Pasty do zębów - naturalne, bez fluoru - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-27, 16:00   #1
Aiszka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 157

NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?


CO sadzicie o naturalnych pastach do zebow np.lavera,sante,weleda?
Aiszka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 22:56   #2
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

uzywam urtekram, ale na zmianę z blendamed.....np. 2 razy dziennie blendamed a 2 razy w ciagu dnia po posilku urtekram

niestety u mnie sprawdzają się tylko pasty z fluorem, nie chce psuc stanu uzebienia sobie, mam 26 lat i tylko jedną plombmę i zero innych ubytków.
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 13:57   #3
Aiszka1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 157
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

WSzystkie pasty naturalne sa bez fluoru? A brak fluoru w pascie powoduje niszczenie sie zebow?
Aiszka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 14:17   #4
ElizaSch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 73
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

muszę przyznać, że pierwszy raz słyszę o naturalnych pastach do zębów. na pewno jakąś wypróbuję!
ElizaSch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 14:23   #5
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Jest udowodnione naukowo, że wprowadzenie fluoru do past wcale nie zmniejszyło występowania próchnicy, wręcz przeciwnie, w dzisiejszych czasach próchnica występuje o wiele częściej niż kiedyś.
Po drugie, w niektórych krajach pasty z fluorem zostały wycofane ze sprzedaży ze względu na udowodnioną szkodliwość fluoru.
"Periodyk Brytyjskich Dentystów podał wyniki czteroletnich badań obejmujących 1000 dzieci: Nie stwierdzono żadnych istotnych różnic, jeśli chodzi o nasilenie próchnicy zębów, między dziećmi używającymi fluorkowanej pasty do zębów oraz tymi, które myły zęby pastą bez fluorku."

Naturalne pasty bez fluoru można kupić na allegro:

http://allegro.pl/hurt-ziaja-szalwio...743015777.html
http://allegro.pl/apident-pasta-do-z...708142964.html
http://allegro.pl/lavera-pasta-bez-f...730007745.html
http://allegro.pl/mietowa-pasta-bez-...724744364.html

__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Edytowane przez Felaa
Czas edycji: 2011-07-29 o 14:28
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 12:05   #6
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Past bez fluoru powinny też spróbować używać osoby niektórymi chorobami skóry, np. z trądzikiem, dermatozą, alergiami - szczególnie jak krostki, zaczerwienienia występują w okolicy ust.
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ik,t11104.html
http://www.eioba.pl/a/1msw/szkodliwe-dzialanie-fluoru
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4896308

Spotkałam się z opinią stomatologów, że pasty z flourem należy stosować co jakiś czas(np. 2 miesięace w roku), nie jest konieczne ich stałe stosowanie - nie pomaga, ani nie szkodzi.

Sama używam na zmianę past naturalnych ze zwykłymi. Z naturalnych zamawiam zwykle urtekram:
http://www.naturo.pl/pl/p/Pasta-do-z...l-Urtekram/722
Tylko że, jak widać w komentarzach, pasta ta nie daje takiej mega świeżości jak chemiczne. Ma smak bardziej naturalnej mięty, słabszy. Pod tym względem wolę chemiczne. Innych różnic nie ma - czyszczą podobnie.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 20:07   #7
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Ja polecam pastę Himalaya Herbals - dla wegetarian, nie testowane na zwierzętach. Świetna jest! Same zioła, super uczucie po niej mam. Do kupienia w aptekach.
Odradzam używanie blend a med - pani stomatolog u której pracowałam zawsze odradzała ją pacjentom (zwłaszcza Ci co mieli fatalne uzębienie wymieniali tą nazwę).

Co do fluoru - w dużych dawkach jest bardzo szkodliwy. Chyba w Belgii (albo Szwajcarii?) jest zakaz dodawania go do past do zębów. TU jest więcej o nim.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 17:03   #8
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Niestety ja jak odstawiłam pasty z wysoką zawartością fluoru to zaczeły sie problemy jak dziwny ból w zębie ze stara plombą. Jak myje blend a med ( wiem ze to pewnego rodzaju "szajs" i testowany na zwierzetach ) ale ta pasta ma wysoki poziom fluoru.
Uzywam urtekram raz dziennie, dwa razy ale na noc zawsze myje pastą z fluorem

Na marginesie w pastach gorszy jest SLS niż fluor. Uważam, ze demonizowanie fluoru w obliczu pomijania innych szkodliwych składników past nie ma sensu.

