Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-03, 01:30   #91
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Sprzatalam lazienke i pstryknelam na szybko co znajduje sie w mojej szufladzie i czego uzywam najczesciej:

Oczyszczanie+pielegnacja twarzy(jest tez pasta do zebow i dezodorant)

Od lewej od dolu znajduja sie:
Aubrey Organics Rosa Mosqueta Hip Seed Oil
Mieszanka (castor oil+sweet almond oil) w buteleczce z ciemnego szkla
Dead Sea Warehouse Magic Mineral Mud Mask Travel Tube
Probki:
Sweetsation TherapyLumi*Essence Organic Advanced Brightening Repair Treatment with Kojic Acid, Arbutin & Vitamin C
Sun*Si'Belle Organic Triple Action Moisturizing Sunscreen SPF 30+, tinted, with brightening action
Herbal Magic Roll on Deodorant Herbal
Loving Naturals - Sunscreen 30 SPF
Burt's Bees Toothpaste - Whitening Fluoride Free
Sweetsation Therapy Sun*Si'Belle+ Organic Triple Action Moisturizing Sunscreen SPF 50+, with Antioxidants, CoQ10 and Hyaluronic Acid
Heritage - The Palma Christi Castor Oil
Earth Science Gentle facial scrub Apricot(nie jest calkowicie naturalny,peg 100 w skladzie)
Now Foods Almond Oil Sweet

Pozniej wkleje pielegnacje cialo+wlosy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kosmetykinaturalne1.jpg (119,0 KB, 259 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kosmetykinaturalne2.jpg (92,2 KB, 182 załadowań)

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2011-04-04 o 02:15
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 01:38   #92
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
Staram się wybierać tylko kosmetyki mające certyfikat BdiH (Kontrollierte Natur-Kosmetik) lub EkoCert.
Hmm, ja mam parę kosmetyków z certyfikatem Ecocert, ale mają w składnikach niektóre bardzo dziwne nazwy... Np. Organix mający Ecocert ma sporo chemicznie brzmiących składników plus dodatek sztucznego zapachu. W przeciwieństwie do np. W.S. Badgera, który w kosmetykach, które pokazałam nie ma ani jednej chemicznej nazwy. No ale dla zainteresowanych kosmetykami z Ecocertem powiem tylko, że Physicians Formula wypuścił linię kosmetyków do makijażu (ponoć pierwsza kolorówka z Ecocertem?). Mam ich 2 tusze z tej linii i jestem bardzo zadowola. Chyba, że to są 2 różne Ecocerty? (EkoCert i Ecocert?)

Elfie, jak sprawuje się dezodorant Herbal Magic?

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-04-03 o 01:43
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 01:52   #93
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Linusiaczek,sprawuje sie dobrze,mam juz drugie opakowanie,b przyjemnie pachnie i szybko sie go aplikuje.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 01:54   #94
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Linusiaczek,sprawuje sie dobrze,mam juz drugie opakowanie,b przyjemnie pachnie i szybko sie go aplikuje.
A mogę jeszcze nieśmiało spytać gdzie go dostałaś i za ile? Vitamin Cottage czy może online?
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 01:58   #95
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
A mogę jeszcze nieśmiało spytać gdzie go dostałaś i za ile? Vitamin Cottage czy może online?
Vitamin cottage
A kosztuje okolo $5
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 02:02   #96
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Vitamin cottage
A kosztuje okolo $5
Dzięki śliczne za info Cholerka, to muszę poszukać w Wholefoods, ale wydaje mi się, że VC i WHolefoods mają troszkę inny wybór. Obym znalazła u nas.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 03:55   #97
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Dzięki śliczne za info Cholerka, to muszę poszukać w Wholefoods, ale wydaje mi się, że VC i WHolefoods mają troszkę inny wybór. Obym znalazła u nas.
Powinni miec-powodzenia w szukaniu

