Jak mam podziękować rodzicom jak nie jestem im wdzięczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-14, 20:00   #1
muffina91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4

Jak mam podziękować rodzicom jak nie jestem im wdzięczna


Wychowanie dziecka z zapewnieniem podstawowych potrzeb, to prawny i moralny obowiązek rodziców - za to moim zdaniem nie ma co dziękować. Poza tym niewiele mi dali - w ciry na dobranoc, wrzaski i rozkazy, brak pewności siebie, depresję, fobię społeczną, odrzucenie, morze wypłakanych łez... zawsze byłam ta zła, dziwna, leniwa - ile bym nie robiła to zawsze było mało... ojciec tylko potrafił drzeć morde albo milczeć (rozmowy były rzadkością), no i jeszcze sprawnie posługiwał się pasem, a nawet kapciem, zawsze się go bałam, matki trochę też... Nagle zaczęli jakoś normalnie mnie traktować jak wyjechałam z domu parę lat temu, nagle nawet imię zmieniłam z "Ona" na "Córcia"...

Jak dla mnie opcja ślubu we dwoje na jakieś egzotycznej wyspie była nr 1, ale ostatecznie, narzeczony stwierdził, że by sobie nie darował jakby rodziny przy nim nie było.

No i dowiedziałam się o czymś takim jak podziękowania dla rodziców. Oczywiście, żadnych teatrzyków nie będzie na weselu - nie ma mowy. Ale jak im nie podziękuję, to będzie obraza majestatu jaśnie carostwa. Ma ktoś pomysł na podziękowania adekwatne do zasług? Ckliwe słówka bez pokrycia jak: miłość, przyjaźń, wdzięczność nie przejdą mi przez gardło. Czy zostawienie kartki na stole ze słowem "dziękuję" z małym upominkiem wystarczy?

PS: Osobom co nie rozumieją jak ktokolwiek może mieć złe relacje z rodzicami, gratuluję i zazdroszczę, ale za głupie komentarze dziękuję.
muffina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-14, 20:24   #2
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Jak mam podziękować rodzicom jak nie jestem im wdzięczna

Cytat:
Napisane przez muffina91 Pokaż wiadomość
Wychowanie dziecka z zapewnieniem podstawowych potrzeb, to prawny i moralny obowiązek rodziców - za to moim zdaniem nie ma co dziękować. Poza tym niewiele mi dali - w ciry na dobranoc, wrzaski i rozkazy, brak pewności siebie, depresję, fobię społeczną, odrzucenie, morze wypłakanych łez... zawsze byłam ta zła, dziwna, leniwa - ile bym nie robiła to zawsze było mało... ojciec tylko potrafił drzeć morde albo milczeć (rozmowy były rzadkością), no i jeszcze sprawnie posługiwał się pasem, a nawet kapciem, zawsze się go bałam, matki trochę też... Nagle zaczęli jakoś normalnie mnie traktować jak wyjechałam z domu parę lat temu, nagle nawet imię zmieniłam z "Ona" na "Córcia"...

Jak dla mnie opcja ślubu we dwoje na jakieś egzotycznej wyspie była nr 1, ale ostatecznie, narzeczony stwierdził, że by sobie nie darował jakby rodziny przy nim nie było.

No i dowiedziałam się o czymś takim jak podziękowania dla rodziców. Oczywiście, żadnych teatrzyków nie będzie na weselu - nie ma mowy. Ale jak im nie podziękuję, to będzie obraza majestatu jaśnie carostwa. Ma ktoś pomysł na podziękowania adekwatne do zasług? Ckliwe słówka bez pokrycia jak: miłość, przyjaźń, wdzięczność nie przejdą mi przez gardło. Czy zostawienie kartki na stole ze słowem "dziękuję" z małym upominkiem wystarczy?

PS: Osobom co nie rozumieją jak ktokolwiek może mieć złe relacje z rodzicami, gratuluję i zazdroszczę, ale za głupie komentarze dziękuję.
Niektórzy zamiast tradycyjnego, oficjalnego podziękowania na sali wybierają inną, spokojniejszą wersję: dziękują po ślubie, lub przed ślubem (dzień lub kilka dni przed ślubem, albo w trakcie błogosławieństwa, jeśli je mają). Własnymi, szczerymi słowami i przede wszystkim bez widowni. Może skorzystaj z tego pomysłu? Możecie podziękować osobno Twoim rodzicom i osobno rodzicom narzeczonego. Swoim rodzicom możesz wtedy podziękować bez ckliwych słówek o których mówiłaś, powiedzieć jedno zdanie, wręczyć upominek.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 07:13   #3
shaylla
Raczkowanie
 
