Matura dwujęzyczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-01, 19:08   #1
nika932
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 12

Matura dwujęzyczna


Jaka to matura dwujęzyczna?
nika932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 19:15   #2
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Matura dwujęzyczna

Cytat:
Napisane przez nika932 Pokaż wiadomość
Jaka to matura dwujęzyczna?
To taka, która zdaje się została wycofana rok temu ;]

Takie ogóle informacje:
http://www.perspektywy.pl/index.php?...tent&task=view

Edytowane przez mushroomhunter
Czas edycji: 2011-08-01 o 19:16
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 19:42   #3
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Matura dwujęzyczna

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2011-08-28 o 21:52
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 21:16   #4
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Matura dwujęzyczna

Język obcy, w którym nauczane są przedmioty, na poziomie dwujęzycznym (czyli polecenia po angielsku i trochę trudniejsze zadania niż na maturze rozszerzonej, coś jak certyfikaty językowe) plus możliwość zdawania przedmiotów w języku obcym (dość krótkie egzaminy, do których możesz przystąpić, zdając podstawę po polsku z danego przedmiotu, dobrze punktowane na uczelniach, opierają się głównie na znajomości słówek).
Nic nie wiadomo mi o tym, żeby była wycofana.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 22:34   #5
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Matura dwujęzyczna

Zastanawiam się, jak ogarnąć na lekcjach materiał zarówno w języku polskim, jak i angielskim - może znajdą się Wizażanki-absolwentki takiego profilu? Zastanawiam się tylko .
Kilkoro moich znajomych kończyło IB - część została w Polsce, część wyjechała za granicę na studia. Jeżeli rozważasz taką opcję, weź pod uwagę, że zarówno w przypadku IB jak i klasy dwujęzycznej koniec końców możesz być zmuszona do spełnienia szeregu innych wymagań, które tutaj mogą dziwić, a za granicą są normą - egzaminy językowe (najczęściej CAE lub TOEFL), jeżeli wyjeżdżasz do Stanów - SAT, na lepszych uczelniach dodatkowe osiągnięcia.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 23:10   #6
Mayet
Wtajemniczenie
 
Avatar Mayet
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 093
Dot.: Matura dwujęzyczna

Może jako uczennica takiej klasy się wypowiem

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Język obcy, w którym nauczane są przedmioty, na poziomie dwujęzycznym (czyli polecenia po angielsku i trochę trudniejsze zadania niż na maturze rozszerzonej, coś jak certyfikaty językowe) plus możliwość zdawania przedmiotów w języku obcym (dość krótkie egzaminy, do których możesz przystąpić, zdając podstawę po polsku z danego przedmiotu, dobrze punktowane na uczelniach, opierają się głównie na znajomości słówek).
Nic nie wiadomo mi o tym, żeby była wycofana.
Do cześci o certyfikatach językowych - tak. Pozostałe przedmioty należy zdać po polsku i ewentualnie dodatkowo po angielsku. Nic mi nie wiadomo o jakichkolwiek uczelniach naliczających dodatkowe punkty za np. zdaną maturę dwujęzyczną z geografii, liczy się tylko dwujęzyczny angielski - wydaje mi się, że większość uczelni polskich przelicza to jako 4/3.

Cytat:
Napisane przez yousuck Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, jak ogarnąć na lekcjach materiał zarówno w języku polskim, jak i angielskim - może znajdą się Wizażanki-absolwentki takiego profilu? Zastanawiam się tylko .
Kilkoro moich znajomych kończyło IB - część została w Polsce, część wyjechała za granicę na studia. Jeżeli rozważasz taką opcję, weź pod uwagę, że zarówno w przypadku IB jak i klasy dwujęzycznej koniec końców możesz być zmuszona do spełnienia szeregu innych wymagań, które tutaj mogą dziwić, a za granicą są normą - egzaminy językowe (najczęściej CAE lub TOEFL), jeżeli wyjeżdżasz do Stanów - SAT, na lepszych uczelniach dodatkowe osiągnięcia.
Co prawda nie jestem jeszcze absolwentką ale przez dwa lata dosyć dużo już się dowiedziałam.
Ogarnać materiał - nic trudnego. Najpierw nauka po angielsku - powtórzyć parę razy na głos. Potem czytam to po polsku, jak słówek nie znam to wkuwam.

