lepiej nie?
__________________
Dziewczyny klikajcie codziennie

http://www.pustamiska.pl
http://www.pajacyk.pl


Myślę jak osoba dorosła, mówię jak osoba dorosła, ale nadal patrzę oczami dziecka
lovebites jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 14:02   #1893
tirami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 31
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i mam jeszcze jedno banalne pytanie, czym się zmywa z twarzy peeling i kiedy? Bo niestety nie mam bladego pojęcia. A i tak mniej-więcej ile się łuszczy skóra, bo oczywiście to sprawa indywidualna, ale chciałabym wiedzieć czego się spodziewać
__________________
Czas zakończyć obgryzanie paznokci.
Czas zapuścić włosy i rozjaśnić.
Czas zwalczyć rogowacenie okołomieszkowe.
Czas zacząć zdrowy styl życia.


Zapuszczam włochale od lipca 2010
33cm - 3.08.2011
cel 60cm
Ograniczam siedzenie przy komputerze

START9h-8h-7h-6h-5h-4h->META2-3h
tirami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 18:33   #1894
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Hej Chcę zrobić olej z kwasem salicylowym do częstego użytku na bazie oleju słonecznikowego. Z tym że chciała bym go mieszać przed samynm użyciem z żelem hialuronowym. Czy stężenie 3% w takim przypadku było by odpowiednie?

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to bardzo proszę o obliczenie ile ml kwasu salicylowego z zks powinnam dodać do 15 ml oleju ze słonecznika żeby powstało to 3%.

Wiem że jest lato i słońce itd ale mam już tak zanieczyszczoną cerę że nie mogę czekać, poza tym będę używać filtra 50.
Myślicie że to dobry pomysł taki olejek co drugi wieczór?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 23:30   #1895
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to bardzo proszę o obliczenie ile ml kwasu salicylowego z zks powinnam dodać do 15 ml oleju ze słonecznika żeby powstało to 3%.
2% - 15 ml oleju + 0,5 ml kwasu
3% - 15 ml oleju + 0,8 ml kwasu
4% - 15 ml oleju + 1 ml kwasu
5% - 15 ml oleju + 1,3 ml kwasu
7% - 15 ml oleju + 2 ml kwasu
10% - 15 ml oleju + 3 ml kwasu

Eksperymenty opisane w tym artykule pokazały, że najlepszą penetrację kwasu w głąb mieszków zapewnia właśnie czyste medium tłuszczowe.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-11-03 o 14:02
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 20:07   #1896
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A jak myślisz czy lepiej używać często takiego olejku o niskim stężeniu czy może robić peeling raz na 2 tygodnie(około 20%)? A może jednak tonik? Mam jeszcze zbyt małą wiedzę aby wybrać jedną metodę. Peelingi robiłam w zimie jeszcze teraz się jednak boję przy słońcu.
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 22:54   #1897
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
A jak myślisz czy lepiej używać często takiego olejku o niskim stężeniu czy może robić peeling raz na 2 tygodnie(około 20%)? A może jednak tonik? Mam jeszcze zbyt małą wiedzę aby wybrać jedną metodę. Peelingi robiłam w zimie jeszcze teraz się jednak boję przy słońcu.
Nie jestem w stanie powiedzieć, co da lepsze efekty w Twoim przypadku. Z peelingami rzeczywiście lepiej się wstrzymać. Stawiałabym jednak na olejek, nie tonik, w związku z tym, o czym pisałam wyżej. Mam zamiar właśnie zacząć testy z BHA/LHA i kwasem migdałowym na oleju lub w emulsji W/O (kwas migdałowy w takiej postaci również ma większe szanse zadziałać na zaskórniki).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 15:09   #1898
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

serdecznie dziękuje za rady
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 18:24   #1899
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Mam zamiar właśnie zacząć testy z BHA/LHA i kwasem migdałowym na oleju lub w emulsji W/O (kwas migdałowy w takiej postaci również ma większe szanse zadziałać na zaskórniki).
nie słyszałam jeszcze o kwasie w emulsji ale jeśłi na zaskórniki ma działać to bardzo proszę opisz efekty
po kilku seriach salicylu (jako toniku i peelingu) nie zauważyłam żeby moje zaskórniki bardzo ruszyło - owszem, krostki pojawiają się rzadko, zaskórniki zamknięte może też, ale czarne kropki na nosie i czole zostały, dlatego zamierzam spróbować teraz migdałowego
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 08:28   #1900
_Saskia_
Przyczajenie
 
