Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-31, 21:03   #1
MadameGoth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 40

Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie


Temat został zaczerpnięty z jednych z zagranicznych for internetowych a miał on odniesienie do obecnej sytuacji w Europie i na świecie, która jest skrajnie napięta zarówno politycznie jak i religijnie.

Potraktujmy na moment temat na trzeźwo i na poważnie. Jeśli pomyliłam działy to przepraszam.

Załóżmy, że w ciągu np. tego roku obca cywilizacja bardziej rozwinięta od nas postanowi interweniować w przypadku wybuchu jakiejś globalnej wojny religijnej.

Jak ja to widzicie ? Jak na to zareagowaliby w dzisiejszej sytuacji światowej takie rzeczy jak islam, Państwo Islamskie z terrorystami, katolicy, politycy światowi, imigranci, światowe mocarstwa ? Co jeśli np. obca cywilizacja oświadczyłaby, że to ONI stworzyli religie światowe i np. żadnego Boga nie ma bo to ONI zesłali swoich korespondentów aby namieszać ludziom ? Ewentualnie zagroziliby, że jeśli wojna religijna się nie skończy to ONI zaczną rozdawać karty ?
MadameGoth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:08   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Cytat:
Napisane przez MadameGoth Pokaż wiadomość
Temat został zaczerpnięty z jednych z zagranicznych for internetowych a miał on odniesienie do obecnej sytuacji w Europie i na świecie, która jest skrajnie napięta zarówno politycznie jak i religijnie.

Potraktujmy na moment temat na trzeźwo i na poważnie. Jeśli pomyliłam działy to przepraszam.

Załóżmy, że w ciągu np. tego roku obca cywilizacja bardziej rozwinięta od nas postanowi interweniować w przypadku wybuchu jakiejś globalnej wojny religijnej.

Jak ja to widzicie ? Jak na to zareagowaliby w dzisiejszej sytuacji światowej takie rzeczy jak islam, Państwo Islamskie z terrorystami, katolicy, politycy światowi, imigranci, światowe mocarstwa ? Co jeśli np. obca cywilizacja oświadczyłaby, że to ONI stworzyli religie światowe i np. żadnego Boga nie ma bo to ONI zesłali swoich korespondentów aby namieszać ludziom ? Ewentualnie zagroziliby, że jeśli wojna religijna się nie skończy to ONI zaczną rozdawać karty ?
Zaraz by padło pytanie kto stworzył OBCYCH. Wiary się nie da obalić od tak sobie.

A gdyby interweniowali i powstrzymali tych wysadzających się oszołomów, to proszę bardzo.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:12   #3
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 218
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Cytat:
Napisane przez MadameGoth Pokaż wiadomość
Temat został zaczerpnięty z jednych z zagranicznych for internetowych a miał on odniesienie do obecnej sytuacji w Europie i na świecie, która jest skrajnie napięta zarówno politycznie jak i religijnie.

Potraktujmy na moment temat na trzeźwo i na poważnie. Jeśli pomyliłam działy to przepraszam.

Załóżmy, że w ciągu np. tego roku obca cywilizacja bardziej rozwinięta od nas postanowi interweniować w przypadku wybuchu jakiejś globalnej wojny religijnej.

Jak ja to widzicie ? Jak na to zareagowaliby w dzisiejszej sytuacji światowej takie rzeczy jak islam, Państwo Islamskie z terrorystami, katolicy, politycy światowi, imigranci, światowe mocarstwa ? Co jeśli np. obca cywilizacja oświadczyłaby, że to ONI stworzyli religie światowe i np. żadnego Boga nie ma bo to ONI zesłali swoich korespondentów aby namieszać ludziom ? Ewentualnie zagroziliby, że jeśli wojna religijna się nie skończy to ONI zaczną rozdawać karty ?
Trzeźwo? Jak zareagowaliby takie rzeczy jak islam?
Jeśli po prostu zrobiłaś błąd, a nie majaczysz, i masz na myśli to w jaki sposób ludzie na Ziemi zareagowaliby na "napad obcej cywilizacji", to odpowiedź jest prosta. Każdy walczyłby o swoje, tzn. kazał się im turlać - walczyłby o naród, religię, orientację seksualną, czy czego tam jeszcze chciałby bronić. Islamiści powiedzieliby "Allah jest wielki", Chrześcijanie "idźcie w pokoju Chrystusa", Buddyści "mmmmmmm... mmmm....".
Ulegliby ci, których właściwie guzik obchodzi, czy ich kraj nazywa się RP czy ZSSR, czy ich bóg nazywa się Zeus czy Janusz Korwin-Mikke.
3a032fcd5bcbee239629acde3cc1a01c42f8ddce_607622724de4b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:15   #4
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

