Doradztwo zawodowe? Na jakie studia podyplomowe warto iść. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-02, 15:15   #1
kassate1203
Rozeznanie
 
Avatar kassate1203
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 887

Doradztwo zawodowe? Na jakie studia podyplomowe warto iść.


Witam wiazażanki. Czy któraś z was jest doradcą zawodowym lub studiuje w tym kierunku? Jakie są szanse znalezienia pracy i gdzie jej szukać. Jakie są perspektywy dalszego rozwoju? Pytam bo zastanawiam się nad studiami podyplomowymi z doradztwa ale nie wiem czy w tak małej miejscowości jak moja o dużym bezrobociu ta podyplomówka ma sens. Jakie są wasze doświadczenia z doradztwem zawodowym?
A jeżeli nie doradztwo to jaką podyplomówkę wybrać żeby mieć szansę na znalezienie pracy i rozwój osobisty?
Proszę o radę.
__________________
To jest życie- tu nie ma sentymentów



kassate1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 15:32   #2
Palulina
Raczkowanie
 
Avatar Palulina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 344
Dot.: Doradztwo zawodowe? Na jakie studia podyplomowe warto iść.

Ja mam licencjat z doradca zawodowego. Ogólnie szukałam 4 miesiące pracy po tym i o poradni p-p lub w urzędzie pracy jako doradca mogę zapomnieć. Stołki zaklepane na jakieś 10-20 lat, mała mieścina więc u mnie z tym kierunkiem to lipa.
__________________
- magister już jest!
- staram się myśleć pozytywnie
- jestem z moim M. już 5 lat !



Palulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 16:49   #3
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Doradztwo zawodowe? Na jakie studia podyplomowe warto iść.

Cytat:
Napisane przez kassate1203 Pokaż wiadomość
Witam wiazażanki. Czy któraś z was jest doradcą zawodowym lub studiuje w tym kierunku? Jakie są szanse znalezienia pracy i gdzie jej szukać. Jakie są perspektywy dalszego rozwoju? Pytam bo zastanawiam się nad studiami podyplomowymi z doradztwa ale nie wiem czy w tak małej miejscowości jak moja o dużym bezrobociu ta podyplomówka ma sens. Jakie są wasze doświadczenia z doradztwem zawodowym?
A jeżeli nie doradztwo to jaką podyplomówkę wybrać żeby mieć szansę na znalezienie pracy i rozwój osobisty?
Proszę o radę.
ja robię z zarzadzania zasobami ludzkimi.

mam nadzieję, że słusznie.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 09:45   #4
handra_sos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Doradztwo zawodowe? Na jakie studia podyplomowe warto iść.

jestem studentka podyplomołki na łazarskim od października. moja koleżanka po skońćzeniu tej uczelni znalazła pracę praktycznie od ręki, poznając pracodwcę rzez uczelnie, która utrzymuje współpracę z pracodawcami.
handra_sos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 18:06   #5
madzik19878
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 15
Dot.: Doradztwo zawodowe? Na jakie studia podyplomowe warto iść.

pozwalam sobie odgrzebać wątek
zastanawiam się nad studiami podyplomowymi z Doradztwa Zawodowego w Warszawie. Podzielcie się plis jakimiś informacjami
madzik19878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 13:05   #6
madzik19878
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 15
Dot.: Doradztwo zawodowe? Na jakie studia podyplomowe warto iść.

ktoś coś?
madzik19878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 23:35   #7
madzik19878
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 15
Dot.: Doradztwo zawodowe? Na jakie studia podyplomowe warto iść.

Byłam ostatnio na warsztatach organizowanych przez Vistulę, bo jestem zainteresowana studiami podyplomowymi Doradztwo Zawodowe i dowiedziałam się, że są zajęcia tylko z praktykami, a w większości uczelni z tym jest największy problem, są pokazowe sesje na środku w toku studiów i że każdy uczestnik studiów przechodzi przez własne doradztwo włączając w to badanie Career Direct lub MBTI czego żadna uczelnia nie robi, plus superwizje plus elementy coachingu kariery – moim zdaniem brzmi mega no i uprawnienia doradcy edukacyjnego. Brzmi bardzo sensownie dla mnie. Co sądzicie? http://www.vistula.edu.pl/pol/page/doradztwo-zawodowe
madzik19878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-06, 03:54   #8
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Doradztwo zawodowe? Na jakie studia podyplomowe warto iść.