Avatar _Saskia_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 23
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

witajcie szalone kobietki jestem nową wizażanką. Uwielbiam a jednocześnie nienawidzę tej strony bo jestem bardzo podatna na Wasze opinie wśród kosmetyków i kupuje bez opamiętania sugerując się Waszymi wpisami ale do rzeczy- dołączyłam właśnie do grupy peelengowców wczoraj przyszedł mi z Polski PEG ( salicyl dostałam 3 tygodnie wcześniej ) i siedzę właśnie wysmarowana od kilku minut salipegiem uczucie - lekko piecze i swędzi czyli chyba działa zrobiłam mieszankę 20 % z przepisu Lorri. Oniemiałam czytając jej posty- niesamowita wiedza jak będą jakieś efekty to pozwolę sobie tu do Was jeszcze zajrzeć i napisać czy coś się zmieniło na mojej twarzy
_Saskia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 16:02   #1901
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Chcę w domu robić sobie peelingi kwasem salicylowym. Wystarczy mi 20 ml płynu na peeling. Ile spirytusu trzeba wlać ile wody i ile gram kwasu ab osiągnąć stężenie 30% na 20ml plynu ?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-09 o 15:41 Powód: Przesunięcie
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-08, 16:13   #1902
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
Chcę w domu robić sobie peelingi kwasem salicylowym. Wystarczy mi 20 ml płynu na peeling. Ile spirytusu trzeba wlać ile wody i ile gram kwasu ab osiągnąć stężenie 30% na 20ml plynu ?
Rozpuść kwas w samym spirytusie, dodatek wody utrudni jego rozpuszczanie. Tu masz proporcje, jak chcesz mieć ok. 20 ml, możesz pomnożyć x 2:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post30694828

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-09 o 15:41 Powód: Przesunięcie
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 17:43   #1903
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Rozpuść kwas w samym spirytusie, dodatek wody utrudni jego rozpuszczanie. Tu masz proporcje, jak chcesz mieć ok. 20 ml, możesz pomnożyć x 2:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post30694828

Dzięki dobra kobieto

Czy alkohol mozna czymś zastąpić jako podstawę peelingu ? Tłuszcz się nie nadaje

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-09 o 15:41 Powód: Przesunięcie
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 07:21   #1904
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
Dzięki dobra kobieto

Czy alkohol mozna czymś zastąpić jako podstawę peelingu ? Tłuszcz się nie nadaje
Ja stosuję peeling z salicylem na PEG'u, bo alkohol za bardzo by podrażnił moje naczynka. Sprawuje się całkiem dobrze, zaskórniki nowe się nie pojawiają a dzięki serum z kw. laktobionowym stare też znikają .
PEG 400 można kupić w naturalisie KLIK. Na stronie masz podane proporcje na poszczególne stężenia peelingów.
Co do PEGów z inną masą cząsteczkową też można na nich kręcić peeling (szczegóły), nie wiem jednak jaka będzie reakcja skóry na ten glikol i gdzie dostać w Polsce w ilościach mniejszych niż hurtowe 5 litrów, bo tego sam nie zużyjesz chyba że będziesz peelingował całe ciało.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-09 o 15:42 Powód: Przesunięcie
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 13:40   #1905
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Ja stosuję peeling z salicylem na PEG'u, bo alkohol za bardzo by podrażnił moje naczynka. Sprawuje się całkiem dobrze, zaskórniki nowe się nie pojawiają a dzięki serum z kw. laktobionowym stare też znikają .
PEG 400 można kupić w naturalisie KLIK. Na stronie masz podane proporcje na poszczególne stężenia peelingów.
Co do PEGów z inną masą cząsteczkową też można na nich kręcić peeling (szczegóły), nie wiem jednak jaka będzie reakcja skóry na ten glikol i gdzie dostać w Polsce w ilościach mniejszych niż hurtowe 5 litrów, bo tego sam nie zużyjesz chyba że będziesz peelingował całe ciało.

