Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-07, 11:28   #571
irysik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 27
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Wstawiam fotkę, co wyszło po tej dekoloryzacji. Robiłam ją 2 razy, i szczerze mówiąc nie jest to efekt jakiego się spodziewałam, ale nie jest najgorzej. Ważne, że pozbyłam się tej czerni (farbowałam palette). Zdjęcie oczywiście nie oddaje prawdziwego odcienia. To jest taki średni brąz z rudym pigmentem. O dziwo załapało w miarę równomiernie, tylko na górze są jakby ciut ciemniejsze. Na drugim zdjęciu dodałam mniej więcej kolor jaki chciałabym uzyskać. Jest bardzo zbliżony do mojego naturalnego. Nie wiem jaką farbę wybrać, żeby pozbyć się tej rudości i rozjaśnić je o kilka tonów. I oto moje pytanie, czy da się to osiągnąć bez użycia rozjaśniacza? To na pewno odpada, bo nie chce zniszczyć włosów ;<
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_9080.jpg (137,4 KB, 89 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ee_500x640.jpg (33,3 KB, 37 załadowań)
irysik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 12:44   #572
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

ależ kolor masz piękny i równy, wielka różnica z czerni ! do do rozjaśniania o kilka tonów- bez rozjaśniacza tego nie zrobisz. możesz ewentualnie zniwelować odcień- na przykład z ciemnego do zimnego albo odwortnie czy nadać refleksów. są farby rozjaśniające, aczkolwiek one działają na blondy (paleta 12tek).
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 16:49   #573
irysik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 27
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Oj to prawda Takiego koloru się nie spodziewałam zupełnie. No to nic innego mi nie pozostaje jak zostawić tak jak jest teraz. Spróbuje zapuścić swoje włosy, bo rozjaśniacza na pewno nie chcę używać. Chyba że się zdecyduje na taką delikatną kąpiel rozjaśniającą jeszcze. Szkoda, bo myślałam, że jakiś jasny brąz coś by zdziałał, ale farba załapała by tylko odrost pewnie
irysik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 17:26   #574
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Tak, tak, nie rób sobie tej krzywdy. Masz śliczny kolorek teraz, a jak będziesz nakładać inne farby to ewentualnie nadasz sobie refleks i nierówny kolor Ci się zrobi- odrosty zawsze łapią, co mnie kiedyś niezmiernie denerwowało. Odżywiaj, zapuszczaj, lekka kąpiel (np. na 6%) też dobra opcja.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 11:10   #575
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

jak dasz rade wytrzymac w tym kolorze (moim zdaniem baaaaardzo ladny,rowny) to lepiej tak zostaw a jesli strasznie chcesz zmienic to najlepoiej zrob kapiel na wodzie 6% i wtedy poloz jakis braz ktory chcesz,wazne by o ton jasniejszy byl niz chcesz uzyskac.

a teraz ja
mialam wytrzymac miesiac i poregenerowac wloski ale nie mogw zniesc juz tego zloto-rudo-pomaranczowego koloru na wlosach.wrzucam troche fotek,raz sa calkiem znosnie raz okropnie rude.zalezy od swiatla glownie.doradzcie co na to polozyc zeby uzyskac blond na poziomie 9?
najbardziej oddajaca kolor wlosow fotka to nr 2
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20131104392.jpg (103,2 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20131108397.jpg (75,0 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20131108398.jpg (105,3 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20131108400.jpg (111,0 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20131108401.jpg (113,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20131108402.jpg (77,6 KB, 34 załadowań)

