Wypadające włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-13, 22:21   #1
MarcinxD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3

Wypadające włosy


Witam.
Wiem ,że to forum głównie dla kobiet no ale też głównie kobiety mają długie włosy więc tu bym się spytał. Mam 16 lat, nie jestem na nic chory. Od półtora roku zapuszczam włosy, na tą chwilę mam kręcone do ramion (podobne do Kirka Hammetta z metallici albo Slasha z guns n' roses ). Strasznie wypadaja mi włosy i im mam dłuższe tym staje się to bardziej zauważalne. Nie widać ,żebym łysiał , lol, ale zawsze po kąpieli w wannie jest kilka-kilkanaście włosów, jak rozczesuję to to samo. Do tego po całym dniu na ramionach bluzy i w kapturze kilka włosów... Jak wypadają to na końcówce są takie jasne kropki(to cebulki?). Czym może to być spowodowane? Chory nie jestem, nie palę... Jak temu zaradzić?
MarcinxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 10:50   #2
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Wypadające włosy

Cytat:
Napisane przez MarcinxD Pokaż wiadomość
Witam.
Wiem ,że to forum głównie dla kobiet no ale też głównie kobiety mają długie włosy więc tu bym się spytał. Mam 16 lat, nie jestem na nic chory. Od półtora roku zapuszczam włosy, na tą chwilę mam kręcone do ramion (podobne do Kirka Hammetta z metallici albo Slasha z guns n' roses ). Strasznie wypadaja mi włosy i im mam dłuższe tym staje się to bardziej zauważalne. Nie widać ,żebym łysiał , lol, ale zawsze po kąpieli w wannie jest kilka-kilkanaście włosów, jak rozczesuję to to samo. Do tego po całym dniu na ramionach bluzy i w kapturze kilka włosów... Jak wypadają to na końcówce są takie jasne kropki(to cebulki?). Czym może to być spowodowane? Chory nie jestem, nie palę... Jak temu zaradzić?
dzienna utrata włosów do 100 jest uważana za naturalną


a może niewłaściwa dieta? w aptekach jest bardzo dużo szamponów zapobiegających wypadaniu włosów, tabletki lub herbata ze skrzypu, pokrzywy itp,
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 15:17   #3
MarcinxD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3
Dot.: Wypadające włosy

Czy ja wiem czy to normalne? Jakos nigdy nie widzialem czegos takiego u kogos innego. Mam juz przez to taki nawyk przeczesywania sobie palcami wlosow co jakis czas... Wtedy gdy przeczesuje to kilkanascie wlosow wyleci a potem moge przeczesywac dalej i juz tak nie wypadaja... Ale po poludniu znowu przeczese i znowu kilka-kilkanascie wlosow. I mysle ze wypada tak ze 100 , nie wiem ,ciezko to zliczyc.
A ta dieta to czym moze byc spowodowana? Dodam, ze malo warzyw i owocow jem a jajek w ogole... Typowy dzien wyglada tak, ze jem rano kanapki z serem lub szynka ew. pasztetem. Na obiad mieso + ziemniaki/ryz/kasza + ogorek lub nic. Na kolacje znowu kanapki z serem lub szynka albo tosty.
MarcinxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 20:57   #4
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Wypadające włosy

Tak jak poprzedniczce, mi tez się wydaje, że to normalne wypadanie. Nie zauważyłeś tego u innych osób, ale na to składa się wiele przyczyn - przecież nie widzisz co te osoby robią przez 24 h na dobę, nie wiesz, ile włosów tracą np. przy porannym czesaniu czy myciu.

Dietę zdecydowanie powinieneś wzbogacić o więcej warzyw i owoców, soki, tak aby dostarczyć organizmowi witamin i mikroelementów. Możesz też pokusić się o suplementy witaminowe.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 21:45   #5
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Wypadające włosy

Myślałam nad założeniem tematu, ale jak już ktoś założył to tu się zapytam. Jak coś to możecie mnie odesłać do odpowiednich wątków.

Od jakiegoś czasu, gdzieś od 3 tygodnia września masakrycznie wypadają mi włosy. W czasie czesania 200-250, ostatnio był rekord - 400 włosów. A jeszcze wypadają mi w ciągu dnia, jak przesunę po nich ręką. To już chyba nie jest normalne
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 23:05   #6
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Wypadające włosy

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Myślałam nad założeniem tematu, ale jak już ktoś założył to tu się zapytam. Jak coś to możecie mnie odesłać do odpowiednich wątków.

