Jasny podkład - zbiorczy, cz. III - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-10, 11:49   #301
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Teraz mam duże pole do popisu, bo moja cera nie jest już tak jasna jak kiedyś. Chyba faktycznie z wiekiem skóra jakoś ciemnieje.
Aktualnie używam Estee Lauder DW Light 0.5 z kapką Chromatic Mixa. Czasami sięgam nawet po Healthy Mix 51 i HD Inglota (ale do tego już trzeba dodać sporo pigmentu).
Ostatnio odkryłam, że ładnie wtapia mi się w skórę podkład Lirene Zima (ten dedykowany do kolorystycznych pór roku). Byłam bardzo negatywnie do niego nastawiana, bo miał być różowy, ale okazało się, że moją szarą, oliwkową twarz jakoś tak fajnie ożywia, że nie wyglądam jak człowiek, który zaraz zwymiotuje
Teraz zastanawiam się więc nad Mac Studio Fix NW10 i mieszanką Revlon CS 110 z 150.
A gdzie go kupujesz? Bo jakiś czas temu się nałaziłam, z 3-4 tygodnie temu widziałam w Rossmannie cenę na do widzenia i się zastanawiam, czy przypadkiem nie wycofują tego podkładu. Szkoda, jedyny tak jasny tani podkład.

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
Lirene mam, ale u mnie jest nietrwały, więc leży. Kolor ma faktycznie przyjemny Chyba go wycofują, z tego co widziałam w drogeriach.
No właśnie u mnie też jest dość nietrwały. Ostatnio mieszam go z Eveline Ideal Cover 201 i jakoś lepiej się ich używa razem niż każdego z osobna
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 12:15   #302
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
A gdzie go kupujesz? Bo jakiś czas temu się nałaziłam, z 3-4 tygodnie temu widziałam w Rossmannie cenę na do widzenia i się zastanawiam, czy przypadkiem nie wycofują tego podkładu. Szkoda, jedyny tak jasny tani podkład.


No właśnie u mnie też jest dość nietrwały. Ostatnio mieszam go z Eveline Ideal Cover 201 i jakoś lepiej się ich używa razem niż każdego z osobna
Ja go kupowałam w ubiegłym roku w Rossmannie, no ale niestety już wycofany. Faktycznie zima to ładny odcień i w dodatku najjaśniejszy z tej całej 4.
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 13:50   #303
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Wyłowiłam go z koszyka "cena na do widzenia". Wycofują całą serię. U mnie fajnie się trzyma. Nie jest tak trwały jak Estee Lauder czy ten słoneczny Shiseido, ale wieczorem wciąż utrzymuje róż czy konturowanie twarzy. Taki tani podkład na leniwy weekend
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 20:05   #304
alabio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 56
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Marmu Pokaż wiadomość
Nie cieprpię BB, CC itd. Mam od nich tłustą cerę i nie są za grosz trwałe.
oh ja też nie! choć przyznam,że latem czasem w upalne dni takiego właśnie użyję, ale rzadko... ja muszę mieć bardzo trwały podkład. W pracy często dotykam twarzy , mam suche bądź zbyt wilgotne powietrze, także duże zmiany, podkład musiałby temu podołać ;]
alabio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 20:16   #305
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez alabio Pokaż wiadomość
oh ja też nie! choć przyznam,że latem czasem w upalne dni takiego właśnie użyję, ale rzadko... ja muszę mieć bardzo trwały podkład. W pracy często dotykam twarzy , mam suche bądź zbyt wilgotne powietrze, także duże zmiany, podkład musiałby temu podołać ;]
Chyba zależy od bb kremu. U mnie mega trwały i bardzo kryjący był kremik Dr G Bright + Super Light. Szkoda, że jest taki ciemny, bo skóra po nim wygląda po prostu wspaniale. Nic nie warzyło się, nie przecierało, nie spływało przez calutki dzień.
Natomiast lansowane przez europejskie koncerny bb kremy (cc kremy, dd kremy, gg kremy itd.) to raczej zwykłe buble
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 14:46   #306
Galatte
Raczkowanie
 
