Kolacja dla dwojga - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-17, 14:36   #1
janasekbaran1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2

Kolacja dla dwojga


Witam,



Dziś mamy z dziewczyną pierwszą rocznicę naszego związku ;P w związku z tym chciał bym przygotować coś pysznego na romantyczną kolację przy świecach

Co mógł bym przygotować? Jakieś propozycje?
__________________
Codziennie nowe Kawały zapraszam!
janasekbaran1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 18:52   #2
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Kolacja dla dwojga

Cytat:
Napisane przez janasekbaran1988 Pokaż wiadomość
Witam,



Dziś mamy z dziewczyną pierwszą rocznicę naszego związku ;P w związku z tym chciał bym przygotować coś pysznego na romantyczną kolację przy świecach

Co mógł bym przygotować? Jakieś propozycje?
No trochę późno Ci sie przypomniało .
I co wymysliles?
Tak na ostatnia chwile to chyba restauracja pozostaje .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 08:14   #3
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Kolacja dla dwojga

Hmm też jestem ciekawa co było na tą kolację? Ja bym zrobiła jakieś spagetii i wino wytrawne do tego czerwone.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 11:23   #4
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Kolacja dla dwojga

Moze proste i smaczne frncuskie danie z cielciny, ktorego przygotowanie nie zabiera duzo czasu, przepis tu https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...88&postcount=7 ? Pasuje do tego czerwone lub biale wino. Jak na tylko 2 osoby, to wystarczy jak zrobisz z polowy sladnikow. Do tego na przystawke surowke z zielonej salaty, a na deser salatke owocowa lub lody i do deseru szampan lub vino musujace. Przygotowanie tego nie zabiera duzo czasu, do kolacji spokojnie zdazysz.

Lub makaron z krewetkami, jest smaczny, a przygotowanie szybkie i bardzo proste. Przepis tu https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=118

Pella royale by sie tez na taka kolacje mogla nadac, ale to juz troche bardziej pracochlonne i liczba skladnikow jest spora, przepis tu, https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...8&postcount=23

Przepisy na makaron z krewetkami i pelle sa na 6 osob, wiec bys musial zmniejszyc ilosc skladnikow, przynajmniej o polowe.

Dopiero teraz zauwazylam, ze ta kolacja byla juz wczoraj. I co przygotowales?

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-09-18 o 11:34
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 12:07   #5
janasekbaran1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Kolacja dla dwojga

Dziękuję za pomoc drogie Panie :P

Zrobiłem bardzo pyszną sałatkę z ananasów

przepisy.pl/przepis/salatka-hawajska

i do tego deser

mus czekoladowy z sosem waniliowym
__________________
Codziennie nowe Kawały zapraszam!
janasekbaran1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 14:28   #6
cerasi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 55
Dot.: Kolacja dla dwojga

oo, mus czekoladowy! to zawsze działa
cerasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 18:33   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kolacja dla dwojga

bylo juz kilka podobnych watkow, ja bym postawila na rybe
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-19, 10:37   #8
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: Kolacja dla dwojga

Bardzo dobrze to wykombinowałeś ale jednak na przyszłość polecam trochę wcześniej zadawać pytania
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 21:36   #9
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Kolacja dla dwojga

nie podałabym na romantyczną kolację makaronu, bo jest dosyć ciężki postawiłabym na coś lżejszego, no a na deser może połączenie owoców i czekolady?

no taaak, kisiel... temat nieaktualny :-D
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 09:26   #10
Kolorowa_parasolka
Przyczajenie
 
Avatar Kolorowa_parasolka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 27
Dot.: Kolacja dla dwojga

faszerowane papryki są przepyszne. uwielbiam!
Kolorowa_parasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 11:35   #11
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Kolacja dla dwojga

Cytat:
Napisane przez klaudia1515 Pokaż wiadomość
na moją kolację idealnie sprawdziła się zupa cebulowa, nie mogę znaleźć nigdzie takiego samego przepisu jak robiłam, znalazłam go w jakiejś starej książce mojej mamy. ale w sumie te w internecie są bardzo podobne

i na drugie danie chilli con carne, podobno chilli jest swietnym afrodyzjakiem, wiec ostre danie jak najbardziej wskazane xxxxx
cebulowa to świetny pomysł. ja zawsze robię z grzankami i serem

