Kwasy AHA czy już antybiotyki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-24, 09:37   #1
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177

Kwasy AHA czy już antybiotyki?


Mam problemy z wypryskami ;/ Kiedyś nie były tak poważne, nie mam pojecia co się stało bo wysypało mnie też na plecach i dekoldzie. Nic mi nie pomagało, ale ostatnio jakiś miesiac temu zaczęłam używać Diacnealu z AHA i już zaczynam widzieć poprawę. Ale poszłam do dermatologa (1 raz) i on zapisal mi jakies antybiotyki-aknemycin, tetrakysal i paste ichtinową. Jakoś nie wiem boję się używac antybiotyków ;/ Myslicie że mogą mieć jakieś skutki uboczne ? CZy serio mi to pomoze? Czy musze rezygnować z diacnealu? Może na razie wstrzymać się z antybiotykami czy lepiej nie przedłużać. Mam pryszcze na polikach, takie skupiska :| Nigdy nie miałam takich poblemów aż. Może to dlatego że przestałam używać wody do mycia twarzy? Znacie jakiś dobry płyn dla cery trądzikowej do demakijażu? Bo wydaje mi się że kwestia demakijażu może mieć znaczenie, bo niedomywam chyba resztek podkładu. Przepraszam za nawal pytań, ale jestem dosyć zaaferowana XD
ningio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 19:14   #2
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Kwasy AHA czy już antybiotyki?

Witaj.

Tez mialem takie skupiska. Pamietaj tego sie trudno pozbyc. Ja z tym walcze 4 miesiac..I dermatolog powiedziala ze jak dobrze pojdzie to za ok 3 tygodnie moze mi to zejsc calkowicie juz. Ja bralem antybiotyk doustny UNIDOX. Pomogl ale zazwyczaj są lekki nawrotu. Polecam ci żele na bazie kwasu azelinowego (najlepiej skinoren), lekki zel do mycia ( ja mam z garniera) no i zel z antybiotykiem. Dzisiaj dostalem jakas nową dawke czegos na kwasach AHA. Ale je sie stosuje chyba jak już malo co wyskakuje, wiec lepiej pierw z tamtym walczyc.

Pozdrawiam i 3maj się cieplo

Mam nadzieje ze Cie nie zrazilem, chcialem pomoc
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 21:50   #3
iza1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 29
Dot.: Kwasy AHA czy już antybiotyki?

Jaki jest dobry żel myjący dla cery przy kwasach i reinoidach z problemmami trądzikowymi? Myślałam o tym Avene Cleanance? Bedzie dobry?
iza1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 08:39   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kwasy AHA czy już antybiotyki?

Jeśli piszesz tylko o małych skupiskach na policzkach plus kaszka na dekoldzie 9dobrze wywnioskowałam ?) i nigdy nic takiego wcześniej nie miałas to aknemycyna do smarowania powinna pomóc (oczywiście ideałem byłoby gdyby najpierw lekarz pobrał próbke i wtedy sprawdził jakie to bakterie i na to lek), ale ...

Stuj wszytsko jak Ci zalecił, to są dobre leki które na pewno Ci pomogą. Może Cię wyszuszyć - wtdedy polecam jakis krem nawilżający (Hydrance Optimale Avene lub zwykły nawilżający albo półtłusty AA Help do skóry wrażliwej) , a do mycia twarzy żel Clenance będzie dobry, ja ze swojej strony mogę Ci polecić LRP Effaclar lub Polski świetny Iwostin do cery trądzikowej.


Przejrzył dział "Biochemia" na forum, znajdziesz wiele porad dotyczących pileęgnacji i leczenia skóty jask Twoja.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 12:27   #5
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Kwasy AHA czy już antybiotyki?

heh a ja nie byłabym taka podekscytowana antybiotykami
bo za kazdym razem gdy je stosowalam bylo swietnie zero pryszczy, skora wysuszona na maksa a po odstawieniu pryszcze jeszcze gorsze

czytałam wiele postów na temat zwalczania trądziku i lekarze czesto zalecaja terapie kwasami, najlepiej tymi wykonanymi u kosmetyczki lub dermatologa, po 6, 7 razach wydac poprawe nie tylko mniej pryszczy, ale rozszerzone pory znikają, skóra sie nie przetłuszcza, jest jasna świeża i delikatna, blizny również sie spłycają i rozjaśniają

sama chce sobie przeprowadzic taka terapie ale czekam az zima ustapi, bo nie wolno robić kwasów gdy na dworze mróz lub gdy słonce mocno świeci


lepiej zainwestuj w kwasy, niz miałabyś niszczyć swój organizm antybiotykami

one powinny być ostatecznością

P.S. Unidox też stosowałam i nadal mam trądzik
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 17:44   #6
iza1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 29
Dot.: Kwasy AHA czy już antybiotyki?

