Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-19, 12:56   #1
201710041116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 41

Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?


Witam.
Razem z chłopakiem postanowiliśmy wybrać się na wakacje zaraz po skończeniu matur, żeby móc od razu się odstresować i oderwać od tej całej atmosfery. A w związku z tym, że jestem zwierzęciem ciepłolubnym potrzebuje miejsca, gdzie będę już miała możliwość trochę się wygrzać na słoneczku. Czytałam wiele opinii, że podobno Kanary na przełomie maja i czerwca to świetny pomysł, bo pogoda jest już cudna, a z drugiej niektórzy piszą, że było im zimno i nie bardzo wiem kogo słuchać.Dlatego moje pytanie brzmi czy któraś z Was ma doświadczenie w tym temacie i wie na którą wyspę i czy w ogóle warto się tam wybrać? A może znacie jeszcze jakieś inne, ciekawe miejsca o tej porze roku? Z góry dziękuję.
201710041116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 12:07   #2
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

W tym okresie to już można sie wygrzać w Grecji czy Portugalii
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 12:35   #3
201710041116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 41
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
W tym okresie to już można sie wygrzać w Grecji czy Portugalii
No niby tak, ale z tego, co się orientuje to ludzie piszą, że pogoda o tej porze lubi jeszcze płatać figle Miałam nadzieję, że znajdzie się tu ktoś, kto jest zagłębiony w temat, ale coś nie bardzo to idzie
201710041116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 12:40   #4
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

Cytat:
Napisane przez juliet9726 Pokaż wiadomość
No niby tak, ale z tego, co się orientuje to ludzie piszą, że pogoda o tej porze lubi jeszcze płatać figle Miałam nadzieję, że znajdzie się tu ktoś, kto jest zagłębiony w temat, ale coś nie bardzo to idzie
No ja jestem wgłębiona w temat ale zależy czy chcesz tropiki czy po prostu ciepło
generalnie w maju w całej Europie różnie moze być możesz mieć np w Grecji 25 albo 35 , to samow Hiszpanii. Ja zwykle trafialam na ta drugą opcje

Na tropiki to lepiej jedz do Egiptu, tam sie wygrzejesz albo celuj w Azje.
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 08:23   #5
malinaczerwona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 21
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

Egiptu raczej bym nie polecala...chyba tylko szalency teraz tam sie wybieraja...to samo z innymi kierunkami jak Turcja czy Tunezja... Moze Sardynia lub Sycylia?
malinaczerwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 19:30   #6
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

ja do ciepłych krajów wolę się wybierac jesienią np. w październiku, listopadzie, ale może jakies europejskie miasto? W sumie to dobra pogoda na zwiedzanie.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 10:56   #7
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

Ja np. na forach i grupach turystycznych widzę, że mimo wszystko w dalszym ciągu najwięcej turystów wybierze w tym roku Egipt i to jest dla mnie mały szok. Nie ze względu na aktualną sytuację tam, tylko raczej na naszych rodaków. Bo ja również jestem zdania, że to nie powinno odstraszać ludzi - prędzej coś mi się stanie idąc do sklepu po bułki niż na wakacjach w Egipcie. Przykre, że przez kilku szajbusów można tak zniszczyć turystykę kraju.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-21, 17:55   #8
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

A my planujemy Tunezję, tylko że na początku czerwca. Jaka jest moja opinia? Jeśli dojdzie do problemów, ataków, to tylko w Europie. Kto był w Tunezji ten wie, że tam jest bezpiecznie. Mnóstwo policji, ochrona przy wejściach do hoteli. Do tego ataku doszło tylko dlatego, że gość przyszedł plażą. Teraz już by do tego nie dopuścili - zresztą bardziej niebezpiecznie jest codziennie jeździć autem do pracy, niż spędzić tydzień na wakacjach w Tunezji. Co myślicie o hotelu Houda Golf & Beach Club?
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 08:37   #9
malinaczerwona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 21
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

Ja jestem bardzo zdziwiona że nadal biura podróży oferują takie wycieczki....w niektórych krajach europejskich maja zakaz organizacji wyjazdów np własnie do Egiptu. A porównywanie wyjazdu na wakacje do Egiptu czy innych podobnych krajów z jazda samochodem czy pojsciem po bułki jest smieszne...oczywisćie jest zawsze i wszedzie coś się może stać, ale skoro tam zagrożenie jest tak duże po co kusić los...jest tyle pieknych miejsc w Europie czy na świecie, a ceny sa porównywalne wiec po co sie narazac...i nie wieże że w Tunezji TAK bardzo dobrze pilnują że juz nie ma szans na zamachy np na plaży...
malinaczerwona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 10:39   #10
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

To jest droga przedmówczynio bardzo dobre porównanie bo 100 razy szybciej zginiesz w wypadku idąc po te bułki, niż w ataku terrorystycznym w Egipcie. Poczytaj statystyki. Byłaś kiedykolwiek w Tunezji? Bo to akurat prawda, że w żadnym kraju nie spotkaliśmy się z taką ilością służb. Czy nie ma ryzyka? Zawsze takie jest, ale jeśli coś złego się stanie to prędzej w Europie. Czemu? Niestety chodzi o spektakularność.

