ropa w dziasle - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-23, 15:45   #1
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Unhappy

ropa w dziasle


Nie wiem czy na dobrym forum to zakladam przepraszam jak cos
dziewczynki pomozcie
ostatnio przez 2 dni bolal mnie zab myslalam ze to moze cos z zebem, plomba sie poruszala czy cos, ale nie.
Przed wczoraj w nocy malo co spalam tak mnie bolal
wyczytalam w necie ze to moze byc ropa w dziasle i chyba jest bo jak naciskam to takie miekkie jakies to dziaslo plukalam woda z sola, ponoc ma pomoc. Pomoglo tyle ze ta ropa co byla tak prawie w calym dziasle po lewej stronie, zebrala sie tak mniej wiecej w jedno miejsce. Ale nie da sie tego wycisnac
a dzisiaj na dodatek buzka mi troszke napuchla po jednej stronie
poszlabym do dentysty, ale jestem teraz zagranica a tutaj zebolog strasznie drogi
powiedzcie jak mam pozbyc sie tej ropy z dziasla?
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 15:53   #2
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: ropa w dziasle

Znam to doskonale. Mało to razy z bólu poduszke w nocy gryzłam.
Pomagał mi tylko antybiotyk przepisany przez stomatologa i taki zel do smarowania troszke łagodzil bol- dentosept

Z jakiej przyczyny Ty masz zapalenie dziasła nie mam pojęcia oczywiscie. Ja miałam od zębów madrosci które miały problemy z wyściem i przez 3 lata się męczyłam. na szcescie juz wszystko jest ok - Zmądrzałam do końca
EDIT
wycisnąc tego się nie da rady. Obawiam się że bedziesz musiaął wydac kaskę i pójsc do stomatologa, bo spóchnie jeszcze bardziej i niefajne rzeczy moga się z tego zrobic.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 16:03   #3
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ropa w dziasle

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Znam to doskonale. Mało to razy z bólu poduszke w nocy gryzłam.
Pomagał mi tylko antybiotyk przepisany przez stomatologa i taki zel do smarowania troszke łagodzil bol- dentosept

Z jakiej przyczyny Ty masz zapalenie dziasła nie mam pojęcia oczywiscie. Ja miałam od zębów madrosci które miały problemy z wyściem i przez 3 lata się męczyłam. na szcescie juz wszystko jest ok - Zmądrzałam do końca
EDIT
wycisnąc tego się nie da rady. Obawiam się że bedziesz musiaął wydac kaskę i pójsc do stomatologa, bo spóchnie jeszcze bardziej i niefajne rzeczy moga się z tego zrobic.
mi sie wydaje ze to wlasnie od zebow madrosci, bo tez tak sie wyrzynaja i wyrzynaja
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 16:05   #4
Mortyshja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Ostrołęka
Wiadomości: 876
Dot.: ropa w dziasle

Ja tak samo miałam... bolało strasznie... ale że czasami lubię ból to cisnęłam to i aż w końcu zniknęło wraz z bólem... Ale zapewne nie stosujesz tak drastycznych metod więc również radze iść do lekarza
__________________
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi... bo nie jesteś sam...


Mortyshja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 16:07   #5
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: ropa w dziasle

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
mi sie wydaje ze to wlasnie od zebow madrosci, bo tez tak sie wyrzynaja i wyrzynaja
No to na 100%. Współczuję nienawidziłam tego. Idz do apteki powiedz ze masz zapalenie dziasła, napewno maja jakas masc na takie dolegliwości. Mnie kiedys dopadło na nartach we Włoszech i mieli podobny zel do dentoseptu tylko inaczej się nazywało.
Jednak tak naprawdę to tylko antybiotyk pomaga.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 16:22   #6
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ropa w dziasle

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
No to na 100%. Współczuję nienawidziłam tego. Idz do apteki powiedz ze masz zapalenie dziasła, napewno maja jakas masc na takie dolegliwości. Mnie kiedys dopadło na nartach we Włoszech i mieli podobny zel do dentoseptu tylko inaczej się nazywało.
Jednak tak naprawdę to tylko antybiotyk pomaga.
mam jakis specyfik juz. Bo mnie jako tak to to dziaslo juz nie boli, tylko jak je dotykam, ale tak samo to nie. Smaruje tym zelem dzisisiaj, i troszke znieczula i zobaczymy co dalej
A myslicie ze np. apiryna pomoze cos na to? chodzi mi o wziecie aspiryny a nie jej przykladanie do dziasla
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 16:27   #7
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: ropa w dziasle

