Moda dla dojrza³ych kobiet - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artyku³y i newsy

Notka

Artyku³y i newsy Dyskusje o artyku³ach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzêdzia
Stary 2009-05-08, 13:50   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wiza¿ankowo
Wiadomo¶ci: 25 437

Moda dla dojrza³ych kobiet


Niezale¿nie od wieku kobiety chc± byæ modne. I bardzo dobrze! Z wielk± przyjemno¶ci± podpowiadamy, które z tegorocznych trendów pasuj± kobietom dojrza³ym. czytaj wiêcej

Edytowane przez KasiaT
Czas edycji: 2009-05-13 o 13:40
redakcja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-05-08, 13:53   #2
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój ma³y pokoik na drugim piêtrze...
Wiadomo¶ci: 2 624
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Bardzo fajny artyku³. Lubiê, gdy kobieta w ka¿dym wieku o siebie dba, a propozycje s± ciekawe
__________________
Jest ju¿ za pó¼no!
Nie jest za pó¼no!
Jest ju¿ za pó¼no!
Nie jest za pó¼no!
dusia139 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-05-12, 17:20   #3
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomo¶ci: 3 827
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Wkurza mnie trend postarzania kobiet 50letnich Artyku³ jest o paniach po piêædziesi±tce, a zdjêcie choæ sympatycznej pani, ale oko³o siedemdziesi±tki Trochê wyobra¼ni droga redakcjo

Edytowane przez amistad.k.m.s
Czas edycji: 2009-05-12 o 22:18
amistad.k.m.s jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-05-12, 21:00   #4
Weroniczkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomo¶ci: 135
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

No kto¶ tu oszala³! Ta sympatyczna pani na zdjêciu jest po siedemdziesi±tce a artyku³ o piêædziesi±tkach!! Proszê sie bardziej przyk³adaæ do swojej pracy!!!!!
__________________
Weroniczkaaa
Weroniczkaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-05-13, 13:39   #5
KasiaT
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Przede wszystkim proszê o spokój. Zapewniam, ¿e nie oszala³am, a i wyobra¼ni mi nie brakuje Artyku³, choæ jest równie¿ odpowiedzi± na przyk³adowe listy od 55-cio i 59-latki dotyczy, jak ju¿ sam tytu³ wskazuje, kobiet dojrza³ych. W naszym odczuciu przesympatyczna Pani na zdjêciu ma 60 kilka lat, a 60-latki s± równie¿ adresatkami tego artyku³u. A trend postarzania kogokolwiek? Przecie¿ mój tekst zawiera masê porad na odm³odzenie wizerunku

Pozdrawiam serdecznie
KasiaT jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-05-13, 20:11   #6
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznañ
Wiadomo¶ci: 4 843
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Bardzo dziwny tekst. Do jednego worka wrzucone zosta³y wszystkie kobiety, które skoñczy³y piêædziesi±t lat. Ubrania pokazane w tek¶cie skierowane s± raczej do pañ 50+, zdjêcie przedstawia kobietê sporo starsz± - zdecydowanie 70+ jak nie wiêcej.
Zdecydowanie nale¿a³oby oddzieliæ kobiety pracuj±ce od kobiet w wieku emerytalnym. Inny styl ¿ycia, inne potrzeby.
Wydaje mi siê, ¿e tekst napisa³a osoba, która naprawdê niewiele wie o modowych potrzebach kobiet dojrza³ych - o rozmiarówce, figurze, stanie skóry. Zaproponowane ubrania nadaj± siê w³a¶ciwie tylko dla bardzo szczup³ych kobiet - nie tylko ze wzglêdu na krój,ale i rozmiarówkê, jak± mo¿na znale¼æ w wymienionych sklepach.
__________________