Avatar Galatte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 46
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Marmu Pokaż wiadomość
Kupiłam SuperStay 24 i jestem zaskoczona jego trwałością, praktycznie cały dzień na twarzy, z minimalnymi poprawkami - przeszedł pozytywnie próbę. Co najważniejsze, nie ściemniał ani się nie zważył. Wg mnie najlepiej nakładać go palcami nie pędzlem, bo dosyć szybko zastyga.
Mówisz o tej nowej wersji Affinitone24? Ciekawi mnie po co ta zmiana nazwy i wyglądu - poprzednik dobrze się u mnie spisywał, a teraz mam trochę obawy przed kupnem.
Ja zawsze nakładam podkład palcami, lepiej się rozprowadza i szybciej wchłania.
__________________
,,Dzielić się radością to dwa razy tyle radości, dzielić się smutkiem to połowa smutku.''
Galatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 16:01   #307
kajunia25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 26
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

hmmm ja bym poleciła superstay24 h bo jest rewelacyjny tylko właśnie nie jest zbyt jasny :/ Jednak myślę, że na lato będzie dobry, dla mnie jest idealny
kajunia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-11, 16:15   #308
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez kajunia25 Pokaż wiadomość
hmmm ja bym poleciła superstay24 h bo jest rewelacyjny tylko właśnie nie jest zbyt jasny :/ Jednak myślę, że na lato będzie dobry, dla mnie jest idealny
Ma poziom Revlona 150? L'oreala N1? Jaki mniej więcej?
I jest żółty czy raczej w różowe tony wpada?
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 18:43   #309
Marmu
Raczkowanie
 
Avatar Marmu
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 152
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Galatte Pokaż wiadomość
Mówisz o tej nowej wersji Affinitone24?
To nie jest nowa wersja. To jest inny podkład, nowa nazwa, formuła, opakowanie, wszytko!

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ma poziom Revlona 150? L'oreala N1? Jaki mniej więcej?
I jest żółty czy raczej w różowe tony wpada?
Tony zdecydowanie żółte, nie jest taki biały jak revlon, bardziej jak L'oreal, ale nie mam obu aby je porównać. Na pewno podkład wydaje się ciemniejszy niż jest w rzeczywistości.
__________________
Zapuszczam włosy 45 ->>> 65
Marmu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 19:03   #310
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Marmu Pokaż wiadomość
Tony zdecydowanie żółte, nie jest taki biały jak revlon, bardziej jak L'oreal, ale nie mam obu aby je porównać. Na pewno podkład wydaje się ciemniejszy niż jest w rzeczywistości.
Jeszcze ciemniejszy od Revlona?Myślałam, że może chociaż podobny do niego. Swoją drogą moim zdaniem L'oreal N1 jest jaśniejszy od Revlona 150, przynajmniej tak wyszło mi, jak je porównywałam w drogerii.
Zresztą skoro żółty, to nawet nie mam co się nad nim zastanawiać.
Czemu nie robią podkładów neutralnych...? Tylko albo żółte/pomarańczowe, albo świnkowo-różowe.
Chyba że ktoś zna? Coś ktoś? Ja jeszcze nie spotkałam bardzo jasnego neutralnego podkładu. Wszystkie odcinają mi się na twarzy na żółto lub na różowo.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 19:07   #311
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Dziewczyny a jaki podkłąd MAC albo Bobbiego polecacie dla badziochów?
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-11, 19:16   #312
pingwintastas
Explorer siłowni 💪🏼😎
 
Avatar pingwintastas
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 10 723
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jaki podkłąd MAC albo Bobbiego polecacie dla badziochów?
Żaden z MACa - tam nie ma bardzo jasnych podkładów, dla mnie najjaśniejsze są za ciemne, a takim strasznym bladziochem nie jestem. Z BB nie wiem

Edytowane przez pingwintastas
Czas edycji: 2016-05-11 o 19:29
pingwintastas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 19:23   #313
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez pingwintastas Pokaż wiadomość
Żaden z MACa - tam nie ma bardzo jasnych podkładów, dla mnie najjaśniejsze są za ciemne, a takim strasznym baldziochem nie jestem. Z BB nie wiem
ok no to wywalam z koszyka z D. i $ bezpieczna
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 19:29   #314
Marmu
Raczkowanie
 