Edytowane przez piniata
Czas edycji: 2013-11-08 o 11:11
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 10:03   #576
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez irysik Pokaż wiadomość
Wstawiam fotkę, co wyszło po tej dekoloryzacji. Robiłam ją 2 razy, i szczerze mówiąc nie jest to efekt jakiego się spodziewałam, ale nie jest najgorzej. Ważne, że pozbyłam się tej czerni (farbowałam palette). Zdjęcie oczywiście nie oddaje prawdziwego odcienia. To jest taki średni brąz z rudym pigmentem.<
irysik masz podobny kolor teraz jak ja i podobny chcesz uzyskać (choć ja po kilku miesiacach z czarno-brązowymi włosami zastanawiam sie juz nad blondami)
jeśli teraz zafarbujesz włosy brązem to barwnik może się skumulować i znowu będziesz miała za ciemne
ja radziłabym rozjaśnić je kolejną kąpielą i bezpośrednio po niej zafarbować - spróbuj ciemnego blondu bez rudych odcieni, takiego czystego - może wyjść podobnie jak z drugiego zdjęcia, a jeśli będzie za jasny to zawsze da się poprawić, a na włosach raz farbowanych na ciemno raz rozjaśnianych farby mogą wychodzić ciemniejsze


to przy okazji moja historia - włosy naturalne ciemny blond-jasny brąz ze złotymi refleksami i tendencją do rudości po słońcu
farbowane na ciemny brąz, który wyszedł czarny
po zmyciu sie farby do ciemnego brązu z bordowym połyskiem zrobiłam kąpiel rozjaśniaczem joanny do 7 tonów , używałam nierozrabianej wody utlenionej firmowej
kąpiel pół godzinna nie dałą żadnego !!! efektu oprócz lekkiego przesuszenia włosów, najmniejszej zmiany w odcieniu
czy to możliwe żeby woda była zwietrzała (uzywałam starego rozjaśniacza którym iałąm w domu) bo tu raczej piszecie że joanna jest bardzo mocna
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 18:51   #577
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Ile procent ta woda?
+ rozjaśniacz z Joanny to dno, nie rób tym sobie krzywdy.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-17, 10:57   #578
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

wg opakowania woda miała 12%
bluzkę mi odbarwiło pięknie, więc nie wiem czemu nie ruszyło włosów...
nie lubie rozjaśniacza joanny, bo wiem jak niszczy włosy, użyłam go tylko dlatego, że miałam w domu, na następną kąpiel kupię coś innego

uwaga do dziewczyn które pytają ile mieszanki robić - ja wzięłam całe opakowanie rozjaśniacza, czyli 30g proszku plus odpowiednią ilość wody utlenionej, odżywki i szamponu - wyszła tego mała miseczka, na moje włosy - gęste, za ramiona było tego na 3-4 użycia
więc spokojnie można przygotować z połowy opakowania lub nawet 1/3
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 15:35   #579
134ee42273c188326c7d135a8ec6bae158ae6ed6_65555cb7a917c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Hej!
Czytam, czytam i wydaje mi się, że znalazłam wreszcie sposób na moje włosy
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem przefarbowania włosów na jaśniejsze (mam ciemny brąz), zawsze myślałam, że bez wizyty u fryzjera się nie odbędzie, a tu widzę, że jest jakieś wyjście Wcześniej po każdym farbowaniu, jakiegokolwiek koloru bym nie wybrała to przyciemniało mi włosy i jedyne co miało z koloru docelowego to refleksy (czy ktoś może mi wyjaśnić na czym to polega?!)
Także niedługo mam zamiar spróbować tej kąpieli i zafarbować włosy na wymarzony kolor kasztanowy
Powiedzcie mi, gdzie zaopatrujecie się w te wszystkie składniki? Macie może adres jakiegoś fajnego internetowego sklepiku? I czy preferujecie jakieś konkretne firmy?
134ee42273c188326c7d135a8ec6bae158ae6ed6_65555cb7a917c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 16:35   #580
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

rozjasniacz najlepszy Vincent Ledier, woda obojetne jakiej firmy,najlepiej kupic w hurtowni fryzjerskiej albo pro sprzet pl lub jak zawsze allegro.widocznie dobieralas zle farby, nie patrzylas pewnie na numerki tylko obrazeczki z pieknymi paniami dlatego najlepiej nauczyc sie numeracji farb zeby osiagnac porzadane efekty.ja wlasnie schodze z ciemnego brazu farbowanego kilka ladnych lat do jasnego blondu ale najpeirw robilam deko pozniej kapiel, kasztanowy kolor powiem Ci ze osiagnelam po pierwszej deko wlasnie,baardzo ladny odcien byl.

