LICÓWKI - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-29, 10:22   #181
Magnolia_83
Rozeznanie
 
Avatar Magnolia_83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 695
Dot.: LICÓWKI

U mnie wyglądały bardzo naturalnie. Wręcz bym powiedziała że lepiej się prezentowałam po tej stronie, po której była założona licówka, niż po tej, po której była normalny ząb. Licówka zaczęła się odbarwiać i pękać po jakichś 2 latach (czyli standard użyteczności jak na kompozyt). Moim zdaniem to dobry pomysł jeśli na ten moment nie możesz pozwolić sobie na porcelanę, bo ja za licówkę dałam 160 zł i miałam spokój na 2 lata.

Pytanie za 100 punktów który ząb to licówka?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz16.jpg (11,5 KB, 653 załadowań)
__________________
Po czym poznać że to miłość?

poznasz ją po tym
ze nawet nie zauważysz,
gdy cale twoje życie sie skończy
a ona wciąż będzie przy tobie...

Edytowane przez Magnolia_83
Czas edycji: 2012-02-29 o 10:43
Magnolia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 19:30   #182
wiolka75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 62
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez Kyriellen Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie licówek... Ze względu na pracę muszę poprawić kolor moich zębów. Niestety obie górne dwójki mam martwe i dentystka poleciła mi licówki. Mam skromne fundusze, a liczy się dla mnie czas, dlatego, chociaż wiem, że licówki porcelanowe są lepsze, to myślę o znacznie tańszych kompozytowych. Wiem, że są mniej trwałe, czytałam, że się przebarwiają po jakimś czasie i że mają trochę inne rozproszenie światła. Ktoś mi też kiedyś powiedział, że przy ugryzieniu czegoś twardszego mogą odpaść... Z pracą będzie mi się wiązał wyjazd na 2-3 miesiące za granicę, więc nie mogę sobie pozwolić na ryzyko odpadnięcia licówki... Za jakiś czas na pewno będę je zmieniać na porcelanowe, ale muszę najpierw na nie zarobić, więc te kompozytowe były by pewnie na jakiś rok. Co robić? Czy będzie to wyglądać dobrze, naturalnie?
Ja miałam licówkę jakies 10 lat temu założoną na 1 (ząb był martwy)
zapłaciłam kupe kasy a po 3-4 latach zaczął ten martwy ząb przeswitywac przez licówke itak oto miałam ciemna jednke za kupe kasy:/ jestem po sciągnieciu aparatu obecnie ale poniewaz w moim wieku juz sie nie osiagnie takich efektów jak np u nastolatków wiec kompozytem wypełniam to co trzeba ,zrobiłam 2 i póki co to moj najładniejszy ząb ale na tym nie koncze aby wyrównac rząd ząbków musze 1 jedynke lekko pogrubic ,ale napewno bedzie to kompozyt własnie u mnie to koszt ok 150 zł wiec nie az tak drogo..
wiolka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 10:13   #183
Kyriellen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: LICÓWKI

Dziękuję za odpowiedź, masz pip
Cytat:
Napisane przez Magnolia_83 Pokaż wiadomość
U mnie wyglądały bardzo naturalnie. Wręcz bym powiedziała że lepiej się prezentowałam po tej stronie, po której była założona licówka, niż po tej, po której była normalny ząb. Licówka zaczęła się odbarwiać i pękać po jakichś 2 latach (czyli standard użyteczności jak na kompozyt). Moim zdaniem to dobry pomysł jeśli na ten moment nie możesz pozwolić sobie na porcelanę, bo ja za licówkę dałam 160 zł i miałam spokój na 2 lata.

Pytanie za 100 punktów który ząb to licówka?
Dziękuję za odpowiedź, masz piękna zęby! W życiu bym nie zgadła który to licówka Widzę też, że ładnie to wygląda na zdjęciach, co jest dla mnie istotne Coraz bardziej skłaniam się ku tej opcji

Jeżeli ktoś jeszcze ma doświadczenia z kompozytowymi licówkami, to będę wdzięczna za opinię. Nigdy za mało upewniania się