W zasadzie ta cała dwujęzyczność to pic na wodę.
__________________
09.01.2012

Things worth having are worth working hard for
Mayet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 23:38   #7
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Matura dwujęzyczna

mushroomhunter co ty za bzdury wygadujesz o których nie masz pojęcia
matura dwujęzyczna żyje i ma się dobrze.

Cytat:
Zastanawiam się, jak ogarnąć na lekcjach materiał zarówno w języku polskim, jak i angielskim - może znajdą się Wizażanki-absolwentki takiego profilu? Zastanawiam się tylko .
Zgłaszam się
Historia - historia polski w języku polskim tylko i wyłącznie, cała reszta - po angielsku.
Chemia - właściwie tylko była po angielsku bo to nawet łatwiej szło - rozszyfrować jakiś wzór łatwiej po angielsku niż po polsku wbrew pozorom. To wszystko jest jakieś logiczniejsze, mam na myśli nazewnictwo.
Geografia - geografia polski i niektóre skomplikowane elementy (np nazewnictwo chmur) po polsku, cała reszta po angielsku
Biologia - tutaj niestety tylko niektóre elementy były po angielsku.

Po kilku latach bycia w takiej klasie myślisz w obu językach . Nauczycielka od historii starała się rozdzielać materiał polski od angielskiego ale czasem się nie dało i po prostu obowiązywała zasada na sprawdzianach - na pytanie w języku polskim odpowiadamy po polsku, na pytanie po angielsku odpowiadamy po angielsku

U mnie ta dwujęzyczność nie była picem na wodę, raczej sporo dała - miałaś nieustanny kontakt z językiem. 6-7 godzin obcego w tygodniu dodatkowo te przedmioty po angielsku co daje naprawdę sporą pulę - duży zasób słownictwa.

No i wiadomo początki bywają trudne - na samym początku nauczycielka oceniała chociażby chęci, podjęcie próby odpowiadania na pytanie w języku angielskim ale pod koniec było to bezwzględnie wymagane. Gdy odpowiedziało się po polsku na pytanie zadane po angielsku to maksymalnie można było zebrać połowę punktów, ale potem już po prostu zero dawali. Tak jak mówię, jedyna trudność która nie była trudnością to chemia - bo nazewnictwo jest jakieś "logiczniejsze" w tym języku

Maturę dwujęzyczną polecam bo moim zdaniem jest łatwiejsza od rozszerzonej dla osoby która faktycznie dobrze porusza się w danym języku. Jest zupełnie inaczej skonstruowana, pozwala ci na większą swobodę językową.

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:32 ----------

Matura ustna dwujęzyczna; gdy przygotowujesz się do niej, w sali jest już jedna osoba która odpowiada. Dostajesz tekst na stronę A4 jest to najczęściej wycinek z prasy popularnonaukowej, artykuł, fragment książki. Musisz to przeczytać i zaprezentować. Wiadomo dane podstawowe, tytuł autor typ, potem streszczasz akapit po akapicie. Jeśli się da zawierasz swoją opinie, następnie nawiązuje się dyskusja o tematyce zbliżonej do tekstu - powiedzmy jeśli jest o rasizmie, to pytania są o tym itp. I efekt jest taki że z matury ustnej dwujęzycznej i rozszerzonej miałam tyle samo - jak już siadasz do klasy dwujęzycznej to jesteś przygotowywana pod kątem tylko tej matury. A to zupełnie inna bajka, ponieważ na dwujęzycznej masz ogromną swobodę - w kwestii tematu, wypowiedzi tu chodzi o swobodę poruszania się językiem. Punktowany jest chociażby akcent, ponieważ komisja wychodzi z założenia że komunikować się potrafisz i to perfekcyjnie i liczy się to co mówisz, nie jak mówisz - argumenty nie mogą być płytkie, itd, itp jakbyś miała pytania to pisz.