To, że niby obce cywilizacje stworzyły religie to bzdura. Naturalna kolej rzeczy w ewolucji - szympansy też swoje obrządki religijne mają. Co do samego pytania, to odpowiedź zależy od tak wielu rzeczy, w tym mnóstwa, o których nie mamy pojęcia, że pytanie choć ciekawe, to odpowiedzi mądrej udzielić się chyba nie da.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:19   #5
sztokholmska
Przyczajenie
 
Avatar sztokholmska
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 14
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Taaaaa....
A czemu mieli by interweniować teraz jak zaczyna robić się ciekawie???
Plus pytanie dlaczego nie interweniowali kiedy zabijano masowo ludność żydowską albo podczas rewolucji kurtularnej???
sztokholmska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:21   #6
MadameGoth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 40
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Zaraz by padło pytanie kto stworzył OBCYCH. Wiary się nie da obalić od tak sobie.

A gdyby interweniowali i powstrzymali tych wysadzających się oszołomów, to proszę bardzo.
Przy obecnym stanie wiedzy teologicznej oraz ogólnie związanej z religiami światowymi to kontakt z obcymi spowodowałby podważenie ich racjom. M.in. raz na zawsze upadłby pogląd, że życie na Ziemi stworzył Bóg, teoria ewolucji stałaby się prawdą. Kolejna sprawa to wierzenia obcej cywilizacji lub ich brak.

A co do wojny z kosmitami to uważam to za coś niemożliwego. Prędzej to ludzkość ulegnie obcej cywilizacji i będzie się od nich uczyć. Ci co się nie będą zgadzać to najzwyczajniej w świecie znikną. A czemu ? Odpowiedź jest prosta - jeśli mrówki atakują ludzi to mrowisko się unicestwia.

Cytat:
Napisane przez sztokholmska Pokaż wiadomość
Taaaaa....
A czemu mieli by interweniować teraz jak zaczyna robić się ciekawie???
Plus pytanie dlaczego nie interweniowali kiedy zabijano masowo ludność żydowską albo podczas rewolucji kurtularnej???
Być może dlatego, że Hitler był zagrożeniem tylko dla Europy ponieważ w skali globalnej nie miałby szans na zawładnięcie światem. Nie zdziwię się, jeśli wszystkie rewolucje kulturowe i naukowo-technologicznie nie są zasługą obcych cywilizacji a rządy z którymi obcy już mogli dawno nawiązać kontakt ukrywają ten fakt przed ludzkością.

Poza tym z roku na rok zaskakująco rośnie nam liczba dziwnych zjawisk: te niewytłumaczalne ogromne dźwięki trab z nieba na naszej planecie. woda na Marsie, "artefakty" na innych cialach niebieskich, gwiazda KIC.....dziwne że dopiero od paru lat ta liczba rośnie bardzo

Edytowane przez MadameGoth
Czas edycji: 2016-03-31 o 21:26
MadameGoth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:23   #7
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Cytat:
Napisane przez MadameGoth Pokaż wiadomość
Jak ja to widzicie ? Jak na to zareagowaliby w dzisiejszej sytuacji światowej takie rzeczy jak islam, Państwo Islamskie z terrorystami, katolicy, politycy światowi, imigranci, światowe mocarstwa ? Co jeśli np. obca cywilizacja oświadczyłaby, że to ONI stworzyli religie światowe i np. żadnego Boga nie ma bo to ONI zesłali swoich korespondentów aby namieszać ludziom ?
Nikt by im nie uwierzyl