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-09-23 o 20:38 Powód: link
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-21, 13:27   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kolacja dla dwojga

Cytat:
Napisane przez klaudia1515 Pokaż wiadomość
na moją kolację idealnie sprawdziła się zupa cebulowa, nie mogę znaleźć nigdzie takiego samego przepisu jak robiłam, znalazłam go w jakiejś starej książce mojej mamy. ale w sumie te w internecie są bardzo podobne

i na drugie danie chilli con carne, podobno chilli jest swietnym afrodyzjakiem, wiec ostre danie jak najbardziej wskazane xxxxxx
dosc ciezko jak na wieczor, oba dania ciezkie.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-09-23 o 20:39 Powód: link
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 10:04   #13
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Kolacja dla dwojga

Ja zupe cebulowa robie z tego przepisu https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...7&postcount=80 to taka jesienno - zimowa fajnie rozgrzewajaca zupka. Lepsza jak dla mnie i lepiej rozgrzewajaca, jednak z dodatkiem wina... Mozna w niej grzanki zastapic ziemniakami, wkroic troche ziemniakow beposrednio do zupy. Wtedy ugotowana taka bardzo goraca zupe (prosto z ognia) nalozyc na talerze i posypac po wierzchu startym zoltym serem, ktory sie rozpusci od wplywem goraca zupy. Ale wtedy nie bedzie to juz taka tradycyjna francuska zupa cebulowa, ktora jest z grzankami.

Fajna zupa jest tez zupa krem ze szparagow, ja robie wedlug tego przepisu i wychodzi bardzo dobra https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post40629446 to z kolei taka bardziej wiosenna zupka i jest dla mnie lepsza z dodatkiem ugotowanego na twardo jajka, niz bez. A szczypiorek to dla mnie niekoniecznie musi byc, ale jak jest to tez dodaje smaku.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 17:34   #14
Obiektywniwkuchni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Dot.: Kolacja dla dwojga

Taka kolacja powinna być lekka, ale też trochę wykwintna, tzn. takie coś, czego nie je się na codzień.

Ze swojej strony polecam łososia, mam świetny przepis na łososia w sosie śmietanowym z migdałami (dosyć miłosne ), przepis jest na mojej stronie, dokładnie tu: http://www.obiektywniwkuchni.pl/loso...cie-rzymskiej/
Jak wejdziesz to zobaczysz jak ładnie i efektownie to danie wygląda, a jakie jest pyszne i proste jednocześnie! Na pewno zaskoczysz Ukochaną.

A na deser np. takie czekoladowe babeczki z musem: http://www.obiektywniwkuchni.pl/muff...adowe-z-musem/ . Pyszne zakończenie wieczoru

Pozdrawiam i polecam się!
Obiektywniwkuchni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 19:45   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kolacja dla dwojga

Cytat:
Napisane przez Obiektywniwkuchni Pokaż wiadomość
Taka kolacja powinna być lekka, ale też trochę wykwintna, tzn. takie coś, czego nie je się na codzień.

Ze swojej strony polecam łososia, mam świetny przepis na łososia w sosie śmietanowym z migdałami (dosyć miłosne ), przepis jest na mojej stronie, dokładnie tu: http://www.obiektywniwkuchni.pl/loso...cie-rzymskiej/
Jak wejdziesz to zobaczysz jak ładnie i efektownie to danie wygląda, a jakie jest pyszne i proste jednocześnie! Na pewno zaskoczysz Ukochaną.

A na deser np. takie czekoladowe babeczki z musem: http://www.obiektywniwkuchni.pl/muff...adowe-z-musem/ . Pyszne zakończenie wieczoru

Pozdrawiam i polecam się!
menu bardzo w moim stylu i ja bym zrobila cos podobnego ew. moze byc inna ryba, no moze bez deseru, bo moj TZ nie lubi slodyczy raczej bym poszla w aperitif czy przystawke.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 19:15   #16
Obiektywniwkuchni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Dot.: Kolacja dla dwojga

