siemię lniane a drożdże - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-11, 11:44   #1
Jagodziankaaa5691
Przyczajenie
 
Avatar Jagodziankaaa5691
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 27

siemię lniane a drożdże


Przepraszam jeśli źle dobrałam grupę, albo już jest taki wątek, ale sama szukałam i nigdzie nie znalazłam konkretnej odpowiedzi.
Czy mogę pić siemię lniane i drożdże jednego dnia?
Od tygodnia piję codziennie siemię lniane i chciałabym dołożyć do tego drożdże, ale ktoś gdzieś napisał, że mogę mieć wtedy za dużo witaminy B. Czy to prawda? Czy jeśli piłabym siemię lniane a później drożdże, lepsze byłyby efekty, niż picie samego siemienia?

pozdrawiam
Jagodziankaaa5691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 09:04   #2
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: siemię lniane a drożdże

Nie sądzę, że łyżeczka siemienia i 1/3 kostki drożdży ma aż tyle witaminy B, żebyś przedawkowała
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 16:38   #3
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: siemię lniane a drożdże

Cytat:
Napisane przez Jagodziankaaa5691 Pokaż wiadomość
Przepraszam jeśli źle dobrałam grupę, albo już jest taki wątek, ale sama szukałam i nigdzie nie znalazłam konkretnej odpowiedzi.
Czy mogę pić siemię lniane i drożdże jednego dnia?
Od tygodnia piję codziennie siemię lniane i chciałabym dołożyć do tego drożdże, ale ktoś gdzieś napisał, że mogę mieć wtedy za dużo witaminy B. Czy to prawda? Czy jeśli piłabym siemię lniane a później drożdże, lepsze byłyby efekty, niż picie samego siemienia?

pozdrawiam
Taki nadmiar zostanie wydalony z moczem, ale powinnaś między jednym a drugim suplementem zrobić minimum 2h przerwy, bo siemię ogranicza wchłanianie składników napoju drożdżowego.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 11:21   #4
Flavis
Raczkowanie
 
Avatar Flavis
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 396
Dot.: siemię lniane a drożdże

Cytat:
Napisane przez Jagodziankaaa5691 Pokaż wiadomość
Przepraszam jeśli źle dobrałam grupę, albo już jest taki wątek, ale sama szukałam i nigdzie nie znalazłam konkretnej odpowiedzi.
Czy mogę pić siemię lniane i drożdże jednego dnia?
Od tygodnia piję codziennie siemię lniane i chciałabym dołożyć do tego drożdże, ale ktoś gdzieś napisał, że mogę mieć wtedy za dużo witaminy B. Czy to prawda? Czy jeśli piłabym siemię lniane a później drożdże, lepsze byłyby efekty, niż picie samego siemienia?

pozdrawiam
Od prawie miesiąca codziennie piję siemię lniane, ale brak spektakularnych efektów doprowadził mnie do wniosku, że powinnam wypróbować pić drożdże. Siemię piję rano, więc drożdże będę pić wieczorem, aby przespać ewentualne efekty uboczne...

Jagodziankaaa5691 napisz mi, czy piłaś je jednocześnie i czy dały jakiś efekt u Ciebie.
Flavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 15:44   #5
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: siemię lniane a drożdże

Cytat:
Napisane przez Flavis Pokaż wiadomość
Od prawie miesiąca codziennie piję siemię lniane, ale brak spektakularnych efektów doprowadził mnie do wniosku, że powinnam wypróbować pić drożdże. Siemię piję rano, więc drożdże będę pić wieczorem, aby przespać ewentualne efekty uboczne...