Avatar Marmu
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 152
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jeszcze ciemniejszy od Revlona?Myślałam, że może chociaż podobny do niego. Swoją drogą moim zdaniem L'oreal N1 jest jaśniejszy od Revlona 150, przynajmniej tak wyszło mi, jak je porównywałam w drogerii.
Zresztą skoro żółty, to nawet nie mam co się nad nim zastanawiać.
Czemu nie robią podkładów neutralnych...? Tylko albo żółte/pomarańczowe, albo świnkowo-różowe.
Chyba że ktoś zna? Coś ktoś? Ja jeszcze nie spotkałam bardzo jasnego neutralnego podkładu. Wszystkie odcinają mi się na twarzy na żółto lub na różowo.
Revlon jest dla mnie po prostu mega biały, robi taka maskę do tego wysza, ja z niego zrezygnowałam. Jakieś minerale mają serię neutral, ale nie wiem czy tego szukasz. Zrób sobie swatcha w drogerii z Ivory, wg mnie nie jest aż taki ciemny, powiedziałabym, że wydaje się ciemniejszy niż w rzeczywistości. U mnie się nie odcina. Idzie lato może nabierzesz jeszcze troszkę koloru?
__________________
Zapuszczam włosy 45 ->>> 65
Marmu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 20:00   #315
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ma poziom Revlona 150? L'oreala N1? Jaki mniej więcej?
I jest żółty czy raczej w różowe tony wpada?
Od Revlona sporo ciemniejszy. Mam 05 light beige i u mnie wychodzi różowy :/


Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jeszcze ciemniejszy od Revlona?Myślałam, że może chociaż podobny do niego. Swoją drogą moim zdaniem L'oreal N1 jest jaśniejszy od Revlona 150, przynajmniej tak wyszło mi, jak je porównywałam w drogerii.
Zresztą skoro żółty, to nawet nie mam co się nad nim zastanawiać.
Czemu nie robią podkładów neutralnych...? Tylko albo żółte/pomarańczowe, albo świnkowo-różowe.
Chyba że ktoś zna? Coś ktoś? Ja jeszcze nie spotkałam bardzo jasnego neutralnego podkładu. Wszystkie odcinają mi się na twarzy na żółto lub na różowo.
A próbowałaś Catrice Even Skin Tone 005? Jasność na poziomie identycznym jak Revlon 150
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 00:11   #316
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Marmu Pokaż wiadomość
Revlon jest dla mnie po prostu mega biały, robi taka maskę do tego wysza, ja z niego zrezygnowałam. Jakieś minerale mają serię neutral, ale nie wiem czy tego szukasz. Zrób sobie swatcha w drogerii z Ivory, wg mnie nie jest aż taki ciemny, powiedziałabym, że wydaje się ciemniejszy niż w rzeczywistości. U mnie się nie odcina. Idzie lato może nabierzesz jeszcze troszkę koloru?
Revlon Ivory ma kolor niemal identyczny jak Lirene Zima, którego mam i używam - jasność prawie zadowalająca (jeszcze odrobinę za ciemny), ale zbyt różowy.

A co do minerałów - chyba nie chcę się w to bawić. Wolałabym coś płynnego.

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
A próbowałaś Catrice Even Skin Tone 005? Jasność na poziomie identycznym jak Revlon 150
Revlon 150 właśnie jest dla mnie dużo za ciemny. Myślę, że nawet latem nie będzie pasował, bo nie łapię prawie wcale koloru. Latem pasuje mi zwykle poziom Revlona Ivory.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 07:01   #317
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Revlon Ivory ma kolor niemal identyczny jak Lirene Zima, którego mam i używam - jasność prawie zadowalająca (jeszcze odrobinę za ciemny), ale zbyt różowy.

A co do minerałów - chyba nie chcę się w to bawić. Wolałabym coś płynnego.