Btw dzisiaj bylam w Vitamin Cottage i kupilam ta buteleczke do mieszania olejkow i szampon Aubrey-chcialam jeszcze znalesc ten sleep balm Badger(ktory polecasz) ale Tz juz stal w kolejce i konczyl wypakowywac zakupy wiec nie zdazylam
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 07:11   #98
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dodaje moje zdjęcia olei i hydrolatów oraz zdjęcia ciekawych produktów. Hydrolaty na zdjęciu to oczarowy, różany i cytrynowy, oleje to olej ze słodkich migdałów, olej jojoba, olej kokosowy z BU i olej tea tree (z drzewa herbacianego?) (plus czyste masło jojoba).
Na zdjęciu trzecim coś co ja nazywam ciekawymi produktami - inny preparat do skórek firmy Dionis (niestety, preparat zawiera składnik parfume, ale poza tym wszystko jest naturalne - znaczna większośc ich produktów jest całkowicie bezzapachowa), Badger środek anty-stress (smaruje się nim skronie, a wdychane olejki eteryczne mają działać uspokajająco) oraz wegańskie perfumki w kremie (zapach drzewny).
Widziałam tego Badgera anti-stress i zastanawiałam się czy to pic na wodę czy faktycznie działa. Uspokaja faktycznie?

A ja wczoraj kupiłam to, bo za mną chodziło. Sam szampon 9,99 natomiast oliwka 13 z hakiem. Ogółem 24 złote. Ja kupiłam za 15,40. No nie mogłam się oprzeć.
Na razie wkleję zdjęcie na szybko.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05656.jpg (63,9 KB, 83 załadowań)
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-03 o 07:21
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 09:18   #99
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Widziałam tego Badgera anti-stress i zastanawiałam się czy to pic na wodę czy faktycznie działa. Uspokaja faktycznie?

A ja wczoraj kupiłam to, bo za mną chodziło. Sam szampon 9,99 natomiast oliwka 13 z hakiem. Ogółem 24 złote. Ja kupiłam za 15,40. No nie mogłam się oprzeć.
Na razie wkleję zdjęcie na szybko.
Daj znac koniecznie jak spisuje się szampon - czy nie plącze i nie wysusza za bardzo włosów
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 09:24   #100
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Daj znac koniecznie jak spisuje się szampon - czy nie plącze i nie wysusza za bardzo włosów
Dam, dam. Akurat babydream mi się kończy, więc HiPP już w kolejce. ^^
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 09:43   #101
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dam, dam. Akurat babydream mi się kończy, więc HiPP już w kolejce. ^^
Babydream w moim przypadku w ogóle się nie sprawdził.. Dostałam po nim okropnego łupieżu, a włosy wyglądały jak siano.
Mój skalp potrzebuje chyba mocniejszego oczyszczenia. Dlatego z szamponów z SLS nie mogę zrezygnować
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 09:55   #102
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Mi akurat BD bardzo służy. To efekt braku składników niezgodnych z metodą CG. I dlatego go bardzo lubię, choć szczerze to wolę myć odżywką.