PUSTAK BLOG
ró¿ne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-05-20, 07:51   #7
pauulkax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 6
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Niestety, ale moim zdaniem tak¿e owa sympatyczna Pani ze zdjêcia ma najwy¿ej 60 lat; zobaczycie, jak Wy bêdziecie wygl±da³y w jej wieku... ;-)
pauulkax jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2009-05-20, 08:34   #8
alicjajar86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Te ciuchy s± przeznaczone dla pañ które maja figure. S± szczup³e. Nie ma co siê oszukiwaæ wiekszosc Pañ w tym wieku s± grupsze i nic nie mog± dla siebie znalesc eleganckiego. Dla takich Pañ s± worki. Mówie to z do¶wiadczenia mojej mamy (ma 60 lat, rozmir 52). W zadnej z tych rzeczy nie wygl±da³a by dobrze. Czekam na propozycje dla puszystych pañ ko³o 60 - si±tki a nie w rozmoarze S.
alicjajar86 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-05-20, 09:08   #9
kundel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Z wyborem ubrañ nie mam k³opotów, bo jestem w rozmiarze S. le makija¿? Tu mam wielkie problemy, wszystkie nowoczesne trendyv w makija¿u wymagaj± m³odej i bezproblematycznej skóry. Czy po piêædziesi±tce skazana jestem na nijaki babciny makija¿? Proszê o rady!
My¶lê, ¿e temat bêdzie coraz bardziej nagl±cy, bo coraz wiêcej zadbanych kobiet dobiega do 50, a na razie nad±¿aj± za tym tylko kosmetyki pielêgnacyjne!
kundel jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-05-20, 10:26   #10
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomo¶ci: 82
GG do miszka52
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Zagl±dam tu czasem, czy mo¿e pojawi± siê jakie¶ nowe wskazówki dla szerszego grona pañ dojrza³ych - mniej lub bardziej. Dziwiê siê tym, które oburzaj± siê, ¿e kobieta na zdjêciu ma ok. 70-tki. No i co z tego? Nie to jest problemem. Nie wydaje mi siê bowiem, ¿eby akurat jej pasowa³ ten strój, bo nie wygl±da w nim elegancko... Raczej jakby wyci±gnê³a na chybi³-trafi³ co¶ z szafy swojej wnuczki. Nie uwa¿am, ¿eby te "ciuszki" ( bo inaczej ich nazwaæ nie mo¿na - pasowa³y dojrza³ym paniom, które szczególnie powinny zwracaæ uwagê na jako¶æ materia³u, krój i fason. M³odo¶æ ma to do siebie, ¿e w ka¿dej (prawie) szmatce wygl±da wdziêcznie i ¶wie¿o. Tego samego nie mo¿na powiedzieæ o pani ubranej w dziwczyñskie ciuchy, ods³aniaj±ce przywiêd³± skórê i inne mankamenty w³a¶ciwe temu wiekowi.
Wszystkie elementy stroju powinny byæ dobrane szcególnie starannie, aby kobieta dojrza³a wygl±da³a elegancko i modnie. I to wcale niezale¿nie od tego czy jest jeszcze czynna zawodowo, czy ju¿ nie.
A ten artyku³ rozczarowa³ mnie sk±p± i ma³o ró¿norodn± ilo¶ci± przyk³adów. Ubrania przedstawione na zdjêciach do niczego nie zainspiruj± kogo¶, kto szuka porady jak siê ubraæ stosownie do figury (przecie¿ dojrza³e kobiety to nie zasuszone staruszki, tylko przewa¿nie panie w rozmiarach od 44 wzwy¿), jak dobraæ do siebie elementy stroju, by tworzy³y harmonijn± ca³o¶æ. Ta publikacja zaledwie musnê³a powierzchownie temat, niewiele pomagaj±c osobom, do których zosta³a zaadresowana. Dlatego wypatrujê rozwiniêcia, dalszego ci±gu... No i jako¶ nie moge siê doczekaæ. Szkoda... Bo temat - rzeka... móg³by wiêc pop³yn±æ...
Pozdrawiam... i czekam dalej
__________________
Przylecia³am... odlecia³am...
Co z³ego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjêcia s± tutaj

Edytowane przez miszka52
Czas edycji: 2009-05-20 o 10:28
miszka52 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-05-20, 11:03   #11
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomo¶ci: 3 827
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Cytat:
Napisane przez KasiaT Poka¿ wiadomo¶æ
Przede wszystkim proszê o spokój. Zapewniam, ¿e nie oszala³am, a i wyobra¼ni mi nie brakuje Artyku³, choæ jest równie¿ odpowiedzi± na przyk³adowe listy od 55-cio i 59-latki dotyczy, jak ju¿ sam tytu³ wskazuje, kobiet dojrza³ych. W naszym odczuciu przesympatyczna Pani na zdjêciu ma 60 kilka lat, a 60-latki s± równie¿ adresatkami tego artyku³u. A trend postarzania kogokolwiek? Przecie¿ mój tekst zawiera masê porad na odm³odzenie wizerunku

Pozdrawiam serdecznie
No niestety pytanie samo wskazuje, ¿e chodzi o kobiety mieszcz±ce siê w przedziale wiekowym 50-59 lat, a odpowied¼ sugeruje, ¿e kobiety dojrza³e to mieszcz±ce siê w tym przedziale wiekowym.