Cytat:
Napisane przez MadameGoth Pokaż wiadomość
Ewentualnie zagroziliby, że jeśli wojna religijna się nie skończy to ONI zaczną rozdawać karty ?
No w takiej sytuacji faktycznie bysmy sobie "polepszyli" jedni terrorysci zamienieni na drugich
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-31, 21:31   #8
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Nie no, ja kocham Mass Effect i nie miałabym nic przeciwko takiej przyszłości - może poza Żniwiarzami Ale bez przesady, raczej nie okaże się za parę lat, że na Marsie odnaleziono proteańskie ruiny, które zaprowadzą nas do przekaźników masy

A szkoda, tak na poważnie to ja trochę żałuję, że do większej ekspansji kosmosu raczej nie dojdzie za mojego życia - inne cywilizacje (które na pewno gdzieś istnieją), kolonie, to mnie okropnie fascynuje. Ech, może moje praprapraprapraprawnuki tego dożyją.

Offtop, offtop.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:31   #9
MadameGoth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 40
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nikt by im nie uwierzyl
Pomijając to, że samym faktem przybycia już zburzyliby wiele rzeczy zapisanych w księgach to wątpie, aby im uwierzyli. Już patrząc na to, że istnieją i jaką technologię mają już zaczeliby słuchać.




Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
No w takiej sytuacji faktycznie bysmy sobie "polepszyli" jedni terrorysci zamienieni na drugich
Czy ja wiem.
MadameGoth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:33   #10
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Niespecjalnie wierzę, aby obce cywilizacje interesowały się tym co się tu dzieje.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:42   #11
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;58221906](które na pewno gdzieś istnieją)[/QUOTE]

Skąd ta pewność?

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Cytat:
Napisane przez MadameGoth Pokaż wiadomość
Nie zdziwię się, jeśli wszystkie rewolucje kulturowe i naukowo-technologicznie nie są zasługą obcych cywilizacji a rządy z którymi obcy już mogli dawno nawiązać kontakt ukrywają ten fakt przed ludzkością.
Straż Reptiliańska!


---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Cytat:
Napisane przez sztokholmska Pokaż wiadomość
albo podczas rewolucji kurtularnej???
Jeśli domniemani obcy byliby bardziej cywilizowani od nas, to byliby świadomi tego, że rewolucje kulturowe są normalną koleją rzeczy. Tak samo jak to, że zawsze znajdą się marudzący konserwatyści, którym rozwój nauki, kultury i techniki się nie podoba .
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-31, 21:43   #12
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Skąd ta pewność?
Wiesz co, no ręki sobie uciąć nie dam za to, ale tak sobie myślę, że nasz Układ Słoneczny, ba, nawet nasza galaktyka, to tylko małe szpileczki we Wszechświecie - myślenie, że jesteśmy w nim sami, że jesteśmy sami choćby nawet w naszej galaktyce, jest dość zabawne, bo skoro człowiek wyewoluował, to czemu nie miałyby zrobić tego inne rasy?
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:46   #13
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;58222841]bo skoro człowiek wyewoluował, to czemu nie miałyby zrobić tego inne rasy? [/QUOTE]

Gdyby miały z czego i gdzie wyewoluować, a to wszystko w odpowiednim czasie, to pewnie. Tyle że zgranie się odpowiednio tych trzech nawet w tak ogromnym uniwersum, jaki jest nasz Wszechświat, niekoniecznie musi być takie proste . No i kolejna sprawa, to od powstania prakomórek, mikroorganizmów do inteligentnych istot daleka droga. Na Ziemi przy przypadkowo, wyjątkowo sprzyjających warunkach zajęła około 3,6 miliarda lat.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:50   #14
201711060941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 154
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Cytat:
Napisane przez MadameGoth Pokaż wiadomość