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez wiolka75 Pokaż wiadomość
Ja miałam licówkę jakies 10 lat temu założoną na 1 (ząb był martwy)
zapłaciłam kupe kasy a po 3-4 latach zaczął ten martwy ząb przeswitywac przez licówke itak oto miałam ciemna jednke za kupe kasy:/ jestem po sciągnieciu aparatu obecnie ale poniewaz w moim wieku juz sie nie osiagnie takich efektów jak np u nastolatków wiec kompozytem wypełniam to co trzeba ,zrobiłam 2 i póki co to moj najładniejszy ząb ale na tym nie koncze aby wyrównac rząd ząbków musze 1 jedynke lekko pogrubic ,ale napewno bedzie to kompozyt własnie u mnie to koszt ok 150 zł wiec nie az tak drogo..
Miałaś zakładany aparat po zrobieniu licówek? Bo też myślę o aparacie (tak w dość odległej przyszłości, ale myślę) i właśnie zastanawiałam się, czy licówka nie będzie przeszkadzać... 150 zł, to bardzo tanio jak na licówkę nawet kompozytową. Ja w Warszawie nie mogę znaleźć taniej niż za 300 zł :/

Ah i jeszcze jedno pytanie. zakładanie licówki wiąże się z kilkoma wizytami... Czy za każdą z nich coś się płaci, czy może w cenie licówki jest już zawarta każda z tych wizyt?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
Kyriellen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:13   #184
wiolka75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 62
Dot.: LICÓWKI

Aparat miałam założony duuuzo pożniej niż licówkę ,gdy zakładałam aparat to była ona juz tak ciemna jak martwy ząb który był pod nią:/
U mnie tylko 150zł, miałe miasto niskie ceny
Co do wizyt to dopytaj sie u dentysty jak to bedzie z płatnością ale wydaje mi sie ze powinny być w cene licówki wliczone ,przynajmniej ja tak miałam
Pozdrawiam ciepło
wiolka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 21:16   #185
Magnolia_83
Rozeznanie
 
Avatar Magnolia_83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 695
Dot.: LICÓWKI

ja chyba nie płaciłam jakichś dodatkowych kosztów związanych z wizytą.. a przynajmniej nie przypominam sobie tego.
__________________
Po czym poznać że to miłość?

poznasz ją po tym
ze nawet nie zauważysz,
gdy cale twoje życie sie skończy
a ona wciąż będzie przy tobie...
Magnolia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 18:18   #186
Magnolia_83
Rozeznanie
 
Avatar Magnolia_83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 695
Dot.: LICÓWKI

Słuchajcie potrzebuje porady!

Znalazłam fajna promocje na grouponie w moim mieście na zabiegi dentystyczne i tam jest napisane że:

Szeroka oferta z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, protetyki, chirurgii i profilaktyki: leczenie kanałowe, wypełnienia, fluoryzacja, skaling, piaskowanie, lakowanie i więcej

Oferta nie obejmuje zabiegów implantologicznych i ortodoncyjnych

Musze sie szybko zdecydować i w związku z tym mam pytanie - czy licówki kompozytowe zaliczają sie do implantów czy nie? Bo porcelana raczej tak..
__________________
Po czym poznać że to miłość?

poznasz ją po tym
ze nawet nie zauważysz,
gdy cale twoje życie sie skończy
a ona wciąż będzie przy tobie...

Edytowane przez Magnolia_83
Czas edycji: 2012-03-12 o 18:21
Magnolia_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 08:39   #187
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez Magnolia_83 Pokaż wiadomość
Słuchajcie potrzebuje porady!

Znalazłam fajna promocje na grouponie w moim mieście na zabiegi dentystyczne i tam jest napisane że:

Szeroka oferta z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, protetyki, chirurgii i profilaktyki: leczenie kanałowe, wypełnienia, fluoryzacja, skaling, piaskowanie, lakowanie i więcej

Oferta nie obejmuje zabiegów implantologicznych i ortodoncyjnych

Musze sie szybko zdecydować i w związku z tym mam pytanie - czy licówki kompozytowe zaliczają sie do implantów czy nie? Bo porcelana raczej tak..
Licówki zaliczają sie raczej do szeroko pojętej protetyki lub stomatologii estetycznej a nie do implantologii.
Ja bym jednak nie ryzykowała. Wielokrotnie słyszałam, że usługi w ramach zakupów grupowych są niskiej jakości i zwykle dochodzą nieoczekiwane koszty.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-14, 11:02   #188
CzeerwonaSzminka
Przyczajenie
 
Avatar CzeerwonaSzminka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Niby Góralka
Wiadomości: 17
Dot.: LICÓWKI