Aha, czyli zostaje mi alkohol

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-09 o 15:43 Powód: Przesunięcie
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 15:47   #1906
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
Czy alkohol mozna czymś zastąpić jako podstawę peelingu ? Tłuszcz się nie nadaje
Parę postów wyżej pisałyśmy o kwasie na oleju słonecznikowym. Przy wyższym stężeniu musiałbyś bardziej podgrzać olej, dlatego najlepiej użyć rafinowanego. Aby uzyskać stężenie 30%, trzeba by rozpuścić np. 5 ml kwasu w 7 ml oleju.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-09 o 15:58
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 13:43   #1907
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

zrobiłem ok 33-37% na czystym spirtusie 95%

podczas nakładania piekło bardzo mocno ale po minucie przestało i sie biały cały sproszkowany zrobiłem, trzymałem tak 20minut i umyłem żelem mjącym o pH 5,5. Bez neutralizacji

cz trzeba neutralizowac?

Edytowane przez ReExtender
Czas edycji: 2012-08-11 o 14:29
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 14:55   #1908
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
zrobiłem ok 33-37% na czystym spirtusie 95%

podczas nakładania piekło bardzo mocno ale po minucie przestało i sie biały cały sproszkowany zrobiłem, trzymałem tak 20minut i umyłem żelem mjącym o pH 5,5. Bez neutralizacji

cz trzeba neutralizowac?
Nie, nie trzeba.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 11:12   #1909
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

dołącze pytanie tutaj

zauważyłem, że kwas saliclowy "troszkę" się rozpuszcza gdy woda jest podgrzewana. A co jeżeli wlejemy do kubeczka wrzątek i zasypiemy kwasem ? Rozpuści się ale czy nie straci na swoich właściwościach ?
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-16, 13:03   #1910
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Gdzie kupujecie PEG?
Na mazidłach, ZSK nie widzę
Już wiem gdzie
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463

Edytowane przez sugarfree87
Czas edycji: 2012-08-16 o 18:27 Powód: dopisek
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 16:55   #1911
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A ja mam pytanko i podczepię się trochę pod temat. Miałam peeling kwasem salicylowym 25% u kosmetyczki. Po tym jak się złuszczyłam w miejscach gdzie wcześniej była brązowa plamka, skóra jest zaczerwieniona. Czym mogę to smarować żeby szybciej zeszło? Nie wygląda to za ładnie, szczególnie że mam to na jednym policzku (wrażliwsze miejsce) .

P.S. Alantan Plus mam, smaruje, ale efektów nie widzę. Na co dzień używam filtra.
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 19:25   #1912
martynaa15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 30
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

mam prosbe moglby mi ktos obliczyc te stezenia ale na lyzeczki proszku kwasu salicylowego
martynaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 19:56   #1913
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez martynaa15 Pokaż wiadomość
mam prosbe moglby mi ktos obliczyc te stezenia ale na lyzeczki proszku kwasu salicylowego
W aptece możesz kupić strzykawkę o małej pojemności (np. 10 ml) i użyć jej jako miarki. Odmierzanie łyżeczką do herbaty (rozumiem, że taką masz na myśli) byłoby bardzo nieprecyzyjne.

Peeling na spirytusie:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post30694828

Peeling na PEG-u:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post31426022
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 10:59   #1914
scarletta
Raczkowanie
 
Avatar scarletta
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 240
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Hej. Mam takie pytanie trochę z innej beczki, a mianowicie czy swoje kwasy salicylowe przechowujecie w lodówce?
scarletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 11:21   #1915
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez scarletta Pokaż wiadomość
Hej. Mam takie pytanie trochę z innej beczki, a mianowicie czy swoje kwasy salicylowe przechowujecie w lodówce?
Nie ma takiej potrzeby.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 11:35   #1916
scarletta
Raczkowanie
 