Edytowane przez piniata
Czas edycji: 2013-11-18 o 16:38
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 21:48   #581
134ee42273c188326c7d135a8ec6bae158ae6ed6_65555cb7a917c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Dzięki za odpowiedź, rozejrzę się trochę w poszukiwaniach
Masz rację, nie miałam pojęcia o znaczeniu tych tajemniczych numerków - dopóki nie przejrzałam pobieżnie tego wątku. Teraz już wszystko wiem :P A nie ukrywam, że zdjęcia pięknych pań z pięknymi włosami robią wrażenie i bardzo się na to łapię A potem jestem rozczarowana
134ee42273c188326c7d135a8ec6bae158ae6ed6_65555cb7a917c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-19, 10:58   #582
napli
Raczkowanie
 
Avatar napli
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 188
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny!
Jakie rozjaśniacze polecacie? Nigdzie nie mogę znaleźć Vincent Ledier w saszetkach, a nie będę przecież 500g zamawiać...
napli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 15:37   #583
piniata
Rozeznanie
 
Avatar piniata
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Czarna Dupa
Wiadomości: 649
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

na pro sprzet pe el jest w 40 g saszetkach..
piniata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 13:43   #584
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

z tego co wiem obecnie jest tam niedostępny.
jako zamiennik polecam Elgon, np. amonia free.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 18:44   #585
irysik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 27
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Po ponad miesiącu powracam z kolejnym pytaniem, mam nadzieję że ktoś bedzie tak miły by mi pomóc

Więc, po dekoloryzacji tak jak pisałam postanowiłam sobie, że nie będę rozjaśniać, ale kiedy odrosty zaczęły mi przeszkadzać zdecydowałam się zrobić kąpiel rozjaśniającą na 9% wodzie. Po pierwszej nie zauważyłam żadnej różnicy za to po drugiej było widać zmianę. Odrost oczywiście załapało mi najbardziej mimo to że położyłam tylko na kilka ostatnich minut. Później nalozyłam farbe shwarzkopf orzech laskowy i w sumie wyszedł dosyć ciemny ale po kilku myciach ładnie się spłukał tylko że nierówno, bo tamte odrosty mam jaśniejsze a reszte ciemniejszą ;/ teraz nie wiem jaki położyć kolor żeby pokryło mi równomiernie.. nie chce ciemnych kolorów, najlepiej by mi odpowiadał jasny brąz. Jakieś pomysły? Błagaam. Wstawiam zdjęcie jak mniej więcej to wygląda. Nie jest super jakości i wydają się ciemniejsze na żywo ale coś tam widać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1050252.jpg (78,7 KB, 47 załadowań)
irysik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 18:59   #586
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

generalnie ja bym po prostu nałożyła brąz na poziomie 5. polecam palette 555, bardzo ładnie jasno mi jakoś latem wyszła. spodziewałabym się jednak ciut jaśniejszej góry (zacznij od niej aplikację).
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 22:55   #587
irysik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 27
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

a czy w tym wypadku tych ciemnych włosów dużo bardziej mi nie przyciemni?
irysik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 13:49   #588
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

poziom 5 generalnie nie należy do ciemnych, poza tym ta farbka fajnie naturalnie wychodzi- nakładaj od góry, nie powinna.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 17:23   #589
Kinga614
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Problem przy rozjaśnianiu włosów