Cytat:
Napisane przez miszka52 Poka¿ wiadomo¶æ
Zagl±dam tu czasem, czy mo¿e pojawi± siê jakie¶ nowe wskazówki dla szerszego grona pañ dojrza³ych - mniej lub bardziej. Dziwiê siê tym, które oburzaj± siê, ¿e kobieta na zdjêciu ma ok. 70-tki. No i co z tego? Nie to jest problemem.
To jest problem i nie pisa³am w kontek¶cie tylko tego artyku³u. Moja mama mie¶ci siê w tym przedziale wiekowym i wiem jak wygl±da ona i jej kole¿anki. 50-latki pokazywane s± w mediach jak 60/70latki, a 60latki jak 70/80latki, a ¿eby by³o jeszcze ¶mieszniej to kobiety po 40 s± odm³adzane i wygl±daj± jak 30latki. Okolice 50tki to trudny okres dla kobiety, a jeszcze siê je dobija sugeruj±c, ¿e w ci±gu jednej dekady postarza³y siê o dwie, czy trzy.
Tym bardziej, ¿e pani w wieku 50 lat i 70 lat, to czêsto matka i córka

Co do propozycji ubrañ, nie uwa¿am, ¿eby by³y z³e. Sukienki a'la princesski wygl±daj± ³adnie na kobietach w ka¿dym przedziale wiekowym, ogólnie ciuchy które s± pokazane w artykule. Raczej problemem jest figura, ale w którym wieku to nie jest problem
amistad.k.m.s jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-20, 11:33   #12
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznañ
Wiadomo¶ci: 4 843
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Po menopauzie zwyczajnie zmienia siê figura - ma³o która kobieta zachowuje wyra¼ne wciêcie w talii, wszystkie maj± wystaj±cy brzuszek. Wiêkszo¶æ kobiet w tym wieku ma obwis³e ramiona, których nie chce eksponowaæ. Metabolizm ju¿ te¿ nie ten, wiêc kobiety 50+, które mieszcz± siê w rozmiarach poni¿ej 42, to naprawdê mniejszo¶æ. Z czasem rozmiar raczej siê jeszcze powiêksza.
Po raz kolejny o zdjêciu kobiety umieszczonym w artykule. Oczywi¶cie kobiety ró¿nie siê starzej±, ale moja Mama (trochê po sze¶ædziesi±tce) i jej kole¿anki tak nie wygl±daj±. Moja Babcie wygl±da³a porównywalnie w wieku mniej-wiêcej 75-u lat.

Porady modowe dla kobiet poni¿ej 50ki s± podzielone na dekady: mamy propozycje dla nastolatek, 20-latek, 30-latek, 40-latek. Jak ju¿ kobieta skoñczy te piêædziesi±t lat to ju¿ siê nie zmienia? Nie wyobra¿am, ¿eby moja Mama i moja Babcia (85) ubiera³y siê tak samo.

Trend postarzania trochê "inspirowany" jest nasz± ulic±. Niestety du¿a czê¶æ kobiet 60+, czyli w wieku emerytalnym kompletnie przestaje siê interesowaæ w³asnym wygl±dem. Same siebie klasyfikuj± jako "kobiety przezroczyste" - niezauwa¿alne i ignorowane przez otoczenie.
__________________

