Posiadanie dwóch paszportów RP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-10, 01:32   #1
rachuciachu
Rozeznanie
 
Avatar rachuciachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565

Posiadanie dwóch paszportów RP


Hej!
Zastanawiałam się czy wrzucić to pytanie na forum plotkowym, czy tutaj, ale chyba paszport i podróże idą razem w parze.

Otóż mam pytanie odnośnie wyrobienia drugiego paszportu RP.
Nie chodzi tu o sytuację gdy zgubimy pierwszy paszport i musimy wyrobić drugi, ale o posiadanie dwóch paszportów RP jednocześnie.
Wiem, że prawo przewiduje taką możliwość:
Cytat:
Kiedy można otrzymać drugi paszport?
Ustawa o dokumentach paszportowych przewiduje, że w wyjątkowych sytuacjach dotyczących osoby występującej o paszport, w szczególności uzasadnionych:

1. względami ochrony życia i zdrowia tej osoby,
2. poważnymi trudnościami w prowadzeniu przez nią działalności humanitarnej,
3. posiadaniem w paszporcie wiz lub pieczęci potwierdzających przekraczanie granicy państw lub pobyt na ich terytorium, co uniemożliwia lub znacznie utrudnia wjazd na terytorium innego państwa,
4. względami bezpieczeństwa państwa
– po uprawdopodobnieniu tych okoliczności, ta sama osoba może ubiegać się o wydanie drugiego paszport, z tym że okres jego ważności wynosi 2 lata od daty jego wydania.


Jednak chodzi mi bardziej o to, jak wygląda wyrabianie takiego paszportu w praktyce, najbardziej chyba interesuje mnie kwestia czasu.
Zakładając, że mój wniosek nie zostanie odrzucony, to teoretycznie czas oczekiwania wynosi maksymalnie miesiąc. Oczywiście muszę doliczyć czas na wydanie decyzji przez MSW (czy MAiC? Przed zmianą zajmowało się tym MSWiA ) czyli tak naprawdę ile tygodni powinnam się spodziewać?

Czy jest na forum może osoba, która wyrabiała drugi paszport i mogłaby mi opisać swoje doświadczenia? Wasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie czy negatywnie? Jeśli negatywnie to ile czasu potem zajęło Wam odwoływanie się do sądu?
Byłabym bardzo, bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi!
__________________

rachuciachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 23:14   #2
rachuciachu
Rozeznanie
 
Avatar rachuciachu
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Posiadanie dwóch paszportów RP

Naprawdę nikt na forum nie ma żadnych doświadczeń w tej kwestii?
__________________

rachuciachu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-13 00:14:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.