Od jakiegoś czasu, gdzieś od 3 tygodnia września masakrycznie wypadają mi włosy. W czasie czesania 200-250, ostatnio był rekord - 400 włosów. A jeszcze wypadają mi w ciągu dnia, jak przesunę po nich ręką. To już chyba nie jest normalne
Zła farba, szampon, odżywka lub zmiana kosmetyków do włosów na których składniki możesz być uczulona...
Stres...
Radykalna zmiana diety....
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 23:21   #7
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Wypadające włosy

Jedyne co mogę podejrzewać to chyba farba, ale ile mogą tak po farbie włosy wyłazić?
Inne kosmetyki to pielęgnacja CG.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 14:05   #8
panna_agraffka
Przyczajenie
 
Avatar panna_agraffka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 11
Dot.: Wypadające włosy

Witam
Moim zdaniem przyda się więcej żelaza w diecie,
a jeśli chodzi o dobry kosmetyk - polecam szampon Dermena. U mnie naprawde działa, włosy mi nie wypadają, a stosuję dopiero ok. 3 tygodni.
__________________
moda, uroda, pielęgnacja i... coś na ząb
http://pannaagraffka.blogspot.com/
panna_agraffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 14:45   #9
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wypadające włosy

A może musisz mieć krótkie włosy?,chociaż witaminki śmiało możesz zażywać,jeszcze nikomu nie zaszkodziły.Oczywiście musisz mieć też dietę z odpowiednią ilością naturalnych witamin.Mnie też wypadają i sama nie wiem już robić?A stosowałam różne cuda plus tabletki.Chyba,że to tak się dzieje w okresie jesiennym?Chociaż wątpię.Trzymaj się.Narka!.
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 16:46   #10
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Wypadające włosy

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Myślałam nad założeniem tematu, ale jak już ktoś założył to tu się zapytam. Jak coś to możecie mnie odesłać do odpowiednich wątków.

Od jakiegoś czasu, gdzieś od 3 tygodnia września masakrycznie wypadają mi włosy. W czasie czesania 200-250, ostatnio był rekord - 400 włosów. A jeszcze wypadają mi w ciągu dnia, jak przesunę po nich ręką. To już chyba nie jest normalne
mi tak wypadały, zaczęłam pić herbatę z pokrzywy i... drożdże(sama jeszcze jestem w lekkim szoku, że się na to zdecydowałam ale warto), watek o piciu drożdży https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=571906, o ziółkach też https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=483290
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 18:00   #11
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Wypadające włosy

Jeżeli nigdy nie wypadały i nagle lecą, to oznacza że jest coś nie teges, wiem po sobie... Vitapil 1 tabl. dziennie, herbata z pokrzywy 1x dziennie na czczo (koniecznie!), szampon ze skrzypem, i odżywka wzmacniająca
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 18:11   #12
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Wypadające włosy

Kurde, Vitapil stosuję A jakie są odżywki wzmacniające, koniecznie bez silikonu? Drożdże kiedyś stosowałam, ale jakoś nie wpłynęły na wypadanie.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 18:21   #13
blair witch
Zakorzenienie
 
Avatar blair witch
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 533
Dot.: Wypadające włosy

Ciri - ja robiłam mieszanki w domu, z półproduktami z zsk (jest tam ekstrakt wzmacniający włosy i różne takie typu keratyna, panthenol, itp) i do najprostszej składowo odżywki czy maski dodawałam po klika kropel, olej kokosowy albo inny, żółtko, nakładałam na włosy i trzymałam po 3-4h, albo i dłużej jak miałam wolny dzień Ze sklepowych to bodajże wax z l'biotici (bo ten inny ma silikony). Maski firmy bingo też są dobre

Miałam okres kiedy nie używałam silikonów, parabenów, ani nawet kosmetyków z alkoholem, myłam odżywką, ale teraz uważam że wszystko stosowane z umiarem i mądrze jest dla ludzi - silikony zmywam z włosów raz na tydzień, szamponem który nie ma mocnego detergentu ale silikony zmywa
__________________
blair witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 01:52   #14
Sydney134
Raczkowanie
 
Avatar Sydney134
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 34
Dot.: Wypadające włosy

A ja polecam Ci najpierw zając się włosami ,,od wewnątrz'' ( zażywanie różnych suplementów np. Merz Spezial Dragees, Vitapil). A zewnętrznie to może jakieś wcierki ( Joanna Rzepa, Neril ).
Sydney134 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 10:59   #15
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Wypadające włosy

Cytat:
Napisane przez MarcinxD Pokaż wiadomość
Witam.
Wiem ,że to forum głównie dla kobiet no ale też głównie kobiety mają długie włosy więc tu bym się spytał. Mam 16 lat, nie jestem na nic chory. Od półtora roku zapuszczam włosy, na tą chwilę mam kręcone do ramion (podobne do Kirka Hammetta z metallici albo Slasha z guns n' roses ). Strasznie wypadaja mi włosy i im mam dłuższe tym staje się to bardziej zauważalne. Nie widać ,żebym łysiał , lol, ale zawsze po kąpieli w wannie jest kilka-kilkanaście włosów, jak rozczesuję to to samo. Do tego po całym dniu na ramionach bluzy i w kapturze kilka włosów... Jak wypadają to na końcówce są takie jasne kropki(to cebulki?). Czym może to być spowodowane? Chory nie jestem, nie palę... Jak temu zaradzić?
Moim zdaniem wypadanie w Twoim przypadku może być spowodowane okresem dojrzewania, niektórzy przechodzą tak ten okres. Jednym osłabiają się włosy, innym pojawiają się problemy z cerą. Do tego mamy jesień i u niektórych problem z wypadaniem nasila się w tym okresie.
Tak jak mówią dziewczyny, powinieneś urozmaicić dietę.
Do tego polecałabym Ci jakiś delikatny szampon typu Babydream lub Hipp.
Mi bardzo na wypadanie pomogła woda brzozowa wcierana codziennie w skórę głowy, do tego włoski mi szybciej rosną i mniej się przetłuszczają. Może warto spróbować, jest tania i dostępna w małych drogeriach lub kioskach.
Z odżywek wzmacniających możesz spróbować Joannę Z Apteczki Babuni Wzmacniającą ze skrzypem i rozmarynem, ale zalecałabym ją wcierać w skórę głowy, inaczej nie daje takich efektów. Nie ma silikonów, ale zawiera pq, dlatego polecam raz na tydzień albo dwa umyć włosy szamponem z siarczanem bez silikonów np. Barwa brzozowa lub skrzyp polny.
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 22:29   #16
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Wypadające włosy