A co do tematu to w kolekcji posiadam:
Alterra peelig do ciała (cudeńko )
Alterra odżywka z pszenicą
olej jojoba
kwas hialuronowy
pomadka Alterra rumiankowa
pomadka Eco Cosmetics
Obie pomadki to moje miłości
I szampon BD
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 10:16   #103
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Babydream w moim przypadku w ogóle się nie sprawdził.. Dostałam po nim okropnego łupieżu, a włosy wyglądały jak siano.
Mój skalp potrzebuje chyba mocniejszego oczyszczenia. Dlatego z szamponów z SLS nie mogę zrezygnować
Moje właśnie odżyły bez SLS. SLS i inne takie zawsze mi włosy obciążały, a dopiero teraz włosy odpoczywają. Jedyny minus to taki, że bez SLS włosy są dosyć mocno poplątane, ale mam już swój sposób na mycie aby aż tak nie były.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 10:30   #104
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Jak fajny wątek I jak szybko się rozwija
Mam pytanie do Sicilii: jakiego filtra używasz? Pamiętam, że kiedyś miałaś i chwaliłaś Phenome. Przyznam, że też go kupiłam, ale na razie sobie leży... a ja na wyjeździe do ciepłych krajów smarowałam się - wstyd się przyznać - chemiczną Biodermą...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 10:30   #105
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Moje właśnie odżyły bez SLS. SLS i inne takie zawsze mi włosy obciążały, a dopiero teraz włosy odpoczywają. Jedyny minus to taki, że bez SLS włosy są dosyć mocno poplątane, ale mam już swój sposób na mycie aby aż tak nie były.
Nie wydaje mi sie że to brak SLS plącze Ci włosy, tylko brak jakichś natłuszczaczy w przyzwoitej ilości w szamponie. Ja od roku używam bezSLS-owych ale z duża ilością emolientów i nic sie nie plącze. Hipp na oko jest lepszy pod tym względem
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 10:46   #106
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi sie że to brak SLS plącze Ci włosy, tylko brak jakichś natłuszczaczy w przyzwoitej ilości w szamponie. Ja od roku używam bezSLS-owych ale z duża ilością emolientów i nic sie nie plącze. Hipp na oko jest lepszy pod tym względem
Ja i tak używam odżywki. I po niej jest już okay.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 11:07   #107
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Do Sicilia:
gdzie i jak można nabyć krem, który masz, z filtrem 15 Living Nature?
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 11:13   #108
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Ja akurat ja przy BD używam wyskoproteinowych odżywek - na przykład Kallosa z ekstraktem z mleka czy kuracji Jedwabnej Isany.
Moje włosy lubią proteiny, emolienty, a nie popularne zapychacze typu Polimery, Sylikony czy Q czy PQ. Bardzo ale to bardzo służy mi żel z Aloesem (Flos lek), który łagodzi podrażnienia, a jednocześnie cudownie nawilża i odżywia. Składowo bardzo prosty. Ostatnio kupiłam czysty olej kokosowy i włosy są zachwycone.

A ostatnio testowałam u siebie kremy australijskiego Aesopa. Marka z wysoką ilością naturalnych składników.

Testowałam dwa:
mandarynkowy (tu praktycznie mnóstwo olei) - zero zapychania.
z cynkiem i szałwią - bardzo miły w użyciu

Skóra jest obecnie zadowolona.

Widzę różnicę, że co ciekawe oleje naturalne bardziej mnie natłuszczają, ale nie zapychają, a sztuczne tragicznie zapychają (a parafina nawet podrażnia i zaostrza AZS na ciele).
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 11:34   #109
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To rewelacyjnie! Ooo miło, że napisałaś o tym jaki ma zapach, bo ja nie cierpię tych zapachów samoopalaczy. Dobrze, że ten ma inne. W takim razie na pewno zakupię. A jak z wydajnością?
wiesz jeśli chodzi o wydajność to też nie można narzekać. W opakowaniu jest 150 ml kosmetyku co starcza naprawdę na bardzo dłuuugo ja przez jakiś czas stosowałam go tylko na twarz, tak więc tym bardziej mam takie wrażenie

[QUOTE=Linusiaczek;2612509 5]Hmm, ja mam parę kosmetyków z certyfikatem Ecocert, ale mają w składnikach niektóre bardzo dziwne nazwy... Np. Organix mający Ecocert ma sporo chemicznie brzmiących składników plus dodatek sztucznego zapachu. W przeciwieństwie do np. W.S. Badgera, który w kosmetykach, które pokazałam nie ma ani jednej chemicznej nazwy. No ale dla zainteresowanych kosmetykami z Ecocertem powiem tylko, że Physicians Formula wypuścił linię kosmetyków do makijażu (ponoć pierwsza kolorówka z Ecocertem?). Mam ich 2 tusze z tej linii i jestem bardzo zadowola. Chyba, że to są 2 różne Ecocerty? (EkoCert i Ecocert?)

hmm.. a mogłabyś podać jakieś przykłady tych chemicznie brzmiących składników? ja np. nie miałam okazji testować kosmetyków o których piszesz (Organix). Ponadto nie wiem ile np. procent składników naturalnych musi znajdować się w danym kosmetyku by mógł on otrzymać ten certyfikat, stąd może w jakiś kosmetyku z tym certyfikatem znalazłaś te "podejrzane "składniki?

