Artysta vs Fizyk - pomocy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-25, 21:26   #1
Lysy_Koks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4
Exclamation

Artysta vs Fizyk - pomocy...


Skończyłem gimnazjum, wybieram się do liceum. Dostałem się do wybranej szkoły... ale nie na ten profil, na który bym chciał...
Mianowicie chciałem iść na profil matma-fiza, a dostałem się na artystyczny (rozszerzony WOK i historia). Jeszcze przed skończeniem gimnazjum byłem pewien, że chcę iść na fizykę, ale na artystycznym chyba są większe luzy... tzn. te klasy organizują szkolne imprezy itp. co wiąże się z tym, że czasami nie mają tych zwykłych lekcji, co jest kuszącą propozycją... Jestem rozdarty a minusem jest to, że nie lubię historii i nie lubiłem. Czy to rozszerzenie z matmy i fizyki tak dużo daje??

Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję
Lysy_Koks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 09:58   #2
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Artysta vs Fizyk - pomocy...

Cytat:
Napisane przez Lysy_Koks Pokaż wiadomość
Skończyłem gimnazjum, wybieram się do liceum. Dostałem się do wybranej szkoły... ale nie na ten profil, na który bym chciał...
Mianowicie chciałem iść na profil matma-fiza, a dostałem się na artystyczny (rozszerzony WOK i historia). Jeszcze przed skończeniem gimnazjum byłem pewien, że chcę iść na fizykę, ale na artystycznym chyba są większe luzy... tzn. te klasy organizują szkolne imprezy itp. co wiąże się z tym, że czasami nie mają tych zwykłych lekcji, co jest kuszącą propozycją... Jestem rozdarty a minusem jest to, że nie lubię historii i nie lubiłem. Czy to rozszerzenie z matmy i fizyki tak dużo daje??

Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję
Wiesz, luzy luzami, ale maturę z matmy trzeba zdać ;]. Zastanów się, jaka cię czeka przyszłość po takim bardzo humanistycznym kierunku ;].
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 10:00   #3
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Artysta vs Fizyk - pomocy...

Znam przypadki w ktorych osoby po humanie zdawaly rozszerzona matme lub fizyke Bo nie dostaly sie na taki profil na jaki chcialy, ale potem nie chcialy juz zmieniac klasy. Wiec wszystko jest do zrobienia, zwlaszcza ze w takich przypadkach anuczyciele sa sklonni do pomocy itp
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 11:17   #4
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Artysta vs Fizyk - pomocy...

Wiadomo szkoła szkole nie równa, jednak ja po swojej klasie plastycznej mam średnie wspomnienia. Tak jak mówisz klasa jest odpowiedzialna za imprezy- więc szkoła traktowała nas jako siłę roboczą- często było trzeba zostawać przez to po lekcjach, więc nic nam nie przepadało, mieliśmy za to więcej do roboty tylko...
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 11:42   #5
Nathalynn
Raczkowanie
 
Avatar Nathalynn
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 420
Dot.: Artysta vs Fizyk - pomocy...

Chcesz iść na dany profil tylko dlatego, że są większe luzy? Zastanów się lepiej...
Zawsze możesz się przepisać na mat-fiz. Są osoby, które po humanach zdawały rozszerzoną matmę/fizykę, ale na pewno jest trudniej, a skoro masz mieć jeszcze wyluzowaną klasę i 50% szans na nauczyciela, który będzie Was traktował po macoszemu z tej matmy (a co dopiero z fizyki), to nie wiem, czy jest sens pchania się na taki profil.
Nathalynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 12:06   #6
TheViolet
Raczkowanie
 
Avatar TheViolet
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 115
Dot.: Artysta vs Fizyk - pomocy...

Nie popełniaj mojego błędu :/ W tym roku zaczynam klasę maturalną na profilu humanistyczno-medialnym i szczerze mówiąc żałuję swojego wyboru. Gdybym mogła cofnęła bym czas i poszła do klasy mat- fiz- inf. Tak jak ktoś wcześniej powiedział matura z matmy jest obowiązkowa i będzie Ci ciężko po klasie humanistycznej. My mamy po 7 godzin polskiego tygodniowo a po 2 godziny maty :/ Dobrze że napisaliśmy petycję do dyrektorki i dostaliśmy dodatkowa godzinę bo tak nie przerobilibyśmy nawet całego materiału. Poza tym jako klasa humanistyczna dostaliśmy najgorszą nauczycielkę maty no bo w końcu humaniści i tak nie znają matematyki prawda? A tak się składa, że w mojej klasie w większości są osoby, którzy przyszły do niej tylko dla tego, że nie utworzono klasy bio-geo-chem, a w żadnej innej nie było miejsca. No a jak się okazało teraz większość z nich chce pisac mature rozszerzoną z maty ale z obecną nauczycielką nie mają szans :/
TheViolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 12:55   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Artysta vs Fizyk - pomocy...

tak, matematyka i fizyka daje bardzo duze mozliwosci. staraj sie przeniesc na profil mat-fiz, tym bardziej, ze bedziesz sie meczyl z ta historia
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-26, 13:10   #8
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: Artysta vs Fizyk - pomocy...

Napisz podanie o przeniesienie. U mnie w liceum nie było z tym żadnego problemu
Jeśli nie "czujesz" się humanistą, to postaw na fizykę, bo ona będzie bardziej przydatna na studiach inż. Jesli skończysz humanistyczny profil w liceum to de facto możesz się pożegnać z bezstresowym dostaniem się na porządne studia, no chyba że chcesz iść na politologię albo marketing
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 13:32   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Artysta vs Fizyk - pomocy...