Revlon 150 właśnie jest dla mnie dużo za ciemny. Myślę, że nawet latem nie będzie pasował, bo nie łapię prawie wcale koloru. Latem pasuje mi zwykle poziom Revlona Ivory.
Kurcze, to faktycznie jesteś bielutka. Jedyne co mogę Ci zaproponować to kupno proszku do rozbielania (swój kupiłam chyba na Mazidłach), nie zmienia właściwości podkładu, jedynie lekko zagęszcza. No i trochę zabawy z mieszaniem.
Biały podkład z MUR nie działa, nie polecam. Trzeba mieszać 1/1 z podkładem żeby w ogóle coś było widać.
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 07:47   #318
Pakipsi
Wtajemniczenie
 
Avatar Pakipsi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 2 263
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Revlon Ivory ma kolor niemal identyczny jak Lirene Zima, którego mam i używam - jasność prawie zadowalająca (jeszcze odrobinę za ciemny), ale zbyt różowy.

A co do minerałów - chyba nie chcę się w to bawić. Wolałabym coś płynnego.



Revlon 150 właśnie jest dla mnie dużo za ciemny. Myślę, że nawet latem nie będzie pasował, bo nie łapię prawie wcale koloru. Latem pasuje mi zwykle poziom Revlona Ivory.
ja Revlon 150 pomieszałam ze 110 i jest akurat
Pakipsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 07:50   #319
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Jeszcze ciemniejszy od Revlona?Myślałam, że może chociaż podobny do niego. Swoją drogą moim zdaniem L'oreal N1 jest jaśniejszy od Revlona 150, przynajmniej tak wyszło mi, jak je porównywałam w drogerii.
Zresztą skoro żółty, to nawet nie mam co się nad nim zastanawiać.
Czemu nie robią podkładów neutralnych...? Tylko albo żółte/pomarańczowe, albo świnkowo-różowe.
Chyba że ktoś zna? Coś ktoś? Ja jeszcze nie spotkałam bardzo jasnego neutralnego podkładu. Wszystkie odcinają mi się na twarzy na żółto lub na różowo.
Jak już tu kiedyś pisałam - MUFE ultra hd Y215, a jeżeli jesteś jeszcze jaśniejsza - to Y205. Według mnie dla prawdziwych żółtków będzie zbyt neutralny, ja jestem zadowolona, przynajmniej z koloru Skóra do niego musi być dobrze nawilżona, żeby ładnie wyglądał. Sprawdź kolory w sephorze, jeśli masz możliwość, w mojej najjaśniejszego nie mieli, ale jest trochę testów na yt.

Btw, wcześniej też mieszałam te dwa revlony

Edytowane przez evelinek_r
Czas edycji: 2016-05-12 o 07:51
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-12, 07:58   #320
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Jak już tu kiedyś pisałam - MUFE ultra hd Y215, a jeżeli jesteś jeszcze jaśniejsza - to Y205. Według mnie dla prawdziwych żółtków będzie zbyt neutralny, ja jestem zadowolona, przynajmniej z koloru Skóra do niego musi być dobrze nawilżona, żeby ładnie wyglądał. Sprawdź kolory w sephorze, jeśli masz możliwość, w mojej najjaśniejszego nie mieli, ale jest trochę testów na yt.

Btw, wcześniej też mieszałam te dwa revlony
MUFE ma piękne kolory, gorzej z właściwościami

Do rozjaśniania polecam białe kropelki z The Body Shop
neath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 09:02   #321
pingwintastas
Explorer siłowni 💪🏼😎
 
Avatar pingwintastas
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 10 723
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez neath Pokaż wiadomość
MUFE ma piękne kolory, gorzej z właściwościami

Do rozjaśniania polecam białe kropelki z The Body Shop
Ja też polecam kropelki TBS (ale uwaga - mają lekki różowy podton) i nie polecam MUFE Ultra HD - mało, który podkład tak źle wyglądał u mnie na twarzy po 3h
pingwintastas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 10:30   #322
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Kurcze, to faktycznie jesteś bielutka. Jedyne co mogę Ci zaproponować to kupno proszku do rozbielania (swój kupiłam chyba na Mazidłach), nie zmienia właściwości podkładu, jedynie lekko zagęszcza. No i trochę zabawy z mieszaniem.
Biały podkład z MUR nie działa, nie polecam. Trzeba mieszać 1/1 z podkładem żeby w ogóle coś było widać.
Teraz już nie będę kombinować, bo zaraz przyjdzie lato i moje podkłady w końcu przestaną być za ciemne. Ale na zimę chyba muszę o tym pomyśleć. Gorzej, że przez tak mały wybór w bardzo jasnych kolorach nie posiadam podkładu, który by mnie zadowalał pod względem właściwości...