Poza tym z roku na rok zaskakująco rośnie nam liczba dziwnych zjawisk: te niewytłumaczalne ogromne dźwięki trab z nieba na naszej planecie. woda na Marsie, "artefakty" na innych cialach niebieskich, gwiazda KIC.....dziwne że dopiero od paru lat ta liczba rośnie bardzo
Wiele tych zjawisk jest odkrywanych tylko dlatego, że mamy teraz większe możliwości. Przecież nasza cywilizacja cały czas się rozwija. Rozwija przeróżne technologie, które umożliwiają zrozumienie, odkrycie i zauważenie rzeczy, których dotąd nie dostrzegaliśmy, bo nie mieliśmy takich możliwości technologicznych. Tylko tyle i aż tyle Nauka. Nie doszukiwałabym się tutaj spisków
201711060941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:50   #15
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Gdyby miały z czego i gdzie wyewoluować, a to wszystko w odpowiednim czasie, to pewnie. Tyle że zgranie się odpowiednio tych trzech nawet w tak ogromnym uniwersum, jaki jest nasz Wszechświat, niekoniecznie musi być takie proste . No i kolejna sprawa, to od powstania prakomórek, mikroorganizmów do inteligentnych istot daleka droga. Na Ziemi przy przypadkowo, wyjątkowo sprzyjających warunkach zajęła około 3,6 miliarda lat.
Powiem tak - myślę, że przy naszej szczątkowej wiedzy w tych tematach to nie ma co przewidywać, bo w tej kwestii jest tyle różnych zmiennych i możliwości, że dyskusja tak naprawdę o tym jest dość jałowa Będę nadal marzyć o turianach
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:51   #16
sztokholmska
Przyczajenie
 
Avatar sztokholmska
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 14
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Trzeba jeszcze dodać te cywilizacje, które nie przetrwały bo być może także miały wojny religijne, albo tak jak mieszkańcy Wysp Wielkanocnych wykorzystali wszystkie swoje zasoby...
Ale cały czas zastanawia mnie dlaczego mieliby wgl interweniować w przypadku paru terrorystów...
sztokholmska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 21:52   #17
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;58223241]Powiem tak - myślę, że przy naszej szczątkowej wiedzy w tych tematach to nie ma co przewidywać, bo w tej kwestii jest tyle różnych zmiennych i możliwości, że dyskusja tak naprawdę o tym jest dość jałowa Będę nadal marzyć o turianach [/QUOTE]
Dlaczego szczątkowej? Myślę, że aktualnie ta akurat nasza wiedza jest bardzo szeroka. Poza tym nie twierdzę, że na pewno nie ma życia inteligentnego gdzie indziej. Zmierzam raczej do tego, że nie aż tak prawdopodobne jest, że wyewoluowało. Prędzej powiedziałbym, że na pewno gdzieś wyewoluowały mikroorganizmy. To może nawet w naszym Układzie Słonecznym, w naszych czasach. No i tu kolejna sprawa - czas. Być może inteligentna cywilizacja już wymarła, bądź pojawi się po naszym końcu.

Tak swoją drogą, właśnie jestem w trakcie czytania takiej oto książki: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/61279...m-pozaziemskim ;-). Może Cię zainteresuje?

Edytowane przez 201605090949
Czas edycji: 2016-03-31 o 21:55
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 22:01   #18
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Na początek:

https://youtu.be/sNhhvQGsMEc

To plus druga część. Polecam także inne ichnie filmy.

Cytat:
Napisane przez MadameGoth Pokaż wiadomość
Przy obecnym stanie wiedzy teologicznej oraz ogólnie związanej z religiami światowymi to kontakt z obcymi spowodowałby podważenie ich racjom. M.in. raz na zawsze upadłby pogląd, że życie na Ziemi stworzył Bóg, teoria ewolucji stałaby się prawdą. Kolejna sprawa to wierzenia obcej cywilizacji lub ich brak.

Jaka niby pewność, że Bóg/bóstwa nie stworzyły Wszechświata?

Cytat:
Napisane przez MadameGoth Pokaż wiadomość
A co do wojny z kosmitami to uważam to za coś niemożliwego. Prędzej to ludzkość ulegnie obcej cywilizacji i będzie się od nich uczyć. Ci co się nie będą zgadzać to najzwyczajniej w świecie znikną. A czemu ? Odpowiedź jest prosta - jeśli mrówki atakują ludzi to mrowisko się unicestwia.

Jeśli istniałaby jakaś wojownicza, obca rasa,to już dawno Ziemia byłaby opustoszała.

Cytat:
Napisane przez MadameGoth Pokaż wiadomość
Nie zdziwię się, jeśli wszystkie rewolucje kulturowe i naukowo-technologicznie nie są zasługą obcych cywilizacji a rządy z którymi obcy już mogli dawno nawiązać kontakt ukrywają ten fakt przed ludzkością.
Owszem, mnie też nie dziwi fakt, że rewolucje technologiczne nie są dziełem obcych cywilizacji
Poczytaj jak dochodziło do takich rewolucji - przeważnie dziesiątki lat badań nad jednym wynalazkiem, który początkował taką rewolucje. Wcześniej poprzedzane dziesiątkami lat nad badaniami teoretycznymi.


