Rozszerzone pory - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-17, 10:43   #1
mokasyny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2

Rozszerzone pory


MOim problemem sa bardzo rozszerzone pory. Mam tłustą cere, ale dość małe problemy z trądzikiem. Natomiast mam doś dużo zaskórników, które gromadzą sie w rozszerzonych porach. Chciałabym zapytać czy sa jakieś zabiegi, które moga w większym stopniu zlikwidować ten problem ( rozszerzone pory). z góry bardzo dziękuje !!
mokasyny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 11:03   #2
mavis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 48
Smile Dot.: Rozszerzone pory

Kupiłam w drogerii maseczke rozgrzewającą z wyciągiem z ogórka, która dogłębnie oczyszcza pory.
Jest rewelacyjna mnie naprawdę pomogła."Uwalnia pory z zanieczyszczen i nadmiaru sebum", tak jest napisane na opakowaniu i rzeczywiście tak dziala.
Maseczka ta kosztuje 5 zl i jest firmy Garnier.
Kosztuje naprawde malo wiec warto spróbować.

Pozdr.
mavis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-18, 13:23   #3
camila84
Przyczajenie
 
Avatar camila84
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6
Dot.: Rozszerzone pory

a może macie coś dziewczyny na zwężenie porów??
camila84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-19, 09:43   #4
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Rozszerzone pory

Zwęzić porów jako tako nie można.
mozna je optycznie zmniejszyć poprzez regularne oczyszczanie. Polecam wszelkiego rodzaju maski z glinek, ziemi wulkaniczej (Eris, Abacosun, Apis - to akturat błotko, Argiletz) - to wypróbowałam i wiem, że pomogą.
Przed maseczką można zrobićdelikatny peeling - jeśli nie masz problemów z wypryskami to jakiś ziarnisty.

Jesienią możesz spróbować zastosować jakiś krem z kwasami - jest co wybierać z KWC
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 11:10   #5
noana
Raczkowanie
 
Avatar noana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: Rozszerzone pory

ostatnio czytalam recenzje toniku do cery tlustej lirene. dziewczyna sie zachwycala nim, bo zwezil pory. ja bardzo lubie kosmetyki lirene, wiec chyba tez go wyprobuje
noana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 12:24   #6
jakajataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 92
Dot.: Rozszerzone pory

a ja polece cos z kosmetykow domowej roboty... w moim przypadku sa niezastapione i o wiele lepsze od tych, ktore kupowalam w sklepie, a o nich wyczytalam na kafeterii i nie mam zamiaru przestawac ich uzywac, bo sa naprawde rewelacyjne ale wiadomo, na kazdego cos innego dziala, ale radze wyprobowac, bardzo szybko sie robi:
1. maseczka z bialka - 1 jajko, oddzielnic bialko od zoltka i ubic tylko bialko! dodac sok z cytryny i gotowe na poczatek troche mniej tych kropki z soku cytryny, tak max do 20 i zobaczyc czy to nie zaduzo, bo jak ktos ma wrazliwa buzke to moze troszke pozdraznic, ja mam wrazliwa, ale daje bardo duzo tego i nic mi sie nie dzieje i taka maseczke naklada sie na twarz i po 20 min (ja zawsze trzymam dluzej) zmyc letnia woda
2. tonik - sok z pol cytryny i pol szklanki wody przegotowanej i wymieszac, przecierac twarz wacikami nasaczonymi tym tonikiem, tu rowniez ja bedzie podrazniac, to dac wiecej wody, lub mniej cytryny
od kiedy to uzywam, tzn maseczke z bilaka co 3 dni a tonik kilka razy dziennie, mam slicznie oczyszczona buzke, ogolnie maseczka z bialka ma za zadanie sciagac pory, ale rowniez oczyszcza i ladnie wygladza, rozjasnia, mozna jeszcze wagry przecierac cytryny, ale uwazam, ze ten tonik jest o wiele lepszy
jakajataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 12:31   #7
natasza2
Raczkowanie
 
Avatar natasza2
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 134
Post Dot.: Rozszerzone pory

