Pielęgnacja dłoni - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-12, 20:50   #1
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229

Pielęgnacja dłoni - ZBIORCZY


Jak w temacie Czy stosujecie może jakieś specyfiki z mazideł na ręce? Pewnie filtry, ale ogólnie czy wasza pielęgnacja rąk różni się czymś od tej "niebiochemicznej"?
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 21:20   #2
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: A co z rękami?

Oooo, moje ręce (dłonie) zimą to jakiś koszmar. Potwornie wysuszone mimo stosowania tony kremów i maści (wszelkiej maści ), z niekończącą się wysypką... co ciekawe, tak okropnie wyglądają tylko zimą - latem jest OK. Już zaczęłam się zastanawiać, czy to nie uczulenie na rękawiczki? Ale noszę swetry z takiej samej włóczki i nic mi nie jest... W dodatku mam problemy z krążeniem (skutek wieloletniego grania na fortepianie ) i dłonie mam w kolorze jogurtu. Jagodowego
Do rzeczy: robię peeling cukrowy, ale nie za często, tzn nie w okresie kiedy wysypka się nasila. Mam zawsze przy sobie krem - mój ulubiony to avene cold cream i neutrogena. Na noc używam bardzo radykalnych środków, to znaczy epikremu + rękawiczki (tłuste to cholerstwo, trzeba jakoś zabezpieczyć pościel). Zamierzam również wypróbować kremu rossmanna z serii babydream do pielęgnacji sutków podczas karmienia...
Swoją przygodę z mazidłami dopiero zaczynam, myślałam o smarowaniu się olejami z olejkami eterycznymi (zamierzam tak zuzyc te oleje, które nie będą mi pasować do paszczy)
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie!
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 00:48   #3
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: A co z rękami?

Mnie bardzo służy Kermuren 5% z mocznikiem, rano rączki jak alabaster no i nie ma dyskomfortu w postaci klejenia czy tłustości.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 08:46   #4
liaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 16
Dot.: A co z rękami?

Moje dłonie mają sklonność do czerwienienia się, są raczej suche. zimą używam zwykłych "drogeryjnych" kremów, ale chyba przestaja mi już wystarczać. więc, schaetzchen, dołączam do Ciebie
liaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 15:40   #5
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: A co z rękami?

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Mnie bardzo służy Kermuren 5% z mocznikiem, rano rączki jak alabaster no i nie ma dyskomfortu w postaci klejenia czy tłustości.

Aniu,
masz na myśli to?
http://www.aptekacalcium.pl/index.php?a=prod&pid=5651

chętnie zamienię epikrem na coś mniej treściwego...
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 18:20   #6
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: A co z rękami?

Na dłonie ogromne ilości serum z wit. C Wizja zmarszczek na mnie nie działa,ale plamy starcze na dłoniach są przerażające Na wszelki wypadek jeszcze porządna dawka Pine bark jako suplement.
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 09:35   #7
blackchocolatte
Przyczajenie
 
Avatar blackchocolatte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 19
Przesuszona, pękająca skóra dłoni

Przegladałam forum, ale niestety nie znalazłam nic co by mi mogło pomóc. A więc bardzo proszę o poradę - od ponad pól roku mam bardzo ale to bardzo przesuszone dłonie (wewnątrz dłoni). Najpierw przesuszała mi sie skóra między palcami, teraz całe wnętrze dłoni. Zaznaczam, że byłam u dermatologa, zadne maści, które mi zapisał nie pomogły. Stosowałam juz większośc kremów drogeryjnych, maseczek. Ostatnio kupiłam krem w aptece Pilarix, stosowałam już Alantan Plus z witaminą A,ale to wszystko pomaga tylko wtedy gdy posamruje, nie mogę tego wyleczyc. Najgorsze jest to, że zaczyna mi schodzić skóra, zwłaszcza na liniach papilarnych. Nie mam pojęcia od czego to może byc oraz co mam stosować. Jak macie jakieś dobre rady to bardzo proszę. Jeszcze raz zaznaczam, że to jest wnętrze dłoni.
Dziewczyny pomóżcie!!!
blackchocolatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-28, 09:43   #8
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

A próbowałaś kremów,masci z mocznikiem?? Np. cerkoderm,kermuren,xerial .