Witam, chcialam zapytać jaki jest koszt licowki porcelanowej ? Zastanawiam się nad zrobieniem ponieważ... mam martwego zęba jedynką i poprostu się przestalam uśmiechać bo tak strasznie wygląda. a druga jedynka to wstawiona porcelanowa korona. czy np kolo tej jedynki porcelanowej moge zrobic 1 i 2 z licowka bym miala ladniejszy uśmiech?
__________________
Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic.
Chwila która trwa, może być najlepszą z twoich chwil..................
CzeerwonaSzminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 14:18   #189
Nadia_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4
Dot.: LICÓWKI

a ja mam 2 licówki na jedynkach ponad 5 lat i nadal wyglądają świetnie, co prawda nie były tak tanie jak tu można przeczytać ale za to mam święty spokój i ładny efekt. xxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-11-11 o 21:22 Powód: link
Nadia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 19:17   #190
Fiona87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: LICÓWKI

Na pomorzanach w szpitalu przyjmują studenci w ramach ćwiczeń,robią razem z lekarzami ,bardzo dokładnie i tanio,tylko za materiały się płaci (20 albo 40zł za plombę i niecałe 100zł za kanałówkę,na protetyke mozna tez sie dostac i tez duzo taniej jest) Ja jestem bardzo zadowolona ,jak ktoś chce się umówić to podaje kontakt : 792732023
Fiona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 21:22   #191
nk1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 17
Dot.: LICÓWKI

Nie wiem czy ktoś mi odpisze.. Mam ogólnie b.ładne zęby i tylko jedną wadę : górna dwójka jest lekko wsunięta do tyłu a trójka minimalne do przodu, nie jest to aż tak bardzo straszne ale jednak jest to mój kompleks. Dzisiaj byłam u mojego stomatologa i pytałam się co sądzi o aparacie i on polecił mi licówkę. Czytałam Wasze wypowiedzi i nie wiem co zrobić. Czy upierać się przy tym aparacie, czy może zdecydować się na tą jedną licówkę nałożoną na dwójkę (dentysta mówił, że mojego zęba nie będzie piłować w ogóle) czy może jest jakiś inny sposób?
nk1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-22, 12:20   #192
kingaiaga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 15
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez nk1994 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy ktoś mi odpisze.. Mam ogólnie b.ładne zęby i tylko jedną wadę : górna dwójka jest lekko wsunięta do tyłu a trójka minimalne do przodu, nie jest to aż tak bardzo straszne ale jednak jest to mój kompleks. Dzisiaj byłam u mojego stomatologa i pytałam się co sądzi o aparacie i on polecił mi licówkę. Czytałam Wasze wypowiedzi i nie wiem co zrobić. Czy upierać się przy tym aparacie, czy może zdecydować się na tą jedną licówkę nałożoną na dwójkę (dentysta mówił, że mojego zęba nie będzie piłować w ogóle) czy może jest jakiś inny sposób?
Witaj, ja na Twoim miejscu zalozyłabym aparat, jesli zeby sa ladne a tylko lekko wsuniecie czy wysuniete, nie niszczylabym ich licówka :/ Zrobilam tak kiedys i teraz tego bardzo zaluje, mam caly czas problem z dziaslami, sa odchylone i zaczerwienione, krwawia i mam czesto zapalenia :/ no ale to tylko moa subiektywne odczucia. pozdrawiam
kingaiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 19:58   #193
Nadia_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4
Dot.: LICÓWKI

Aparat to zdecydowanie lepsze wyjście, bo przynajmniej będziesz miała już na stałe proste ząbki. Jesli mówisz, że zęby są bardzo ładne to chyba nie ma powodu do zakładania licówki, szczególnie, że na nachodzące na siebie często nie można robic licowek. Mi robili to konkretni specjalisci, polecam również do takiego zajść, żebys podjęła odpowiednią decyzję.
Nadia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 17:32   #194
Baja35
Raczkowanie
 
Avatar Baja35
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 82
Dot.: LICÓWKI