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
mam jakis specyfik juz. Bo mnie jako tak to to dziaslo juz nie boli, tylko jak je dotykam, ale tak samo to nie. Smaruje tym zelem dzisisiaj, i troszke znieczula i zobaczymy co dalej
A myslicie ze np. apiryna pomoze cos na to? chodzi mi o wziecie aspiryny a nie jej przykladanie do dziasla

Generalnie najlepiej cos takiego jak apapa, bo to jest oprócz tego, że lek przeciwbolowy, to równiez przeciwzapalny.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-23, 16:30   #8
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: ropa w dziasle

i tak radze jak najszybciej isc do dentysty. moze sie zrobic z tego zgorzel a to jzu sie nieprzyjemnie leczy a i zeba mozna stracic. wiem bo ostatnio w gabinecie praktykuje
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 16:46   #9
Cathas
Wtajemniczenie
 
Avatar Cathas
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ポーランド
Wiadomości: 2 550
GG do Cathas
Dot.: ropa w dziasle

Mi dentystka wyrywała zdrowego zęba [na szczęscie mleczaka, młoda byłam:P], by ropa się wydostała. Nic przyjemnego, zwłaszcza, ze ja nie uznaję czegoś takiego, jak znieczulenie. Brr...
__________________
gdybyś była trochę większa upiekłbym Cię w słodkim cieście


Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 17:19   #10
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: ropa w dziasle

idź koniecznie do dentysty, koleżanka za późno się zgłosiła, niefajne rzeczy jej sie z tego porobiły i do szpitala z tym trafiła

moja mama z powodu 1 zęba madrości też w szpitalu była
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 19:22   #11
iwciunia
Zakorzenienie
 
Avatar iwciunia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 3 178
Dot.: ropa w dziasle

3 razy przez to przechodziłam (ropa za zębem mądrości), miałam przez to gorączki, nie mogłam mówić ani jeść 3 razy dentysta przepisywał mi antybiotyk, bez niego nie byłam w stanie wytrzymać... ale do czasu wizyty u dentysty pomagałam sobie płukaniem jamy ustnej Dentoseptem i okładami ze szmatki wypełnionej podgrzaną solą (o dziesiątkach tabletek przeciwbólowych nie wspomnę ) Ale to tylko osłabia bół, myślę, że bez dentysty się nie obejdzie
iwciunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-23, 23:49   #12
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ropa w dziasle

Cytat:
Napisane przez iwciunia Pokaż wiadomość
3 razy przez to przechodziłam (ropa za zębem mądrości), miałam przez to gorączki, nie mogłam mówić ani jeść 3 razy dentysta przepisywał mi antybiotyk, bez niego nie byłam w stanie wytrzymać... ale do czasu wizyty u dentysty pomagałam sobie płukaniem jamy ustnej Dentoseptem i okładami ze szmatki wypełnionej podgrzaną solą (o dziesiątkach tabletek przeciwbólowych nie wspomnę ) Ale to tylko osłabia bół, myślę, że bez dentysty się nie obejdzie
to ja mam jakas slabsza wersje (odpukac) bo nie boli samo, tylko jak dotkne mocniej
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-23, 23:52   #13
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: ropa w dziasle

polecam plukanke z kory debowej
Najlepsza na rope w dziasle.
Kupisz ja w aptece
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 00:15   #14
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: ropa w dziasle

niestety u mnie ósemki są tak "wyrżniete"ze jakby zabierają miejsce innym żebom i mam stłuczone, co za tym idzie mam czeste zapalenia dziąseł (bo to masz)i ropę..u mnie jedyne wyjscie to wyrwac ale na razie sie jeszcze nie zebrałama tak to stomatolog wyciska mi ją i jakos tam zalecza by sie goiło spokojnie,troche to trwa i boli strasznie ale skoro Ci puchnie to ejdnak wydałabym kase na lekarza
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 02:07   #15
Martusia B.
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusia B.
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 379
Dot.: ropa w dziasle