majeczka - byliśmy w tym hotelu 4 lata temu z dzieckiem. Na pewno miejsca dla mało wymagającego klienta. Mają zjeżdżalnie i to jest plus. Baseny super. Niestety wszędzie strasznie głośno, tym bardziej jeśli macie pokój przy dyskotece. Animacje super. Zobacz sobie czy mają na Travelplanet hotel Mehari Hammamet - byliśmy 2 lata temu z Wezyrem. Bez porównania wyższy styl i standard.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 19:21   #11
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

Hmm... ryzyko jest wszędzie, nawet w domu. To że głośno nie jest dla nas specjalnym problemem, bo jednak chyba do wytrzymania, co nie? Może to po prostu hotel dla młodych? A jak wygląda jego otoczenie? Jest co robić? Tego hotelu nie widzę w polskich BP, a poza tym tam gdzie wyskakiwał to miał dużo wyższą cenę niż Houda Golf.
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-26, 11:03   #12
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

Mehari jest sporo droższy, ale standard totalnie inny. Tam nawet mieliśmy prywatne spotkanie z pracownikiem hotelu na starcie ;-)

Houda - tak, sporo się dzieje, hotel dla młodych. Rezerwacja leżaków wcześnie rano. W pobliżu jest jeden bar, a poza tym to okolica hotelowa. Z tym, że Monastir i Sousse masz dosyć blisko. Wsiadasz w taksówkę i to dosłownie kilka minut drogi. Nam się wakacje w tym hotelu podobały, ale po prostu wspominam jakie miał on minusy.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 14:43   #13
ruppi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 75
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

Ja się również zastanawiam nad tym terminem .Nad Majorką konkretnie. Myslicie,ze będzie ciepło?
ruppi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 10:42   #14
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

Powinno być słonecznie, ciepło, ale z deszczem też się musisz liczyć. No i przede wszystkim woda jeszcze nie będzie tak nagrzana jak w lipcu czy sierpniu. Na Majorce fajne jest to, że można pozwiedzać na własną rękę, wypożyczyć samochód. Np. hotel Playa Moreya z Itaki. 3 gwiazdki ale z dobrymi opiniami i sensownymi atrakcjami. Ale to już sobie popatrz po fotkach czy tego szukasz.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 19:00   #15
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

Ale patrzyłaś ten hotel z jakiegoś konkretnego biura? Widzę, że on teraz na Travelplanet wisi za mniej niż 2 tysiące na czerwiec. Dobra stawka. W tych pieniądzach nie będzie niczego mocniejszego? Nie to, że mi nie pasuje ten hotel, po prostu może ktoś inny zaliczył konkretny hotelik i może go polecić? Czytam opinie po sieci, ale niekiedy ludzie czepiają się w tych recenzjach takich bzdur, że aż strach się bać.
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 10:39   #16
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

Czy ja wiem? Raczej ciężko będzie coś lepszego znaleźć - to już dobra kasa. Możesz śledzić promocje, wiem że np. Exim czy Wezyr bardzo często w poprzednich latach robiły obniżki na kilka tygodni przed terminem wylotu, więc może i tutaj tak będzie, ale realnie - trudno przewidzieć. Ja bym nie czekała. Nie sądzę, żeby w tym roku były dostępne dobre lasty na Europę.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 09:59   #17
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

Cytat:
Napisane przez juliet9726 Pokaż wiadomość
Witam.
Razem z chłopakiem postanowiliśmy wybrać się na wakacje zaraz po skończeniu matur, żeby móc od razu się odstresować i oderwać od tej całej atmosfery. A w związku z tym, że jestem zwierzęciem ciepłolubnym potrzebuje miejsca, gdzie będę już miała możliwość trochę się wygrzać na słoneczku. Czytałam wiele opinii, że podobno Kanary na przełomie maja i czerwca to świetny pomysł, bo pogoda jest już cudna, a z drugiej niektórzy piszą, że było im zimno i nie bardzo wiem kogo słuchać.Dlatego moje pytanie brzmi czy któraś z Was ma doświadczenie w tym temacie i wie na którą wyspę i czy w ogóle warto się tam wybrać? A może znacie jeszcze jakieś inne, ciekawe miejsca o tej porze roku? Z góry dziękuję.
Jesli chodzi o Kanary, to zależy gdzie - jeśli chce się mieć 100% ładnej pogody i ciepełka trzeba wybierać południową część Teneryfy.
Najzimniej może być na Fuercie (wiatr).
Z innych europejskich miejsc o tej porze roku polecam Maltę - ciepełko raczej gwarantowane (problem może być jedynie z wiatrem)
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 10:47   #18
kentas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 389
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

No i chyba jeszcze Cypr, prawda? Patrząc po stawkach to teraz można było niesamowicie fajnie trafić z wyjazdem z Turcją. Jeszcze dzisiaj widziałam w Itace hotele z all poniżej 1000 zł. Byliśmy w tym okresie kilka lat temu. Jednego dnia padał deszcz, ale poza tym to cały czas prawdziwe upały. Woda jeszcze nie była tak bardzo nagrzana, ale ogólnie wakacje zdecydowanie udane.
kentas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 18:01   #19
10a99a7e2b76d5ef73d2c6b46c2fbd57bf371141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 11
Dot.: Gdzie na wczasyz chłopakiem pod koniec maja?

Ja akurat preferuję polskie klimaty, uwielbiam duże miasta, więc chętnie wybrałabym się do Warszawy lub Wrocławia

A z wysp nie wiem co polecić, nie byłam jeszcze na wycieczce za granicą
10a99a7e2b76d5ef73d2c6b46c2fbd57bf371141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-06 19:01:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.