Opuchnięte powieki, świąd - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-21, 21:32   #1
nessyx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 5
Exclamation

Opuchnięte powieki, świąd


Cześć dziewczyny!
Zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc. Od jakiegoś czasu (właściwie kiedy na dworze zrobiło się dużo chłodniej) na moich oczach pojawiły się widoczne na zdjęciu przesuszenia, świąd, powieki mnie szczypały. Dziś rano obudziłam się z opuchniętymi oczami, malując się ominęłam kompletnie okolicę oczu- dlatego wyglądałam, jakby mnie ktoś pobił.
PS. Nic takiego się nie wydarzyło, nie martwcie się.

Do tej pory natłuszczałam te miejsca zwykłymi kremami do oczu, twarzy (la roche z witaminą B6 bodajże). Używam codziennie wieczorem kremu effaclar duo na trądzik, ale ZAWSZE omijam okolicę oczu, nie zmieniałam kosmetyków codziennego użytku jak krem bb, płyn do demakijażu.
Dodam, że kiedy mieliśmy cieplejsze dni objawy lekko ustępowały.
Dostałam od Pani w aptece maść na złagodzenie objawów, krople do oczu (choć stwierdziła, że zapewne nic nie dadzą, ale nie zaszkodzą). Do dermatologa idę dopiero w czwartek, nie chcę się do tego czasu męczyć.
Pomóżcie, proszę! Czy któraś z Was tak miała, co to może być?
Nie jestem również alergiczką.. no, chyba, że coś się zmieniło.

http://pics.tinypic.pl/i/00600/utyn788yam4o.jpg
http://images.tinypic.pl/i/00600/d5khlh8i69yx.jpg

Na zdjęciach tak tego nie widać niestety
nessyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 15:30   #2
EvilS
Raczkowanie
 
Avatar EvilS
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 68
Dot.: Opuchnięte powieki, świąd

Od podobnych objawów rozpoczęły się moje problemy, które trwają po dziś dzień. Męczyłam się rok, bujałam od dermatologa do dermatologa, każdy twierdził, że alergia i przepisywał kolejne leki. Miałam już czasami nawet popękaną skórę na powiekach i krwawe rany. Straszne. Nie będę Ci na razie mówić, czym ja się leczę, pójdź najpierw do lekarza i upewnij się, że nie jest to choroba skóry czy jakieś pasożyty. Bo od tego trzeba zacząć. Daj znać, co powiedział lekarz.

A póki co podpowiem, że mi pomagała mieszanka pasty cynkowej z wazeliną na tego typu zmiany na powiekach, kiedy bardzo pękała, swędziała i schodziła skóra.
EvilS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-24 16:30:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.