Sposób na przykrycie chorej płytki paznokciowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-31, 14:06   #1
Kacper86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Unhappy

Sposób na przykrycie chorej płytki paznokciowej


witam Was,
od wielu lat zmagam się z chorobą paznokci - w tym czasie leczony byłem już na wszystko, u lekarzy z całej wschodniej Polski. Najpierw na grzybicę, a obecnie po wykryciu drożdzy Candida albicans na drożdżycę u dr.Adama Borzęckiego w Lublinie (podobno najlepszy specjalista w tej czesci Polski)

Oprócz leków przypisywanych przez doktora staram się dbać o paznokcie:
- krótko obcinam
- na noc moczę ręce w oliwie i śpię w foliowych rękawiczkach
- stosuję odżywkę NailTek III
- stosuję kremy do rąk
- zażywam tabletki (Belissa, Skrzyp polny itp.)

Ale z faktu że niedługo zaczynam pierwszą pracę a moje paznokcie wyglądają najprawdę kiepsko chciałbym zapytać o sposób aby przykryć brzydką płytkę.
Myślałem o matowym lakierze w naturalnym kolorze paznokci. Jestem facetem dlatego nie chciałbym aby nadmiernie rzucał się on w oczy.
Jako profesjonalistki co możecie mi polecić ?

W okolicy mam różne drogerie: Rossman, Natura ...

Dziękuje za wszystkie porady

W załączniku przesyłam zdjęcia moich paznokci - dla osób o mocnych nerwach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN0678.jpg (31,5 KB, 149 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0671.jpg (21,9 KB, 115 załadowań)
Kacper86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 10:57   #2
lolli_pop
Zakorzenienie
 
Avatar lolli_pop
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 3 362
Dot.: Sposób na przykrycie chorej płytki paznokciowej

A czy jestes pewien, ze w ogole mozesz malowac czyms paznokcie skoro sa na nich ziany chorobowe? Moim zdaniem nie wygladaja zle, ale skoro to Twoja bolączka to paznokcie u rąk spróbuj wypolerowac albo idz do inglota, tam maja matowe lakiery,moze dobierzesz cos w kolorze swojej skory. Z tym, ze lakier, jaki by nie byl, zawsze bedzie widoczny. Paznokcie stóp mozesz zawsze ukryc w butach
lolli_pop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 17:02   #3
Izzy_
Raczkowanie
 
Avatar Izzy_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mazury zachodnie
Wiadomości: 357
Dot.: Sposób na przykrycie chorej płytki paznokciowej

- na noc moczę ręce w oliwie i śpię w foliowych rękawiczkach

Wg mnie absolutnie nie powinieneś tego robić! Jeśli zdiagnozowano u Ciebie drożdżycę/grzybicę to taki zabiegiem stwarzasz idealne warunki na dalszy rozwój bakterii - gorąco i wilgotno.. Myślę, że wystarczy jeśli wmasujesz oliwę w dłonie, obejrzysz np. film, zmyjesz i osuszysz ręce

- zażywam tabletki (Belissa, Skrzyp polny itp.)
A konsultowałeś to z lekarzem? Suplementy nie zawsze działają tak fajnie, nie wiadomo czy żadnej z ich składników nie wchodzi w reakcje z lekami, które przepisał Ci lekarz. Przy następnej wizycie bym o to zapytała.

A tak poza tym to paznokcie nie wyglądają tak tragicznie, myślę, że jeśli nie będziesz nikomu podtykał dłoni pod sam nos, to nikt nie zauważy Także głowa do góry i życzę szybkiego pokonania choróbska
__________________
izzy.blog.pl

Edytowane przez Izzy_
Czas edycji: 2012-09-08 o 17:07
Izzy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 11:09   #4
CaramellaQuelle
Raczkowanie
 
Avatar CaramellaQuelle
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 49
Dot.: Sposób na przykrycie chorej płytki paznokciowej

Twoje paznokcie nie wyglądają tak źle,najlepiej wszystko skonsultować z lekarzem,jeśli jego opinia będzie przychylna do lakierów matowych,to proponowałabym matowy lakier z Gosha.Moim zdaniem jest najlepszy i długo się trzyma.Jest dostępny w drogeriach,za kilkanaście zł.Powodzenia!
__________________
CaramellaQuelle
Zapraszam http://caramellaq.blogspot.com/
CaramellaQuelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 22:18   #5
wiewiorek80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: York
Wiadomości: 65
Dot.: Sposób na przykrycie chorej płytki paznokciowej

Witam
Ja bym odradzala malowanie paznokci ze zmianami, zreszta nie wiem czy troche nie przesadzasz... Najwazniejsze ze udales sie do lekarza i zaczales kuracje. Pisze ze troche przesadzasz bo Twoje "chore " paznokcie nie wygladaja wcale tak zle... Masz je jedynie niesamowicie moim skromnym zdaniem zaniedbane. Ja bym ogarnela skorki ( to tak na poczatek), ladnie opilowala (aby wszystkie paznokcie mialy ten sam ksztalt) i nawilzala generalnie dlonie.
Uwierz mi ze nawet po zwyklym ale bardzo dobrze wykonanym manicure, paznokcie (a co za tym idzie palce i cale dlonie) wygladaja o niebo lepiej. A jak juz koniecznie chcesz tam cos "napackac" to idz do dobrego DOBREGO powtarzam salonu stylizacji paznokci, profesjonalisci maja specialne zele , ktore mozna stosowac do paznokci ze zmianami chorobowymi bo maja one w skladzie wlasnie anty grzybiczne cos tam... pozdrawiam
wiewiorek80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 12:19   #6
igraszka85
Przyczajenie
 
Avatar igraszka85
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 18
Dot.: Sposób na przykrycie chorej płytki paznokciowej

nie wiem, czy spanie w foliowych rękawiczkach to dobry pomysł... lepsze będą bawełniane, tylko musisz je często prać i to w wysokiej temperaturze, żeby bakterie się nie rozwijały
__________________
“Time spent with cats is never wasted.” Sigmund Freud
igraszka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:18.