Od zawsze chciałam mieć ładne przednie zęby. Kształt jest zadawalający ale kolor straszny, zaraz po ciążach kolor stawał sie żólty aż całkowicie zrobiły sie żółte.Byłam na wybielaniu nakładkowym ale efekt był nijaki, nawet dentysta się dziwił , zaproponowano mi wybielanie lampa i tu też efekt marny. Poszłam na konsultację do Dental Excellence http://www.dentalexcellence.pl/Zespol.aspx# gdzie doktor po konsultacji i badaniu orzekł , że żadne wybielanie mi nie pomoże i tak założono mi licówki na zęby od jedynki po czwórkę . Oczywiście zastanawiałam się dośc długo , ale moja praca czyli stały kontakt z klientem nie pozwoliły mi na to by uśmiechać się żółtymi zębami. Czy warto , ja mogę powiedzieć zdecydowanie tak. Polecam również Klinikę Dental Excellence pełen profesjonalizm
__________________
76 kg - będzie 65kg !
Baja35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 08:58   #195
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: LICÓWKI

Ja po prawie 10 latach po założeniu licówek porcelanowych znów mam chwile kryzysu. Rozważam serio kurację antydepresyjną.
Od początku nie były takie jak trzeba - nie podobał mi się do końca wygląd a i wykonanie było bardzo niechlujne (nawisy przy dziąsłach, poszarpane powierzchnie styczne, przebarwienia krawędzi) co zaskutkowało stanem zapalnym i w konsekwencji recesją dziąseł, do tego obumarcie nerwów i leczenie kanałowe.
Po kilku latach, kiedy udało mi się doprowadzić dziąsła do stanu bez zapaleń i krwawień i przyzwyczaiłam się do kształtu, jedna z licówek odpadła przy nagryzaniu bułki. Udało się ją ponownie przykleić ale od tego czasu żyje w ciągłym strachu, zdarzają mi się bezsenne noce, łomotanie serca, panika. Najgorszy lęk, to że coś odpadnie kiedy będę wśród ludzi, przed ważnym spotkaniem albo gdzieś na wakacjach gdzie ceny usług stomatologicznych będą dla mnie nie osiągalne. Do tego z nie do końca wiadomych przyczyn recesja pogłębiła się znacznie w ciągu ostatniego roku (na ok 2 mm). Wyszedł szary korzeń i wypukła krawędź z brązową linią łączenia. Zostało to nadlane materiałem jak plomba ale niestety jest dość przezierny i efekt jest niezadawalający. Boje się też dalszej recesji nad tym wypełnieniem.
Uciążliwe jest też dla mnie, i to jest też główny powód że ciągle i obsesyjnie myślę o moich licówkach, że ja te zęby ciągle czuję, takie jakby rozpieranie i inny często trudny do określenia dyskomfort, przeskakiwanie przy jedzeniu.
Oczywiście jestem w ciągłym leczeniu stomatologicznym (w tym konsultacje protetyczne i periodontologiczne). Przez długi czas chodziłam do dentystki, która zakładała mi licówki i zgłaszałam nieprawidłowości ale ona mnie spławiała i traktowała jak przewrażliwioną histeryczkę i niemal sama uwierzyłam, że sama wymyślam problemy. Zaczęłam sprawę konsultować z innymi stomatologami i oni faktycznie potwierdzili nieprawidłowości ale praktycznie żaden nie podjął się naprawy (jedynie nieznaczne wygładzenie przy linii dziąseł i ostatnio nadlanie kompozytem szyjek przy dwóch zębach).
Obecnie licówki ponoć są dobrze przycementowane, szczelne na łączeniach z zębem, dziąsła pod kontrolą (obsunęły się tak, że krawędzie licówek już ich nie kaleczą) a defekt jest jedynie kosmetyczny.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 23:43   #196
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: LICÓWKI

Effcia- wspołczuję. Wszedzie licówki porcelanowe stawiane są przed kompozytami. A takie podejście jest fałszywe, jednokierunkowe. Przy doborze licówek trzeba uwzglednić kilka czynników rownież wiek pacjenta. W całym przekopanym internecie znalazłam jedną wypowiedx stomatologa, który wskazał na wyższośc kompozytów nad porcelaną. Prawda jest taka, ze na porcelanie lekarz ma większą przebitkę, mniej roboty i zdecydowanie większy sukces estetyczny, bo oddaje pracę w ręce technika więc klei gotowe, idealne cudenko i z jego strony pozostaje odpowiedzialność technicznego doklejenia. Nie musi się za to martwić, ze klient bedzie mu smęcił na wygląd zębów- żeby zrobić licówkę w gabinecie lekarz musi się nieźle napierniczyć i stracić mnóstwo czasu, mieć talent w rękach i to wszystko za mneijszą kasę. Teraz są kompozyty , które mają świetne walory estetyczne i chociaż owszem zawsze trzeba preparować zęba, to pod licówkę kompozytową o wiele mniej niż pod porcelanę. To znaczy,z e na porcelanę zawsze jest czas.
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 12:51   #197
malamiii23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: LICÓWKI-jeszcze raz

polecam licówki w pruszkowie, nanosi sie specjalny kompozyt na nasz zdrowy ząb, nie pilowany tylko delikatnie zmatowiony zeby sie dobrze trzymał kompozyt, warszawa pruszków, nie pamietam ul ale mam nr tel. 601 211 805 - ja mam juz 6 mies i jestem zadowolona. jest tanio bo ok 200zł za ząb
malamiii23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 11:11   #198
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: LICÓWKI