Cytat:
Napisane przez MadameGoth Pokaż wiadomość
Poza tym z roku na rok zaskakująco rośnie nam liczba dziwnych zjawisk: te niewytłumaczalne ogromne dźwięki trab z nieba na naszej planecie. woda na Marsie, "artefakty" na innych cialach niebieskich, gwiazda KIC.....dziwne że dopiero od paru lat ta liczba rośnie bardzo
Jakie niby artefakty? Ludzie lubią sobie wmawiać, że coś przypomina np. rzeźbę, albo coś stworzonego "ludzką ręką". Spadek po ewolucji.
Woda na Marsie to także nic dziwnego - Europa, księżyc Jowisza prawie cała składa się z wody. Nie jest to jakiś ewenement w skali kosmicznej. Plus obcy wcale nie muszą potrzebować wody do życia.

Nie rośnie to od kilku lat - zawsze tak było, jednak rozwój technologii pozwala to wyjaśniać w miarę na bieżąco.

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;58221906]A szkoda, tak na poważnie to ja trochę żałuję, że do większej ekspansji kosmosu raczej nie dojdzie za mojego życia - inne cywilizacje (które na pewno gdzieś istnieją), kolonie, to mnie okropnie fascynuje. Ech, może moje praprapraprapraprawnuki tego dożyją.

Offtop, offtop.[/QUOTE]

Nie wiadomo czy istnieją. Choć szansa jest, to bardzo mała.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 22:02   #19
monparadis
Raczkowanie
 
Avatar monparadis
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 167
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Z tego co wiem (a wiem o tym tylko tyle), to jest pewna teoria że Aniołowie, Bóg itp. itd. opisani w Biblii to kosmici z innej planety opisani ludzkim językiem. No cóż, ponoć nie ma rzeczy nie możliwych.
__________________
mieć siebie, resztę spalić, aż zostanie tylko to co pomiędzy nami
monparadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-31, 22:05   #20
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
Jeśli istniałaby jakaś wojownicza, obca rasa,to już dawno Ziemia byłaby opustoszała.
Po pierwsze, gdyby była w stanie do nas dotrzeć. Po drugie - są powody by sądzić, że tylko gatunki społeczne są w stanie wyewoluować w inteligentne organizmy. A w społecznościach działa dobór krewniaczy i rozwija się altruizm, więc mało prawdopodobne, by wojowniczy, wrogo nastawiony i agresywny gatunek rozwinął taką cywilizację.

Edytowane przez 201605090949
Czas edycji: 2016-03-31 o 22:10
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 22:10   #21
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Po pierwsze: gdyby była w stanie do nas dotrzeć. Po drugie - są powody by sądzić, że tylko gatunki społeczne są w stanie wyewoluować w inteligentne organizmy. A w społecznościach działa dobór krewniaczy i rozwija się altruizm, więc mało prawdopodobne, by wojowniczy, wrogo nastawiony i agresywny gatunek rozwinął taką cywilizację.
Dlatego napisałem - jeśli Ale fakt, nie dodałem tego o możliwości podróży.

I jeszcze jedna rzecz - nie ma najmniejszego sensu stosowania ziemskich reguł dotyczących ewolucji społecznej do kosmicznych cywilizacji.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30

Edytowane przez Leszy
Czas edycji: 2016-03-31 o 22:22
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 22:22   #22
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Zachowaliby się jak biedronki, jestem dosyć pewna.
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 00:10   #23
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 00:19   #24
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 08:45   #25
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

W każdym razie - wątpie by zielone ludki przejmowały się naszym losem do tego stopnia, by interweniować.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 09:26   #26
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Cytat:
Napisane przez MadameGoth Pokaż wiadomość
Temat został zaczerpnięty z jednych z zagranicznych for internetowych a miał on odniesienie do obecnej sytuacji w Europie i na świecie, która jest skrajnie napięta zarówno politycznie jak i religijnie.