100 razy bardziej wolałabym pastę z fluorem a bez sls.

Dlaczego blend a med jest szkodliwa? Dla mnie jest w pewien sposób zła bo robi ją procter gamble( drastyczne testy na zwierzakach). Ale ja jej uzywam i z zębami nic mi się nie dzieje od strony próchnicy czy innych tego typu dolegliwości. Osoby jakie znam również są z niej bardzo zadowolone. Chcę poznac jakieś szczegóły czemu ona jest taka zła ?

To prawda fluor połykany jest szkodliwy, powoduje coś na zasadzie odwapnienia kości.

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2011-08-02 o 17:07
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 17:38   #9
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość
Niestety ja jak odstawiłam pasty z wysoką zawartością fluoru to zaczeły sie problemy jak dziwny ból w zębie ze stara plombą. Jak myje blend a med ( wiem ze to pewnego rodzaju "szajs" i testowany na zwierzetach ) ale ta pasta ma wysoki poziom fluoru.
Uzywam urtekram raz dziennie, dwa razy ale na noc zawsze myje pastą z fluorem

Na marginesie w pastach gorszy jest SLS niż fluor. Uważam, ze demonizowanie fluoru w obliczu pomijania innych szkodliwych składników past nie ma sensu.

100 razy bardziej wolałabym pastę z fluorem a bez sls.

Dlaczego blend a med jest szkodliwa? Dla mnie jest w pewien sposób zła bo robi ją procter gamble( drastyczne testy na zwierzakach). Ale ja jej uzywam i z zębami nic mi się nie dzieje od strony próchnicy czy innych tego typu dolegliwości. Osoby jakie znam również są z niej bardzo zadowolone. Chcę poznac jakieś szczegóły czemu ona jest taka zła ?

To prawda fluor połykany jest szkodliwy, powoduje coś na zasadzie odwapnienia kości.
Zgadzam sie z toba, problem z fluorem polega na tym że ma bardzo wąski zakres optymalności, łatwo go przedawkowac jesli przyjmuje sie go z wielu źródeł. Dużo tych alarmistycznych, przesadzonych opinii na temat obecności fluoru to bezrefleksyjne tłumaczenia amerykańskich artykułow, bo u nich fluoruje sie wode. U nas tylko bodajże w Wrocławiu tak jest, zapewne wody np. w pewnych rejonach Sudetów mają naturalną zawartość fluoru. Nadmierne ilości fluoru, szczególnie spożywane są niewatpiliwie szkodliwe

Ja aktualnie używam "naturalnej" L'angelici ale mam płyn z fluorem. Kupiłam ją nie ze strachu przed fluorem, ale ze względu na brak SLS/SLES które to powodują że lekko złazi mi skóra z wewnętrznej strony gł. dolnej wargi - szczególnie rano to zauważam.
Dlatego druga pasta jaka kupiłam to czerwona Elmex, która to ma totalnie naturalny skład poza tym związkiem fluoru. ,Moje zeby jednak potrzebuja fluoru, są bardzo słabe, bo jako dzieciak strasznie bałam sie dentysty i udawało mi sie wykrecac z tych wszystkich obowiązkowych zabiegów w szkole
W ogóle z tą naturalnością lub jej brakiem to jest spora przesada, kazda pasta jest w zdecydowanej większości naturalna (woda, sorbitol, krzemionka), roznica mozę jest w kilku procentach lub nawet promilach. Pamiętajmy że SLS jest jak najbardziej zaaprobowany przez organizacje certyfikujące.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-02 o 18:03
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 17:41   #10
AniolZinnegoSwiata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 80
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez Felaa Pokaż wiadomość
Jest udowodnione naukowo, że wprowadzenie fluoru do past wcale nie zmniejszyło występowania próchnicy, wręcz przeciwnie, w dzisiejszych czasach próchnica występuje o wiele częściej niż kiedyś.
Po drugie, w niektórych krajach pasty z fluorem zostały wycofane ze sprzedaży ze względu na udowodnioną szkodliwość fluoru.
"Periodyk Brytyjskich Dentystów podał wyniki czteroletnich badań obejmujących 1000 dzieci: Nie stwierdzono żadnych istotnych różnic, jeśli chodzi o nasilenie próchnicy zębów, między dziećmi używającymi fluorkowanej pasty do zębów oraz tymi, które myły zęby pastą bez fluorku."