Ja na wypadanie wlosow mam szampon Radical(ok.9zl) i ampułki do wcierania w skore glowy(ok.30zl) i mi pomogly

Jesli chodzi o odzywke do wypadajacych bez silikonow to ostatnio kupilam NaturVital odzywka do wlosow sklonnych do wypadania(ok.20zl) byla jeszcze maska(ok.25zl). Czy dziala to nie wiem bo jeszcze nie stosowalam ale dziewczyna mowila ze po jej stosowaniu wlosy wypadaja jej normalnie
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 13:02   #17
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wypadające włosy

Jeśli chodzi o wypadające włosy,zniszczone,łamliwe, polecano mi różne specyfiki i w aptekach i fryzjerka,efekty jednak są marne.Dużo słyszałam o piciu drożdży,warto.Ale też włosy należy podcinać co dwa miesiące,jeżeli ktoś ma lekko falowane włosy,pasują one do każdego typu urody.Włosy należy układać na dużej okrągłej szczotce o ciasno ułożonym włosiu.To zapewni włosom gładkość i połysk.Przed suszeniem należy nałożyć kosmetyki termoochronne,które zapobiegają niszczeniu włosów.A niezawodnym preparatem ułatwiającym stylizację włosów jest serum wygładzające.Ale czy to akurat będzie to,po wypróbowaniu okaże się.
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 09:48   #18
sylwiakoszykowa
Rozeznanie
 
Avatar sylwiakoszykowa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: wieś
Wiadomości: 733
Dot.: Wypadające włosy

Hejka,
nie chciałam zakładać nowego wątku .
Mi również włosy wypadają, choć jak wiadomo od antybiotykoterapi minął już jakiś czas a one nadal. Dieta właściwa. Fajki palę ale mało, wcześniej też paliłam a nie wychodziły. Jak je przeczesuję palcami to wyłażą za każdym razem, dodatkowo na szczotce, a po myciu to już w ogóle. Jak ktoś znajdzie włos w jedzeniu to wiadomo że to mój, od jakiegoś czasu moje włosy zmieniły swoją gęstość o połowę. Czy to już czas na łysienie? Mam 22lata. Może się starzeję?
__________________
wieżę tylko sobie nikomu innemu
sylwiakoszykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 19:46   #19
MarcinxD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3
Dot.: Wypadające włosy

Kurczę , znowu tu napiszę. Problem dalej trwa, czasem bardziej ,czasem słabiej ale nadal za dużo włosów mi wypada :/ Po 2 dniach bluzę mam całą we włosach. Co chciałbym dodać to to ,że te włosy są strasznie słabe... Np. jak mi taki włos wypadnie to mogę go z łatwością rozerwać na kilka kawałków... Muszę się tego problemu pozbyć, chciałbym te włosy zapuścić jeszcze dłuższe. Mama mi mówiła ,że podcięcie końcówek może pomóc. Czy to prawda? Niby dlaczego?
MarcinxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-04, 20:03   #20
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Wypadające włosy

Cytat:
Napisane przez MarcinxD Pokaż wiadomość
Kurczę , znowu tu napiszę. Problem dalej trwa, czasem bardziej ,czasem słabiej ale nadal za dużo włosów mi wypada :/ Po 2 dniach bluzę mam całą we włosach. Co chciałbym dodać to to ,że te włosy są strasznie słabe... Np. jak mi taki włos wypadnie to mogę go z łatwością rozerwać na kilka kawałków... Muszę się tego problemu pozbyć, chciałbym te włosy zapuścić jeszcze dłuższe. Mama mi mówiła ,że podcięcie końcówek może pomóc. Czy to prawda? Niby dlaczego?
Podcięcie włosów zapobiegnie rozdwajaniu i łamaniu się włosów, dzięki temu nie będzie postępować to ku cebulce. Jednak nie pomoże na wypadanie, gdyż ten problem zaczyna się przy skórze głowy, a nie na końcu włosów.
Możesz spróbować brać jakieś suplementy na wypadanie włosów, ale jakie to już muszą poradzić Ci inne dziewczyny (ja nie mam z tym doświadczenia, mój organizm nie toleruje tabletek ).
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.