Studia-pedagogika, położnictwo czy pielęgniarstwo? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-16, 10:56   #61
favourite
Raczkowanie
 
Avatar favourite
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: zza siedmiu mórz
Wiadomości: 300
Dot.: Studia-pedagogika, położnictwo czy pielęgniarstwo?

Jeśli tak stawiasz sprawę to ja również wybrałabym położnictwo. Praca pracą, ale jak ktoś ma się męczyć całe życie w zawodzie, który go średnio interesuje... lipa! Zresztą jeśli ktoś jest dobry w tym co robi, stara się, uczy, angażuje, to pracę znajdzie. Może zajmie mu to trochę więcej czasu niż komuś innemu, ale będzie miał satysfakcję z tego, że znalazł i że robi to na co ma ochotę
__________________
nothing comes easy..
time to change
favourite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 23:43   #62
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Odp: Studia-pedagogika, położnictwo czy pielęgniarstwo?

Jestem na etapie obrony mgr na pielegniarstwie. Nie zamienilabym tego kierunku na poloznictwo, o ktorym kiedys tez myślałam. Po pielegniarstwie mozna pracować na wszystkich oddzialach, w ktorych pracuje polozna, poza czysta porodowka, ale tam sie tylko odbiera sam porod, a to z wlasnych obserwacji, mnie jakos nie ,,rajcowało,,

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 11:27   #63
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: Studia-pedagogika, położnictwo czy pielęgniarstwo?

A robisz magistra w trybie dziennym czy zaocznym?Pracujesz już,czy zaczynasz po magistrze?
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 11:50   #64
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Studia-pedagogika, położnictwo czy pielęgniarstwo?

W trybie dziennym, nie pracuje.
W mojej grupie, podczas studiow magisterskich pracuje 90% ludzi w zawodzie, mimo studiow dziennych. Z perspektywy czasu, gdybym mieszkala w miescie w ktorym sie ucze, wtedy odpada oplata za mieszkanie i praktycznie za zycie, poszlabym na zaoczne i pracowała. Oddziałowe nie robia problemow, jezeli chodzi o układanie grafikow pod plan zajec, wszystko da sie pogodzic

Po obronie ide do pracy, ale w swoim miescie, a po nowym roku wyjezdzam do DE, ale nie dlatego, ze w Pl jest zle, tylko do mojego TŻ. Jezeli chodzi o Bydgoszcz, to zarobki pielegniarek oscyluja miedzy 1,800-2,500 plus nocki i dodatki za szkodliwosc oddzialu, za tytul mgr od 30zł-150zł, zalezy ktory szpital

Edytowane przez Bysanda
Czas edycji: 2013-06-19 o 11:53
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 17:17   #65
basniowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 14
Dot.: Studia-pedagogika, położnictwo czy pielęgniarstwo?

Witam, W związku z przeprowadzanymi badaniami do pracy licencjackiej zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety http://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/51f6b67a4fe41/ Ankieta dotyczy wpływu bajki na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Wszystkim, którzy zdecydują się wypełnić ankietę bardzo dziękuję
basniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 18:47   #66
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: Studia-pedagogika, położnictwo czy pielęgniarstwo?

Tak podsumowując-zdecydowałam się na pielęgniarstwo.Wiem,że pewnie będzie bardzo ciężko i nie raz będę zła,że wybrałam te studia.ALE czuję,że będę tam na swoim miejscu.Pomoc drugiemu,obłożnie choremu człowiekowi,który czasami nie będzie w stanie podnieść ręki to wielkie wyzwanie,odpowiedzialność ale równocześnie olbrzymia satysfakcja z pomocy mu.Dzięki mnie, przecież człowiek nie będzie musiał czuć się potwornie,bo nie dał rady sam załatwić swoich najbardziej naturalnych potrzeb.Pewnie ta pomoc nie raz będzie nie doceniana,ale mam nadzieję,że nie będzie tak źle.

Poza tym mam nadzieję zdobyć pracę na oddziałach pediatrycznych/neonatologicznych,na intensywnej terapii czy na bloku operacyjnym.Wierzę,że będzie dobrze.
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 12:13   #67
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Studia-pedagogika, położnictwo czy pielęgniarstwo?