A ja mam jeszcze jeden domowy sposów na zwężenie porów, a mianowicie maseczkę z drożdzy kuchennych i mleka. Odrobinę drozdzy (nie mogę dokładnie okreslić ile bo robie to 'na oko'), tak mniej wiecej, aby wystarczyło na buźkę, należy wymieszać z odrobiną mleka az powstanie gęsta papka, a następnie nałozyć na twarzyczkę na ok. 15 min, po czym zmyć letnią wodą. Maseczka, przynajmniej w moim przypadku, ma również doskonałe właściwości (oprócz zwęzenia porów) antybakteryjne, syfków jakby mniej . Mam nadzieję że pomoże. Pozdrawiam
natasza2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-15, 23:54   #8
polkiloarbuza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 93
rozszerzony pory

mam bardzo rozszerzone pory i duzo zaskornikow czy mzoecie mi polecic jkaies kremy z kwasami albo zabiegi w salonahc kosmetycznych slyszalma tez cos o domowych dermbrazjach wiecie moze co to jest podobno sa dermbrazje z erisu loreala..itd
polkiloarbuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 00:11   #9
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: rozszerzony pory

Tak naprawdę rozszerzone pory są nam dane przez naturę, podobnie jak gęstość włosów czy kształt paznokci i nie da się ich zamknąć na dobre Kremy z kwasami mogą jednak rzeczywiście być dobrym rozwiązaniem.

Na temat kwasów znajdziesz obszerny i bardzo ciekawy artykuł Pani Basi Kwiatkowskiej:
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php

Poza tym wpisując w wyszkukiwarkę "kwasy" albo "rozszerzone pory" na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Wiem, bo sama jakiś czas temu namiętnie czytałam wątki na ten temat
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 19:03   #10
a_njunia
Zadomowienie
 
Avatar a_njunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 1 575
GG do a_njunia
Zmiany ropne, rozszerzone pory, tlusta cera etc.

Problemy z cerą zaczęły mi się bardzo wcześnie... pierwszego pryszcza miałam już w podstawówce. ;/
Mam teraz 18 lat i jestem załamana..
Mam cerę tłustą, okropnie rozszerzone pory, wągry, ropne bolące pryszcze, i pryszcze normalne, blizny po starym trądziku..
To nie daje mi normalnie żyć... Jestem załamana. Byłam już u wszystkich dermatologów w moim mieście.. i nic!
Niektóre kosmetyki mi pomagają, lecz na krótko...

Już nie wiem co mam robić, aby mój stan cery się poprawił
__________________



Weź się sil na tanie d*py z tanich klubów tani durniu,
bo Ona chce bogactwa rozumu.

a_njunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 16:47   #11
mogru
Raczkowanie
 
Avatar mogru
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bąbelkowo
Wiadomości: 135
Dot.: Zmiany ropne, rozszerzone pory, tlusta cera etc.

Rozumiem Cie doskonale teraz moja cera ma sie troche lepiej.
Użyj wyszukiwarki jest wiele ciekawych porad dot. np maseczki aspirynowej o której sie na wiażu dowiedziałam i stosuje ja czasami. Jest taki specyfik efaclar k z la roche posay z kwasami który niektórym dobrze służy, maseczka z płatków owianych dla mnie bomba, maść Klindacin T.
Musisz pogrzebać ten temat jest dobrze rozpracowany ale nie każdemu to pomaga każda z nas ma inną skóre- inaczej reaguje. POWODZENIA
__________________
wait....wait.. ...for....
mogru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-07, 12:51   #12
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zmiany ropne, rozszerzone pory, tlusta cera etc.

Polecam wątek o trądziku na Biochemii kosmetycznej. Długa lektura, ale wiele można się dowiedzieć.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 15:15   #13
kachna115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 29
Dot.: Rozszerzone pory

hej mam 17 lat czy moge uzywac maseczki wygladzajacej i zwezajacej pory lirene?? chodzi mi o zwezenie porow ale nie iwem czy nie jestem za mloda
kachna115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 17:22   #14
Rise_Ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 62
Olejek pichtowy a rozszerzone pory ?

