Rozwiedzieni rodzice na ślubie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-30, 18:03   #1
Patrycja1105
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17

Rozwiedzieni rodzice na ślubie


Witam,

w tym roku biorę ślub. Moi rodzice są rozwiedzieni, mają teraz swoich partnerów. Dla mnie jednak partnerka mojego ojca oraz partner matki to obce osoby, których po prostu nie widzę wśród gości. Unikam wszelkich wspólnych "integracji", akceptuję, że moi rodzice nie są razem, ale nie będę się zmuszać do spoufalania się z osobami, z którymi są obecnie.
Chciałabym, żeby ten dzień był po prostu normalny i wśród gości były same bliskie mi osoby. Nie chcę się zmuszać do zapraszania partnerów tylko poprzez grzeczność ... co Wy byście zrobili w mojej sytuacji???

Dodam, że tata rozumie sytuację, mama natomiast potrafi komentować to dość dosadnie, dając do zrozumienia, że idąc bez swojego partnera to będzie siedzieć przy stole i chyba z tego wszystkiego się upija albo zmyje się o północy. Przykro mi, jak słyszę takie rzeczy. Będzie cała nasza rodzina i naprawdę będzie takie grono, gdzie zawsze znajdzie się ktoś do tańczenia...
Patrycja1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 20:50   #2
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Rozwiedzieni rodzice na ślubie

A innych gosci tez zapraszasz bez partnerow?
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 22:06   #3
Patrycja1105
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: Rozwiedzieni rodzice na ślubie

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
A innych gosci tez zapraszasz bez partnerow?
Inne osoby dostaną zaproszenie z partnerami, ale moi rodzice to nie są po prostu "inni goście"... dochodzi też kwestia bardzo ważna: moja babcia, mama mojego ojca, jest na stopie wojennej z moją matką, a związek mojego ojca jest dla niej nie do przyjęcia. Babcia to ważna dla mnie osoba i zależy mi na jej obecności, a obawiam się, że nie będzie chciała uczestniczyć w weselu, kiedy dowiedziałaby się, że moi rodzice przyjdą z partnerami.
Patrycja1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 22:34   #4
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Rozwiedzieni rodzice na ślubie

Cytat:
Napisane przez Patrycja1105 Pokaż wiadomość
Witam,

w tym roku biorę ślub. Moi rodzice są rozwiedzieni, mają teraz swoich partnerów. Dla mnie jednak partnerka mojego ojca oraz partner matki to obce osoby, których po prostu nie widzę wśród gości. Unikam wszelkich wspólnych "integracji", akceptuję, że moi rodzice nie są razem, ale nie będę się zmuszać do spoufalania się z osobami, z którymi są obecnie.
Chciałabym, żeby ten dzień był po prostu normalny i wśród gości były same bliskie mi osoby. Nie chcę się zmuszać do zapraszania partnerów tylko poprzez grzeczność ... co Wy byście zrobili w mojej sytuacji???

Dodam, że tata rozumie sytuację, mama natomiast potrafi komentować to dość dosadnie, dając do zrozumienia, że idąc bez swojego partnera to będzie siedzieć przy stole i chyba z tego wszystkiego się upija albo zmyje się o północy. Przykro mi, jak słyszę takie rzeczy. Będzie cała nasza rodzina i naprawdę będzie takie grono, gdzie zawsze znajdzie się ktoś do tańczenia...
Mój tata nie żyje. Mama ma nowego ja to nazywam "chłopaka". Nie tolerowalam go nihdy mama dobrze to wie. Na wesele nie prosiłam go i nawet nie było rozmowy na ten temat. Ona mnie rozumie i chce dla mnie dobrze. Czy na weselu nie będzie rodziny twojej mamy żeby miała z kim rozmawiać i co robić? Bo wydaje mi się że szuka tylko wymówki.
Wiem że są osoby które mają inne zdanie. Ale skoro dziewczyna nie toleruje tych ludzi to po co się zmuszać? Rozumiem Cię doskonale. I byłam na kilku weselach gdzie sytuacja była podobna i nie proszony tych osób. Więc rób to co uważasz za słuszne. Twoja mama niestety pomimo że jest to Twój wielki dzień, myśli tylko o sobie. Przepraszam że tak napisałam ale to brzmi jak szantaż. Jak nie zaprosisz go to zrobię to, to i tamto.
Ty się nie przejmuj
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 13:22   #5
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Rozwiedzieni rodzice na ślubie

moim zdaniem nietaktem jest pomijanie partnerów rodziców (trafnie ktoś cię zapytał, czy innych też zapraszasz bez osób towarzyszących). to ich wybór, a nie twój, że spotykają się z takimi a nie innymi ludźmi - twój wybór jak wyglądają twoje z nimi relacje (pomijam, jakie były powody, że nigdy nie chciałaś ich zbudować). faktem jest, że twoi rodzice z nimi żyją - pora się z tym pogodzić.