Wg mgr pielęgniarstwa, która mnie przyuczała do zawodu osoba z takim myśleniem będzie dobrą pielęgniarką
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-06, 18:04   #68
zilka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 251
Dot.: Studia-pedagogika, położnictwo czy pielęgniarstwo?

Cytat:
Napisane przez Amalia1989 Pokaż wiadomość
Wg mgr pielęgniarstwa, która mnie przyuczała do zawodu osoba z takim myśleniem będzie dobrą pielęgniarką
Dziękuję za komplement Pracujesz w zawodzie,czy jeszcze jesteś w trakcie studiów?
zilka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 10:52   #69
Amalia1989
Rozeznanie
 
Avatar Amalia1989
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 819
Dot.: Studia-pedagogika, położnictwo czy pielęgniarstwo?

Nie, rzuciłam studia na końcu drugiego roku.
Amalia1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 23:28   #70
Leeeenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Studia-pedagogika, położnictwo czy pielęgniarstwo?

Witam. Również zastanawiam się nad studiami pielęgniarskimi bądź położniczymi. Sama nie wiem dokładnie co chce w życiu robić. Jak myślicie, to dobry wybór? Jak tak to gdzie najlepiej iść na te studia ?
Leeeenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 11:08   #71
Gosia0823
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
Exclamation Położnictwo vs. pielęgniarstwo vs. pedagogika specjalna

Waham się pomiędzy tymi trzema kierunkami.

Położnictwo: piękny zawód, ale ciągle się słyszy, że niż demograficzny, że pielęgniarki zastępują położne w opiece nad noworodkami, że marne pieniądze i ciężko z pracą. Zawsze od małego, gdy tylko rodziców nie było w domu, oglądałam w TV jakieś porodówki, historie porodowe, potem w internecie rozwój ciąży itp. Ciągnie mnie do tego. Fajne jest to, że jest to zawód samodzielny, mogę być położną środowiskową, przyjmować porody w domu, pracować w poradni laktacyjnej, jako doula, a nawet pracować na kilku etatach w szpitalu, żłobkach, klubach malucha.

Pielęgniarstwo: jak najbardziej super, z tym, że... nie chciałabym pracować ze starszymi. W grę wchodziłyby tylko oddziały dziecięce. Nie wiem jak to jest - czy ja sobie wybieram gdzie chcę pracować, czy jestem z góry przydzielana? Boję się, że przydzielą mnie do oddziału ze starszymi, albo jakimiś brudnymi żulami z ulicy. Łatwiej znaleźć pracę niż po położnictwie. Tutaj zawód jest bardziej ograniczony, bo tylko szpitale, przedszkola, żłobki lub szkoły.

Pedagogika specjalna: Swego czasu byłam zdecydowana, że idę na zaoczną pedagogikę specjalną. Bardzo mnie to interesowało. Ale wiadomo - pedagogów jest od groma, więc ciężko z pracą. Myślałam, żeby założyć jakąś swoją poradnię dla rodziców dzieci niepełnosprawnych czy coś w tym stylu, ale czy ktoś byłby tym zainteresowany? Zostałaby mi praca w żłobkach, klubach malucha lub jako niania.

Jak widać, wszystko ma swoje plusy i minusy, a ja i tak nie wiem, na co się zdecydować Jakieś rady?

Jedno jest pewne - chcę pracować z dziećmi. Pomagać im, oraz rodzicom. Wspierać, radzić. To jakieś takie moje powołanie.
Gosia0823 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-10, 11:34   #72
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Położnictwo vs. pielęgniarstwo vs. pedagogika specjalna

Cytat:
Napisane przez Gosia0823 Pokaż wiadomość
Jak widać, wszystko ma swoje plusy i minusy, a ja i tak nie wiem, na co się zdecydować Jakieś rady?