Jagodziankaaa5691 napisz mi, czy piłaś je jednocześnie i czy dały jakiś efekt u Ciebie.
Siemię działa na gęstość i baby hair, nie na szybkość porostu
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 16:12   #6
Flavis
Raczkowanie
 
Avatar Flavis
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 396
Dot.: siemię lniane a drożdże

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Siemię działa na gęstość i baby hair, nie na szybkość porostu
Wlasnie czytalam na roznych blogach, ze wplywa na porost wlosow.
Flavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 07:18   #7
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: siemię lniane a drożdże

Cytat:
Napisane przez Flavis Pokaż wiadomość
Wlasnie czytalam na roznych blogach, ze wplywa na porost wlosow.
No wyrastają nowe włosy, czyli działa na gęstość, ale nie na szybkość porostu. Na blogach dziewczyny często żalą się, że siemię "nie pomogło", a drożdże tak, a ja wiem (z własnego doświadczenia i tego, co czytałam na blogach), że większości włosy po siemieniu nie rosną szybciej, po prostu stają się bardziej gęste, a, i trudno poskromić baby hair. Ja miałam aureolę.
A te zawiedzione głosy, że siemię działa czy nie działa, to z niewiedzy. Siemię ma omega 3,. więc powinno zadziałać także na skórę i paznokcie

Jesli chodzi o picie siemienia i drożdży jednocześnie, to ja bym nie piła. Albo - jak ktoś ładnie napisał - siemię rano, drożdże wieczorem nie zapominajmy, że siemię to w większości błonnik, więc utrudnia wchłanianie niektórych witamin
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 09:29   #8
Flavis
Raczkowanie
 
Avatar Flavis
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 396
Red face Dot.: siemię lniane a drożdże

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
No wyrastają nowe włosy, czyli działa na gęstość, ale nie na szybkość porostu. Na blogach dziewczyny często żalą się, że siemię "nie pomogło", a drożdże tak, a ja wiem (z własnego doświadczenia i tego, co czytałam na blogach), że większości włosy po siemieniu nie rosną szybciej, po prostu stają się bardziej gęste, a, i trudno poskromić baby hair. Ja miałam aureolę.
A te zawiedzione głosy, że siemię działa czy nie działa, to z niewiedzy. Siemię ma omega 3,. więc powinno zadziałać także na skórę i paznokcie

Jesli chodzi o picie siemienia i drożdży jednocześnie, to ja bym nie piła. Albo - jak ktoś ładnie napisał - siemię rano, drożdże wieczorem nie zapominajmy, że siemię to w większości błonnik, więc utrudnia wchłanianie niektórych witamin
O, to dobrze wiedzieć. Ja sama pije siemię w celu poprawy zdrowia plus włosy. Zdrowie i pamięć lekko polepszona, ale aż takiego wysypu bh niestety po tym nie miałam.Może faktycznie zrobię sobie przerwę, bo pije siemię od ponad miesiąca regularnie i zacznę pić drożdże.
Dzięki za radę
Flavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 12:28   #9
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: siemię lniane a drożdże

Cytat:
Napisane przez Flavis Pokaż wiadomość
O, to dobrze wiedzieć. Ja sama pije siemię w celu poprawy zdrowia plus włosy. Zdrowie i pamięć lekko polepszona, ale aż takiego wysypu bh niestety po tym nie miałam.Może faktycznie zrobię sobie przerwę, bo pije siemię od ponad miesiąca regularnie i zacznę pić drożdże.
Dzięki za radę
Nie ma za co, po prostu musisz obserwować, może u ciebie siemię na włosy nie zadziałało, albo zadziałało inaczej ja piłam głównie na żołądek (glutek), robiłam maski, potem zauważyłam, że wyrastają mi nowe włoski, więc zaczęłam pić regularnie. Piłam przez 3 miesiące, może znowu powtórzę kurację.
Mam też zamiar kupić drożdże piwne w tabletkach, ale pić je wieczorem (siemię zawsze piję z rana, do śniadania)
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 13:16   #10
Flavis
Raczkowanie
 
Avatar Flavis
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 396
Dot.: siemię lniane a drożdże