Szukałam podobnego tematu na forum, ale nigdzie go nie znalazłam. Jeżeli jednak źle szukałam to bardzo proszę o skierowanie mnie na dobre tory
Jakiś czas temu kierując się pochlebnymi opiniami Wizażanek na temat toniku robionego z olejku pichtowego + nafta kosmetyczna, postanowiłam sama wypróbować go na sobie do walki z zaskórnikami. I faktycznie jestem z jego działania bardzo zadowolona
Jednak niepokoi mnie jedna rzecz, a mianowicie odkąd stosuje ten specyfik na czole zaczęły mi się robić zaskórniki, a nigdy ich tam nie było Kiedyś stosowałam żel Benzacne i po nim chyba pootwierały mi się właśnie pory na policzkach przy nosie. Jak sądzicie czy te otwarte pory na czole mogły powstać po olejku pichtowym? Żadnego innego nowego specyfiku nie stosowałam.
I jak przeciwdziałać ponownemu zanieczyszczeniu porów (żeby się jakoś pozamykały), które tonik z olejku pichtowego tak pięknie oczyszcza?
Troszkę się tym podłamałam, bo po długich poszukiwaniach znalazłam wreszcie coś co daje sobie z nimi radę, a tu taki klops:/ Bardzo proszę Was o pomoc
Rise_Ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 16:33   #15
xxjustixx
Raczkowanie
 
Avatar xxjustixx
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Olejek pichtowy a rozszerzone pory ?

Dla mnie ten olejek pichtowy to było totalne dziadostwo,skóre miałam po nim zaczerwienioną a wągrów chyba jeszcze więcej także niewykluczone,że to po nim!
Ja stosuje teraz maseczkę ściągająca pory z Lirene super ściąga i lekko rozjaśnia cere ale trzeba ją dosyc często stosować co 3 dzień najlepiej,potem smaruje twarz kremem z Dax cosmetics z gruszką i potasem mi pomógł zwężyć wągry wogóle on po nałożeniu zastyga i pory sa mniej widoczne! ja mam wrażliwą cere i nie stosuje benzacne bo zawsze kończyło sie to u mnie podrażnieniem i zaczerwienieniem najlepsza dla mnie jest maść Tormentiol.Wągry tak jakby zostały wchłonięte przez skóre i sa prawie niewidoczne oczywiście do czasu....pozdrawiam
xxjustixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-27, 18:08   #16
Rise_Ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 62
Dot.: Olejek pichtowy a rozszerzone pory ?

Dziękuję bardzo za wymienione porady - nad tą maseczką z Lirene zastanowię się dość mocno
U mnie jednak olejek pichtowy znacznie oczyścił zaskórniki na nosie, więc z tego efektu jestem niezwykle zadowolona i go nie skreślam. Jedynie chodziło o te pootwierane pory głównie na czole. W sumie nie wymyśliłam na to nic, a one same się hmm pozamykały jak tylko zaczęłam się opalać. Nie wiem czy to może mieć jakiś związek ze sobą, ale nic nowego nie używałam co by mogło pomóc. Jedynie tak mi się skojarzyło, że to może być zasługa właśnie słonka (od zawsze słyszałam: wystaw plecki na słońce to się krostki pogoją - bo zawsze głównie tam mi takie "niespodzianki" wyskakiwały).
I co o tym sądzicie koleżanki?
Rise_Ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 01:04   #17
ayla00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Exclamation zaskorniaki kontra olejek pichtowy

witam slyszalam kiedys ze w walce z wagrami pomaga olejek pichtowy z nafta kosmetyczna . czy ktos moze ma jakies z tym doswiadczenia.tak w ogole to mam przetluszczajaca sie skore , uzywalam kremu matujacego ale po przeczytaniu kilku porad , ze moze wysuszac jeszcze bardziej taki krem skore to kupilam sobie na noc krem z kolastyny ogrod spa regenerujacy . czy wie ktos czy mi taki krem bardziej nie zaszkodzi bo swiece sie po nim jak zarowka . z gory dziekuje za rady
ayla00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 09:50   #18
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: zaskorniaki kontra olejek pichtowy

Temat olejku pichtowego ma setki wątków na wizazu - prosze o skorzystanie z wyszukiwarki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 15:13   #19
Entuzjazm
Raczkowanie
 