Naturalne pasty bez fluoru można kupić na allegro:

http://allegro.pl/hurt-ziaja-szalwio...743015777.html
http://allegro.pl/apident-pasta-do-z...708142964.html
http://allegro.pl/lavera-pasta-bez-f...730007745.html
http://allegro.pl/mietowa-pasta-bez-...724744364.html

Skoro fluor nie robi nic korzystnego dla zebow to po co dzieciom w szkolach robia fluoryzacje elmexem? przynajmniej za moich czasow robili nam
AniolZinnegoSwiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 18:10   #11
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Hey witam w klubie mi tez złazi błona po paście, po sls zapewne......
Dokładnie fluor jest szkodliwy jak sie go je, więc jak myjecie zęby pastami z fluorem to pluczcie dobrze usta....
Kto zaapsorbował Sls? jakie organizajce? Wiem że no BDIH czy eco cert nie dopuszczają SLS.
Ja znacznie go ograniczyłam, praktycznie do zera. Używam np żeli i szamponów z jego słabszym zamiennkimiem sodim coco sulfate....

Ja nie mam jakiegos parcia na blendamed....żebyście nie mysleli. Ogólnie kupuje wiekszosc produktów cruelty free, ale akurat w tym przypadku nie znalazłam zamiennika po jakim nie bolałby mnie ząb z plombą.....będę szukać dalej ale póki co jest tak.

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2011-08-02 o 18:12
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 18:37   #12
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Smile Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

fluor NIE ROBIC NIC z próchnicą, jedno wielkie zero a uzywany codziennie może szkodzić osobom z : trądzikiem, opryszczką, suchymi ustami, "zapaleniem ust" (czerwone usta), wrażliwą skórą na twarzy!!!
Tak mówi moja denstystka. To samo jest z płynami do płukania jamy ustnej, osoby z cerą problematyczną absolutnie nie powinny ich używać!!!

Pasty WYBIELAJĄCE należy używać od czasu do czasu np. pare razy w miesiącu. Na pewno nie codziennie, chyba że ma bardzo niską ścieralność ale wtedy prawie wogóle by nie wybielała... xd


Ponadto pasta BEZ FLUORU pomaga pozbyć się białego nalotu (lub ograniczyć go) na języku. Warto przetestować.
+ jeśli masz wrażliwe dziąsła, skórki w jamie ustnej, ranki - pasta bez fluoru i sls powoduje że szybciej się goją i częściowo im zapobiega.

ja używałam Ziaji bez fluoru na przetestowanie (bo ma składnik który mi przeszkadza), wcześniej też używałam past bez fluoru bo miałam nalot i wrażliwe okolice ust.
Teraz chcę zamówić jakąś naturalną pastę, oczywiście BEZ FLUORU


zęby będą białe jeśli będą MECHANICZNIE czyszczone, czyli sumiennie szczotkowane, ponad 3 minuty + od czasu do czasu napar z szałwi i przepłukiwać buźke

blend a med to produkt godny pożałowania...więc nawet nie wiadomo co powiedzieć... ;d

Dlaczego robiono fluoryzacje? Zacofanie, niewiedza + napędzanie kasy dla firm produkujących produkty z fluorem. Proste. Nie wiadomo co zrobić z fluorem? Wsadzić go do pasty i zarabiać na byle czym

edit: http://www.eioba.pl/a/1msw/szkodliwe-dzialanie-fluoru OMG !!!!!!! ; / hitler cwaniak ;d czy badania nad fluorem i jego działaniem na mózg są w necie? ?? ? ? wolałabym poczytac z warygodnego źródła najlepiej udokumentowane przez jakiegos profesora, przeciez w polsce chyba nadal jest fluoryzowana woda pitna (?)