Cytat:
Napisane przez madzik19878 Pokaż wiadomość
Byłam ostatnio na warsztatach organizowanych przez Vistulę, bo jestem zainteresowana studiami podyplomowymi Doradztwo Zawodowe i dowiedziałam się, że są zajęcia tylko z praktykami, a w większości uczelni z tym jest największy problem, są pokazowe sesje na środku w toku studiów i że każdy uczestnik studiów przechodzi przez własne doradztwo włączając w to badanie Career Direct lub MBTI czego żadna uczelnia nie robi, plus superwizje plus elementy coachingu kariery – moim zdaniem brzmi mega no i uprawnienia doradcy edukacyjnego. Brzmi bardzo sensownie dla mnie. Co sądzicie? http://www.vistula.edu.pl/pol/page/doradztwo-zawodowe
jeśli podypomówka to czemu nie, jeśli na 100% chcesz to robić
vistula - nie słyszałam za dużo o tej uczelni a napewno największą renomę ma Koźmiński ale jest bardzo drogi.

Sprawdz sobie ranking uczelni jesli chodzi o podyplomowki

ogolnie ja zauwazylam u siebie ze po skonczeniu licencjata na UKSW w Warszawie - prawie nikt do mnie nie zadzwonil z oferta pracy. A potem poszlam na SGH na mgr - i co raz ktos oddzwanial ws pracy. Uczelnia robi różnicę
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 20:59   #9
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Doradztwo zawodowe? Na jakie studia podyplomowe warto iść.

dla mnie sgh jest przereklamowane
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 20:59   #10
kamila855
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Doradztwo zawodowe? Na jakie studia podyplomowe warto iść.

ja studiowałam na SGH 7 lat temu ten kierunek doradztwo zawodowe i zarządzanie kompetencjami
3 razy pisaliśmy petycje, że na studiach nie ma nic o doradztwie!!!! o zgrozo! i niestety nic się nie zmieniło do końca studiów. Korzystałam jedynie ze spotkań w przerwach z uczestnikami wśród których cześć już była doradcami, ale potrzebowali papier. Niestety studia były typowo HR, mnóstwo teorii danych o bezrobociu, o danych demograficznych. Ale co to jest doradztwo zawodowe, jakie sa narzędzia pracy, zeby móc zobaczyć jakąś scenkę chociaż NIC Były na przykład zajęcia z Negocjacji - widocznie mieli wolnego wykładowcę, niech juz będzie - ale ów wykadowca nas pytał czym jest doradztwo i kazał nam robić jakieś scenki z negocjacji biznesowych, przetargów itd, już chociaz temat scenek by zmienił na negocjacje podczas rozmowy kwalifikacyjnej dot wynagrodzenia i jakoś by pasowało, no ale taki to poziom. Ogólnie uważam, że studia były robione pod kadrę i do nie j dobierane przedmiotu. Było kilku praktyków ale którzy pracowali w działach personalnych i doradztwem się nie zajmowali. Jedynie o doradztwie zawodowym mówiła Pani Kucharska, ale ona nigdy nie zrobiła żadnego doradztwa tylko organizowała projekty unijne związane z doradztwem. Naprawdę przestrzegam.
kamila855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 01:54   #11
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Doradztwo zawodowe? Na jakie studia podyplomowe warto iść.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
jeśli podypomówka to czemu nie, jeśli na 100% chcesz to robić
vistula - nie słyszałam za dużo o tej uczelni a napewno największą renomę ma Koźmiński ale jest bardzo drogi.

Sprawdz sobie ranking uczelni jesli chodzi o podyplomowki

ogolnie ja zauwazylam u siebie ze po skonczeniu licencjata na UKSW w Warszawie - prawie nikt do mnie nie zadzwonil z oferta pracy. A potem poszlam na SGH na mgr - i co raz ktos oddzwanial ws pracy. Uczelnia robi różnicę
Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
dla mnie sgh jest przereklamowane
Cytat:
Napisane przez kamila855 Pokaż wiadomość
ja studiowałam na SGH 7 lat temu ten kierunek doradztwo zawodowe i zarządzanie kompetencjami
3 razy pisaliśmy petycje, że na studiach nie ma nic o doradztwie!!!! o zgrozo! i niestety nic się nie zmieniło do końca studiów. Korzystałam jedynie ze spotkań w przerwach z uczestnikami wśród których cześć już była doradcami, ale potrzebowali papier. Niestety studia były typowo HR, mnóstwo teorii danych o bezrobociu, o danych demograficznych. Ale co to jest doradztwo zawodowe, jakie sa narzędzia pracy, zeby móc zobaczyć jakąś scenkę chociaż NIC Były na przykład zajęcia z Negocjacji - widocznie mieli wolnego wykładowcę, niech juz będzie - ale ów wykadowca nas pytał czym jest doradztwo i kazał nam robić jakieś scenki z negocjacji biznesowych, przetargów itd, już chociaz temat scenek by zmienił na negocjacje podczas rozmowy kwalifikacyjnej dot wynagrodzenia i jakoś by pasowało, no ale taki to poziom. Ogólnie uważam, że studia były robione pod kadrę i do nie j dobierane przedmiotu. Było kilku praktyków ale którzy pracowali w działach personalnych i doradztwem się nie zajmowali. Jedynie o doradztwie zawodowym mówiła Pani Kucharska, ale ona nigdy nie zrobiła żadnego doradztwa tylko organizowała projekty unijne związane z doradztwem. Naprawdę przestrzegam.


ja też odradzam studia na SGH - lic lub mgr
Wiem ze podyplomowki NIEKTORE sa ciekawe.