Jedno jest pewne - chcę pracować z dziećmi. Pomagać im, oraz rodzicom. Wspierać, radzić. To jakieś takie moje powołanie.
Kiedyś stałam przed identycznym dylematem
Studia medyczne (położnictwo, pielęgniarstwo) są bardziej czasochłonne, wymagają większego poświęcenia. W pracy spotkasz się z różnymi historiami, jeśli jesteś empatyczna, masz dość silną psychikę, to się zapewne odnajdziesz. Na pewno jest to również stresująca praca. Po położnictwie jest mniej możliwości pracy niż po pielęgniarstwie. Ale podczas praktyk na pielęgniarstwie, będziesz miała kontakt w większej mierze z ludźmi dorosłymi i starszymi. Na położnictwie też są praktyki np. na internie czy psychiatrii, ale docelowo najwięcej zajmuje się kobietą i noworodkiem. Z tego, co się dowiadywałam (jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi), nie ma możliwości wyboru oddziału pracując jako pielęgniarka. Zostajesz przydzielona tam, gdzie jest miejsce. Z czasem możesz być też przenoszona na inne odziały.
Pedagogika specjalna jest faktycznie dość popularnym kierunkiem, ale też nie dla każdego. Jeśli byłabyś w stanie pracować z ludźmi niepełnosprawnymi, to jak najbardziej
Przede wszystkim przejrzyj sobie programy studiów. Położnictwo czy pielęgniarstwo są bardziej ścisłe, nacisk kładziony jest przede wszystkim na wiedzę praktyczną. Pedagogika jest kierunkiem społecznym, humanistycznym.
Z wszystkich tych kierunków najbardziej perspektywiczne jest pielęgniarstwo, ale jeśli nie widzisz się w pracy z ludźmi starszymi, to raczej będzie Ci ciężko.

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2014-09-10 o 12:51
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 12:27   #73
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Położnictwo vs. pielęgniarstwo vs. pedagogika specjalna

Polecam bardzo podobny wątek- o tutaj .
Większość dziewczyn odradzała pedagogikę, bo jak sama piszesz za dużo wychodzi absolwentów. Położnictwo to dla mnie piękny zawód, który sama chciałabym wykonywać, ale z pracą słabiutko. Najlepiej wychodzi się na pielęgniarstwie, bo pielęgniarek brakuje i będzie brakować. Zawsze gdzieś się znajdzie pracę- czy w szpitalu, przychodni, czy w żłobku, szkole. Tylko czy zdajesz sobie sprawę z czym się wiąże ten zawód? Pieniądze nie najgorsze, ale do średniej krajowej daleko. Poszanowanie pielęgniarek w szpitalach wciąż jest dalekie od ideału. Poza tym to ciężka praca i fizyczna i psychiczna. Ale jeśli to jest to w czym siebie widzisz, to nie będziesz żałować, bo zawód jest bardzo elastyczny i przyszłościowy.
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 12:49   #74
mama001
Raczkowanie
 
Avatar mama001
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 284
Dot.: Położnictwo vs. pielęgniarstwo vs. pedagogika specjalna

Wszystkie zawody, które wymieniłaś są trudne i mało płatne. Żeby czegoś się na nich dorobić trzeba być świetnym, pasjonatem i do tego jeszcze potrzeba minimum 10 lat pracy i doświadczenia. Wiem, bo studiowałam położnictwo i znam to środowisko. Jeśli chodzi o piękno zawodu to owszem są momenty, ale to tylko momenty. Najpierw trzeba harować, znosić różne traktowanie (specyfika hermetycznego środowiska) i patrzeć na różne błędne praktyki położnych, pielęgniarek, lekarzy. Odradzam te zawody.
mama001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 14:38   #75
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Położnictwo vs. pielęgniarstwo vs. pedagogika specjalna

Cytat:
Napisane przez dominika405 Pokaż wiadomość
Polecam bardzo podobny wątek- o tutaj .
Połączę
Zapraszam do kontynuowania dyskusji
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2014-09-10 o 14:40
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 20:41   #76
kluuuska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 15
Dot.: Studia-pedagogika, położnictwo czy pielęgniarstwo?

nieee, tylko nieee pedagogika.

spróbuj może pielęgniarstwo, tam mają dużo praktyk od samego początku. zobaczysz czy Ci to pasi. studia to nie cyrograf, zawsze mozna zrezygnować.

ja wybralam pielęgniarstwo na http://wsmw.edu.pl i nie narzekam.
kluuuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 09:03   #77
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Studia-pedagogika, położnictwo czy pielęgniarstwo?

Pielęgniarki i położne są obecnie na drugim albo trzecim miejscu pod względem najbardziej poszukiwanych zawodów w tym kraju. Pedagogika też jest na pierwszym, ale od końca. Ten kierunek ma największą reprezentację bezrobotnych absolwentów. I wydaje mi się, że to powinno zamknąć temat tego wątku.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-04 10:03:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:43.