Natyralny żel z siemienia lnianego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-31, 16:34   #1
Lchyczew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 17

Natyralny żel z siemienia lnianego


Gdzies kiedys przeczytałam o domowym sposobie na układanie włosów. Trzeba podobno zagotrowac siemie lniane, a po otrzymawszy "kisielku" nałożyc go (po ostudzeniu) na włoski. Niestety...pamietam tylko tyle- bez wiekszycg szczegółów.Gdyby, która z was znała troszke wiecej informacji na ten temat....Pliiisss, piszcie, bo własnie kupiłam sobie siemie a nie hcce niczego pokrecic w przepisie.
Ps. Słyszałam ze wiele osób stosuje go do prostowania włosów...
Lchyczew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 17:53   #2
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Natyralny żel z siemienia lnianego

Cytat:
Napisane przez Lchyczew
Gdzies kiedys przeczytałam o domowym sposobie na układanie włosów. Trzeba podobno zagotrowac siemie lniane, a po otrzymawszy "kisielku" nałożyc go (po ostudzeniu) na włoski. Niestety...pamietam tylko tyle- bez wiekszycg szczegółów.Gdyby, która z was znała troszke wiecej informacji na ten temat....Pliiisss, piszcie, bo własnie kupiłam sobie siemie a nie hcce niczego pokrecic w przepisie.
Ps. Słyszałam ze wiele osób stosuje go do prostowania włosów...

hmm... a ja na tym 'kisielku' poprawiałam skręt włosow

Ale od poczatku: nie powiem Ci jakie proporcje, ale lepiej daj mniej wody i jak bedzie za geste to rozcieńczysz wrzatkiem. Na pół szklanki siemienia to ja mysle ze półtorej do dwóch szklanek wody bedzie w sam raz. Trzeba zagotowac az sie wlasnie uzyska 'kisiel'. Jak bedzie za gęste to rozcienczysz, przecedzic, poczekac az wystygnie i wmasować we włosy. A pewnie tak samo dobrze prostuje jak skręca włosy

Ale nie jest to zaden cud specyfik. Owszem ma dobre własciwosci utrwalajace, ale okropnie wysusza włosy. w moim przypadku, jak poprawialam skręt, po uzyciu wlosy byly paskudnie splatane, sztywne. W przypadku kręcących się włosów to mału problem bo one z natury bywaja sztywne, ale proste moga wygladac i zachowywac sie jak drut.
Pozatym jest to specyfik ktory trzeba odrazu zuzyc zeby potem skisłego na glowe nienakladac. Czyli nie posti do nastpenego dnia.

Pare razy sie bawiłam tym, jak mialam wiecej czasu zwlaszcza. Ale bezpieczniej i zdrowiej jest kupić cos do modelowania włosów.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 18:05   #3
Lchyczew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 17
Dot.: Natyralny żel z siemienia lnianego

Dzięki za odpowiedź!Jeśli mówisz, ze wysusza włosy-a ja i tak mam suche-to sobie podaruję ten specyfik Pozdrawiam serdecznie!!!
Lchyczew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 18:13   #4
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Natyralny żel z siemienia lnianego

mozesz zrobic test, z nastawieniem ze pewnie nie bedzie to super pomocny specyfik. Ale ja zrezygnowalam bo szkoda mi bylo wlosow.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:58.