Cytat:
Napisane przez Pakipsi Pokaż wiadomość
ja Revlon 150 pomieszałam ze 110 i jest akurat
Dla mnie oba są za ciemne, więc ich wymieszanie nie pomoże. Ale być może wtedy uzyskałoby się w miarę neutralny odcień, skoro Ivory za różowy, a Buff za żółty

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Jak już tu kiedyś pisałam - MUFE ultra hd Y215, a jeżeli jesteś jeszcze jaśniejsza - to Y205. Według mnie dla prawdziwych żółtków będzie zbyt neutralny, ja jestem zadowolona, przynajmniej z koloru Skóra do niego musi być dobrze nawilżona, żeby ładnie wyglądał. Sprawdź kolory w sephorze, jeśli masz możliwość, w mojej najjaśniejszego nie mieli, ale jest trochę testów na yt.

Btw, wcześniej też mieszałam te dwa revlony
Problem w tym, że nie stać mnie w tej chwili na podkłady z tej półki cenowej. Mooooże kiedyś. Aktualnie muszę się zadowolić przedziałem do ok. 60-70 zł.

Cytat:
Napisane przez pingwintastas Pokaż wiadomość
Ja też polecam kropelki TBS (ale uwaga - mają lekki różowy podton) i nie polecam MUFE Ultra HD - mało, który podkład tak źle wyglądał u mnie na twarzy po 3h
Dla mnie to idealnie, że mają różowy podton, bo większość podkładów jest dla mnie za żółta i może trochę by to zneutralizowało.

Skoro MUFE Ultra HD jest tak mało trwały, to nie dla mnie też. Bo ja zawsze mam problem z trwałością. Na nosie i czole podkłady potrafią ze mnie spływać po 3-4 h. Już krem zmieniłam, chyba jeszcze zmienię puder. Może to coś pomoże. Bo między różnymi podkładami nie widzę różnicy w trwałości.



Myślę, że nienawidzę firm produkujących kosmetycznych za produkowanie tak ciemnych podkładów

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2016-05-12 o 10:33
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 22:55   #323
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jaki podkłąd MAC albo Bobbiego polecacie dla badziochów?
Od Bobbiego Long-wear w kolorze porcelain jest jak najbardziej dla bladziochów
Dla mnie np Colorstay 150 jest totalną porażką. Wyglądam jak murzyn.

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Teraz już nie będę kombinować, bo zaraz przyjdzie lato i moje podkłady w końcu przestaną być za ciemne. Ale na zimę chyba muszę o tym pomyśleć. Gorzej, że przez tak mały wybór w bardzo jasnych kolorach nie posiadam podkładu, który by mnie zadowalał pod względem właściwości...



Dla mnie oba są za ciemne, więc ich wymieszanie nie pomoże. Ale być może wtedy uzyskałoby się w miarę neutralny odcień, skoro Ivory za różowy, a Buff za żółty



Problem w tym, że nie stać mnie w tej chwili na podkłady z tej półki cenowej. Mooooże kiedyś. Aktualnie muszę się zadowolić przedziałem do ok. 60-70 zł.



Dla mnie to idealnie, że mają różowy podton, bo większość podkładów jest dla mnie za żółta i może trochę by to zneutralizowało.

Skoro MUFE Ultra HD jest tak mało trwały, to nie dla mnie też. Bo ja zawsze mam problem z trwałością. Na nosie i czole podkłady potrafią ze mnie spływać po 3-4 h. Już krem zmieniłam, chyba jeszcze zmienię puder. Może to coś pomoże. Bo między różnymi podkładami nie widzę różnicy w trwałości.