i okej, rozumiem, że rodzice to goście szczególni. tylko ja mam wrażenie, że ty ich traktujesz jako gości gorszej kategorii bo życie ułożyli sobie nie po czyjejś myśli.

rodzice i dziadkowie, nawet jeśli są na wojennej ścieżce, powinni mieć w sobie tyle kultury, aby w tym dniu prywatne animozje zostawić w domu - przecież nie musisz ich sadzać ramię w ramię.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 19:55   #6
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Rozwiedzieni rodzice na ślubie

nie zapraszaj nikogo z osobą towarzyszącą albo wszystkich, łącznie z rodzicami, zaproś z ich partnerami. Niekulturalne jest różnicowanie gości pod tym względem. Rodzice też są gośćmi na imprezie.
A babci powiedz że to Twój dzień i prosisz o stosowne zachowanie.

Może po prostu zaproś same bliskie sobie osoby bez partnerów i partnerek? I problem będzie rozwiązany.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2018-01-31 o 19:57
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-31, 21:44   #7
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Rozwiedzieni rodzice na ślubie

To zachowanie jest chamskie i dziecinne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-03, 20:43   #8
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Rozwiedzieni rodzice na ślubie

Moim zdaniem masz do tego prawo i jeśli nie chcesz to nie powinnaś zapraszać partnerów rodziców, a oni powinni to uszanować-dziecko jest osobą, którą kocha się zawsze, a partner to aż i tylko partner.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 18:35   #9
LoveWeddings
Daniel Tarka
 
Avatar LoveWeddings
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 42
Dot.: Rozwiedzieni rodzice na ślubie

W końcu to jest Wasz wyjątkowy dzień i powinniście robić wszystko abyście go dobrze wspominali, nic innego się nie liczy.
__________________
sssss
LoveWeddings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-07, 15:27   #10
nuvka94
Raczkowanie
 
Avatar nuvka94
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 192
Dot.: Rozwiedzieni rodzice na ślubie

Trudna sytuacja. Ja bym chyba zaprosiła jednak tych partnerów, bo to nie wypada tak bez nich... ale przed ślubem z każdym z osobna bym pogadała, że to wasz dzien, że nie chcecie kwasów, że sobie nie życzysz żadnych kłótni, że ich prosisz żeby w ten jeden dzień zrobili to dla ciebie (nawet zamiast prezentu) i byli dla siebie uprzejmi, nie wywinęli żadnego numeru itd.
nuvka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-08, 09:38   #11
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Rozwiedzieni rodzice na ślubie

Zdajesz sobie sprawę z tego, że na własnym weselu będziesz zajmować się wszystkimi gośćmi i na każdego będziesz mieć niewiele czasu? bo mam wrażenie, że widzisz to tak jakbyś miała z tymi partnerami rodziców spędzić całą noc non stop.

Weź pod uwagę, że na weselach ludzie przez większość czasu bawią się w swoich parach. Nie chciałabym usłyszeć od kogokolwiek "zawsze znajdziesz kogoś do tańczenia" serio?

Twoi rodzice mają nowych partnerów więc zakładam, że są szczęśliwi, powinnaś się z tego cieszyć, a nie zachowywać jak rozpuszczona egoistka.
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-09, 09:45   #12
Patrycja1105
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 17
Dot.: Rozwiedzieni rodzice na ślubie

Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
Zdajesz sobie sprawę z tego, że na własnym weselu będziesz zajmować się wszystkimi gośćmi i na każdego będziesz mieć niewiele czasu? bo mam wrażenie, że widzisz to tak jakbyś miała z tymi partnerami rodziców spędzić całą noc non stop.

Weź pod uwagę, że na weselach ludzie przez większość czasu bawią się w swoich parach. Nie chciałabym usłyszeć od kogokolwiek "zawsze znajdziesz kogoś do tańczenia" serio?

Twoi rodzice mają nowych partnerów więc zakładam, że są szczęśliwi, powinnaś się z tego cieszyć, a nie zachowywać jak rozpuszczona egoistka.
Zawsze dobrze oceniać jak nie zna się sytuacji z wewnątrz. Źle określiłam cały ten wątek, a nazywając mnie rozpuszczoną egoistką jesteś w dużym błędzie - nie zawsze nowi partnerzy rodziców to powód do szczęścia, ale nie będę tłumaczyć tego obcej osobie.

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Proszę Moderatorów o zamknięcie tego wątku.
Sprawa została przeze mnie rozwiązana, a nie chcę mi się czytać opinii na mój temat osób, które nie wiedzą jak jest naprawdę - przyznaję, że cały wątek został przeze mnie źle sformułowany, ale to nie znaczy, że ktoś ma prawo oceniać moją osobą, jeśli zna tylko 10% całej sytuacji.
Patrycja1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-09 09:45:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.