Cytat:
Napisane przez Lysy_Koks Pokaż wiadomość
Skończyłem gimnazjum, wybieram się do liceum. Dostałem się do wybranej szkoły... ale nie na ten profil, na który bym chciał...
Mianowicie chciałem iść na profil matma-fiza, a dostałem się na artystyczny (rozszerzony WOK i historia). Jeszcze przed skończeniem gimnazjum byłem pewien, że chcę iść na fizykę, ale na artystycznym chyba są większe luzy... tzn. te klasy organizują szkolne imprezy itp. co wiąże się z tym, że czasami nie mają tych zwykłych lekcji, co jest kuszącą propozycją... Jestem rozdarty a minusem jest to, że nie lubię historii i nie lubiłem. Czy to rozszerzenie z matmy i fizyki tak dużo daje??

Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję
ja bym na Twoim miejscu poszla do tej szkoly gdzie sie dostales i po pol roku probowala zmienic profil - wiesz jak juz jestes w szkole to inna rozmowa i powinno to przejsc. Rozszerzenie mat fiz daje duzo - sama konczylam, poza tym nawet jakbys lubil historie to jak nie jestes humanista to sie umeczysz w takiej klasie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 14:48   #10
Dziewucha
Zakorzenienie
 
Avatar Dziewucha
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ukraina
Wiadomości: 3 737
Dot.: Artysta vs Fizyk - pomocy...

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
ja bym na Twoim miejscu poszla do tej szkoly gdzie sie dostales i po pol roku probowala zmienic profil - wiesz jak juz jestes w szkole to inna rozmowa i powinno to przejsc. Rozszerzenie mat fiz daje duzo - sama konczylam, poza tym nawet jakbys lubil historie to jak nie jestes humanista to sie umeczysz w takiej klasie.
Moim zdaniem nie warto czekać i tracić tego materiału, który klasa mat-infu już przerobi, poza tym lepiej byc od początku w danej klasie a nie iść z nastawieniem, że się będzie przenosić. Szczególnie, że na początku dużo osób się jeszcze przenosi z klasy do klasy a nawet do innej szkoły i to jest normalne, raczej nie powinno być problemów.
__________________
ha!
Dziewucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 15:20   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Artysta vs Fizyk - pomocy...

Cytat:
Napisane przez Dziewucha Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie warto czekać i tracić tego materiału, który klasa mat-infu już przerobi, poza tym lepiej byc od początku w danej klasie a nie iść z nastawieniem, że się będzie przenosić. Szczególnie, że na początku dużo osób się jeszcze przenosi z klasy do klasy a nawet do innej szkoły i to jest normalne, raczej nie powinno być problemów.
faktycznie mozna probowac szybciej - to byla taka opcja gdyby sie nie udalo czy cos.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-26, 16:19   #12
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Artysta vs Fizyk - pomocy...

Cytat:
Napisane przez TheViolet Pokaż wiadomość
Nie popełniaj mojego błędu :/ W tym roku zaczynam klasę maturalną na profilu humanistyczno-medialnym i szczerze mówiąc żałuję swojego wyboru. Gdybym mogła cofnęła bym czas i poszła do klasy mat- fiz- inf. Tak jak ktoś wcześniej powiedział matura z matmy jest obowiązkowa i będzie Ci ciężko po klasie humanistycznej. My mamy po 7 godzin polskiego tygodniowo a po 2 godziny maty :/ Dobrze że napisaliśmy petycję do dyrektorki i dostaliśmy dodatkowa godzinę bo tak nie przerobilibyśmy nawet całego materiału. Poza tym jako klasa humanistyczna dostaliśmy najgorszą nauczycielkę maty no bo w końcu humaniści i tak nie znają matematyki prawda? A tak się składa, że w mojej klasie w większości są osoby, którzy przyszły do niej tylko dla tego, że nie utworzono klasy bio-geo-chem, a w żadnej innej nie było miejsca. No a jak się okazało teraz większość z nich chce pisac mature rozszerzoną z maty ale z obecną nauczycielką nie mają szans :/
dziwna szkoła, ja byłam na profilu dziennikarskim, 7 godzin polskiego + zajęcia typowo dziennikarskie, a matmy i tak godzin miałam 4 lub 5, zależy w której klasie...
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 17:35   #13
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: Artysta vs Fizyk - pomocy...

U mnie w LO było tak, że klasy profilowane miały trochę więcej materiału na przedmiotach profilowych, ale od 2 klasy i tak mieliśmy dodatkowe godziny zajęć na poziomie rozszerzonym i każdy wybierał 2 przedmioty niezależnie od profilu klasy (w każdej grupie były osoby z różnych klas). Zorientuj się może u Ciebie też tak jest.
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 18:46   #14
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Artysta vs Fizyk - pomocy...

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 19:18   #15
Wyimagin0wana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 425
Dot.: Artysta vs Fizyk - pomocy...

Z matmy i fizy jestem noga. w 3 gim z obu miałam 3 na koniec.też się zastanawiałam nad humanem, bo lubię polski. ale w koncu idę na mat-fiz-inf, chcę zdać maturę i podszkolić się z matmy. nawet jeśli miałabym jechać na 2 to trudno, ważne żebym znała różne metody rozwiązywania zadań itp itd
__________________
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Gratuluję, dostajesz ode mnie koronę małej księżniczki wizaż 2012 w dziedzinie mózgi matematyczne.
Wyimagin0wana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 19:27   #16
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Artysta vs Fizyk - pomocy...

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 20:44   #17
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Artysta vs Fizyk - pomocy...

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=536426

Poczytaj - może wątek otworzy Ci oczy (;
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.