Tak czytam i jestem przerażona tym, że dentyści zamiast aparatu proponują licówki. Jasne, są równiejsze, ale to nie to samo, co w stu procentach własne zęby. Tym bardziej jesli chodzi tylko o ich ustawienie, które jest do wypracowania. Już gdzieś wspomniałam tutaj kiedyś, że chodzę do warszawskiego impladentu i mam tam prostowane zęby. W życiu mi nawet nie zasugerowali czegoś takiego jak licówki zamiast aparatu. Chociaż wiem, że faktycznie są takie praktyki - jednej znajomej nawet w jednym gabinecie powiedzieli, że lepiej zęba usunąć i implant wstawić.
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 06:35   #199
milka_mleczna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 30
Dot.: LICÓWKI

Licówki to naprawdę dobre rozwiązanie w określonych przypadkach. Niektórzy np. nie mogą sobie pozwolić na wybielanie przebarwionych zębów, moja mama była w takiej sytuacji. Trzeba tylko trafić do odpowiedniego lekarza, któremu zależy nie tylko na kasie, ale przede wszystkim na zdrowiu pacjenta. Mama leczyła się w Galileo Dental na Wspólnej, chwaliła sobie jakość usługi, więc i ja zaczęłam się tam umawiać na rutynowe kontrole.
milka_mleczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-01, 16:10   #200
milka_mleczna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 30
Dot.: LICÓWKI

Normalnie polecałabym tylko porcelanowe, ale opisujesz taki specyficzny przypadek... Ja i moja mama robiłyśmy licówki w Bonelli-dental w Warszawie - może umów się na i wizytę i po prostu zapytaj o poradę specjalistę?
milka_mleczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 08:50   #201
kwiatek10_9
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek10_9
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: swoj swiat
Wiadomości: 227
Dot.: LICÓWKI

hejka mam dylemat moje zeby maja dziwny ksztalt mam przerwe miedzy jedykami i sa bardzo duze w porownaniu do dwojek wyglada to bardzo dziwnie... lekarz zaproponował mi licowki by zmnieszyc troche jedynki i wydłuzyc dwojki . ale zastanawiam sie tez nad aparatem bo zeby na dole sa krzywe moze nie widac tego jak rozmawiam czy sie usmiecham ale niewiem co bedzie lepszym wyborem licowki czy aparat w sumie jak zaloze aparat to i tak bede musiala zalozyc na te dwojki licowki prosze doradzcie mi przesylam zdjecia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 28278080_577399619277683_1185949868_o.jpg (50,7 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 28190698_577399625944349_2007938791_n.jpg (68,5 KB, 93 załadowań)
kwiatek10_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 22:59   #202
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: LICÓWKI

Przydałoby się dół wyrównać, ząbki są trochę stłoczone i skręcone wzgledem swojej osi. Jak masz środki to zawsze najpierw korekcja zgryzu- aparat. Po zdjęciu aparatu z góry będziesz mieć jeszcze większe szpary miedzy zębami , bo tam nie ma stłoczenia a będziesz musiała rozszerzyć górną szczękę, żeby dolna pod nią weszla. Szkoda ze masz skręcony dół bo do rozszerzenia starczyłby aparat zdejmowany po 2-3 miesiacach noszenia - ale nonstop rozeszloby Ci stłoczenie.
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-01, 21:23   #203
Evivi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: LICÓWKI

