Ogromne trudności w zrozumieniu języka niemieckiego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-31, 16:20   #1
alma18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 117

Ogromne trudności w zrozumieniu języka niemieckiego


Witam,
Przebywam już od 4 miesięcy w Niemczech, z czego 3 miesiące tutaj już pracowałam. Uczę się języka z różną częstotliwością, każdego dnia jednak opanowuję chociaż kilka nowych zdań. Uczę się zarówno słówek jak i wymowy (oglądam dużo niemieckiej telewizji). Jednak problem wciąż pozostaje ten sam. Nie potrafię zrozumieć tego, co mówi się do mnie w tym języku. Telewizję zaczynam rozumieć coraz lepiej. Natomiast z faktyczną mową rzeczywistą Niemców, czy to przez telefon czy w miejscach publicznych jest fatalnie. Nie rozumiem 70% tego co do mnie mówią.
Co robię źle?
Do tego dochodzi ogromny stres przed mówieniem. Ale z tym mimo wszystko jest lepiej.
Proszę o rady
alma18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 20:44   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Ogromne trudności w zrozumieniu języka niemieckiego

Zamiast oglądać telewizję spróbuj poszukać konwersacji z native speakerem i słuchaj radia. Język telewizyjny bywa językiem hiperpoprawnym i głównie takim, jakim mówi się w stolicy danego państwa. Brak Ci osłuchania się z żywym językiem.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 07:16   #3
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Ogromne trudności w zrozumieniu języka niemieckiego

Cytat:
Napisane przez alma18 Pokaż wiadomość
Witam,
Przebywam już od 4 miesięcy w Niemczech, z czego 3 miesiące tutaj już pracowałam. Uczę się języka z różną częstotliwością, każdego dnia jednak opanowuję chociaż kilka nowych zdań. Uczę się zarówno słówek jak i wymowy (oglądam dużo niemieckiej telewizji). Jednak problem wciąż pozostaje ten sam. Nie potrafię zrozumieć tego, co mówi się do mnie w tym języku. Telewizję zaczynam rozumieć coraz lepiej. Natomiast z faktyczną mową rzeczywistą Niemców, czy to przez telefon czy w miejscach publicznych jest fatalnie. Nie rozumiem 70% tego co do mnie mówią.
Co robię źle?
Do tego dochodzi ogromny stres przed mówieniem. Ale z tym mimo wszystko jest lepiej.
Proszę o rady
Tak jak MissChievousTess napisała, słuchaj audycji radiowych lub internetowych z obszaru w którym przebywasz.
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 10:42   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ogromne trudności w zrozumieniu języka niemieckiego

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Zamiast oglądać telewizję spróbuj poszukać konwersacji z native speakerem i słuchaj radia. Język telewizyjny bywa językiem hiperpoprawnym i głównie takim, jakim mówi się w stolicy danego państwa. Brak Ci osłuchania się z żywym językiem.
Konwersacje z nativ speakerem (rozumiem, że płatne) są bez sensu, jak już się jest w obcym kraju i pracuje się z jego mieszkańcami.

Moim zdaniem to kwestia czasu. Mnie minęło właśnie 2 lata odkąd jestem w Niemczech i też zdarzają się takie sytuacje i rozmowy, że nie wiem za bardzo o czym mowa, albo przegapiam moment zmiany tematu. Dzieje się tak głównie w gronie osób mówiących gwarą, która w Niemczech nie jest czymś wstydliwym jak w Polsce, ale bardzo powszechnym. Co tu dużo mówić, skoro oficjalnym mottem landu Badenia-Wirtembergia jest "Umiemy wszystko, poza hochdeutschem".

Najlepsza opcja to po prostu powiększanie zasobu słownictwa, ale w hochdeutschu. Im więcej słów mózg ma do dyspozycji, tym szybciej będzie potrafił sobie je powiązać z ich wersjami gwarowymi. U mnie tak to przynajmniej funkcjonuje. Gwar i dialektów uczyć się nie zamierzam, ale da się nauczyć je rozumieć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 15:53   #5
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Ogromne trudności w zrozumieniu języka niemieckiego

W jakim miescie mieszkasz? Proponuje kursy w Volkshochschule. Sa niedrogie, dostepne w kazdym miescie i od zaraz. Dopasuja Ci poziom. Jesli masz czas wez intensywne, czyli 5 razy w tygodniu po 4 godziny dziennie.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 11:26   #6
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Ogromne trudności w zrozumieniu języka niemieckiego

Problemem może być blokada językowa. Nie możesz denerwować się samą rozmową. A TV plus myzyka i czy filmy naprawde sporo daja.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 19:51   #7
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Ogromne trudności w zrozumieniu języka niemieckiego

To chyba oczywiste, że po kilku miesiącach pobytu nadal masz problemy ze zrozumieniem. Gdybyś ich nie miała byłabyś geniuszem językowym.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-05, 16:13   #8
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Ogromne trudności w zrozumieniu języka niemieckiego

To dopiero 4 miesiące! Nie poddawaj się, przyjdzie z czasem
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 18:03   #9
healthy_girl
HealthyGirl
 
Avatar healthy_girl
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9
Dot.: Ogromne trudności w zrozumieniu języka niemieckiego

Polecam portal do nauki niemieckiego języka pod kątem pracy za granicą http://niemieckidopracy.pl/
__________________
http://www.healthygirl.pl/ blog o zdrowym stylu życia
healthy_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-16 19:03:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.