I matura dwujęzyczna jest całkiem sympatycznie punktowana na studia.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 08:41   #8
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Matura dwujęzyczna

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
mushroomhunter co ty za bzdury wygadujesz o których nie masz pojęcia
matura dwujęzyczna żyje i ma się dobrze.
Ktoś mi o tym mówił, dlatego napisałam "zdaje się ", bo ręki by sobie za to uciąć nie dała .
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 08:44   #9
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Matura dwujęzyczna

Mayet i muszynianko, dziękuję z odpowiedzi!
Jak na polski system edukacji, brzmi to jak zaskakująco dobrze .
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 14:33   #10
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Matura dwujęzyczna

Ja skończyłam klasę dwujęzyczną z niemieckim. Niemiecki zdawałam na poziomie dwujęzycznym + historię po niemiecku.
Jeżeli chodzi o poziom matur, to historia po niemiecku: śmiech na sali O wiele prostsza, niż matura podstawowa po polsku (mam na myśli zakres wiedzy), ale trzeba znać słówka np. trójpolówka, sklepienie krzyżowe itp.
Matura z niemeickiego była prostsza w porównaniu do tych, które przerabialiśmy na lekcji, ale trudniejsza niż egzamin DSD Ii. Jedyne, co źle wspominam, to czas trwania takiej matury. Składa się ona z dwóch części + przerwa = 5 godzin Głowa boli ze zmęczenia.

Wiem, że jest jakieś zamieszanie wokół tych matur, ale zmian chyba nie wprowadzą. Nie wiem, jak to wygląda w klasie dwujęzycznej z angielskim, ale arkusze po niemiecku z innych przedmiotów (historia, fizyka itp.) są niedostępne dla uczniów i nauczycieli. W praktyce oznacza to, że idziesz na egzamin, który nawet nie wiesz jak dokładnie wygląda Podejrzewam, że ułożenie takich arkuszy jest bardzo drogie, a zdaje je tak mała liczba osób, że bazują cały czas na tych samych, tzn. arkusze powtarzają się co 4,5 lat.

I matura dwujęzyczna, to nie to samo co międzynarodowa (IB), bo zauważyłam, że yousuck pisze o znajomych po IB
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.

Edytowane przez cherry_flamme
Czas edycji: 2011-08-02 o 14:36
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 17:03   #11
juniorka89
Wtajemniczenie
 
Avatar juniorka89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dream world=]
Wiadomości: 2 773
Dot.: Matura dwujęzyczna

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
mushroomhunter co ty za bzdury wygadujesz o których nie masz pojęcia
matura dwujęzyczna żyje i ma się dobrze.

Zgłaszam się
Historia - historia polski w języku polskim tylko i wyłącznie, cała reszta - po angielsku.
Chemia - właściwie tylko była po angielsku bo to nawet łatwiej szło - rozszyfrować jakiś wzór łatwiej po angielsku niż po polsku wbrew pozorom. To wszystko jest jakieś logiczniejsze, mam na myśli nazewnictwo.
Geografia - geografia polski i niektóre skomplikowane elementy (np nazewnictwo chmur) po polsku, cała reszta po angielsku
Biologia - tutaj niestety tylko niektóre elementy były po angielsku.
Ale to też zależy od tego jaki nauczyciel prowadzi zajęcia
Ja geografię,biologię,inform atykę miałam w całości prowadzoną w języku angielskim
Lekcje na początku były dla mnie straszną katorgą bo po 3 latach ang. na poziomie podstawowym wskoczyłam na dwujęzyczność Po jakimś czasie przyzwyczaisz się Lekcje zazwyczaj dzielą się na angielski + osobne zajęcia z gramatyki angielskiej...
Matura sama w sobie nie jest jakoś strasznie skomplikowana,arkusze bez problemu znajdziesz w internecie.