Jak mi pękała skóra na dłoniach to uzywałam linomagu,gruba warstwa kremu na łapki a potem na to bawełniane rękawiczki i tak na całą noc,pomagało
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 09:51   #9
blackchocolatte
Przyczajenie
 
Avatar blackchocolatte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 19
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

Linomag to jakaś maść?? do kupienia w aptece?? Ja apróbuje wszystkiego co tylko może pomóc, powoli trace nadzieje. To jest na prawde uciązliwe. Dłonie sparuje kremem non stop, po umyciu muszę, bo są tak ściągnięte.
Kupię każdy krem czy maśc bez względu na cene, ale oby mi pomogła.
Dzięki iziaczek.
Jak macie jeszcze jakieś rady to bardzo proszę.
blackchocolatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 10:05   #10
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

Jest i linomag maść i krem.
Podaje linka do kremu:

http://www.linomag.pl/produkty/10_krem.htm

i maści:

http://www.linomag.pl/produkty/11_masc.htm

Osobiście wole maśc,ale tak własciwie to duzej róznicy między nimi nie widziałam.
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 10:37   #11
blackchocolatte
Przyczajenie
 
Avatar blackchocolatte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 19
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

iziaczek dziękuję bardzo - na pewno kupie i wypróbuje, mam nadzieje ze pomoze.
blackchocolatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-28, 11:24   #12
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

Cytat:
Napisane przez iziaczek Pokaż wiadomość
A próbowałaś kremów,masci z mocznikiem?? Np. cerkoderm,kermuren,xerial .

Jak mi pękała skóra na dłoniach to uzywałam linomagu,gruba warstwa kremu na łapki a potem na to bawełniane rękawiczki i tak na całą noc,pomagało
ja najbardziej zadowolona jestem z Xeriali wszelkiej maści, doskonale nawilżają
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 13:00   #13
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

Blackchocolate, czy ten stan nasila się po zjedzeniu, np czegoś słodkiego (czekolady)?
Czy badałaś hormony?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 13:06   #14
blackchocolatte
Przyczajenie
 
Avatar blackchocolatte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 19
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

Za słodkim ie przepadam, wobec tego jem bardzo rzadko. Hormonów nie badałam. Moje dłonie na prawdę wygladaja tragicznie, pomaga ale tylko doraźnie posmarowanie kremem nawilżającym do rąk, ale zaraz wszystko znowu widać. Na liniach papilarnych wew dłoni (nie na palcach) robia mi sie takie pęcherze i z tego schodzi skóra. nie wiem jak to opisać. Wiem, że jest full kremów i maści, juz nie wiem co stosowac, bo nic nie leczy.

Nie zauwazyłam, aby to się nasilało po zjedzeniu czegoś, raczej to z dnia na dzien wyglada coraz gorzej.
blackchocolatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 13:12   #15
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

Pytałm, dlatego że podobnie objawia się egzema albo uczulenia pokarmowe (moja znajoma ma coś takiego po czekoladzie).

A powiedz mi w jakim stanie są Twoje łokcie, kolana? I czy masz łąmliwe, rozdwajające się i suche paznokcie?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 13:23   #16
blackchocolatte
Przyczajenie
 
Avatar blackchocolatte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 19
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

Od pewnego czasu przeglądam forum i L_V jestem pod wrażniem twojej bogatej wiedzy - niskie pokłony

Juz odpowiadam - moje łokcie i kolana nie są wysuszone, są w miare normalnym stanie. Paznokcie mam mocne i twarde, no i troche się rozdwają, natomiast mam równiez bardzo wysuszona skórę wogól paznokci.
Nie wiem co to może być. Gdy byłam u dermatologa to powiedziała mi, że to nie jest grzybycia i żadnej choroby nie stwierdziła, wtedy wysuszała mi się tylko skóra między palcami. teraz to znacznie gorzej wygląda.
blackchocolatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 14:01   #17
lou salome
Raczkowanie
 
Avatar lou salome
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Breslau
Wiadomości: 47
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

Nie wiem czy dobrze kojarze, ale takie objawy wskazuja niekiedy na cukrzyce...
__________________
i smutno patrzy zza kubańskich kart marna uwodzicielka cudzych mężów...

wątek kosmetyczny: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=224390
lou salome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 14:21   #18
blackchocolatte
Przyczajenie
 
Avatar blackchocolatte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 19
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

Cytat:
Napisane przez lou salome Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze kojarze, ale takie objawy wskazuja niekiedy na cukrzyce...

Regularnie badam krem, więc cukrzyca na pewno odpada.
__________________
"Szczęście jest jak motyl. Kiedy usiłujesz je złapać, zawsze wymyka Ci się z rąk. Ale jeśli cichutko usiądziesz, to może samo do Ciebie przyleci."