Witam. Ostatnio zastanawiam się nad rozjaśnieniem włosów do chłodnego odcienia blondu (posiadam średni blond, wpadający w rudy z ciemnymi pasemkami- to mój naturalny kolor). Nie chce niszczyć włosów farbami ani typowym rozjaśniaczem. Znalazłam sposób kąpieli rozjaśniającej. I teraz pytanie. Czy takowymi kąpielami uda mi się uzyskać kolor podobny jak na zdjęciach poniżej? Z góry dziękuję za odpowiedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jules24.jpg (68,7 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jules28.jpg (41,5 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg safe-haven-M525_DF-28379_rgb.jpg (113,1 KB, 21 załadowań)
Kinga614 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-08, 09:59   #590
134ee42273c188326c7d135a8ec6bae158ae6ed6_65555cb7a917c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Dobra, zdecydowałam się, dzisiaj będę rozjaśniać. Boję się tylko, że wyjdą mi za jasne. Czy naprawdę taka kąpiel z szamponem ma znacznie słabsze działanie niż sam rozjaśniacz? Kiedyś jak rozjaśniałam włosy wyszły mi pomarańczowe (mam ciemny brąz), czyli konkretnie o kilka tonów mi rozjaśniło. Boję się, że z tą kąpielą też przesadzę i włosy zostaną znacznie rozjaśnione. Poza tym zastanawiam się nad odrostami. Bo generalnie nie farbowałam włosów już kilka miesięcy, poza tym kolory farb, którymi farbowałam nie różniły się znacznie od mojego naturalnego koloru i teraz widzę, że raczej wszystkie włosy na całej długości są podobne (im niżej tym jaśniejsze i bardziej wchodzą w rudy - ale być może to od słońca?), ale nie wiem, może tam gdzie były wcześniej farbowane kąpiel rozjaśniająca mniej złapie? A tam gdzie cały czas były naturalne bardziej?
Wybaczcie takie pytania durne, ale wzięło mnie ostatnio na zapuszczanie włosów i byłaby wielka szkoda jakby się coś spaprało
Jeszcze mam jedno pytanie, zakładając, że rozjaśnianie wyjdzie tak jak sobie zaplanowałam. Co z późniejszymi odrostami? Bo w sumie nie wyobrażam sobie jak miałabym kąpiel rozjaśniającą na same odrosty aplikować?
Jakby ktoś chciał rozwiać moje wątpliwości, będę wdzięczna
134ee42273c188326c7d135a8ec6bae158ae6ed6_65555cb7a917c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 13:15   #591
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

nawet jeśli farbowałaś podobnym do naturalnego kolorem to rozjaśnią sie bardziej twoje naturalne włosy
dlatego na odrosty można nałożyć mieszankę na końcu
w kąpieli rozjaśniającej widzisz efekt na bieżąco i możesz zmyć ją kiedy zauważysz że włosy są w dobrym odcieniu, poza tym ona naprawdę działa słabiej niż rozjaśniacz
co do ponownego "kąpania" włosów kiedy odrosną - nie mam pojęcia, sama sie nad tym zastanawiam, czy da się na same odrosty nałożyć, czy włosy nie wyjdą w kilku odcieniach
niech wypowiedzą się dziewczyny, które robiły kąpiel kilka razy
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 16:26   #592
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Jestem swiezo po kapieli rozjasniajacej, nieskutecznej, niestety nic mi nie chwycilo - a trzymalam na glowie mieszanke az godzine. Przyczyny sie domyslam, mianowicie: proszek i utleniacz otwieralam jakies pol roku temu... Niby zabezpieczalam zeby chemia w miare zachowala swiezosc ale chyba stracila swoje wlasciwosci.

Chcialaaaabym spróbować znowu ale nigdzie nie mogę znaleźć rozjaśniacza vincent ledier ani chantal. Pomozecie?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 17:36   #593
134ee42273c188326c7d135a8ec6bae158ae6ed6_65555cb7a917c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

emma-e4, dzięki wielkie za rozwianie wątpliwości Tylko teraz z tymi odrostami jest problem, bo ja nawet nie widzę gdzie zaczynają się farbowane! Więc czy możliwe, żeby farba całkiem się wypłukała? Chyba zaserwuję kąpiel od razu na całe włosy i będę się modlić, żeby wyszło
134ee42273c188326c7d135a8ec6bae158ae6ed6_65555cb7a917c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 12:14   #594
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

kup w razie czego farbę, w kolorze jaki byś chciała uzyskać - jeśli kąpiel rozjaśni za bardzo czy nierówno, zaraz potem nałóż farbę i na pewno nie będzie tragedii
włosy farbowane zazwyczaj inaczej reagują na farnę/rozjaśniacz nawet jeśli nie widać na nich już śladów poprzedniego farbowania, więc mogą odrosty się trochę odznaczać
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 09:37   #595
Sandora
Raczkowanie
 