Avatar Entuzjazm
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 51
Dot.: zaskorniaki kontra olejek pichtowy

L_V, malutka sugestyja - może dodałabyś wątek o olejku pichtowym do FAQ Dermatologii - bardzo fajna jest ta lista, ale brakuje jakiegoś wątku o olejku picht właśnie. Dzięki!
Entuzjazm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-23, 08:20   #20
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: zaskorniaki kontra olejek pichtowy

Cytat:
Napisane przez Entuzjazm Pokaż wiadomość
L_V, malutka sugestyja - może dodałabyś wątek o olejku pichtowym do FAQ Dermatologii - bardzo fajna jest ta lista, ale brakuje jakiegoś wątku o olejku picht właśnie. Dzięki!

OK, da się zrobić
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 18:22   #21
madzia38
Raczkowanie
 
Avatar madzia38
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 270
Dot.: zaskorniaki kontra olejek pichtowy

ja serdecznie polecam Ci mieszankę petroleum d5 (20 ml) z olejkiem pichtowym (10 ml ) . dostaniesz to w aptekach, łacznie jakies 15 zł. efekty zdumiewające ! mnie za pierwszym razem udrzucał zapach,ale przełamałam się i nie żałuje
poprostu lejesz to na wacik, i delikatnie przemywasz twarz ;] nie trzyj ! i radzę Ci to później czyms jeszcze raz umyc,czyms pachnącym,bo ciężko w tym usiedziec przede wszystkim domownikom nie podoba się ten zapach ;P

I UWAŻAJ! dobra rada ... używaj tego toniku co jakies 2 dni. skóra się uodparnia i przestanie działać .

powodzenia
madzia38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 22:39   #22
kkkkkk20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: zaskorniaki kontra olejek pichtowy

ja polecam przeczytac ten temat. osoba , ktora go zamiescila powinna dostac nobla ;D
Pomoglo mnie jak i wielu innym osobom.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=153157
kkkkkk20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 11:00   #23
patikinga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Exclamation Rozszerzone pory

Witam,
moja mama ma 50 lat,suchą cerę i bardzo rozszerzone pory na całej twarzy,nie wiem co jej doradzić ze skutecznych kosmetyków i zabiegów w celu zwężenia porów. Stosowała długo kosmetyki najwilżające i zabiegi z algami i nic to niepomogło... proszę o pomoc
patikinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 16:56   #24
Mila441
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z krainy slonca
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Rozszerzone pory

Zobacz #5 mojej odpowiedzi na watek "jak doprowadzic do porzadku skore palacza?"
Mila441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 09:39   #25
ginger_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
rozszerzone pory...

hej chcialam zapytac czy macie jakies sprawdzone sposoby na rozszerzone pory? dobre kremy, maseczki itp? zmagam sie z tym cholerstwem od dluzszego czasu i malo co pomaga tak naprawde...
ginger_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 15:58   #26
Ancze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: rozszerzone pory...

Przychylam się do pytania bo te dziurki na twarzy do szału mnie doprowadzaja Napiszcie koniecznie kobietki jak macie jakies sposoby na to
Ancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 07:31   #27
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: rozszerzone pory...

glinka zielona, krem z kwasami albo zabiegi w salonie kosmetycznym (kwasy, mikrodermabrazja)
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 10:42   #28
ginger_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13
Dot.: rozszerzone pory...

a jaki polecasz krem z kwasem?
ginger_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 18:34   #29
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: rozszerzone pory...

Ja stosowałam tylko effaclar K z la roche posay, na początku widziałam niewielką różnicę... ale potem jakby doszłam do wniosku, że jest mi za słaby... Polecam przejrzeć wątek o kuracji kwasowej dla początkujących.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 13:47   #30
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: rozszerzone pory...

Ja używam peelingów, potem na to maseczka z zielonej glinki. Działa fajnie ale na krótko. Co do kremów do diacneal jest bardzo fajny, zwęża pory i wygładza skórę, choć ostatnio mam jakiś wysyp czerwonych plamek i chrostek - nie wiem czemu? a pojawiają się tak nagle jak znikają...
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-16 16:21:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.