Nathaniel Hawthorne
blackchocolatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 15:13   #19
lou salome
Raczkowanie
 
Avatar lou salome
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Breslau
Wiadomości: 47
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

Cale szczescie w takim razie polecam krem z 15% mocznikiem, ok 16pln w aptece. Nic tak nie rozmiekcza i nie nawilza.
__________________
i smutno patrzy zza kubańskich kart marna uwodzicielka cudzych mężów...

wątek kosmetyczny: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=224390
lou salome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-28, 15:18   #20
edzia16
Raczkowanie
 
Avatar edzia16
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kępno
Wiadomości: 366
GG do edzia16
Ja też mam strasznie przesuszone dłonie mimo,że ciagle je smaruje kremem.
Wszystko robie w rękawiczkach i nakładam jakieś peelingi,maseczki itp i nic.
To mówicie,że linomag???

A ta maść z mocznikiem to co???
__________________
Edzia16 ma już 18!!!

Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem,
możemy latać tylko wtedy,gdy obejmujemy drugiego człowieka....

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-11-29 o 09:33 Powód: post pod postem
edzia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 16:18   #21
lou salome
Raczkowanie
 
Avatar lou salome
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Breslau
Wiadomości: 47
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

To masc-krem, ktory zawiera "unikalne połaczenie 15% mocznika z kwasem mlekowym. Posiada wyjatkowe wlasciwosci intensywnego nawilzania i zmiekczania. Zalecany do pielegnacji suchej skory z tendencja do rogowacenia oraz zluszczania, zwlaszcza suchej skory stop i lokci". Nazwa: CERKODERM 15 marki CERKO.

Smaruje tym dlonie,skore stop i kazde podejrzane "cos" na udach - ponoc jest to rewelacyjna rzecz na rozstepy. Jestem bardzo zadowolona.
__________________
i smutno patrzy zza kubańskich kart marna uwodzicielka cudzych mężów...

wątek kosmetyczny: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=224390
lou salome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 09:32   #22
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

Blackchocolate - pytałam o te łokcie i kolana, bo czasam tak wyglądają początki łuszczycuy. ALe jeśłi są w normalnym stanie, to nie masz powodów do obaw.

Myślę, ze możesz skorzystac z rady LouSalome i nabyś jakąś tłustą maść z mocznikiem (mocznik bardzo silnie nawilża skórę i mocno ją zmiękcza. kremy ze stezeniem np 50% moiczniku, jak np Xerial 50 swietnie działąją na zrogowacenia - takei jak na stopach chociażby).

Niestety nie potrafię powiedzieć, czy jest to "po prostu przesuszona" skóra na dłoniach czy coś więce. grzybicy na pewno nie asz, ale szkoda że dermatolog nie zainteresowałą się np wysłąniem Ciebei na badania hormonalne - takei nagłe wysuszenie, pękanie czy łuszczenie skóry może wskazywac na choroby tarczycy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 10:17   #23
blackchocolatte
Przyczajenie
 
Avatar blackchocolatte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 19
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Blackchocolate - pytałam o te łokcie i kolana, bo czasam tak wyglądają początki łuszczycuy. ALe jeśłi są w normalnym stanie, to nie masz powodów do obaw.

Myślę, ze możesz skorzystac z rady LouSalome i nabyś jakąś tłustą maść z mocznikiem (mocznik bardzo silnie nawilża skórę i mocno ją zmiękcza. kremy ze stezeniem np 50% moiczniku, jak np Xerial 50 swietnie działąją na zrogowacenia - takei jak na stopach chociażby).

Niestety nie potrafię powiedzieć, czy jest to "po prostu przesuszona" skóra na dłoniach czy coś więce. grzybicy na pewno nie asz, ale szkoda że dermatolog nie zainteresowałą się np wysłąniem Ciebei na badania hormonalne - takei nagłe wysuszenie, pękanie czy łuszczenie skóry może wskazywac na choroby tarczycy.
Parę miesięcy temu miałam podejrzenie własnie choroby tarczycy, robiłam badania i lekarz powiedział, że wszystko w porządku. Może teraz coś sie pogorszyło. Chce się jak najszybciej umówić do dermatologa.
Dziękuje za odpowiedź
__________________
"Szczęście jest jak motyl. Kiedy usiłujesz je złapać, zawsze wymyka Ci się z rąk. Ale jeśli cichutko usiądziesz, to może samo do Ciebie przyleci."

Nathaniel Hawthorne
blackchocolatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 17:12   #24
CzarnaOliwka1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

W aptece jest do kupienia parafina (widziałam też na allegro), rozpuszcza się w garnuszku, zanurza rączki kilkakrotnie, później do woreczka i owija się ręcznikiem. Rewelacja, po kilkakrotnym użyciu widać różnicę. Są też specjalne parafiniarki. Skóra po takim zabiegu jest gładka, elastyczna, ujędrniona. W salonie kosmetycznym taki zabieg kosztuje 30-40zł.
CzarnaOliwka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 21:21   #25
madli2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

Witajcie,
jeszcze niedawno miałam taki sam problem: pękająca przesuszona skóra dłoni, szczególnie w zgięciach, czasami do krwi.
I żadne kremy nie pomagały - choć najlepszy był chyba Avene. Byłam u kilku dermatologów, wydałam masę pieniędzy na kremy i maści. Ale zrobiłam z tego miejsca badanie na grzybicę - bo trzeba ją wykluczyć.