Avatar Sandora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 190
GG do Sandora Send a message via Skype™ to Sandora
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Dla upewnienia, czy po kąpieli rozjaśniającej powinnam zastosowac płukankę zakwaszającą a następnie mogę nałożyć mahoń? Marzy mi się ciemny mahoń, ale nie wiem czy nie powinnam dac jaśniejszej farby? I na 6%
Sandora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 09:44   #596
134ee42273c188326c7d135a8ec6bae158ae6ed6_65555cb7a917c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

No i cóż - efekty marne. Rzeczywiście na dole była farba, ale jestem zaskoczona, że jakakolwiek u mnie dała taki efekt, musiała być naprawdę dobra W każdym razie podczas pierwszej kąpieli, wyszły mi 3 kolorowe włosy - brązowe (wpadające raczej w blond niż w rudy) na samej górze, ciemnobrązowe (tam gdzie dałam za mało rozjaśniacza albo w ogóle nie dotarł), a gdzieś od połowy włosów do końcówek miałam czerwonawe, właściwie bardziej kasztanowy odcień. No cóż Wczoraj zrobiłam kąpiel po raz kolejny, odpuszczając tym kilkunastu cm od nasady, ale wydaje mi się, że słabiej złapało. W każdym razie i tak, i tak, będę dzisiaj farbować, nie wiem co prawda czy są już wystarczająco jasne, ale nie będę więcej kombinować. Powiem jeszcze, że jak po kąpielach nakładałam maskę to włosy wyglądają tak samo jak zwykle, nie widać po nich śladu zniszczenia
134ee42273c188326c7d135a8ec6bae158ae6ed6_65555cb7a917c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 10:17   #597
Bouquet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 102
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Hej wszystkim Pisze do Was z pewnym problemem od dwóch miesięcy borykam się czy zrobić sobie kąpiel rozjaśniającą czy nie. Na pierwszym zdjęciu mój kolor włosów na drugim jaki chciałabym osiągnąć. Coś pomiędzy jasnym brązem a ciemnym blondem jednakże chciałabym aby ten kolor był zimny bez rudych refleksów wiem, że to nie jest takie proste bo włosy rozjaśniają się zawsze na rudy Proszę Was bardzo o pomoc jaką mieszankę zrobić, ile takich kąpieli i jaką farbę nałożyć później Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_000774.jpg (82,9 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 120511.jpg (54,0 KB, 28 załadowań)
__________________
Grzeczne dziewczynki trafiają do raju, niegrzeczne mają raj na ziemi!!
Bouquet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 17:37   #598
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

co do kąpieli- mieszanki musisz mieć tyle, ile zużywasz farby. czyli jeśli na przykład 120g- weź 50g rozjaśniacza, 50g oxydantu (6% na dłuższą kąpiel 50-60 minut, 9% na krótszą 30-45 minut)+ 12-20g lekkiego szamponu. potem nałożyłabym 6.1- jasny brąz z popielem, który nieuniknioną rudość przygasi.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 19:01   #599
Bouquet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 102
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

A jaki rozjaśniacz byłby najlepszy? Joanna? Delia? Czy jakiś inny? Myślę, że wolałabym 6% żeby krzywdy sobie nie zrobić. Mogłabyś mi polecić jakiej firmy farbe? Czy te w piance dobrze mi pokryją?
__________________
Grzeczne dziewczynki trafiają do raju, niegrzeczne mają raj na ziemi!!
Bouquet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 21:13   #600
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Sublime mousse to chyba najlepsze z pianek.
co do rozjaśniaczy- tylko nie Joanna. całkowicie spaliłam nią sobie kiedyś włosy. ze sklepowych lubię palette me1- jest do pasemek, ale ja stosowałam go na całość, w ogóle mi nie poniszczył przy kąpieli.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-13 16:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:06.