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
menu bardzo w moim stylu i ja bym zrobila cos podobnego ew. moze byc inna ryba, no moze bez deseru, bo moj TZ nie lubi slodyczy raczej bym poszla w aperitif czy przystawke.
Rena, fajnie, że Ci się podoba. Uważam, że taka kolacja to świetny pomysł. Po pierwsze - rybka, czyli zdrowo, a po drugie podana w ciekawy sposób Można zamiast deseru postawić na przystawkę, rzeczywiście Ale ja, gdybym zrobiła tego łososia na danie główne jako takie "wow" to na przystawkę nie serwowałabym już rybki. Może jakąś lekką sałatkę albo zupę krem (np. z dyni byłaby delikatna, nie zaburzyłaby smaku późniejszego łososia i dynia jest teraz w sezonie ).
Po więcej przepisów zapraszam do mnie www.obiektywniwkuchni.pl, niedługo uzupełniam o nowe, ciekawe dania
Obiektywniwkuchni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 11:28   #17
meskakuchnia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 49
Dot.: Kolacja dla dwojga

Jeżeli temat jest nadal aktualny proponuje ci "Łosoś z migdałowym pesto". danie jest bardzo smaczne, proste do przyrządzenia i niezwykle efektowne.


Składniki:

400g świeżego filetu łososia ze skórą
75g migdałów
½ bułki pszennej
25g parmezanu
40g masła
½ pęczku natki pietruszki
2 marchewki
2 małe cukinie
oliwa z oliwek extra vergine
olej ryżowy
sól
pieprz

Przepis Kulinarny:
Pierwsza czynnością jaką musisz zrobić to umyć dokładnie rybę pod bieżącą wodą o chłodnej temperaturze.

Włącz piekarnik na 200 stopni. Do blendera wrzuć pokruszoną bułkę, ser parmezan, migdały, 25 g masła, natkę pietruszki, dodaj 2 łyżki oliwy i zmiksuj wszystko na jednolita masę.

Łososia pokrój na odpowiednie kawałki i oprósz solą oraz czarnym pieprzem. Rozgrzej patelnię grillową, dodaj odrobinę oleju ryżowego i przełóż przygotowanego wcześniej łososia.

Rybę piecz przez 4 minuty dla każdej z stron. Gdy masz już upieczoną rybę przenieś na blachę do pieczenia na której znajduje się folia aluminiowa pokryta odrobiną oleju ryżowego.

Na łososia nałóż warstwę o grubości do 1 cm przygotowanego wcześniej pesto i umieść piekarniku. Rybę piecz przez 7 do 10 minut w zależności od grubości kawałków łososia.

W czasie gdy będzie się piekł łososia pokrój marchew oraz cukinię na cienkie paski używając do tego obieraczki do warzyw. Tak przygotowane warzywa wrzuć na patelnię z pozostałym masłem, oprósz delikatnie solą oraz pieprzem i smaż przez 2 lub 3 minut.

Upieczone warzywa umieść na talerzach, a na nich połóż upieczonego łososia z migdałowym pesto.

http://www.meskakuchnia.com/przepisy...-migdaly-pesto
meskakuchnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 23:20   #18
Monika Lizuraj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Kolacja dla dwojga

Tylko Pizza
__________________
gry online
Monika Lizuraj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-01, 22:42   #19
magda_fs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Kolacja dla dwojga

Ja zabrałam swojego chłopaka (z okazji dnia chłopaka) na kolację. Bo kto powiedział, że tylko facet może zapraszać dziewczynę Byliśmy w restauracji Na Brackiej w centrum Warszawy. Koleżanka mi poleciła, bo była tam na jakiejś imprezie firmowej. A ja nie chciałam iść do hipsterskiej knajpy. Jadłam naleśniki z wiśniami, a mój chłopak sałatkę podhalańską i krem z pomidorów. I powiem Wam, że choć (podobno) dobrze gotuję, to tam jedzenie było obłędne. Ale to nic. Piszę głównie dlatego, że chciałam polecić Wam lody Na Brackiej. Lody śmietankowe z migdałami w karmelu. Pycha! Robią je na miejscu. Warto spróbować. Jeśli nie macie pomysłu albo po protu chcecie zjeść coś dobrego to polecam tę knajpę. Ja na pewno zajrzę tam jeszcze nie raz
magda_fs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:31.