Jeśli chodzi o certyfikat EcoCert- to jestem przekonana, że jest tylko jeden EcoCert (taka jest oryginalna pisownia). Znak EcoCert jest jednym z głównych znaków potwierdzających czystość ekologiczną.
Tutaj można przeczytać więcej informacji na ten temat:

http://sylamos.webnode.com/news/co-t...ikat-ecocert-/
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 11:43   #110
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Linusiaczek – gdzie kupujesz perfumy Pacifica? Pytanie nieaktualnie jeśli mieszkasz w USA – byłam na ich stronie i wiem, że shipping tylko USA i Kanada. Dionis do skórek dobry? I gdzie go kupiłaś? Potwierdzam, że ecocert jest jeden. Podaj nazwy tych podejrzanych składników to rozszyfrujemy. Pamiętaj, że nawet ecocert dopuszcza pewne chemikalia, ale w ograniczonej ilości i takie jak najmniej szkodliwe spośród wszystkich szkodliwych.

Korah dzięki za wyjaśnienie „olejowe”. Nierozcieńczony rycynowy pacnęłam na brwi, a resztę na rzęsy Z drzewa herbacianego to wiem, że można bez rozcieńczania – tak robię na syfki, blizny i przebarwienia potrądzikowe (to patent od Ciebie). dzięki

CzarnyElf czy castor oil to nie jest przypadkiem mineral oil pochodna ropy naftowej? Coś mi tu nie pasuje, ale może się mylę… Jak oceniasz krem z filtrem, bieli, zapycha, ma zapach? (pytam o loving naturals i sweetsation). No i czy naturalny dezodorant naprawdę działa, czy tylko udaje?

Edit: Linusiaczek i CzarnyElf już wiem, że obie z USA. Wpadłabym chętnie do was na jakieś zakupy

Sekretny Wachlarz szampon Hipp mi nie służył, coś mi podrażniało skórę głowy, za to oliwka bardzo fajna, krótki prosty skład – konkurencja dla babydreama (bo przecież nie dla Johnson&Johnson i innych ropopochodnych) Przy okazji a propos body shopu ( mały off top z wątku kosmetyki naturalne)- odzywka babanowa może być, choć nie jest to w pełni naturalny kosmetyk. Wprowadzili niedawno żele pod prysznic bez SLS (chwalą się tym) i mają jedną serię do twarzy z ecocert (krem na dzień, na noc, pod oczy, serum). Miałam krem na dzień i pod oczy – dobre nawilżające, dla Ciebie będą odpowiednie, ja wolę coś mocniejszego (z racji wieku). Na pewno nie polecam balsamów do ust, nie natłuszczają, tylko wręcz wysuszają usta (taki paradoks, pewnie przez sztuczne składniki, a więc trzeba częściej nakładać, szybciej się kończy i kupujesz nowe, koło się zamyka).

Niezamienna z filtra phenome jestem zadowolona (mam już trzecie opakowanie) i mogę go spokojnie polecić (mimo tego, że phenome mi podpadło akcją z ALS w szamponach i żelach pod prysznic i aferą z usunięciem wątku na ten temat, ale to tak tylko na marginesie). Poza tym mam nowy filtr Living Nature (pierwszy post tego wątku), który ma tylko SPF 15, ale pięknie pachnie (co w filtrach mineralnych rzadko się zdarza), na początku bieli, ale ta biel dość szybko znika, wchłania się. Do miasta może być, ale do ciepłych krajów wzięłabym phenome. Poza naszą skórą to chodzi jeszcze o rafy koralowe, które takie właśnie Biodermy niszczą. Z drugiej strony wiem, że w Polsce, a nawet w Warszawie trudno jest dostać od ręki filtr mineralny. Wcale nie leżą w sklepach ze zdrową żywnością, gdzie pokutuje przeświadczenie, że będą się sprzedawać tylko w okresie wakacji… Zostaje więc Internet.