Jeżeli chcesz to możesz zdawać wybrany przedmiot dodatkowo po angielsku ale to nie jest konieczne choć ponoć całkiem nieźle punktowane
__________________
Cytat:
Napisane przez kopamatakawa Pokaż wiadomość
Teraz szukam wariata na przejażdżkę walcem dookoła świata
Cytat:
Napisane przez lala2506 Pokaż wiadomość
Jak nie wisisz Misiowi na szyi non stop, on z zachwytu nie wrzeszczy, że jest z Tobą szczęśliwy, to strzeż się! Zaraz się znajdzie podobna do Autorki On na pewno jest z Tobą nieszczęśliwy
juniorka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 19:01   #12
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Matura dwujęzyczna

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Ja skończyłam klasę dwujęzyczną z niemieckim. Niemiecki zdawałam na poziomie dwujęzycznym + historię po niemiecku.
Jeżeli chodzi o poziom matur, to historia po niemiecku: śmiech na sali O wiele prostsza, niż matura podstawowa po polsku (mam na myśli zakres wiedzy), ale trzeba znać słówka np. trójpolówka, sklepienie krzyżowe itp.
Matura z niemeickiego była prostsza w porównaniu do tych, które przerabialiśmy na lekcji, ale trudniejsza niż egzamin DSD Ii. Jedyne, co źle wspominam, to czas trwania takiej matury. Składa się ona z dwóch części + przerwa = 5 godzin Głowa boli ze zmęczenia.

Wiem, że jest jakieś zamieszanie wokół tych matur, ale zmian chyba nie wprowadzą. Nie wiem, jak to wygląda w klasie dwujęzycznej z angielskim, ale arkusze po niemiecku z innych przedmiotów (historia, fizyka itp.) są niedostępne dla uczniów i nauczycieli. W praktyce oznacza to, że idziesz na egzamin, który nawet nie wiesz jak dokładnie wygląda Podejrzewam, że ułożenie takich arkuszy jest bardzo drogie, a zdaje je tak mała liczba osób, że bazują cały czas na tych samych, tzn. arkusze powtarzają się co 4,5 lat.

I matura dwujęzyczna, to nie to samo co międzynarodowa (IB), bo zauważyłam, że yousuck pisze o znajomych po IB
Ja pisałam o IB tylko dlatego, a że uczniowie IB i dwujęzycznych często startują na studia zagraniczne - to był taki 'wstępik' do wyliczenia szeregu innych rzeczy, jakie poza maturą trzeba mieć . Ogólnie rzecz biorąc uważam, że warto. Ja cały czas gdybam czy osiąść w Polsce czy za granicą i do nauki samodzielnej zmusić się po prostu trudno - a jeśli trafi się na faktycznie wykwalifikowanych nauczycieli to jest szansa posiąść wiedzę, którą trudno będzie uzupełnić gdziekolwiek indziej.
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 20:39   #13
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Matura dwujęzyczna

Cytat:
Napisane przez Mayet Pokaż wiadomość
Może jako uczennica takiej klasy się wypowiem



Do cześci o certyfikatach językowych - tak. Pozostałe przedmioty należy zdać po polsku i ewentualnie dodatkowo po angielsku. Nic mi nie wiadomo o jakichkolwiek uczelniach naliczających dodatkowe punkty za np. zdaną maturę dwujęzyczną z geografii, liczy się tylko dwujęzyczny angielski - wydaje mi się, że większość uczelni polskich przelicza to jako 4/3.



Co prawda nie jestem jeszcze absolwentką ale przez dwa lata dosyć dużo już się dowiedziałam.
Ogarnać materiał - nic trudnego. Najpierw nauka po angielsku - powtórzyć parę razy na głos. Potem czytam to po polsku, jak słówek nie znam to wkuwam.

W zasadzie ta cała dwujęzyczność to pic na wodę.
No właśnie o te dobre przeliczniki mi chodziło. Nie orientuję się w tym wybitnie dobrze, startowałam na uczelnie zagraniczne, ale słyszałam właśnie o tym przeliczniku 4/3.
I głównie chodzi w tych przedmiotach po angielsku o słówka, z tego, co wiem.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 21:38   #14
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Matura dwujęzyczna

Cytat:
Nie wiem, jak to wygląda w klasie dwujęzycznej z angielskim, ale arkusze po niemiecku z innych przedmiotów (historia, fizyka itp.) są niedostępne dla uczniów i nauczycieli. W praktyce oznacza to, że idziesz na egzamin, który nawet nie wiesz jak dokładnie wygląda
Niestety nawet z angielskim te arkusze są niedostępne :/