Sytuacja jest jak zwykle. Nie jest napięta bardziej niż na ogół. Jedyna różnica, ze to teraz "oni" napierają na nas a nie my na nich.


Potraktujmy na moment temat na trzeźwo i na poważnie. Jeśli pomyliłam działy to przepraszam.

Załóżmy, że w ciągu np. tego roku obca cywilizacja bardziej rozwinięta od nas postanowi interweniować w przypadku wybuchu jakiejś globalnej wojny religijnej.

Jak ja to widzicie ? Jak na to zareagowaliby w dzisiejszej sytuacji światowej takie rzeczy jak islam, Państwo Islamskie z terrorystami, katolicy, politycy światowi, imigranci, światowe mocarstwa ? Co jeśli np. obca cywilizacja oświadczyłaby, że to ONI stworzyli religie światowe i np. żadnego Boga nie ma bo to ONI zesłali swoich korespondentów aby namieszać ludziom ? Ewentualnie zagroziliby, że jeśli wojna religijna się nie skończy to ONI zaczną rozdawać karty ?

Ja tego NIE widzę.
Jestem zwolenniczką tezy : "technologia oznacza wojowniczość".
Obcy, na tyle rozwinięci technologicznie ze by tu "dolecieli", moim zdaniem nie mieliby żadnej korzyści w interwencjach i stawaniu po którejkolwiek stronie, raczej by nam (wszystkim bez różnicy) radośnie skopali doopy i czym prędzej przejedli nasze zasoby a i może nas samych.

Nie wierzę w łagodnych, niosących pokój, miłość i pojednanie obcych. Skoro mieliby w sobie pęd do eksploracji, pęd tak wielki ze zangażowali olbrzymie środki do eksploracji kosmosu, to raczej nie na darmo tylko po coś.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-04-01 o 09:27
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 11:42   #27
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja tego NIE widzę.
Jestem zwolenniczką tezy : "technologia oznacza wojowniczość".
Obcy, na tyle rozwinięci technologicznie ze by tu "dolecieli", moim zdaniem nie mieliby żadnej korzyści w interwencjach i stawaniu po którejkolwiek stronie, raczej by nam (wszystkim bez różnicy) radośnie skopali doopy i czym prędzej przejedli nasze zasoby a i może nas samych.

Nie wierzę w łagodnych, niosących pokój, miłość i pojednanie obcych. Skoro mieliby w sobie pęd do eksploracji, pęd tak wielki ze zangażowali olbrzymie środki do eksploracji kosmosu, to raczej nie na darmo tylko po coś.
Dokladnie. O tym pisalam i mysle tak samo.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 12:32   #28
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Oczywiscie statystycznie sa szanse, ze istnieje gdzies lustrzane odbicie naszej planety, identycznej. Albo chociaz bardzo podobnej. Natomiast wydaje mi sie jednak, ze szanse na to, ze istnieje cywilizacja na tyle podobna do naszej, zeby w ogole cokolwiek zrozumiec z tego, co sie tutaj dzieje, sa za male, zeby liczyc na spotkanie i interakcje. I jakim cudem mieliby zroumiec, ktora religia jest zla, ktora dobra? Jak sie spojrzy na islam, to on jest o wiele lepszy, o wiele wiecej obiecuje. Skad kosmita ma wiedziec, ze wysadzanie sie w imie pojscia do raju z milionem dziewic jest zle, skoro ludzie twierdza, ze to dla nich bardzo dobre? Chrzescijanstwo obiecuje czysciec i pieklo, dla kogos spoza planety to moze wygladac jak cos godnego zniszczenia.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 13:17   #29
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
W każdym razie - wątpie by zielone ludki przejmowały się naszym losem do tego stopnia, by interweniować.
No właśnie, to co dla nas ważne z perspektywy kilku gwiazd może być odbierane z zupełnie innym poziomem emocji
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 17:43   #30
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wizja interwencji obcej cywilizacji w obecnej sytuacji na świecie

Nie widzę najmniejszego powodu, dla którego kosmici mieliby interweniować w razie globalnej wojny religijnej.
W sumie jedyny powód, jaki mogę wymyślić, to taki sam, dla jakiego Amerykanie niedługo będą pewnie obalać krwawy reżim pingwinów.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-01 21:10:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:28.