Przechodziłam takie wyrzynanie ósemki trzy tygodnie temu...
Też miałam ropę w dziąśle i niestety w moim przypadku tylko antbiotyk i to bardzo mocny pomógł.
Na Twoim miejscu mimo wszystko wydałabym pieniądze na lekarza
Martusia B. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 11:23   #16
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: ropa w dziasle

jej...nie dalej jak pół roku temu miałam stan zapalny, ropę w dziąśle i wyrywanie zęba przy tym co jest jeszcze bardziej bolesne niż przy zdrowym dziąśle, akurat trafiłam w czas sesji zimowej i innego wyboru jak pójść do dentysty nie miałam na szczęście zakończyło się to tylko wyrwanym zębem nawet bez antybiotyku od razu samo zeszło.

Piszę tylko bo 2 lata temu miałam torbiel na korzeniu 2 i to dopiero były męczarnie z wizytami u chirurga stomatologa, brrr boli mnie jak pomyślę o tym, przez 2 tygodnie chodziłam spuchnięta, jedynym posiłkiem jaki spożywałam to gorący kubek i jogurt i to nie codziennie bo czasem nie byłam w stanie jeść. Skończyło się wizytą we Wrocławiu na oddziale i zabiegu usunięcia torbieli wraz z korzeniem zęba. Dlatego zwlekałam z wizytą w czasie sesji bałam się że to znowu może być to samo a jak przy tym zacznie się grzebać to już nie ma jak przestać. Za pierwszym razem miałam rozwierconego zęba od środka wsadzoną rurkę żeby ta ropa spływała sobie mi do ust...bleh...okropne uczucie.

Tak więc polecam jednak wizytę u stomatologa.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 13:06   #17
suzuranka
Zadomowienie
 
Avatar suzuranka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 851
Dot.: ropa w dziasle

Mi siętaka cysta z ropą zrobiła przy zdrowym zebie, byłam u chirurga i babeczka mi to delikatnie nacięła, usunęla, posmarowała czymś i po dwóch dniach nie było śladu. Mi sięto zrobilo dlatgo, bo między ząb a dziąsło dostało mi się jakieś jedzonko i stan zapalny gotowy.
__________________
Jak porządny wariat z miejsca odrzucam podejrzenia o moje szaleństwo.


I'd rather hurt than feel nothing at all...


LC - Suzuranka
suzuranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 13:21   #18
Dezzire
Zadomowienie
 
Avatar Dezzire
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: krainasnow
Wiadomości: 1 180
Dot.: ropa w dziasle

niedawno mialam to samo i radze ci plukac jame ustna cieplym naparem z szałwi i smarowac dziaslo zelem sachol kupisz to wszystko w aptece bol i opuchlizna przeszlo to 2 dniach a meczylam sie prawie tydzien ale znajoma mi to polecila i zadzialalo a myslalam ze umre
Dezzire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 14:31   #19
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: ropa w dziasle

kora debowa dostepna w aptece lub w kazdym sklepie zielarskim, a najlepszym rozwiazaniem to pojscie do dentysty
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-25, 17:40   #20
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ropa w dziasle

a jak jest po ang. kora debowa?
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 17:52   #21
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: ropa w dziasle

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
a jak jest po ang. kora debowa?


Oak bark?
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 18:01   #22
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: ropa w dziasle

kiedyś spuchłam do granic wszelkiej możliwości Stan zapalny jak się okazało - parę wizyt u dentysty Opuchlizna małymi krokami zeszła chyba po 3 dniach. Denstysta konieczny. Dodam, że nie używałam żadnych żeli, płukanek itd. Bez rejestracji rano zadzwoniłam do stomatologa, że z bólem musi mnie przyjąć Na szczęście tak się stało, bo byłam raz w sytuacji kryzysowej i mnie jedna królewna pogoniła Jej sprawa -straciła swoją opinię i pacjenta. Poszłam do innej i okazała się bardziej życzliwsza (chodzę teraz tylko do niej i jestem bardzo zadowolona z przebiegu wizyty i z efektu jak narazie też).
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/

Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 13:54   #23
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: ropa w dziasle

mam teraz podobnie. od kiliku dni bolal mnie zab bo rosnie mi 8. potem spuchlo dziaslo a od wczoraj az mam spuchniety policzek i wezly chlonne . juz tak nie boli tylko strasznie ciagnie, takie dziwne uczucie. ledwo zjadlam. zwariuje zaraz. dentosept nie pomaga
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 20:17   #24
IngridR
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 284
GG do IngridR
Dot.: ropa w dziasle

Na ból zęba (doraźnie, bo bez dentysty się i tak nic nie da zrobić) najcudowniejszym lekarstwem na dla mnie jest olejek goździkowy. Ma działanie antyseptyczne i przeciwbólowe. Parę kropelek na wacik (bądź palucha) i na zęba.
Działa rewelacyjnie
Tylko uważajcie, żeby nie pacnąć sobie tym specyfikiem na wargi, bądź okolicę ust - strasznie wysusza i wyżera skórę
__________________
Kasia
IngridR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 19:48   #25
Madzia87
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia87
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 277
GG do Madzia87
Dot.: ropa w dziasle

mnie też boli ząb mądrości... wyrzyna mi się już z rok... są okres kiedy to dosyć boli, ale teraz chyba boli najmocniej węzły chłonne też mnie bolą
w ogóle pod te dziąsło ciągle wchodzą mi resztki jedzenia i jak naciskam te dziąsło to czuję nieprzyjemny zapach ... bleee smaruję czasem sacholem, ale mało pomaga
__________________
Nigdy nie jest za późno stać się tym czym mogłbyś się stać.
George Eliot
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Jack Canfield i Mark Victor Hansen




Madzia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 22:36   #26
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: ropa w dziasle

Cytat:
Napisane przez Madzia87 Pokaż wiadomość
mnie też boli ząb mądrości... wyrzyna mi się już z rok... są okres kiedy to dosyć boli, ale teraz chyba boli najmocniej węzły chłonne też mnie bolą
w ogóle pod te dziąsło ciągle wchodzą mi resztki jedzenia i jak naciskam te dziąsło to czuję nieprzyjemny zapach ... bleee smaruję czasem sacholem, ale mało pomaga
mnie wtedy pomogla masc Orajel czy cos takiego, taka niebieska przeciwbolowa i przeciwzapalna (w PL tez dostepna), ponadto plukanie ust ciepla slona woda (w smaku wstretne ale pomoglo)
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 16:36   #27
Madzia87
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia87
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 277
GG do Madzia87
Dot.: ropa w dziasle

ok dzięki przez noc mi trochę napuchło, ale teraz prawie nie boli więc może zejdzie...
__________________
Nigdy nie jest za późno stać się tym czym mogłbyś się stać.
George Eliot
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Jack Canfield i Mark Victor Hansen




Madzia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 10:55   #28
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: ropa w dziasle

I ja obecnie przechodzę katusze z ósemką na dole. Oczywiście stan ropny i zapalny.

Byłam wczoraj u dentysty, założył mi opatrunek w postaci jakiegoś sączka. Niestety nadal mocno boli i policzek mam jeszcze mocniej opuchnięty.

Iść dzisiaj znowu do niego? Kurde, mam taki szczękościsk, że nawet jeść nie można :/

Płuczę sobie buzię szałwią już od wczoraj, ale nic nie daje. Muszę tą sól wypróbować.

Wyglądam jak chomik z tym polikiem
Help
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 11:22   #29
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: ropa w dziasle

dziewczyny,z takimi rzeczami trzeba koniecznie do dentysty,

w skrajnych przypadkach od nieleczonego zęba [czy to próchnica, czy właśnie ropa] można dostać nawet i zapalenia opon mózgowych
a także w przypadku długo nieleczonych powikłań może dojść do rozwoju zakażenia krwi (ogniskiem zakażenia jest próchniczy ząb) oraz choroby reumatycznej, z zajęciem i między innymi stawów i serca.


tak więc nie ma co się ociągać tylko wydać tę kasę raz a dobrze, aniżeli później cierpieć, tracić zdrowie i jeszcze wiecej kasy
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 11:30   #30
Izaluka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomości: 4 469
Dot.: ropa w dziasle

To mnie teraz nastraszyłaś...

Ale kurcze byłam u lekarza, powiedział, że przejdzie i zrobił co mógł. A Tu jeszcze gorzej
Izaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.