Cytat:
Lekcje na początku były dla mnie straszną katorgą bo po 3 latach ang. na poziomie podstawowym wskoczyłam na dwujęzyczność Po jakimś czasie przyzwyczaisz się Lekcje zazwyczaj dzielą się na angielski + osobne zajęcia z gramatyki angielskiej...
ja chodziłam do zespołu szkół dwujęzycznych więc już od tego 13 roku życia w gimnazjum zaczęłam przygodę i w liceum przyszło mi to o wiele naturalniej - oczywiście w gimnazjum było łatwiej ale sam ten... proces? proces myślowy? nie był mi obcy. dużo to dało.

no i dla mnie taka klasa daje nieporównywalnie wiele - nie da się nauczyć języka obcego mają z nim kontakt 3 godziny w tygodniu - tutaj jest sześć plus przedmioty w języku obcym, więc kontakt masz ciągły. zaczynasz myśleć w obcym języku, wchodząc np na historię już polski jest ci niepotrzebny. naprawdę jest to fajna sprawa, u mnie sporo osób nie wyrobiło, klasa zmniejszyla się z 31 do 18 osób (w klasie maturalnej) odpadali od samego początku, po tygodniu po miesiącu, łącznie 4 osoby nie zdały więc... no trochę tego jest, przyznaję. ale to ma swoje plusy, przychodząc na angielski masz powiedzmy reading o... nie wiem, architektura Gdańska - i okazuje się że całe słownictwo już miałaś na historii. jedno z drugim może się pokrywać bo i historia i kultura krajów anglojęzycznych była.

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Cytat:
Jedyne, co źle wspominam, to czas trwania takiej matury.
oj masakra to prawda i ręka boli przy takiej ilości pisania (bo podejrzewam że w niemieckim krótka forma jest na 150 słów też?)
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 21:45   #15
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Matura dwujęzyczna

muszynianka, tak też 150 słów Trudno się zmieścić i zawrzeć wszytsko, co się chce.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 09:51   #16
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Matura dwujęzyczna

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Niestety nawet z angielskim te arkusze są niedostępne :/
W pewnym sensie są dostępne. Mój chłopak zawziął się i wysłał kilka(naście?) maili do CKE, aż w końcu dostał zwrotnie płytkę z arkuszami z chemii po angielsku (bez żadnej adnotacji itp, płacić też nie kazali). Ale fakt, to dziwne, że idzie się na wielką niewiadomą. Ciekawe, czemu tego nie publikują - może są zbyt podobne co roku?
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 10:05   #17
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Matura dwujęzyczna

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
W pewnym sensie są dostępne. Mój chłopak zawziął się i wysłał kilka(naście?) maili do CKE, aż w końcu dostał zwrotnie płytkę z arkuszami z chemii po angielsku (bez żadnej adnotacji itp, płacić też nie kazali). Ale fakt, to dziwne, że idzie się na wielką niewiadomą. Ciekawe, czemu tego nie publikują - może są zbyt podobne co roku?
U mnie w klasie wszyscy dostali płytę (po niemiecku) z zadaniami ze wszystkich przedmiotów, ale to były zadania, a nie arkusze. Może w przypadku angielskiego jest inaczej. Oczywiście CKE podaje zakres materiału i wymagania, ale to wszytsko jest tak mętnie pisane, że równie dobrze mogłoby tego nie być:/
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 14:16   #18
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Matura dwujęzyczna

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
U mnie w klasie wszyscy dostali płytę (po niemiecku) z zadaniami ze wszystkich przedmiotów, ale to były zadania, a nie arkusze. Może w przypadku angielskiego jest inaczej. Oczywiście CKE podaje zakres materiału i wymagania, ale to wszytsko jest tak mętnie pisane, że równie dobrze mogłoby tego nie być:/
Właśnie nie wiem, dlaczego to tak działa. On dostał arkusze, widocznie na tyle ich zamęczył, że to wysłali, ale nauczyciele widzieli takie rzeczy pierwszy raz na oczy, więc widocznie to zwyczajowa praktyka, że nie wiesz, na co idziesz. Dziwne to jakieś.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:52.