PUSTAK BLOG
ró¿ne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-05-20, 12:35   #13
AgaZ
Przyjació³ka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 6 818
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Drogie Panie
Przecie¿ ten tekst nie traktujê o doborze stroju do konkretnej figury, ale o trendach letnich, które mo¿emy z powodzeniem dopasowaæ równie¿ do kobiet dojrza³ych.
To, czy Pani ma rozmiar 34 czy 44, czy ma lat 50 czy 70 - nie jest tematem tego artyku³u. Chodzi generalnie o trendy.
Kwestia doboru stroju, fasonu to ju¿ rzecz bardzo indywidualna. Dla nas najwa¿niejsze by³o przes³anie - kobieta dojrza³a nie mo¿e zapominaæ równie¿ o modzie. nie dajmy siê zaszufladkowaæ, ¿e kobieta dojrza³a, to kobieta smutna i buro-szara, czy nosz±ca namiot zamiast seksownej sukienki.
__________________
Kochane Wiza¿anki,
bardzo Was proszê piszcie w sprawie wszystkich zg³oszeñ i problemów do Anio³ka Tasmañskiego. Anio³ek jest THE BEST. Ja ju¿ nie pracujê w wiza¿u od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale ju¿ nie mogê odpowiadaæ na Wasze pro¶by
AgaZ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-05-20, 12:48   #14
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomo¶ci: 3 827
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Cytat:
Napisane przez arrachnee Poka¿ wiadomo¶æ
Porady modowe dla kobiet poni¿ej 50ki s± podzielone na dekady: mamy propozycje dla nastolatek, 20-latek, 30-latek, 40-latek. Jak ju¿ kobieta skoñczy te piêædziesi±t lat to ju¿ siê nie zmienia? Nie wyobra¿am, ¿eby moja Mama i moja Babcia (85) ubiera³y siê tak samo.
Dla mnie to dowód na to, ¿e osoby zajmuj±ce siê mod± czy te¿ stylizacj± po prostu nie maj± pomys³ów na osoby powy¿ej 50 lat, wiêc wrzucaj± wszystko do jednego wora
amistad.k.m.s jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-05-21, 17:55   #15
krysia99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Przyk³ady stroju dla 50+ s± takie bez wyrazu. Takie mono... ,oprócz jednej sukienki w kwiaty.Kochane Kole¿anki o¿ywiajcie siê kolorami i wzorami;drobne kwiatki.groszki i inne cudeñka.Zak³adajcie bi¿uteriê na szyjê, rêce i du¿o siê u¶miechajcie.Do g³adkich ubiorów - kolorowe torebki i apaszki, i nie g³o¶cie wszem,¿e stuknê³o Wam tyle i tyle lat. Umiar we wszystkim wskazany,poradziæ siê mo¿na córki albo przyjació³ki/¿yczliwej oczywi¶cie/,dobraæ sobie kolorystycznie i ¶migaæ w Polskê.Przecie¿ to najpiêkniejszy ¶rodek ¿ycia- nie marudziæ proszê i do dzie³a drogie Panie!!!Kochajmy wiêcej siebie!!!
krysia99 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2009-12-29, 09:00   #16
kajbor
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Drogie Wiza¿anki!!!
Niebawem w Katowicach na ulicy 3 maja 19 zostanie otwarte nowe Studio Artystyczne w którym bêdzie mo¿na kupiæ unikatow± odzie¿ dzianinow±, dodatki oraz upominki. Studio bêdzie mie¶ci³o siê w drugiej oficynie. Otwarcie planowane jest na styczeñ 2010.
Serdecznie zapraszam!!!
kajbor jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-01-14, 11:54   #17
sweet_family
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Nie wiem czemu wrzucacie wszystkie do wora jednego pod tyt. nie wiadomo ile ma lat ale jest stara.
chcialam zaprzeczyc, poniewaz to sprawa dbania o siebie, sprawa genetyki jak wygladamy..
Pewnie,ze sa miejsca takie jak dlonie na zewnatrz i czesto, gesto szyja kiedy ew. mozna okreslic wiek ..ale to wszystko da sie ukryc ..a sylwetka i twarz nie zawsze pokazuja na kalendarz.Mam 60 lat- szczupla budowe ciala i dbam o siebie .
Zdjecie tej pani w kapeluszu wskazuje moim zdaniem na 80 lat.
Starosc ..w pojeciu sprzed 50 lat jest straszna ale teraz ..tylko trzeba miec troche milosci od innych..potrafic zadbac o siebie i nie stwarzac wrazenia smiesznej 25latki w ubiorach ...
Niekoniecznie musi to byc moda dla 70latki...rownie dobrze czuje sie w zwyczajnej ponadczasowj sukience ...
sweet_family jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-07, 10:47   #18
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomo¶ci: 82
GG do miszka52
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Eee... na razie nic specjalnie ciekawego tam nie widzê... Trochê zdjêæ atrakcyjnej - przyznajê - kobitki w ró¿nych konfiguracjach sytuacyjnych, ale tre¶ci przydatnych dla kogo¶ szukaj±cego rady, trochê ma³o.
__________________
Przylecia³am... odlecia³am...
Co z³ego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjêcia s± tutaj
miszka52 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-03-22, 17:15   #19
olamya
Raczkowanie
 
Avatar olamya
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 220
GG do olamya
Dot.: Moda dla dojrza³ych kobiet

Dlaczego nie ma polskiej sieciowki, albo chociaz polskiej marki, moja mama bardzo lubi sklep Ana Polskie dzianiny
https://www.facebook.com/pages/Ana-p...68849153282258
tylko polskie marki, dobra jakosc dzianin, i fajne wzory a dodatkowo nie przeplacasz[IMG][IMG][/IMG][/IMG]

warto sie tam wybrac
olamya jest offline Zg³o¶ do moderatora  
 

Nowe w±tki na forum Artyku³y i newsy


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-03-22 18:15:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:19.