Ja na twoim miejscu nie zakładałabym żadnych licówek. Ewentualnie aparat żeby wyrównać linię. Szczerze mówiąc lubię taki układ jak u Ciebie - większe jedynki i mniejsze dwójki. Jeśli zrobisz sobie licówki to wydasz pieniądze a nie zrobisz tego do końca życia, bo mają dość często tendencję do uszkodzeń. Nawet jeśli jakoś dentysta zrobi Ci super, że będą trwałe to i tak nie jest to na całe życie. Wyobraź sobie, że niefortunnie pęknie Ci licówka lub odpadnie w momencie kiedy nie będzie stać Cię na wymianę. Nie polecam. Ja mam od 1,5 roku 4-licowki na górnych zębach i jedna już jest uszkodzona. Zajrzałam na forum poczytać na temat i natknęłam się na Twoje zęby Naprawdę nie słuchaj się rad, że coś musisz zmieniać w wyglądzie oprócz ewentualnego wyprostowania aparatem. Ewentualnie możesz potem wybielić sobie i efekt będzie super. Nie musimy być idealni. Ja musiałam mieć licówki, bo miałam leczone zęby i trzeba było coś zrobić, bo plomby było widać. Na zdrowe nigdy nie zakładałabym jakkolwiek by nie wyglądały. A twoje są dla mnie ładne nie dziwne. Nie wmawiaj sobie niczego i daj sobie wmówić. Jeśli dentysta radzi to wiadomo, że kieruje się swoim zarobkiem. Polub

swoje zęby, dbaj o higienę a nie będziesz miała z nimi problemów a zamiast licówek kupisz sobie coś albo pojedziesz na fajną wycieczkę. Naprawdę zastanów się, czy warto. Pozdrawiam ciepło
Evivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-20, 23:09   #204
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez kwiatek10_9 Pokaż wiadomość
hejka mam dylemat moje zeby maja dziwny ksztalt mam przerwe miedzy jedykami i sa bardzo duze w porownaniu do dwojek wyglada to bardzo dziwnie... lekarz zaproponował mi licowki by zmnieszyc troche jedynki i wydłuzyc dwojki . ale zastanawiam sie tez nad aparatem bo zeby na dole sa krzywe moze nie widac tego jak rozmawiam czy sie usmiecham ale niewiem co bedzie lepszym wyborem licowki czy aparat w sumie jak zaloze aparat to i tak bede musiala zalozyc na te dwojki licowki prosze doradzcie mi przesylam zdjecia

W życiu licówki na takie ładne żeby ... chyba ze masz pewność ze zawsze bedzie Cię dać na ich naprawę poza tym z nimi to zawsze strach cos twardego ugryźć i t p . Jeśli nie ma się naprawdę brzydkich zębów to szkoda kasy i stresu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 09:46   #205
agilaseczka
Przyczajenie
 
Avatar agilaseczka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 14
Dot.: LICÓWKI

WItam gdzie zrobię w Polsce licówki porcelanowe nie za miliony ? ktoś coś sprawdzonego ? z góry dziękuję
agilaseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 13:55   #206
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: LICÓWKI

Cytat:
Napisane przez kwiatek10_9 Pokaż wiadomość
hejka mam dylemat moje zeby maja dziwny ksztalt mam przerwe miedzy jedykami i sa bardzo duze w porownaniu do dwojek wyglada to bardzo dziwnie... lekarz zaproponował mi licowki by zmnieszyc troche jedynki i wydłuzyc dwojki . ale zastanawiam sie tez nad aparatem bo zeby na dole sa krzywe moze nie widac tego jak rozmawiam czy sie usmiecham ale niewiem co bedzie lepszym wyborem licowki czy aparat w sumie jak zaloze aparat to i tak bede musiala zalozyc na te dwojki licowki prosze doradzcie mi przesylam zdjecia

Przerwę między jedynkami da się skorygować aparatem. Szkoda tak ładnych zębów na licówki.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 11:23   #207
Iganowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1
licówki

Jakie licówki wybrać kompozytowe lub porcelanowe? Stomatologie już wybralam
Iganowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 16:04   #208
hurrina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 4
Dot.: LICÓWKI

Ja się zastanawiam nad licówkami od dłuższego czasu, moje zęby pozostawiają wiele do życzenia, niestety Wiecie może czy mając licówki można pić herbatę i kawę? Trochę się obawiam o odbarwienia..Szkoda , że nie można zobaczyć przed zabiegiem jak się będzie wyglądać..
hurrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 08:44   #209
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: LICÓWKI

Wszystko można jeść. Mam wręcz wrażenie, że porcelana mniej łapie przebarwienia niż szkliwo.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-27, 10:50   #210
Nataliii801
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 40
Dot.: licówki

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy warto zrobić korony? Może licówki?
Nataliii801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-29 14:32:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.