Avatar scarletta
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 240
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziękuję za odpowiedź
scarletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 18:54   #1917
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Hej a więc zacznę od tego : podczytywałam długo wątek o kwasach, w końcu zamówiłam kwas, ładnie zrobiłam sobie peeling, rozpuszczając w olejku rycynowym itd itp, w trakcie czułam lekkie szczypanie, po wszystkim tylko troszkę ściągniętą przesuszoną jakby twarz. Dodam że było to z 3 tygodnie temu, a skóra w ogóle mi nie schodziła jak tu niektóre pisały- ma schodzić płatami.
Dochodzę do najważniejszego punktu - po jakimś tygodniu strasznie mnie wysypało, i trzyma się to do dzisiaj ! Czy to jest możliwe że dostałam tradziku po kwasie salicylowym?
Dodam że mam cerę tłustą, z bardzo rozszerzonymi porami i gdzie niegdzie bliznami po trądziku.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post48767084

I będę szczęśliwa choćbym kur** miała sobie to szczęście narysować.

RAZEM - MAJ 2007 r. 7 LAT
ZARĘCZYNY 31 MAJA 2013 !!!
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 20:31   #1918
mamrotka
Wtajemniczenie
 
Avatar mamrotka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 422
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez patika098 Pokaż wiadomość
Hej a więc zacznę od tego : podczytywałam długo wątek o kwasach, w końcu zamówiłam kwas, ładnie zrobiłam sobie peeling, rozpuszczając w olejku rycynowym itd itp, w trakcie czułam lekkie szczypanie, po wszystkim tylko troszkę ściągniętą przesuszoną jakby twarz. Dodam że było to z 3 tygodnie temu, a skóra w ogóle mi nie schodziła jak tu niektóre pisały- ma schodzić płatami.
Dochodzę do najważniejszego punktu - po jakimś tygodniu strasznie mnie wysypało, i trzyma się to do dzisiaj ! Czy to jest możliwe że dostałam tradziku po kwasie salicylowym?
Dodam że mam cerę tłustą, z bardzo rozszerzonymi porami i gdzie niegdzie bliznami po trądziku.
Ja robiłam na PEGu peeling salicylowy i też miałam wysyp i chciałam wyrzucić juz salipeg do kosza bo myślałam że mnie peg zapchał a na spirytusie nie robie, moi naczynka tego nie wytrzymają, po 2 tyg wysyp zanikł, moja teoria taka że salicyl po prostu mi powyciągał wszystko to co było pod skórą,ogólnie to jestem bardzo podatna na zapychacze i pory też mam rozszerzone, oczywiście zaskórniki też posiadam


Dziewczyny i chłopcy można już zacząć się kwasić salipegiem czy jeszcze odczekać? filtry stosuję i myślę żeby zacząć już peeling robić
mamrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 21:37   #1919
patika098
Wtajemniczenie
 
Avatar patika098
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 014
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja tam właśnie postanowiłam zrobić ten peeling bo ostatnio i tak całe dnie przesiaduję albo w pracy albo w szkole, więc promienie mi nie groźne

Jeju mam nadzieję że u mnie powodem tego wysypu będzie to co u Ciebie, bo salicyl to moja ostatnia nadzieja że pomoże mi uporać się z tymi bliznami, zaskórnikami itd, już wszytskiego próbowałam, mam nadzieję więc że pomoże.
P.s. Jak często można go uzywać , żeby nie przesadzić i nie uwrażliwić jeszcze bardziej swojej cery ?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post48767084

I będę szczęśliwa choćbym kur** miała sobie to szczęście narysować.

RAZEM - MAJ 2007 r. 7 LAT
ZARĘCZYNY 31 MAJA 2013 !!!
patika098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 20:12   #1920
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Bardzo prosze o udzielenie odpowiedzi na moje pytanie: czy roztwor kasu salicylowego w olejku musi byc klarowny? Wydaje mi sie, ze tak ale nie mam pewnosci. Do 20ml olejku dodalam 2,5 ml kwasu wiec teoretycznie powinno ladnie sie rozpuscic.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.