Avatar shaylla
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 386
Dot.: Jak mam podziękować rodzicom jak nie jestem im wdzięczna

Ja miałam baaardzo podobną sytuację do Twojej. I po prostu nie robiłam żadnych podziękowań. Nienawidzę hipokryzji i stwierdziłam że nie będę się wysilać "bo tak należy".
Mąż zna sytuację i zrozumiał. Kilka dni po ślubie pojechaliśmy do jego rodziców z kwiatami - on podziękował (sam chciał, ma świetnych rodziców) i było naprawdę sympatycznie.
shaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 13:49   #4
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Jak mam podziękować rodzicom jak nie jestem im wdzięczna

U mnie nie było podziękowań. Rodzice partnera nie lubią takich rzeczy.

Jak twój partner chce - to parę dni wcześniej lub później podziekuje swoim rodzicom.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-21, 21:47   #5
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Jak mam podziękować rodzicom jak nie jestem im wdzięczna

Cytat:
Napisane przez muffina91 Pokaż wiadomość
Ale jak im nie podziękuję, to będzie obraza majestatu jaśnie carostwa.
Jesteś dorosła, zakładasz własną rodzinę - przestań spełniać oczekiwania swoich rodziców, bo nie warto. Jeśli nie znosisz ich do tego stopnia, że wolisz zostawić kartkę, zamiast spotkać się z nimi twarzą w twarz - to jaki to ma sens? Ani to szczere, ani miłe dla ciebie, ani dla nich. Niepotrzebne.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-30, 10:26   #6
KinderCountry
Zakorzenienie
 
Avatar KinderCountry
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3 081
Dot.: Jak mam podziękować rodzicom jak nie jestem im wdzięczna

My robimy podziękowania ze względu na rodziców narzeczonego, dla nich to dużo znaczy. Nie będzie żadnych przemów, DJ wygłosi coś w rodzaju, że młodzi mają coś do powiedzenia rodzicom, w tle muzyczka (ale żadna sentymentalna i melancholijna). Tż podziękuje swoim, ja wręczę moim prezenty bez wielkich "podziękowań".
__________________
5.10.2018
KinderCountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 10:46   #7
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Jak mam podziękować rodzicom jak nie jestem im wdzięczna

Ja nie robię żadnych podziękowań ani nic w tym stylu. Nie widzę powodu ani związku z okazją.
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-01, 15:05   #8
muffina91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mam podziękować rodzicom jak nie jestem im wdzięczna

Dziękuję za pomoc chyba macie rację, nie ma się co spinać i dziękować na siłę. Tak czy tak moje wesele nic z tradycjami wspólnego mieć nie będzie, a te podziękowania tylko z tego wynikają. W sumie podobnie jak WhySoSerious nie widzę związku jaki mają te podziękowania z okazją. Bo za co im dziękuję? Za to, że ślub biorę? Jeszcze jak ktoś po ślubie się wyprowadza od rodziców to może ma sens - taki punkt zwrotny dziękujesz za wszystko co ci dali i zaczynasz życie na własną rękę. Jednak w tych czasach to rzadkość żeby ktoś koczował u rodziców do dniu ślubu, żeby się w końcu wyprowadzić.
muffina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-03, 21:39   #9
bona_fide
Raczkowanie
 
Avatar bona_fide
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 262
Dot.: Jak mam podziękować rodzicom jak nie jestem im wdzięczna

Ja też nie robiłam żadnych podziękowań.

Moi rodzice w ogóle łaskę zrobili, że na ten ślub przyjechali - to już byłby cyrk, żeby w takich okolicznościach dziękować. Nie mówiąc już o całokształcie ich rodzicielskiej działalności, która wyglądała podobnie, jak w Twoim przypadku.
bona_fide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 22:07   #10
Faiza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 782
Dot.: Jak mam podziękować rodzicom jak nie jestem im wdzięczna

Cytat:
Napisane przez KinderCountry Pokaż wiadomość
My robimy podziękowania ze względu na rodziców narzeczonego, dla nich to dużo znaczy. Nie będzie żadnych przemów, DJ wygłosi coś w rodzaju, że młodzi mają coś do powiedzenia rodzicom, w tle muzyczka (ale żadna sentymentalna i melancholijna). Tż podziękuje swoim, ja wręczę moim prezenty bez wielkich "podziękowań".

Byłam w tej samej sytuacji, dla teściowej to nie do pomyślenia żeby jej nie podziękowano. Ustąpiłam dla świętego spokoju, wyszło jak wyszło.
Faiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-17 23:07:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.