Edytowane przez findsomething
Czas edycji: 2011-08-02 o 18:51
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 18:39   #13
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość
Hey witam w klubie mi tez złazi błona po paście, po sls zapewne......
Dokładnie fluor jest szkodliwy jak sie go je, więc jak myjecie zęby pastami z fluorem to pluczcie dobrze usta....
Czytałam ze jakas tam ilość mimo wszystko musi być spożywana
Cytat:
Napisane przez justina1985
Kto zaapsorbował Sls? jakie organizajce? Wiem że no BDIH czy eco cert nie dopuszczają SLS.
Ja znacznie go ograniczyłam, praktycznie do zera. Używam np żeli i szamponów z jego słabszym zamiennkimiem sodim coco sulfate...
Mysle że wszystkie organizacje mogą go zaaprobować bo nie łamie żadnych kryteriów "naturalności", to tylko w gestii producenta leży czy go użyje czy szarpnie sie na cos droższego i lepszego, na pewno widziałam jakieś ecocertyfikowane szampony czy zele z SLS. Co do SCS to on przecież składna sie naturalnie przede wszystkim z SLS jako że olej kokosowy to w ok. 50% kwas laurynowy
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 19:47   #14
AniolZinnegoSwiata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 80
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

A co sadzicie o zelu do fluoryzacji elmex z apteki ,ktory stosuje sie 1 raz w tygodniu?
Wlasnie dzis kupilam sobie paste naturalna lavera -odczucia-wyglad pasty taki bez,smak nie bardzo mietowy ,slabo sie pieni-musze jej dosyc duzo nabrac ,,zaplacilam za nia 1,99 €

Edytowane przez AniolZinnegoSwiata
Czas edycji: 2011-08-04 o 18:36
AniolZinnegoSwiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 20:57   #15
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez AniolZinnegoSwiata Pokaż wiadomość
Skoro fluor nie robi nic korzystnego dla zebow to po co dzieciom w szkolach robia fluoryzacje elmexem? przynajmniej za moich czasow robili nam
Bo ludzie uwierzyli w mit, że fluor zapobiega próchnicy.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 11:59   #16
ElizaSch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 73
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

naprawdę tak jest z fluorem?
ElizaSch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 14:04   #17
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez ElizaSch Pokaż wiadomość
naprawdę tak jest z fluorem?
Polecam przeczytać ten artykuł http://www.czytelniamedyczna.pl/1993...zy-fluoru.html. Masz w nim wymieniowe i solidnie opisane wady, zalety, funkcje itp. fluoru - fakty, bez straszenia czy zachwalania. Myśle,ze sama możesz sobie wyrobić zdanie.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 15:36   #18
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość

przeciez w polsce chyba nadal jest fluoryzowana woda pitna (?)
Jest czy nie jest? Ktoś wie jak to u nas wygląda?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 15:52   #19
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Jest czy nie jest? Ktoś wie jak to u nas wygląda?
Z tego co czytałam to tylko we Wrocławiu jest fluoryzowana
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-04, 15:52   #20
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

http://prawda2.info/viewtopic.php?t=2760
nie wiem, na razie nie znalazłam wierzytelnej informacji w necie czy nasza woda jest fluorowana mysle ze w pewnym rejonach NA PEWNO.

to samo z wodami mineralnymi, żeby znaleźć taką nie fluorkowaną trzeba się naszukać ale ja w sklepie zawsze robie zakupy minimum pół godziny z czego 15 minut czytam etykiety żeby kupic to czego szukam.... ;/


Dobrze że z pastami jest teraz inaczej i mogę swobodnie kupować te "bez" )
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 16:17   #21
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Z tego co czytałam to tylko we Wrocławiu jest fluoryzowana
Szukałam info na ten temat w necie i tylko na jakimś forum było właśnie o Wrocławiu, że kiepską ma wodę( ile tego fluoru w wodzie tam jest wiadomo?) Czyli co, w innych miastach jest ok? Bez fluoru?