Ja chyba od dzisiaj spróbuję drożdże pić, bo jednak to siemię pomogło mi minimalnie. Maski z siemienia są naprawdę genialne, miałam bardzo fajne włoski po niej
Flavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 13:20   #11
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: siemię lniane a drożdże

Cytat:
Napisane przez Flavis Pokaż wiadomość
Ja chyba od dzisiaj spróbuję drożdże pić, bo jednak to siemię pomogło mi minimalnie. Maski z siemienia są naprawdę genialne, miałam bardzo fajne włoski po niej
Bo ładnie nawilżają
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 22:11   #12
Flavis
Raczkowanie
 
Avatar Flavis
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 396
Dot.: siemię lniane a drożdże

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Bo ładnie nawilżają
To prawda. Plus ładny blask miałam po takiej masce.
Flavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 07:41   #13
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: siemię lniane a drożdże

Cytat:
Napisane przez Flavis Pokaż wiadomość
To prawda. Plus ładny blask miałam po takiej masce.
Ja mam proste włosy, a po masce z siemienia były idealnie proste i lśniące
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 08:38   #14
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: siemię lniane a drożdże

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja mam proste włosy, a po masce z siemienia były idealnie proste i lśniące
a jak robisz maskę, z "gluta" czy mielisz siemię?

Ja jem / piję świeżo zmielone siemię lniane 2-3 miesiące i efekty są super - włosy przestały wypadać a paznokcie są mocne i przestały się łamać. Najczęściej mielę 2 łyżeczki i dodaję rano do owsianki. Także może miesiąc picia to za wcześnie na ocenę efektów?
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 08:45   #15
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: siemię lniane a drożdże

Cytat:
Napisane przez Aggis Pokaż wiadomość
a jak robisz maskę, z "gluta" czy mielisz siemię?

Ja jem / piję świeżo zmielone siemię lniane 2-3 miesiące i efekty są super - włosy przestały wypadać a paznokcie są mocne i przestały się łamać. Najczęściej mielę 2 łyżeczki i dodaję rano do owsianki. Także może miesiąc picia to za wcześnie na ocenę efektów?
U mnie efekty były już po 2 tygodniach Ja robię gluta do picia (mielonego nie lubię), a maskę też z gluta (płukankę też), tylko nie tak gęstego, bo nie da się oddzielić ziarenek. Ziarenek na włosy nie nakładam.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 08:46   #16
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: siemię lniane a drożdże

Dzięki, będę musiała spróbować jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy nakładanie tego na włosy
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 23:18   #17
Flavis
Raczkowanie
 
Avatar Flavis
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 396
Dot.: siemię lniane a drożdże

Ja dzisiaj nalozylam siemie na wlosy. Geste to bylo jak smalec, pomyslalam, ze jakos dam rade, bo odcedzic sie tego nie dalo, wiec nalozylam na wlosy z ziarenkami... Sama aplikacja byla bardzo brudzaca, w tym sensie, ze moja lazienka ucierpiala na tym najbardIej, wszedzie byly ziarenka. Teraz wlosy jeszcze mi schna i trudno ocenic efekt, ale na pewno nastepnym razem wiecej uzyje wody.

kaguya, jak robisz ta plukanke?
Flavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 16:44   #18
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: siemię lniane a drożdże

Cytat:
Napisane przez Flavis Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj nalozylam siemie na wlosy. Geste to bylo jak smalec, pomyslalam, ze jakos dam rade, bo odcedzic sie tego nie dalo, wiec nalozylam na wlosy z ziarenkami... Sama aplikacja byla bardzo brudzaca, w tym sensie, ze moja lazienka ucierpiala na tym najbardIej, wszedzie byly ziarenka. Teraz wlosy jeszcze mi schna i trudno ocenic efekt, ale na pewno nastepnym razem wiecej uzyje wody.

kaguya, jak robisz ta plukanke?
Jako maska wychodzi mi gęsta, płukankę robię bardziej rzadką, po prostu dolewam ciepłej wody
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-28 17:44:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.