Marylisek filtr Living Nature kupiłam na feelunique.com Widzę, że aktualnie go nie ma w ofercie, ale pewnie niedługo się pojawi. Sklep mogę polecić z czystym sumieniem. Składałam już 3 zamówienia. W ciągu tygodnia była paczka. Wysyłka jest darmowa na cały świat bez względu na kwotę zakupów. To na pewno nie był mój ostatnio zakup Living Nature, bo co raz bardziej mi się podoba ta firma.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-04-03 o 11:50
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 11:46   #111
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dzięki, Sicilio.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 11:52   #112
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

ja nie CzarnyElf, ale castor oil to chyba jest olej rycynowy, też mnie ta nazwa kiedyś myliła, bo mi się z silnikiem kojarzy
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 12:10   #113
kubonex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: D7
Wiadomości: 9
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

A to moje zbiory
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20110403169.jpg (125,6 KB, 269 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20110403171.jpg (95,7 KB, 217 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20110403168.jpg (123,1 KB, 272 załadowań)
kubonex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 12:17   #114
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
henieczka zazdroszczę, że w UK masz łatwiejszy dostep do tego typu kosmetyków, a my tu w PL musimy po internecie głównie buszować...
Powiedz, jak dezodorant naturalny Salt of the earht się sprawuje? Czy to jest kryształ? Czy jesteś zadowolona z kremu trilogy? Tani nie jest, ale marka mi się podoba z opisów w internecie i zastanawiam się czy czegoś nie zamówić, może słynny rose oil?
Co to za żółty olejek z zakraplaczem?
Suhada dobra? Inaczej wygląda niż w Lidlu w PL. Naciełam się na czerwonej serii, której zapach mnie odrzucił i potem już nic więcej nie próbowałam.
Czy to prawda że Burt Bees pre-shampoo to taki hit?
Dezodorantu jeszcze ne uzywalam, wykanczam stare, "zle". Tak, to jest krysztal.
Krem Trilogy jest fantastyczny, moge z reka na sercu powiedziec, ze najlepszy jaki dotychczas mialam, i z naturalnych i drogeryjnych. Nawilza, wygladza, odzywia, nie mam uczucia sciagniecia po myciu, pachnie rozami, , skora wyglada promiennie i zdrowo. Dalam go do analizy na skladowy, podobno moze zapchac, bo zawira olej migdalowy, ale ja mam wielki, twarzowy susz i mnie nie zapycha. Niestety ma phenoxyethanol na koncu skladu, ale mysle, ze inne skladniki to rekompensuja.
Zolty olejek z zakraplaczem to olejek do twarzy The Sanctuary ( mieszanka roznych olejkow w skladzie) i generalnie mam o nim takie samo zdanie jak o kremie Trilogy - cudowny.
Peeling Suhady jest, jak pisalam pare postow wczesniej, denerwujacy, bo sklada sie z luznych wiorkow i aplikacja to koszmar. Mialam krem nawilzajacy z tej serii i on byl calkiem dobry.
I tak, mysle, ze Burt Bees pre-shampoo jest hitem

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Henieczka-co sadzisz o kosmetykach Burt's Bees ktore masz?
Balsam do ust w pudeleczku jest super, przestalam miec problem z przesuszonymi ustami i sprawdzil sie w ziemie, ale chlodzi i mrowi, co zaczyna mnie juz denerwowac.
Zel do mycia twarzy - pieknie pachnie pomaranczami, nie wysusza, ale mam wrazenie, ze slabo myje, trzeba go uzywac w polaczeniu z jakims innym produktem do oczyszczania.
Burt Bees pre-shampoo polecam, super dziala na wlosy, nawet na najwiekszy susz.

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Olejek lawendowy używam do kąpieli, dodaje też kilka kropelek do prania zamiast płynu do płukania (uwielbiam zapach lawendy).
A to ciekawe, tak normalnie lejesz pare kropel do pojemniczka pralki, czy tez raczej piszesz o praniu recznym?

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Na zdjęciu trzecim coś co ja nazywam ciekawymi produktami - inny preparat do skórek firmy Dionis (niestety, preparat zawiera składnik parfume, ale poza tym wszystko jest naturalne - znaczna większośc ich produktów jest całkowicie bezzapachowa), Badger środek anty-stress (smaruje się nim skronie, a wdychane olejki eteryczne mają działać uspokajająco) oraz wegańskie perfumki w kremie (zapach drzewny).
Ciekawia mnie te perfumy w kremie, co mozesz o nich napisac?
A Badger anty-stress rzeczywiscie relaksuje?
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 12:20   #115
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
ja nie CzarnyElf, ale castor oil to chyba jest olej rycynowy, też mnie ta nazwa kiedyś myliła, bo mi się z silnikiem kojarzy
Dzięki za wyjaśnienie Ach, zapomniałam, skleroza nie boli Już kiedyś tak samo się nabrałam, też mi się z silnikiem kojarzy! Anglojęzyczne nazwy INCI mnie zmyliły

henieczka dzięki za odpowiedz phenoxyethanol jest dopuszczony przez ecoert, jesli jest na koncu to pół biedy.