Myślę, że nienawidzę firm produkujących kosmetycznych za produkowanie tak ciemnych podkładów
Spróbuj najpierw przypudrowac twarz, potem nałożyć podkład i znowu puder - mi to trochę pomaga, a mam duży problem utrzymaniem podkładu, głównie na nosie.
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 23:32   #324
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez KZag Pokaż wiadomość
Spróbuj najpierw przypudrowac twarz, potem nałożyć podkład i znowu puder - mi to trochę pomaga, a mam duży problem utrzymaniem podkładu, głównie na nosie.
A nie robi Ci się wtedy ciasto i jakaś brzydka faktura? Bo zdarzyło mi się parę razy próbować coś poprawić już po nałożeniu pudru, tj doklepać odrobinę podkładu, jeśli czegoś przypadkiem nie zakryłam i kończyło się to wałkowaniem się wszystkich tych warstw.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 01:35   #325
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
A nie robi Ci się wtedy ciasto i jakaś brzydka faktura? Bo zdarzyło mi się parę razy próbować coś poprawić już po nałożeniu pudru, tj doklepać odrobinę podkładu, jeśli czegoś przypadkiem nie zakryłam i kończyło się to wałkowaniem się wszystkich tych warstw.
Pudru nakładam cieniutką warstwę, głównie na nos i to mi pomaga lepiej utrzymać podkład, ale dokładnie tak jak piszesz - ja też jak chcę coś potem "poprawić" to zaraz robią się plamy i to bez znaczenia co dałam jako bazę.
KZag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 05:55   #326
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

a czy z poprzednia wersją MUFE tez miałyście takie problemy?
Bo dla mnie poprzednia wersja była naprawdę ok i teraz zastanawiam się nad nową, aż się wierzyć nie chce, że tak zrąbali sprawę ;/
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 08:18   #327
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Ja dzisiaj testuję Clarins Compact Foundation nr 103 (nie lubię w lecie stosować płynnych podkładów, a z wcieraniem minerałów ścieram filtr) - kolorystycznie nieźle, zwłaszcza na lato, ciut ciemniejszy od MUFE, ale nadal bardziej beż niż żółć.

U mnie MUFE utrzymuje się podobnie do colorstaya, wszystko zależy od rodzaju i stanu skóry - już wcześniej pisałam, że według mnie jest to podkład dla tłustej i dobrze nawilżonej cery bo podkreśla suche skórki. Nie wszyscy mamy to szczęście, że mamy skórę suchą/normalną, na którą co się nie nałoży, to spije (to jest żart, żeby nikt mnie nie posądził o rozpętanie wojny) Kolory 205 i 215 są naprawdę ciekawe, nawet w kontekście sephorowej kolorówki, więc wydaje mi się, że warto o nim wspomnieć, bo może akurat komu podpasuje.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 09:56   #328
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez KZag Pokaż wiadomość
Pudru nakładam cieniutką warstwę, głównie na nos i to mi pomaga lepiej utrzymać podkład, ale dokładnie tak jak piszesz - ja też jak chcę coś potem "poprawić" to zaraz robią się plamy i to bez znaczenia co dałam jako bazę.
No cóż, spróbuję, chociaż obawiam się, że nie zda to u mnie egzaminu, bo oprócz tego, że moja skóra na czole i nosie jest tłustawa, to jest też delikatna i łatwo się wysusza (paradoks) i odwadnia, więc żeby podkład ładnie na niej leżał, muszę zawsze dać krem.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 17:54   #329
chochliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 136
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Czesc dziewczyny, postanowilam, ze zrobię krok do przodu i odważe sie na Maca. Potrzebuje mocno kryjacego, poradzicie?I do tego jasny musi byc, czy trzeba go nakladac koniecznie pędzlem?Czy palcami mogę? Jesli pedzlem to podpowiecie jaki kupic? I jeszcze czy sa jakies primery z Maca, albo bazy zielone ,wygladzające itd?
chochliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 17:57   #330
pingwintastas
Explorer siłowni 💪🏼😎
 
Avatar pingwintastas
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 10 723
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez chochliczka Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, postanowilam, ze zrobię krok do przodu i odważe sie na Maca. Potrzebuje mocno kryjacego, poradzicie?I do tego jasny musi byc, czy trzeba go nakladac koniecznie pędzlem?Czy palcami mogę? Jesli pedzlem to podpowiecie jaki kupic? I jeszcze czy sa jakies primery z Maca, albo bazy zielone ,wygladzające itd?
Co to znaczy jasny? Bo MAC nie ma bardzo jasnych podkładów np. dla mnie wszystkie są za ciemne
pingwintastas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-16 18:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:18.