No tak tylko problem jest taki, że używam Diacenalu. Myślałam że już powoli wychodzę z tych problemów wypryskowych (zawdsze miała zaskórniki sporo i powoli zaczynały znikac - po 1,5 miesiaca stosowania) a tu nagle na polikach i lini żuchwy mam miliony skupisk takich dużych czerwonych pryszczy, jak jakaś tarka. To wygląda jakbym miała jakiś zaawansowany trądzik młodzieńczy a mam 20 lat i wcześniej niegdy nie było tak źle. lekarz przepisał mi antybiotyki, ale chyba nie dotarło do niego że to mi się zdarzyło nagle. mam syfy na plecach :| Nigdy się tam nie pojawiały, a jak już to jakieś małe. Nie używałam żadnych nowych kosmetyków nic :| Nie wiem co teraz robić (( Antybiotyki sama nie wiem. Nie chcę rozwiązania na krótką metę, a nie mam zamiaru brać antybiotyków przez pare miesięcy :| Wiecie co może być przyczyną takiej nagłej tragedii
iza1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 21:58   #7
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Kwasy AHA czy już antybiotyki?

a może to sprawa hormonalna??

Może lepiej w tej sytuacji iść do ginekologa i zastanowić sie nad jakimiś tabletkami antykoncepcyjnymi

Musi tylko dobrac odpowiednie tabletki - w zeszłym roku używałam Yasmin i bardzo mi na cere pomogły, ale nie mogłam ich dłużej stosować bo szkodziły na coś innego, w tym roku biore Harmonet i mam tyle pryszczy (na policzkach też) że nie dośc ze nie potrafie sie przejrzeć w lustrze to jeszcze wszysto masakrycznie boli ... dlatego chce zmienic na Cilest

Może też powinnaś spróbować, jeśli zależy Ci na ładnej buzi

A o kwasach pisałam ale takich robionych u kosmetyczki, to jest dużo większe stężenie niż w kremie, i ma silniejsze działanie, złuszcza cały naskórek ... możesz przez kilka dni wygladać jak burak a potem sie skóra złuszcza, oczywiście nie u wszystkich wyglada to tak samo, kazdy reaguje inaczej




Słyszałam że kwasy pomagają zredukować trądzik
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-25, 22:47   #8
iza1001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 29
Dot.: Kwasy AHA czy już antybiotyki?

No tak ale ja nagle dostałam takiego wysypu. Może faktycznie coś z hormonami. W sumie chyba niedługo zacznę brać jakieś tabletki, ale nie ze względu na cerę hehe Nie wiem jakie badania hormonalne muszę zronić przed doborem tabletek?
iza1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 09:54   #9
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Kwasy AHA czy już antybiotyki?

Jakie badania bedziesz miec to juz zadecyduje lekarz

Ja miałam robione na poziom testosteronu i wszystko wyszło prawidłowo

Lekarz sam zaproponował mi tabletki i poowiedział zeby po 2 tygodniach przyjśc na kontrole czy wszystko jest ok czyli : nie mam nudności, wymiotów, bólu głowy, bolu nóg, krwawień itp

W sumie to nie robił mi żadnych innych badań, ale wszystko jest ok, z wyjątkiem mojej cery, dodam ze przed stosowaniem tabletek miałam ładną cerę

Musisz zapytać koleżanek, gdzie chodzą do ginekologa, może któs ci coś poleci, i wtedy musisz sie zarejestrowac bez żadnych skierowań

lekarz napewno dobierze cos odpowiedniego dla ciebie
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 18:29   #10
Marcia870
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1
Dot.: Kwasy AHA czy już antybiotyki?

hej od kilku lat mam problemy z trądzikiem, leczyłam sie różnymi sposobami,a od miesiąca biorę antybiotyk Doxyratio. Wizytę u dermatologa mam dopiero za 3 tyg a zapomniałam go zapytac o jedną ważną rzecz. Czy podczas kuracji nalezy unikać alkoholu dlatego,że mogą być jakieś efekty uboczne,czy działa to w ten sposób,że cała kuracja "pójdzie na marne"przez alkohol ? na ulotce jest tylko napisane że alkohol wpływa na zmniejszenie wchłaniania się antybiotyku,tak samo zresztą jak produkty mleczne. nie wiem zabardzo jak to rozumieć,może Wy lepiej sie orientujecie?od początku kuracji,nie tknęłam alkoholu ale za kilka dni wybieram się na wesele i zastanawiam się czy mogę coś wypić czy dla dobra mojej twarzy lepiej się powstrzymać.co o tym sądzicie? pozdrawiam
Marcia870 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 17:04   #11
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Kwasy AHA czy już antybiotyki?

Przy antybiotykach nalezy unikac alkoholu.

Co do kwasow. ja teraz stosuje preparat zluszczajacy skore (zapomnialem nazywy), znakomicie sciaga^^ skore jak narazie;d Co do Unidox to niemktorym pomaga..ja go bralem i w sumie w jakiejs części mi pomogl.

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.