A o pastę bez fluoru, wcale nie jest łatwo jeśli nie kupuje się takiej przez internet. Wczoraj kupiłam sobie ziaję, bo to była jedyna pasta bez fluoru w mieście ( szukałam w aptekach, drogeriach, sklepie zielarskim) tylko jeden sklep miał ziaje, a miasto nie warszawa, ale też nie jakaś wieś.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 21:02   #22
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Parodontax Classic jest bez fluoru
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 17:24   #23
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez lieselotte Pokaż wiadomość
Parodontax Classic jest bez fluoru
Kupiłam parodontax, bo nie jestem zadowolona z ziaji, ale ten parodontax to istne piekło.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 17:54   #24
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Paste Ajona, szczególnie koncentrat, mozna zaliczyć do naturalnych, podnoć ten koncentrat jest bardzo dobry.
Niektóre z BioRepair są bardzo naturalne i bez fluoru, choć puryści mogą sie przyczepić parabenów.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 07:41   #25
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Kupiłam parodontax, bo nie jestem zadowolona z ziaji, ale ten parodontax to istne piekło.
Owszem, smak jest niezapomniany, ale po początkowym szoku idzie się przyzwyczaić
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 09:35   #26
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

jestem ciekawa ktora woda mineralna nie zawiera fluorkowego kationu??

Ktoś coś wie?
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 16:10   #27
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez lieselotte Pokaż wiadomość
Owszem, smak jest niezapomniany, ale po początkowym szoku idzie się przyzwyczaić
To nie chodzi o smak, ta pasta jest strasznie ostra, usta mi zeszły przy pierwszym myciu, tzn skóra z ust, a dziąsła pieką. Nie jestem nadwrażliwcem, nie mam zepsutych zębów czy chorych dziąseł, ale ta pasta jest piekielna! Pewnie przez ten alkohol.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 18:02   #28
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość
jestem ciekawa ktora woda mineralna nie zawiera fluorkowego kationu??

Ktoś coś wie?
te najtańsze, np. taka woda z netto z rysunkiem matki i dziecka

czytaj na etykietach, kiedyś na jednym stoisku z wodami znalazłam aż 2 (!) haha bez fluoru wow!!
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 10:03   #29
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
To nie chodzi o smak, ta pasta jest strasznie ostra, usta mi zeszły przy pierwszym myciu, tzn skóra z ust, a dziąsła pieką. Nie jestem nadwrażliwcem, nie mam zepsutych zębów czy chorych dziąseł, ale ta pasta jest piekielna! Pewnie przez ten alkohol.
Bardzo mi przykro, że miałaś taką reakcję
Poleciłam w dobrej wierze, bo sama stosuję od czasu do czasu i nigdy problemów nie miałam. Ścierność jest duża, ale mnie to akurat pasuje, bo dobrze usuwa osady (większość past bez fluoru jest bardzo delikatna i czuję, jakbym miziała zęby zamiast je czyścić). Moja rodzina też używa i jedyne co od nich słyszałam, to narzekania na słony smak. Najwyraźniej nie dla Ciebie ta pasta.
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 00:19   #30
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: NATURALNE pasty DO ZEBOW -CO sadzicie?

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Paste Ajona, szczególnie koncentrat, mozna zaliczyć do naturalnych, podnoć ten koncentrat jest bardzo dobry.
Niektóre z BioRepair są bardzo naturalne i bez fluoru, choć puryści mogą sie przyczepić parabenów.
Mogą, mogą parabeny chyba szczególnie wchłaniają się przez błony sluzowe np w okolicach narządów płciowych.

Znalazłam paste wybielającą coslys nie ma fluoru, chyba sobie kupię i zobaczymy jak będzie....
Urtekram taki sobie, słabo domywa, nie pieni się bo bez sls i ogólnie trudno tego uzywać jako jedynej pasty bo jest takie uczucie niedomycia

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2011-08-08 o 00:22
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-20 14:54:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.