Ale mi nauka nie sprawia przyjemnosci odkad jestem na SGH, co innego ze pracodawcy 100razy bardziej wola SGH niż moje dawne UKSW. Fakt, SGH ma świetną renomę. Ale Ci którzy są w środku przeżywają załamanie władzami i traktowaniem studentów na SGH...


Ale neistety, to jak zaocznych sie traktuje to kpina
Moglabym tu wymienic liste wieeelu rzeczy ktore sprawiaja ze studenci sgh zaoczni sa traktowani jak gimnazjalisci, i wogole bez szacunku, i kaza placic za wiele rzeczy, a obsluga dziekanatu to patologia, zeby tak klientow sie obslugiwalo to jest porazka.


tez odradzam.

bo z zewnatrz moze i to fajnie wyglada, ale my wszyscy teraz z ludzmi ktorzy konczymy, modlimy sie by miec sgh za soba i nigdy wiecej tam nie wrocic
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2015-02-23 o 05:41
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-21, 19:36   #12
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Doradztwo zawodowe? Na jakie studia podyplomowe warto iść.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
ja też odradzam studia na SGH - lic lub mgr
Wiem ze podyplomowki NIEKTORE sa ciekawe.


Ale mi nauka nie sprawia przyjemnosci odkad jestem na SGH, co innego ze pracodawcy 100razy bardziej wola UKSW niz SGH.


Ale neistety, to jak zaocznych sie traktuje to kpina
Moglabym tu wymienic liste wieeelu rzeczy ktore sprawiaja ze studenci sgh zaoczni sa traktowani jak gimnazjalisci, i wogole bez szacunku, i kaza placic za wiele rzeczy, a obsluga dziekanatu to patologia, zeby tak klientow sie obslugiwalo to jest porazka.


tez odradzam.

bo z zewnatrz moze i to fajnie wyglada, ale my wszyscy teraz z ludzmi ktorzy konczymy, modlimy sie by miec sgh za soba i nigdy wiecej tam nie wrocic
no właśnie, też wśród znajomych takie opinie słyszę. A miałam tam iść na studia...
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 18:18   #13
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Doradztwo zawodowe? Na jakie studia podyplomowe warto iść.

Czy ktoś z Was w ogóle poleca doradztwo zawodowe? Czasem widzę ogłoszenia gdzie wymieniony jest ten kierunek, dlatego się zastanawiam.


A i wszędzie widzę 3 semestry. Ktoś wie gdzie można zrobić doradztwo w 2 semestry? (najlepiej blisko śląska)
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 11:06   #14
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Doradztwo zawodowe? Na jakie studia podyplomowe warto iść.

Podbijam, bo też jestem ciekawa Waszych opinii odnośnie podyplomowki z doradztwa zawodowego. Jeżeli chodzi o Warszawę to Wyższa Szkoła Zarządzania Personelem ma program bardzo podobny do Vistuli, a różnica w cenie znaczna (nie porównując juz w ogóle z SWPS).

Z tego co wyczytałam to podyplomówki są 2 lub 3 semestralne. Na tych dłuższych można zrobić uprawnienia doradcy edukacyjnego, które dają (teoretycznie ) perspektywę pracy w szkołach. Chciałabym poznać Wasze opinie na tema doradztwa, czy ten kierunek można potem wykorzystać np. w działach HR?
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 10:06   #15
kamila85m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Doradztwo zawodowe? Na jakie studia podyplomowe warto iść.

Podyplomowe trwają zazwyczaj 2 semestry (tak przynajmniej jest na uczelni, na której ja robię podyplomówkę - WSB w Dąbrowie Górniczej). Co do doradcy, to akurat ten kierunek przyda się w działach HR, jak i w pracy w szkole. Pracuję w Urzędzie Miasta w dziale księgowości - podyplomówkę robię z controllingu, ale koleżanka zrobiła właśnie tam w WSB doradztwo zawodowe i pracuje u nas w kadrach. Wykorzystuje te studia na pewno w swojej pracy
kamila85m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-30 11:06:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.