kubonex piękny zbiór! znów mnie kusi Trilogy, czy rose oil jest też taki świetny? Czerwoną suhadę oddałam mamie, bo zapach mnie odrzucił. Czy 2% BHA toner jest mocny (w sensie złuszczania)? Czy można go porównać do toniku clinique 3 kroki?
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-04-03 o 12:27
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 12:24   #116
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kubonex Pokaż wiadomość
A to moje zbiory
Kubonex, jaka masz cerę i czy robi coś z nią zmywacz Burt's Bees?
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 12:44   #117
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kubonex Pokaż wiadomość
A to moje zbiory
Kusi mnie u ciebie Revia Labs - gdzie kupiłaś i jak się sprawuje? (Edyta (Czarny Elf) mnie zachęca ) oraz to coś dla dzieci z bnatural
I oczywiście przyłączam się do pytania o Burt's bees.
I prośba o opinię o Sukin.

Przez ten wątek stane się bankrutem

A i dla mnie nie jest aż tak straszny w Phenome ALS - używam szamponu YR z pokrzywą z ALS właśnie i jest dobry. Ja nie uważam, że trzeba być ortodoksem w tej kwestii. Jestem CurlyGirl w 80% i chcę być też naturalna w 65% i tyle mi wystarczy. Chemia czasem jest potrzebna, a nie znowu cała jest do niczego - nie popadajmy w skrajności Ja tam gdzie jest chemia, a kosmetyk mi służy to będę go używać. Nie jestem ortodoksyjna w zasadach. Ale kolorówkę (no może jak spróbuję Lumiere - Edytko będziesz mieć mnie na sumieniu ) będę mieć głównie chemiczną. Jakoś bardziej wolę taką niż proszki (no może jak znajdę dobry róż i podkład to zrezygnuję i częściowo zdradzę moje słowa).

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-04-03 o 12:47
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 12:55   #118
kubonex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: D7
Wiadomości: 9
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Sicilia Rose oil jest dobry ale olejek arganowy lepszy jak dla mojej dojrzalej cery

nie_ma_mnie mam cere naczynkowa a on jest mocno pomaranczowy i myje nim tylko sporadycznie twarz ( nie nadaje sie do zmywania tuszu)
kubonex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 13:00   #119
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Slyszalam, ze raczej wszystkie oleje można klaść na skorę bez rozcieńczania, oprócz rycynowego. Jeśli chodzi o olejki eteryczne to jedynie z drzewa herbacianego i eukaliptusa nie trzeba rozcieńczać, pozostalych nie należy klaść bezpośrednio.


Nie poleca się stosowania nie rozcieńczonego olejku eukaliptusowego na skórę. Jego działanie jest tak silne, że wystarczą małe ilości w oleju bazowym, a dużymi dawkami, stężeniami, można sobie zaszkodzić.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-04-03 o 13:12 Powód: Eeeeee... :/
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 14:01   #120
kubonex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: D7
Wiadomości: 9
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Sicily 2%BHA trochę ściąga i to wszystko(Clinique kupowałam dwa razy i możne jeszcze kupie),a do Trilogy trochę się zraziłam po kremie nawilżającym i dlatego inaczej patrze na ich olejek różany.
Tonik Revia Labs kupiłam w sklepie stacjonarnym w Dublinie i jest
przyjemny w stosowaniu odświeża i nawilża.
Sukin to lekki nawilżacz szybko się wchłania(to taki Trilogy w rozsądnej cenie).Miałam tez próbkę ich zmywacza i zastanawiam się nad zakupem,bo Burts Bees nie sprawdza się tak jakbym tego oczekiwała.
kubonex jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.