Obwiniałam też pracę w szkole (kontakt z kredą). Na pewno mam uczulenie (na detergenty, kredę i samą wodę, która wysusza) ale w końcu sobie poradziłam. Kupiliśmy więc zmywarkę do naczyń, w szkole piszę pisakami na białej tablicy, a na ręce pomógł mi mocznik. Tylko nie w każdym preparacie jest taki sam. Dla mnie najlepsze były Xeriale z SVR. Po każdym umyciu rak smaruję je balsamem Xerial 10, a chore miejsca smarowałam Xerialem 30. Do tego na noc grubo 10 i rękawiczki.

U mnie zadziałało, a walczyłam kilka dobrych lat. Życzę powodzenia i wytrwałości

Edytowane przez madli2
Czas edycji: 2009-11-25 o 21:22
madli2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 19:49   #26
fanatic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Gdzieś dalekoo xd
Wiadomości: 9
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

U mnie było tak samo. Stosowałam wszystkie kremy. Cytrynowe(ponoć rozjaśniają, a jam mam od suchości bardzo czaerwone i jeszcze troche mam) i Neutrogene. Nie warto na niąwydać 15 zeta. Nic nie pomaga i jest taki nie komfortowy ;/ raz jak byłam w drogeri na poszukiwania tego jedynego kremu zobaczyłam nie drogi taki czerwony garnier. Juz po paru użyciach gładsze ręce. Stosuj na noc. Pomaga także maseczka domowej robotu. Jedna łyżka kremu do buźki np. Nivea i 1 łyżka miodu. nakładasz na godzionke i potem zmywasz ciepłą wodą. Po umyciu wklepujesz krem do rąk./ Najlepiej garnier
fanatic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 03:36   #27
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

Nie wiem na ile wątek jeszcze aktualny ale może jakaś wizażanka w potrzebie trafi na niego w przyszłości.

Chciałam tylko powiedzieć, że takie objawy jak opisane na początku wątku daje przede wszystkim atopowe zapalenie skóry (AZS). Szczególnie małe pęcherzyki (często wypełnione przezroczystym lub lekko białawym płynem), które po pęknięciu nie chcą normalnie się zagoić tylko zaczynają nadmiernie wysychać, ściągać skórę, która w końcu pęka (mi często nawet do tzw. 'żywego mięsa') i dalej się babrze.
Mi na atopowe pomogło 'nie wiadomo co'. Pomijam fakt, że wielu dermatologów nie wiedziało co to jest... Dostawałam różne okropne w stosowaniu maści, wyczyniałam największe cuda jakie się dało. Przez jakiś czas smarowałam również maściami ze sterydami (na szczęście krótko ale i tak dopadł mnie trądzik posterydowy).
Wszystkim, którzy mają takie problemy polecam wpisać w google hasło 'atopedia' i dokładnie przestudiować.
Obecnie moja atopia na rękach jest w uśpieniu już ok. roku (odpukać i splunąć). Na stopach nadal z nią walczę.



PS. Przy walce z AZS pomaga polepszenie zdrowia psychicznego.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 12:20   #28
agako25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2
co na dłonie?-półprodukty

Witam
Możecie mnie zbesztać, ale nie znalazłam innego miejsca by zadać to pytanie, a wątkach mowa głównie o filtrach, pryszczach, bliznach itp...a moja mama zażyczyła sobie, bym znalazła jej coś na dłonie .
Często kupuję różne różności w sklepach z półproduktami kosmetycznymi, ale receptur na krem, bądź serum do rąk jak na lekarstwo
Może macie jakieś sprawdzone cudeńka, które dobrze by się spisały na dłoniach prawie 50 letniej pani?Chodzi głównie o nawilżenie(naprawdę porządne) i rozjaśnienie plamek.
Ratunku, pomocy !
agako25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 12:49   #29
tuberosa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 31
Dot.: co na dłonie?-półprodukty

mocznik. tani i wydajny, a dodawany do kremu potrafi zdzialac cuda.
tuberosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 19:44   #30
szop pracz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 6
Dot.: co na dłonie?-półprodukty

Robiłam żel na suche, czerwone dłonie (przepis na ZSK).
Dodam, że ręce mam strasznie zniszczone a ten specyfik
nawilżał, wygładzał zmarszczki gdy go stosowałam.
Zrobię go znowu jak tylko mocznik dokupię.
szop pracz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-29 13:51:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:54.